Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2011 o 19:44, Ulvraith napisał:

Jest. I spragniony jest. :]
A obecnie prawdopodobnie idzie na sprzedaż.
Capri Mk.1 z dwulitrowym silnikiem. Można polatać.


Ile za takie cudo? :D Boże, w takim miejscu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat miejsce jest dla niego bardzo przyjazne.
A i towarzystwo na 4 kółkach niezgorsze. ;)
Ile? Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, ale nie więcej niż parę tysięcy. (3-7)
Jest w nim trochę do "odświeżenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 19:54, Ulvraith napisał:

Akurat miejsce jest dla niego bardzo przyjazne.
A i towarzystwo na 4 kółkach niezgorsze. ;)
Ile? Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, ale nie więcej niż parę tysięcy. (3-7)
Jest w nim trochę do "odświeżenia".


Człowieku, łap okazję :P Takie cudo to rzadkość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 21:04, necron1501 napisał:


Człowieku, łap okazję :P


Okazją było by, gdyby zgodził się go oddać za dwa odcinki "07 zgłoś się" na dividi. : >

Dnia 07.01.2011 o 21:04, necron1501 napisał:

Takie cudo to rzadkość :D


Bueheheh. : D

Może jeszcze wersję superlekką?
http://img196.imageshack.us/img196/637/dsc07591c.jpg

Ale dajmy im spokój, bo małe OT się tu robi.

Coś z jesiennego archiwum (i nie, to nie Warszawa) ;)

20110107214201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 17:14, HumanGhost napisał:

Tutaj masz teścik z m.in. dwoma aparatami z twojej listy. Sa tam też galerie przykładowych fotek.

Tutaj? Gdzie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można tu zadawać pytania na temat kamer?
Wszystkie pozostałe tematy są przestarzałe albo zamknięte ; ]

Otóż - moja ukochana kamera poszła się... ekhm... a już od dawna myślałem nad kupnem nowej.
I tutaj moje pytanie - obecnie - zanim będę kupował coś poważnego (bo i bawię się tym na poważnie) potrzebuję kamery do 600zł. Po prostu chodzi o to, że ciężko by mi było wytrzymać tych kilku miesięcy do nowej kamery, tak więc w międzyczasie zaopatrzę się w coś "małego" ; ]

Czy w tym przedziale cenowym znajdę coś z przyzwoitą jakością obrazu, porządnie wykonanego itp?


EDIT:
Wiem, że w tej cenie ciężko cokolwiek znaleźć, ale też od razu mówię - nie chodzi mi tutaj o perfekcyjny obraz itp, tylko o coś czym da się nagrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zniszczony przez czas jeden z wielu dowodów
na to, że mieliśmy w naszej historii zdolnych majsterkowiczów. :]
Piyknie dziękujemy za uwagę.

P.S -> Dobrze Cię widzieć w lepszej formie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:13, Ulvraith napisał:

Zniszczony przez czas jeden z wielu dowodów
na to, że mieliśmy w naszej historii zdolnych majsterkowiczów. :]
Piyknie dziękujemy za uwagę.


Uwielbiam samochody, szczególnie starsze modele :D Widać, bardziej się w tatę podałam.

Dnia 12.01.2011 o 20:13, Ulvraith napisał:


P.S -> Dobrze Cię widzieć w lepszej formie. :)


Czy ona taka lepsza to nie wiem, ale dzięki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:34, Ulvraith napisał:

To jako ciekawostkę archiwalne foto przedstawiające, jak owy wóz prezentował się w chwilach
świetności. :]
http://img145.imageshack.us/img145/5641/samnbskodytudorbyadamso.jpg


Fajny, ale zardzewiały mi się bardziej podoba. Po prostu ma swój urok. Przyciąga wzrok. Na pewno to też zasługa dobrego zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby mi ktoś polecić jakąś fajną torbę, do które zmieściłby mi się Nikon d90 z obiektywem? Czy jestem skazany na produkty od 160 zł wzwyż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 00:32, pirz napisał:

> /.../

a allegro czy innego ceneo przejrzeć to nie łaska? pierwsza z brzegu: http://allegro.pl/item1395613014.html
akurat mam torbę (mniejszą) tej firmy, więc mogę powiedzieć, że jej jakość jest przynajmniej
zadowalająca, acz niczym nie powala.

Słowem-kluczem było ,,polecić". Wiem, jak znaleźć coś na allegro, ale zastanawiałem się, co sz.p. użytkownicy uważają za niezły towar za małą cenę. Ale najlepiej od razu zaatakować.:/
Niemniej dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 10:08, Blackgoat napisał:

/.../


jeśli odebrałeś mój post jako atak to błędnie odczytałeś moje intencje. :P
jeszcze dodam, że lepiej się wykosztować (może nie aż 160zł) na dobrą torbę, to zakup raczej na długie lata. po drugie torby lepiej pomacać, powkładać sobie do nich sprzęt, po zdjęciu ciężko wywnioskować, czy Ci się będzie dobrze korzystać, czy Ci czegoś nie zaleje w razie deszczu, jak łatwy dostęp masz do poszczególnych kieszonek, czy jedną ręką uda Ci się otworzyć wszystkie przegródki itd. jeśli to wszystko już wiesz, tym lepiej, ale jak coś to uprzedzam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siostra chce kupić lustrzankę.
Sama znalazła takie aparaty.
Fuji Film Hs10
Sony Alfa 390
Sony alfa 580
Sony Alfa 900
Canon EOS 550D
Canon EOS 60D
Canon EOS SD
Nikon D3100
Nikon D300s
Nikon D90
Jak z tych polecacie? Lub może inne propozycję w miarę rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 20:08, Mange napisał:

Siostra chce kupić lustrzankę.
Sama znalazła takie aparaty.
Fuji Film Hs10
Sony Alfa 390
Sony alfa 580
Sony Alfa 900
Canon EOS 550D
Canon EOS 60D
Canon EOS SD
Nikon D3100
Nikon D300s
Nikon D90
Jak z tych polecacie? Lub może inne propozycję w miarę rozsądnej cenie.



Ok, nie miałem czasu dogłębnie zainteresować się każdym z modeli, a więc zacznę od pytania.
Czy siostra miała wcześniej lustrzankę, albo czy miała dłuższa styczność z aparatem tej klasy?

Jeśli już robiła zdjęcia lustrzanką i zna sie na tym chociaż w podstawowym zakresie, polecam Canony i Nikony z naciskiem na nikona.

Jeśli szuka aparatu na start, Alfa będzie lepsza z tego zgledu ze jest prostsza.

Teraz pobierzny opis aparatów:

Afla posiada stabilizacje obrazu wbudowana w korpus aparatu, to też koszt obiektywów jest niższy
Stabilizacja jest istotna jeśli jesteś początkującym fotografem i nie masz pewnej ręki, poza tym, zawsze lepiej mieć niż nie mieć nawet jeśli pewną rękę masz :)

Analogicznie Canony i Nikony stabilizacji w korpusie nie posiadają, jest ona wbudowana w obiektywy (i tu są 2 tyby z stabilizacją - droższe i bez niej - tansze)

Na co warto zwracać uwagę.
Jaką matrycę ma aparat (mega pixele)
Na jakich kartach pamięci pracuje urządzenie (aby dokupic takowe)
Czy napędza aparat akumulator firmowy, czy też akumulatory w postaci paluszków
(pierwsze rozwiązanie jest tańsze bo w zestawie dostaniemy i akumulator i ładowarkę, z kolei drugie jest praktyczniejsze, co prawda trzeba samemu kupić dobre akumulatorki (ze 2 komplety) i ładowarkę do nich, ale jesli jesteśmy poza domem i nagle wyczerpia nam się baterie, istnieje możliwość kupienia ich w kiosku)

podgląd na zywo/odchylany wyświetlacz:

Stosowane głownie w Alfach, co podnosi ich funkcjonalność, zamiast kłaść się na ziemi, możemy kucnąć i przechylić wyświetlacz by wymierzyć i uchwycić nasz cel.
Takie rozwiązanie nosi ze sobą także minus w postaci szybszego zużycia baterii.
Jako że wychowałem się na starych zasadach, używam tylko wizjera, ale nie powiem, odchylany wyświetlacz ułatwia prace :)

Dodatkowy wyświetlacz monochromatyczny:

zazwyczaj miejsci się w okolicy spustu, jest to dodatkowy wyświetlacz na którym wyświetlane są informacje o parametrach wparatu takich jak:
Ilość zdjeć które mozemy jeszcze zrobić puki nie zapcha się karta pamięci
stan baterii
i te bardziej istoitne dla zdjęcia czyli przesłona, migawka, ekspozycja etc.
Dodatkowy wyświetlacz jest o tyle praktyczny że:
Nie uzywany jest głowny wyświetlacz przez co bateria dłużej pozwoli na pstrykanie.
nic nam nie swieci po twarzy gdy robimy zdjęcie
duzo łatwiejszy dostep do danych i duzo bardziej czytelny, chociaz to zalezy od punktu widzenia.

dodatkowy wyświetlacz to domena Nikonów

Ostatnią rzeczną na którą warto zwrócić uwagę to funkcja nagrywania video, jeśli mamy ambicje zostać reżyserami kina, taniej będzie kupic lustrzankę z taką opcją niż kamerę za 4 tysiące :)
Aparatem który to potrafi jest np. nikon D90

Teraz sprawa szkła:

im ma mniejszą wartość przesłony (f) tym lepiej, i niestety drożej, najlepiej zaopatrzyć się w szkła znanych producentów, lub tych mnije znanych np. Tamron czy od biedy sigma

im mniejszy zakres zbliżenia tym lepiej, szkło za 700 zł. 70-300mm będzie dawać gorszy obraz niz szkło 55-150 w tej samej cenie, warto miec to na uwadze, ale jesli jesteśmy początkujacymi amatorami fotografii, nie am sensu kupować sprzęt na który nas nie stać :)

To też na początek wystarczy kitowy obiektyw dodawany do zestawu :)

Reasumując, jesli kupujemy Alfe, patrzymy na to co pisałem wyżej, jesli Nikona lub Canona, też ale do tego dochodzi fakt czy w zestawie jest obiektyw z stabilizacja obrazu

w sumie tyle, mam nadzieje że trochę pomogłem


EDIT: A i najważniejsze, zanim coś kupimy czytamy recenzje i opinie użytkowników na forach poświęconych fotografi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2011 o 03:25, Cyngiel--Master napisał:

im mniejszy zakres zbliżenia tym lepiej, szkło za 700 zł. 70-300mm będzie dawać gorszy
obraz niz szkło 55-150 w tej samej cenie, warto miec to na uwadze, ale jesli jesteśmy
początkujacymi amatorami fotografii, nie am sensu kupować sprzęt na który nas nie stać
:)


Tak dla wyjaśnienia - chodziło Ci o szło Sigmy o zakresie ogniskowej 70-300 ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować