Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Hm, jak coś mam w pogotowiu inny - co prawda należy do sąsiada, ale jak coś mogę brać. Tez Sony, profesjonalny (za - bagatela! - 10000 zł!). Matryca chyba 1,7 czy 2,0 MPix, ale wszytsko ustawiasz manualnie, zoom optyczny na seryjnym obiektywie - 10x. Bajer. Co prawda ma kilka lat, ale jest spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to daje kilka fotek zrobionych wczoraj wszystkie przedstawiają jeden obiekt mianowicie kino nie czynne od sierpnia 2005 ktos wykupil budynek i postanowil ze plac mu sie bardziej przyda niz rudera z lat bodajze 70-tych dzieki czemu w moim pieknym miescie nie ma juz budynku ktore mozna by okreslic mianem. Wszystkie fotki resajzowane do 640x480 zeby sie szybciej wczytywaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem swoje fotografowanie dopiero, dzisiaj będzie drugi dzień jak mam aparacik :) No ale mogę się już trochę pochwalić moimi fotosami. Jeszcze nie umiem za dobrze ostrości czy też ekspozycji ustawić ale już zaczynam to rozgryzać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 23:21, libero85 napisał:

Szkolne pytanie : Co autor chcial nam przekazac ?


Przekazać? A kto powiedział że w tym jakiś przekaz jest :P Jak ktoś chce się doszukiwać głębszego sensu to od tego znajdzie się pełno ludu interpetującego :P A mi jedynie chodziło o to żeby pokazać pare moich pierwszych fotek, które nie wyszły całkowicie rozmazane i da się jednak coś zobaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, czuje sie jak by byly swieta - siedze sobie w robocie a tu przychodzi szef i mowi ze przyszlo nowego towaru (chromowane felgi) do obfotografowania i przynosi.... canona 350d, statyw osprzet :D wczesniej meczylem sie na a85 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 23:12, AGRR napisał:

To i ja coś dorzucę, bo już dawno mnie tu nie było.


Nie no 12 bezkonkurencyjne:P A tak serio podoba mi sie 14 fajne toto :)
Kociak tez fajnie wyszedł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie kupic sobie jakis aparat cyfrowy, do wydania mam jakies 500 zl, mozecie mi polecic cos w miare przyzwoitego za ta cene? Na wlasna reke znalazlem w komputroniku takie aparaty, ale z racji ze sie kompletnie na tym nieznam kierowalem sie cena i jako tako wygladem ;)
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19312
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27511
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17409
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27607
A i jeszcze jedno, czy do aparatu potrzeba jakiejs specjalnej ladowarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 00:34, Ledoke napisał:

A i jeszcze jedno, czy do aparatu potrzeba jakiejs specjalnej ladowarki?


Nie, aparaty działają na zwykłe baterie AA/akumulatorki AA. Oczywiście można podpiąć zasilacz sieciowy, ale chyba tylko wtedy, gdy dłużej będziesz pracował zestawem komp + aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blah, zapomniałbym. Aparat mam od wczoraj (kurier nawalił :/), ale parę fotek cyknąłem. Oczywiście w trybie auto, dopiero dziś zacząłem bawić się innymi. Na pierwszy strzał - widok na wieżowiec

Zdjęcie w max rozdzielczości - sorry z góry :P, więc ma 1.5 MB i trochę się może otwierać. Inne zdjęcia jakie zrobiłem mają grubo ponad 4 MB, ale to już robione jako Krajobrazy etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos maly ten czajnik ;p

Ale ciesze sie razem z Toba , w koncu to zadkosc ze aparat robi zdjecia i jak sie juz na taki trafi to trzeba wszystkim pokazac :D

A co do czajnikow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czajnik" to przezwisko dla Mi-2 ;)

Zresztą nie było szans na większe zdjęcie, musiałbym albo pobiec na lotnisko (mam 50 metrów do płotu :P) albo być na dachu wieżowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 12:22, Arclight napisał:

"Czajnik" to przezwisko dla Mi-2 ;)


A to przepraszam ;p

Dnia 28.06.2006 o 12:22, Arclight napisał:

Zresztą nie było szans na większe zdjęcie, musiałbym albo pobiec na lotnisko (mam 50 metrów
do płotu :P) albo być na dachu wieżowca.


To strasznie niewygodna sprawa , biegac trzeba , wdrapywac gdzies , zoom wiekszy to jednak dobra rzecz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sie reka zacznie trzasc to nie ma zmiluj ;). Fajni sa kolesie co maja jakies teleobiektywy, zoom ogromny i jeszcze bez statywu robia zdjecia. Na szczescie _bardzo_ rzadko juz takich spotykam - chyba sie nauczyli ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 12:40, Piotrek K. napisał:

Ale jak sie reka zacznie trzasc to nie ma zmiluj ;). Fajni sa kolesie co maja jakies teleobiektywy,
zoom ogromny i jeszcze bez statywu robia zdjecia. Na szczescie _bardzo_ rzadko juz takich spotykam
- chyba sie nauczyli ;-)


Po prostu ustawia się odpowiednio krótki czas naświetlania (jeżeli to możliwe). No i oczywiście używa się IS, który jest naprawdę genialnym wynalazkiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest w miarę dobry program do edycji zdjęć? Chciałem sobie zmienić kolor oczu na zielone, żeby wyglądać jak Necron :D, ale zwykłe pomalowanie paintem w grę nie wchodzi. Chcę, żeby tęczówka zmieniła kolor, a źrenica pozostała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować