Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2010 o 17:17, Galdor napisał:

Jak to mozliwe? Wchodzisz w "Image Size" i wstukujesz wielkosc w pixelach. Nie ma mozliwosci
utraty jakosci podczas pomniejszania...


Rzeczywiście, porówna3em sobie z pomniejszonym zdjeciem w tamtym programie i to chyba tylko z3udzenie.

No i te zdjecia, które mia3em wrzucia, mam co prawda, tego du?o, du?o wiecej, ale te mi sie chyba najbardziej podobają (kiedyś wrzucę jeszcze kilka) + zdjecie z po?aru budynku (jakośa s3aba, ale chyba przez szybe je robi3em) w którym zawali3 sie strop, na szczeście nikt tam nie mieszka3.

Zdjęcia robione Nikonem D90 obiektywem (Nikor) 18-200

20100228180308

20100228180332

20100228180407

20100228180447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 19:49, Bumber napisał:

Pierwsze nawet niezłe, ale reszta... hmm...

Ja tam się nie znam, i żadna literatura mi nie pomoże, po prostu widzę coś fajnego to robię zdjęcie. Może kiedyś sie nauczę, ale wątpię.

Dnia 28.02.2010 o 19:49, Bumber napisał:

A jak się obiektyw sprawuje?

A jakiej odpowiedzi byś oczekiwał. Dla mnie obiektyw jak obiektyw, ja sie nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 20:14, Markush napisał:

> Pierwsze nawet niezłe, ale reszta... hmm...
Ja tam się nie znam, i żadna literatura mi nie pomoże, po prostu widzę coś fajnego to
robię zdjęcie. Może kiedyś sie nauczę, ale wątpię.
> A jak się obiektyw sprawuje?
A jakiej odpowiedzi byś oczekiwał. Dla mnie obiektyw jak obiektyw, ja sie nie znam.


Bede tutaj bardzo konserwatywny i generalizujacy: Jak sie nie znasz, to po co wydawales pieniadze na DSLR? Nie lepiej kupic kompakt, ktory by (na automacie) zrobil o wiele lepsze zdjecia niz te, ktore zaprezentowales na poprzedniej stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 20:14, Markush napisał:

Ja tam się nie znam, i żadna literatura mi nie pomoże, po prostu widzę coś fajnego to
robię zdjęcie. Może kiedyś sie nauczę, ale wątpię. /.../

Ok, jasne, rozumiem. Najważniejsze, że aparat masz dobry. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I do Galdora

Dnia 01.03.2010 o 09:33, Bumber napisał:

Ok, jasne, rozumiem. Najważniejsze, że aparat masz dobry. ;P

Nie no, aparat to i tak mój ojciec kupił właściwie dla siebie, a ja tak tylko sobie robię zdjecia jak mi się nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2010 o 19:49, Bumber napisał:

Sorry za post pod postem, ale chyba odkryłem, że jednak jakieś czytanki mi mogą pomóc, dowiedziałem się z tego poradnika paru ciekawych rzeczy. Niektórych tak banalnych, a niektórych mniej. Np. takich, żze jakieś plamki swiatła, których bym nigdy nie zauważył mogą rozpraszać i to wcale nie jest sarkazm.
Dzięki wielkie za ten link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 16:18, Markush napisał:

/.../ Dzięki wielkie za ten link.

Proszę uprzejmie.

Fotografia to naprawdę ciekawa dziedzina. Warto trochę poczytać i nauczyć się robić dobre zdjęcia. Nawet jeśli tylko pożyczasz aparat od taty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie o to pytać, więc zadam tu: czy jest możliwość, opcja aby w sklepie fotograficznym,(wiecie zdjęcia do legitki itp.) jest możliwość, wtopienia? zdjęcia w kubek? W sensie jako naturalna część kubka jak na przykład tutaj:
http://www.vistaprint.pl/personalizowane-kubki.aspx?mk=kubek&GP=3%2f1%2f2010+10%3a44%3a54+AM&rd=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ciach...

Ale jak to naturalna część, oni tu robią tylko nadruki (chyba, że czegoś nie doczytałem). Ale jeśli ci chodzi o ten nadruk to tak, powinni to robić w większości miejsc, gdzie wywołują zdjęcia. Jeśli się nie mylę to chyba takie coś w FotoJokerach robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem to znowu ja :) mam już sprzęt i powoli zabieram się za wertowanie instrukcji obsługi. Jednakże nie o tym chciałem pisać. Mam mały problem z niektórymi obiektywami na mocowanie M42. O ile jupiter 9 i 37AM spisują się bardzo dobrze, to np. mój Helios 44M-4 po zamontowaniu jest zablokowany bolcem przysłony. Co zrobić z tym fantem? Obiło mi się o ucho parę sposobów jednakże nic dokładnie wytłumaczonego. Proszę o rady :)

EDIT://

http://www.cyberfoto.pl/tematy-ogolne/94717-modyfikacja-helios-44m-4-na-macro.htm

już znalazłem temacik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem bolec ale dalej mam problem z obracaniem pierścienia :/ Gdy obiektywu nie dokręcę do końca to mogę ostrzyć, jednakże nie do oo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 07:29, ArkStorm napisał:

Usunąłem bolec ale dalej mam problem z obracaniem pierścienia :/ Gdy obiektywu nie dokręcę
do końca to mogę ostrzyć, jednakże nie do oo ...

Zależy jaki masz model, ale mój Helios ma z boku blokadę przysłony. Ja i tak z tego nie korzystam, bo w Canonach nie ma problemów z przejściówkami na M42, ale może w Twoim przypadku pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie taniego starszego kompaktu (tak żeby używkę kupić za ok 100-150 zł, nie więcej jak 6 max 7 MPix bo wiadomo jak ich ilość przy tej samej wielkości matrycy na jakość wpływa a więcej mi nie potrzebne.... Możecie coś konkretnego polecić? Zastanawiałem się nad BenQ C850, P860 albo coś koło tych modeli. Używałem kiedyś T850 i E1050 i ich jakość mnie pozytywnie zaskoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 18:47, ArkStorm napisał:

No i mam pierwszy wykonany portrecik :) Helios 44M-4

Zdjęcie pod tytułem "Ojciec i Syn"


Bardzo podoba mi sie ekspozycja, swietne detale.
Co mi sie nie podoba:
-Tlo. Lepiej by bylo albo z jednolitym bialym albo z czarnym. Ewentualnie ciekawa sciana.
-Kompozycja. Jakos nie jestem przekonany do sposobu, w jaki ojciec i syn stoja. Wedlug mnie, lepiej by to wygladala, gdyby roznica w wysokosci nie byla tak duza. Zdjecie koncentruje sie na twarzach, wiec nie trzeba sie martwic czy jest to realistyczna reprezentacja wysokosci.

Ogolnie bardzo pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 09:03, Galdor napisał:

> No i mam pierwszy wykonany portrecik :) Helios 44M-4
>
> Zdjęcie pod tytułem "Ojciec i Syn"

Bardzo podoba mi sie ekspozycja, swietne detale.
Co mi sie nie podoba:
-Tlo. Lepiej by bylo albo z jednolitym bialym albo z czarnym. Ewentualnie ciekawa
sciana.
-Kompozycja. Jakos nie jestem przekonany do sposobu, w jaki ojciec i syn stoja. Wedlug
mnie, lepiej by to wygladala, gdyby roznica w wysokosci nie byla tak duza. Zdjecie koncentruje
sie na twarzach, wiec nie trzeba sie martwic czy jest to realistyczna reprezentacja wysokosci.

Ogolnie bardzo pozytywnie :)


Dzięki :) ja teraz trochę inaczej spojrzałem na fotkę i w sumie brakuje mi tylko trochę dołu. Na wzrost modeli nic nie poradzę, oboje siedzieli na ławie w dość starej chatce. Stąd takowa struktura ścian (imho dodaje ciekawego klimatu). A żeby wyrównać wzrost, dziadkowi musiałbym z 5 poduszek pod siedzenie podłożyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XIII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video


Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają do odwiedzenia XIII Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO, w dniach 25 – 27 marca 2010 w Łodzi (Hala 1, ul. Stefanowskiego 30, Hala 2 i 3, ul. Skorupki 21).

FILM VIDEO FOTO to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń branżowych zarówno w Polsce, jak i w Europie – targi swoim zakresem obejmują m.in.: sprzęt i akcesoria fotograficzne, video i filmowe oraz najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki obrazu. Na targach wystawi się blisko 150 firm z kraju i zagranicy.

Jak co roku targom towarzyszy wiele zdarzeń.

WARSZTATY I SPOTKANIA
- CYFROWEJ KREACJI OBRAZU (organizator: SwiatObrazu.pl),


- MAGIA PHOTOSHOPA - warsztaty cyfrowej edycji zdjęć w programie Photoshop” (organizator: WWW.cyfrografia.pl),

- spotkanie z Mateuszem Damięckim poświęcone jego wyprawie na Syberię,

- warsztaty fotograficzne dla początkujących FOTOGRAFIA W PIGUŁCE oraz konsultacje fotograficzne i przegląd portfolio (organizator: Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne),

- warsztaty „Zastosowanie wideo w kampaniach reklamowych” (organizator: magazyn Pro-Kreacja),

- warsztaty TECHNIKI CYFROWE W FOTOGRAFII PORTRETOWEJ (organizator: „Pozytyw” - Stowarzyszenie i szkoła fotografii),

- warsztaty poświęcone produkcji video (organizator: firma BEiKS),

- wykłady na temat tworzenia multimedialnej galerii zdjęć na potrzeby prezentacji i promocji w Internecie oraz tworzenia i zastosowania efektów wizualnych w postprodukcji wideo (organizator: redakcja Computer Arts),

oraz wiele innych.

WYSTAWY

- Premierowa prezentacja wydawnictw zgłoszonych do konkursu „Fotograficzna Publikacja Roku 2009“ (organizator: Galeria f5 & Księgarnia Fotograficzna).

- Mercedes G Allegro Syberia Expedition - Na początku był pomysł, który zrodził się z miłości Mateusza Damięckiego do Rosji. Z tego pomysłu zrodziła się wyprawa, a jej efektem jest wystawa przedstawiająca ludzi, miejsca i zdarzenia.

- OBLICZA ŁODZI - REMINISCENCJE – wystawa laureatów XII edycji konkursu (organizator: Bałucki Ośrodek Kultury RONDO).

- PORTRET ZBIOROWY (organizator: Warszawska Szkoła Reklamy).

- Wystawa pokonkursowa PRASOWE ZDJĘCIE ROKU 2009 (organizator: KLUB FOTOGRAFII PRASOWEJ).

-AKTY - Borys Skrzyński.

- Wystawa pokonkursowa ZAINSPIROWANI JAPONIĄ (organizator: magazyn .PSD Photoshop).


DODATKOWE INFORMACJE

Dokładny program targów, informacje na temat godzin zwiedzania i cen biletów oraz lista wystawców:

www.mtl.lodz.pl/fvf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 20:14, Bumber napisał:

Wystarczyło wrzucić linka... ;)


Nie wchodziłem w linka, ciepłem całe info które dostałem na maila :) Wybiera się ktoś :> ja mam blisko, więc bankowo się pojawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować