Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2010 o 19:41, natanadler napisał:

Masz oryginał zdjecia? Pokażę Ci co można z tym zrobić:)

Oho... Ciekaw jestem efektów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę was o poradę, z góry zaznaczam że na aparatach się zupełnie nie znam. Szukam aparatu cyfrowego dla swojej siostry. Moja siostra ma następujące wymagania:
- nowy
- z gwarancją
- kolor srebrny
- z dodatkami ( kabel usb itp.)
- najlepiej firmy "Canon", ale nie koniecznie akurat tej
- prosty w obsłudze
- cena do 250 zł

Czy możecie mi coś polecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 21:01, White_Eagle napisał:

Czy możecie mi coś polecić ?


Z czystym sumieniem? Nic. Nie jestem w stanie polecić czegoś czego sam bym nie kupił, w tym przedziale cenowym. Sam ostatnio dostałem zadanie znalezienia czegoś dobrego za 300zł. Nie poleciłem nic, bo uważam, że nie warto wydawać tyle kasy na coś co robi fotki jak z telefonu komórkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 21:30, HumanGhost napisał:

Z czystym sumieniem? Nic. Nie jestem w stanie polecić czegoś czego sam bym nie kupił,
w tym przedziale cenowym. Sam ostatnio dostałem zadanie znalezienia czegoś dobrego za
300zł. Nie poleciłem nic, bo uważam, że nie warto wydawać tyle kasy na coś co robi fotki
jak z telefonu komórkowego.


Tylko moja siostra nie ma jakiś specjalnych wymagań odnośnie jakości robionych zdjęć. Chciała by ten aparat na jakieś imprezy itp. Zdjęć "artystycznych" robić nie zamierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nic prostszego. Wchodzisz na ceneo czy innego skapca, wpisujesz kwotę żądania we właściwej kategorii wyszukiwania i kupujesz pierwszy lepszy srebrny aparat. W tym przypadku aparaty jakością fotek różnić się zauważalnie nie będą. Jedyne kryterium to właściwie wygląd i to jak komuś leży w dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 19:41, natanadler napisał:

>
Masz oryginał zdjecia? Pokażę Ci co można z tym zrobić:)


Oryginał praktycznie masz przed sobą :) dodałem lekką teksturkę dla urozmaicenia :) efekt w 100% zamierzony i nic bym nie zmieniał :) Lecz wiem, że Ty pewnie potrafisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja optuję za wersją numer 2. :)

Choć jak na mój gust, to należałoby obciąć cały dół z poduszkami i zostawić tylko górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 23:40, natanadler napisał:

ciach

moje versje - jedna bardziej naładowana kontrastami - ale wiesz ja jestem zboczony przez
3 lata obrabiania zdjęć:)



IMHO ta "spleśniała winieta" zabiera trochę za dużo kadru, przez co postać słabo widoczna ;)
Spróbowałem swoich sił w obróbce tego zdjęcia, efekt poniżej. Nie jestem mistrzem PS, więc nie wymagajcie wiele ;) Zastosowałem się do wskazówek Bumbera.

@ArkStorm
Spróbuj na białej ścianie i czarnej ramce bez poduszek :)

20100514145923

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Za bardzo go wyHDR-owałeś przez co jest blady i widać mu łysinkę:)

Myślę, że co osoba to inna wersja. Ja lubię po prostu mrocznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 08:57, czaja24 napisał:

używam nikona od kilku lat i cała szklarnia działa niezawodnie. Swoją drogą na czym ma
polegać wada soczewek? I w jaki sposób nikon zawyża ceny( ceny w sklepach są znacznie
niższe od katalogowych). A tak co do cen wolę Nikona D300s niż Pentaxa K-7.


zauważ podstawową różnicę. ja piszę, że ostatnio, a Ty, że używasz nikona od lat [co prawda nie wiem, kiedy kupowałeś ostatni obiektyw, ja mówiąc ostatnio, miałem na myśli ostatnie miesiące, mniej więcej od tego roku].

ceny rosną, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji w przeciągu ostatnich miesięcy, bywając w warszawskich sklepach/komisach. zresztą znajoma, która siedzi w nikonie potwierdza moje spostrzeżenia dot. cen.
co zaś tyczy się obiektywów, kilku sprzedawców w komisach informowało mnie, że próbowano im sprzedać świeżo zakupione obiektywy, praktycznie nie używane po bardzo niskich cenach. okazało się, że spowodowane to było wadliwymi soczewkami w tychże obiektywach. ponoć, jak się poczyta wypowiedzi osób ostatnio serwisujących swój nowo zakupiony sprzęt można się dowiedzieć, iż obiektywy potrafiły zniekształcać tylko jeden róg kadru, co nie zmienia faktu, że konstrukcje były spartolone.

coś jeszcze wyjaśnić? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 00:05, pirz napisał:

/.../ co nie zmienia faktu, że konstrukcje były spartolone. /.../

Dodajmy do tego jeszcze problemy Nikon Polska z serwisem i mamy pełny obraz sytuacji. ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 11:12, Bumber napisał:

> /.../ co nie zmienia faktu, że konstrukcje były spartolone. /.../
Dodajmy do tego jeszcze problemy Nikon Polska z serwisem i mamy pełny obraz sytuacji.
;)



pirz nie ukrywam że preferuję sprzęt marki N, o problemach techniczych z obiektywami nie słyszałem bo choć lubię firmę Nikon to nie ślęczę na forach użytkowników tej marki. Co do wzrostu cen mam swoją teorię - spada wartość złotówki względem dolara cena niestety rośnie.

Bumber niestety w naszym kraju sieć dystrybucji jest bardzo prymitywna(1 przedstawiciel - 1 marka - 1 serwis) i przez to takie sytuacje mogą mieć miejsce bo firma X schowana pod marką Y często czuje się bezkarna w swoich działaniach i jako podwykonawca niekoniecznie czuje się zobowiązana do świadczenia usług na wysokim poziomie.

PS ja ze swojego sprzętu jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 21:00, czaja24 napisał:

/.../ podwykonawca niekoniecznie czuje się zobowiązana do świadczenia usług na wysokim poziomie.

Podobno Nikon sprawą już się zainteresował i ma być lepiej niż było. Zobaczymy. :)

Dnia 15.05.2010 o 21:00, czaja24 napisał:

PS ja ze swojego sprzętu jestem zadowolony

Większość użytkowników na szczęście jest. Usterki czasem się zdarzają, jednak dotyczą jedynie małej części partii sprzętu, więc teoretycznie istnieje mała szansa, że trafi się nam trefny obiektyw. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 11:12, Bumber napisał:

Dodajmy do tego jeszcze problemy Nikon Polska z serwisem i mamy pełny obraz sytuacji.
;)



zapomniałem w natłoku myśli dodać.

czaja24

Dnia 15.05.2010 o 11:12, Bumber napisał:

/.../ podwykonawca niekoniecznie czuje się zobowiązana do świadczenia usług na wysokim poziomie.


zauważ jednak, że serwisy innych marek lepiej funkcjonują.
na pewno istotna jest też kwestia miasta. być może w warszawie i okolicach serwisy nikona istotnie dają ciała, zaś w innej części polski obraz ten się zmienia.

>nie ukrywam że preferuję sprzęt marki N, o problemach techniczych z obiektywami nie słyszałem bo choć lubię >firmę Nikon to nie ślęczę na forach użytkowników tej marki. Co do wzrostu cen mam swoją teorię - spada >wartość złotówki względem dolara cena niestety rośnie.

ależ ja również nie ślęczę na forach, po prostu udało mi się usłyszeć to i tamto szukając czegoś dla siebie akurat w materii dotyczącej nikona. ;) i chciałem się tymi spostrzeżeniami podzielić, tak na wszelki wypadek, może komuś ''uratuję życie''.

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam zamiar kupić kartę SD do lustrzanki o pojemności 4 GB, jednak nie wiem jaki model i jakiej firmy wybrać.
Chcę kupić kartę o prędkości do lustrzanki, i jaka pojemność będzie lepsza, te 4 czy może 8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 22:00, Beliar-13 napisał:

Witam

Hola!

Dnia 28.05.2010 o 22:00, Beliar-13 napisał:

jednak nie wiem jaki model
i jakiej firmy wybrać.

Ja tam lubię SanDiski, a model... jak najprędszy.

Dnia 28.05.2010 o 22:00, Beliar-13 napisał:

jaka pojemność będzie lepsza, te 4 czy
może 8?

To już zależy od ciebie ile masz zamiar zdjęć trzymać ''w aparacie''

Ja mam np. ten i nie narzekam. (albo 20, nie mam możliwości teraz sprawdzić) :)
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=35880

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować