Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Nikogo już fotografia nie interesuje? Tylko paru forumowiczów, którzy aktualnie przeżywają brak materiałów/inspiracji? Esh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:26, Galdor napisał:

Nikogo już fotografia nie interesuje? Tylko paru forumowiczów, którzy aktualnie przeżywają
brak materiałów/inspiracji? Esh...


Cóż - tak jak napisałem, ja wrócę w sierpniu to będę dawał Wam regularnie co tam lepszego uchwycę.
Takie pytanie z ciekawości, czy wywołujesz zdjęcia z cyfrówki, bo ja przyznam, że tak. Zawsze lubię miec ładnie w albumie na papierze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja często przerzucam zdjęcia na papier... Najczęściej drukuje w rozmiarze 30x45cm, wrzucam w antyrame i wieszam na ścianie ;]

Dorzucam kolejne dwa zdjęcia. Proszę o opinie (mistrzu Yoda uważam że zdjęcia makro też mogą być ciekawe, taką roślinkę pierwszy raz widziałem i dlatego zrobiłem jej zdjęcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie z ciekawości, czy wywołujesz zdjęcia z cyfrówki, bo ja przyznam, że tak. Zawsze

Dnia 10.05.2006 o 17:59, Vaxinar napisał:

lubię miec ładnie w albumie na papierze... :)


Oczywiście :) Najlepsze zdjęcia mam w albumie, w ładnym formacie A5 a takie naj naj będe wywoływał na super hiper itd. papierze w A4 i sobie może powieszę ;) Papier to papier jednak, komputerowy ekran tego nie zastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym zdjęciu?
Moja pierwsza próba fotografowania chmur, ale jakoś nie bardoz wyszła (to zdjęcie co tu to i tak najlepiej wygląda). Nie wiem jak ustawić ostrość, żeby było dobrze. Automat wogóle ostrości nie łapał, a to co widać to ręcznie na maksymalną odległość ustawilem i dalej wydaje mi się, że mogłoby być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 20:38, Feniks napisał:

Co sądzicie o tym zdjęciu?

Pierwszy niepowodzeniem tej fotografii jest chyba to, że nic tu nie ma. Chmury jakieś takie nijakie.
Przejrzyj instrukcję - pobaw się w ustawianiach i tak dalej. I najlepiej pofotografuj jakieś zachody / wschody słońca.... :) Tu chyba też jest zachód, ale juz za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Vaxinara. Na żywo musiał być to całkiem niezły widok, ale niestety nie udało Ci się uchwycć jego czaru... Dodam jeszcze tylko jedną uwagę od siebie. Zmniejsz czułość poniżej setki, zredukuje to kolosalne zaszumienie (te takie jakby ziarenka). Tendencja jest taka iż im mniejsza czułość, tym ono w kompaktach mniejszze, ale musisz sprytnie to nadrobić czasem naświetlania...
Nie chwalę sie, broń Boże, ale zerknij na poprzednie moje i nie tylko moje fotki o podobnej tematyce. Ja zawsze pozostawiem w fotce informacje EXIF, pomoże Ci ona dobrać nieco nastawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mamaparacik cyfrowy : Nikon COOLPIX 7900, 7.1 mln mega pixeli , 3 x zoom optyczny i 10 zoom cyfrowy, mam do niego 2 karty po 256 mb i dodadkowy akukulator .......... kupujcie PC FORMAT tam są fajne i dobre programy do obróbki zdjęć a jak znacie sooper programy do obróbki to podawajcie nazwy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do szybkiego i podstawowego retuszu IrfanView. Do zaawansowanych zabaw, Photoshop lub darmowy GIMP. Podobno jeszcze niezła jest Pixela, ale osobiście nie widziałem i nie używałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza fotka zrobiona dzisiaj na spacerku po mieście okropna kolorystyka poprostu musiałem aż zrobić fotke zeby sie przekonac czy to ja jestem w jakims szoku czy ktos naprawde dostal czyms ciezkim w glowe. Poprostu masakra.

Dwie nasepne fotki to zdjecia wczorajszego nieba.

A co do programów to każdy kto ma problem z "szumami" na fotkach powinien sprobowac Noiseware całkiem prosty w obsłudze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 23:29, Black Knight napisał:

Pierwsza fotka zrobiona dzisiaj na spacerku po mieście okropna kolorystyka poprostu musiałem
aż zrobić fotke zeby sie przekonac czy to ja jestem w jakims szoku czy ktos naprawde dostal
czyms ciezkim w glowe. Poprostu masakra.


Jejku ... ten kto zatwierdził projekt tej elewacji, powinien być rozstrzelany ... gdyby nie zieleń pomyślał bym że to negatyw ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem nowy obiektyw, niestety nie ten mój wymarzony, o którym pisałem wcześniej, niestety nie wyrobiłem się finansowo i muszę odłożyć jego zakup na przyszłość.
Kupiłem obiektyw Canon 17-85mm f/4-5.6 IS USM. Moje pierwsze wrażenia:D
IS jest niesamowity, zdjęcia robione „z ręki” nawet przy czasie 1/5s wychodzą idealnie ostre. Takie samo zdjęcie robione z wyłączoną stabilizacją wychodzi totalnie rozmazane (testowałem na napisach płyt CD, robionym z dość dużej odległości, przy pełnym zoomie).
Ostrość ten obiektyw ustawia jakieś 3x szybciej niż moja poprzednia Sigma. Nie musze już chyba wspominać o bezgłośności silnika USM i jakości wykonania samego obiektywu :D
Jedynym minusem jaki na razie zauważyłem, to jego jasność :/ Obiektyw jest popsrostu ciemny.... ale niestety za obiektyw jasny trzeba zapłacić 4 razy więcej.
Później porobię parę zdjęć i może coś zamieszczę, teraz musze odpocząć bo jestem świeżo po juwenaliach... a poranek po juwenaliach nigdy nie jest miły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki w szczególności podoba mi sie klasztor i terakotowi wojownicy;) takie że sobie pozwole na określenie cholernie klimatyczne jak dla mnie oprocz tego tak w pierwszym jak i w drugim bardzo dobra kompozycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcie ( jestem super początkujący ) Canonem S50. Lepiej to wygląda niż City 17 na początku Half-Life 2 Episode One :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witka ... nie bylo mnie tu kupe czasu ... no, ale juz wrocilem ... na moment :) W miedzyczasie dorobilem sie Canona S3 IS. Niestety sesja i pogoda nie daje okazji do popstrykania ... w miedzyczasie pstryknalem te fotke. zrobiona podczas jazdy z predkoscia ok 110/h, z ustawieniami full auto i z wlaczona stabilizacja ... Wyszlo nieco uciete, bo nawet nie planowalem uchwycic tego drzewka, przy tej predkosci, ale ma calkiem fajny klimat ... przynajmniej wg mnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 21:11, buras napisał:

Witka ... nie bylo mnie tu kupe czasu ... no, ale juz wrocilem ... na moment :) W miedzyczasie
dorobilem sie Canona S3 IS. Niestety sesja i pogoda nie daje okazji do popstrykania ... w miedzyczasie
pstryknalem te fotke. zrobiona podczas jazdy z predkoscia ok 110/h, z ustawieniami full auto
i z wlaczona stabilizacja ... Wyszlo nieco uciete, bo nawet nie planowalem uchwycic tego drzewka,
przy tej predkosci, ale ma calkiem fajny klimat ... przynajmniej wg mnie ...



Jesli tak wyglada bez stabilizacji i na full auto przy predkosci ok 110/h to ja chyba zaczne zbierac kase na Canona S3 IS;) Fotka fajna:) to drzewko mimo tego ze nie zamierzone to wyglada interesujaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować