Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2010 o 17:43, ArkStorm napisał:

Niestety nie wiem jak ukazać lepiej tą część. A napisów nań żadnych nie ma. Cóż ... :D
popytam po innych forach :)

Ja się na starym sprzęcie nie znam. Może jakbym pomacał, to bym doszedł, do czego to służy. Znajdź forum o starych szkłach m42, tam na pewno Ci pomogą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ciach...

To "cos" to moze być takie coś co się dokręca do obiektywu (okular), żeby zobaczyć jakby aparat widział. No.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 18:31, Markush napisał:

...ciach...

To "cos" to moze być takie coś co się dokręca do obiektywu (okular), żeby zobaczyć jakby
aparat widział. No.


Też tak właśnie myślałem, bo wszystko pasuje do siebie. Jednakże część jest chyba już na tyle stara, że nie nadaje się do użytku gdyż obraz jest całkowicie niewyraźny. Ale dzięki za sugestie :) I temat uznam za zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olympus X-925 warto ? Za cenę blisko 350zł prawie nowy .Nie mam żadnego aparatu ,więc chyba warto się skusić ,prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę sprzętu mi się nazbierało, pozostała kwestia wyboru: torba vs plecak ? Planuje trochę wycieczek, górskie, rowerowe, itp. Może z doświadczenia koledzy mogli by doradzić co lepiej się sprawuje w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 22:37, ArkStorm napisał:

Trochę sprzętu mi się nazbierało, pozostała kwestia wyboru: torba vs plecak ? Planuje
trochę wycieczek, górskie, rowerowe, itp. Może z doświadczenia koledzy mogli by doradzić
co lepiej się sprawuje w praktyce?


Zdecydowanie porzadny plecak z latwo dostepna komora na aparat. Ewentualnie mala torba na sam aparat + plecak na reszte sprzetu. Z torba na rowerze sobie nie poradzisz, w gorach ramie sobie rozetrzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 14:24, lokin napisał:

szykujecie coś na 8 marca?
mo?e:
(edit:sor pomyliłem wielkość pliku jest 1400/)


A czy to jest temat o "komunistycznych świętach" ? :D Bo nie wiem jak to się ma, do tematu o fotografii :P
A tak na serio, to pewnie zakupie takiego małego (taniego) tulipanka jak na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 22:37, ArkStorm napisał:

Trochę sprzętu mi się nazbierało /.../

A kiedy jakieś zdjęcia pokażesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 09:39, Bumber napisał:

> Trochę sprzętu mi się nazbierało /.../
A kiedy jakieś zdjęcia pokażesz? :)


Jutro idę po aparat, nie wiem czy uda mi się dostać sprzęt w jakimś sklepie od ręki po przyzwoitej cenie, czy będę zmuszony do kupna przez internet. Jednakże postaram się wybrać na jakąś sesję w tym tygodniu :) Swoją drogą śmieszna sprawa - najpierw zaopatrzyłem się w obiektywy, później gadżety typu adapter czy konwerter makro, a na końcu kupuje aparat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 10:12, ArkStorm napisał:

/.../ Swoją drogą śmieszna sprawa - najpierw zaopatrzyłem
się w obiektywy, później gadżety typu adapter czy konwerter makro, a na końcu kupuje
aparat :D

A na jaki się w końcu zdecydowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 10:27, Bumber napisał:

A na jaki się w końcu zdecydowałeś?


Idę w Nikona :) Po przemyśleniu sprawy sądzę, że nie ma się co porywać z motyką na słońce. Pr0 zawodowym hajtem, wyjadaczem fotografii nie jestem więc doszedłem do wniosku, że zdecydowanie mi starczy D90. Myślę, że "focenie" tym aparatem przyniesie mi wiele radości i frajdy, oraz że nabiorę trochę doświadczenia w tej dziedzinie sztuki. Szerszą relację zdam jutro wieczorem, bądź jakoś w najbliższych dniach :) Jeszcze raz dziękuję tym, którzy pomogli mi podjąć decyzję i zainteresowali się moim tematem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 11:42, ArkStorm napisał:

Idę w Nikona :) /.../

Tylko pamiętaj, że w przypadku szkieł pod M42 potrzebujesz przejściówki z soczewką, żeby móc ostrzyć na nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 13:14, ArkStorm napisał:

Pamiętam, mam już takową zakupioną :)

W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć udanych zdjęć i dużo radości z fotografowania. :)

Gdybyś chciał poradzić się odnośnie fachowej literatury, to służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2010 o 11:42, ArkStorm napisał:

Idę w Nikona :)

Nikon ponad wszystko! :) A tak w ogóle to D90 to świetny aparat.

A ja mam za to pytanie: Jaki program do zmniejszania rozdziałki zdjęć polecacie? Bo wziąłbym i wrzucił tu kilka fotek z przed roku, ale w oryginale zdjęcia są takiej wielkości, że...
Próbowałem to zrobić fotoszopem, ale coś i tak straciło na jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 15:08, Markush napisał:

A ja mam za to pytanie: Jaki program do zmniejszania rozdziałki zdjęć polecacie? Bo wziąłbym
i wrzucił tu kilka fotek z przed roku, ale w oryginale zdjęcia są takiej wielkości, że...
Próbowałem to zrobić fotoszopem, ale coś i tak straciło na jakości.


I ja polecam IrfanView :)

Image -> Resize / Resample -> Set New Size

Nie zapomnij o zaznaczeniu:
-Apply sharpen after Resample
-Preserve aspect ratio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2010 o 15:08, Markush napisał:

Próbowałem to zrobić fotoszopem, ale coś i tak straciło na jakości.



Jak to mozliwe? Wchodzisz w "Image Size" i wstukujesz wielkosc w pixelach. Nie ma mozliwosci utraty jakosci podczas pomniejszania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować