Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2011 o 21:43, Harrolfo napisał:

Cześć,
Za ile można dostać jakiś dobry aparat cyfrowy, do prywatnego użytku?
Jaki polecacie?


Ogólnie poniżej 500 zł nic sensownego i nowego nie znajdziesz.
Panasonic TZ-8 powinien wystarczyć: http://www.ceneo.pl/5744140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 21:53, Narmo napisał:

Dzisiejsza sesja.
155 zdjęć zrobionych, 40 nadających się do użytku.
Canon 350D + Jupiter 37A


Lubię to szkło :) świetne do portretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 22:07, Harrolfo napisał:

Lustrzanka/kompakt? Nie znam się :)
Budżet jest niewielki, około 250 zł. Znajdzie się coś, czy lepiej odłożyć więcej?


Doradzam dołożyć jeszcze trochę. Za tą cenę kupisz aparaty robiące fotki jakości podobnej jak aparaty jednorazowe dostępne w kioskach.
Ewentualnie poszukaj czegoś starszego na aukcjach. Starszy sprzęt wcale nie równa się gorszy. W wielu przypadkach wręcz przeciwnie, np. Canony z serii A6XX. Może nie wygladają porywająco, ale robią lepsze fotki niż wiele płaskich i świecących się jak psu jajka nowości.

Niemniej nadal doradzam dozbieranie trochę większej kasy. Lepiej dołożyć i nie żałować przez długi czas niż potem pluć sobie w brodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 17:28, HumanGhost napisał:

Doradzam dołożyć jeszcze trochę.

Oki.

Dnia 28.09.2011 o 17:28, HumanGhost napisał:

Za tą cenę

Tę ;P
Sam kiedyś robiłem błędy, nie wiedziałem, czy pisać "tę", czy "tą" ale w końcu się nauczyłem.
Reguła jest prosta - wyraz kończy się na "ę" - tę, na "ą" - "tą".
Czyli tą ceną, ale już tę cenę.
Taka luźna uwaga :)

Dnia 28.09.2011 o 17:28, HumanGhost napisał:

Niemniej nadal doradzam dozbieranie trochę większej kasy. Lepiej dołożyć i nie żałować
przez długi czas niż potem pluć sobie w brodę.

Jasna sprawa. Nie zamierzam kupować aparatu tylko dlatego, że jest tani.
To jakie modele z tych tańszych ale droższych niż 250 warto kupić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 18:51, Gregario napisał:


Widziałem to już jakiś czas temu. Niby fajnie wygląda, ale do powszechnego użytku daleka droga. Przede wszystkim jeśli chodzi o rozdzielczość fotki, możliwość ich edycji (np. w formie RAW) czy cenę. Póki co to fajny gadżet dla bogatych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się pobawić szkłami na gwint M42 i tu mam pytanie. Przeglądam od jakiegoś czasu aukcje i w oko wpadł mi Pentacon 50/1.8. Co możecie powiedzieć o tym obiektywie ?

Kolejna sprawa to adapter. Jaki wybrać ? Słyszałem że nie warto oszczędzać. Czy ten wystarczy ? (pod Alfe 450) http://allegro.pl/adapter-do-sony-alpha-na-m42-z-potwierdzeniem-af-i1847368263.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 14:58, MasterOfBlaster napisał:

Chciałbym się pobawić szkłami na gwint M42 i tu mam pytanie. Przeglądam od jakiegoś czasu
aukcje i w oko wpadł mi Pentacon 50/1.8. Co możecie powiedzieć o tym obiektywie ?

Rozdzielczością nie zachwyca, ale w połączeniu z pierścieniami pośrednimi to prawdziwy demon makro ;)

Dnia 27.10.2011 o 14:58, MasterOfBlaster napisał:

Kolejna sprawa to adapter. Jaki wybrać ? Słyszałem że nie warto oszczędzać. Czy ten wystarczy
? (pod Alfe 450) http://allegro.pl/adapter-do-sony-alpha-na-m42-z-potwierdzeniem-af-i1847368263.html

Po prostu kup adapter z potwierdzeniem ostrości. Na małej matówce to wiele ułatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, które zawsze mnie intrygowało, może znacie odpowiedź. A mianowicie - jak duża ingerencja komputerowa jest dopuszczalna przy zdjęciach trafiających np. na wystawy, konkursy itp.? Czy ogranicza się to jedynie do korekcji usterek, ewentualnie poprawy kontrastu czy ekspozycji, czy też można ze zdjęciem zrobić praktycznie wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie coraz gorszych zdjęć. Mam aparat kompaktowy Olympus MJU500 kupiony w 2005 roku. Na początku zdjęcia były piękne. Kolory żywe, dobrze nasycone. Nawet w pełnym słońcu zdjęcia były piękne. Obecnie zauważyłem, że zdjęcia są jakby wyblakłe. Kolory są jakby niedoświetlone lub prześwietlone. Nawet w słońcu. Zdjęcia przy lampie błyskowej są wyraźnie prześwietlone. A tak na marginesie, zdjęcia w plenerze robi lepsze moja komórka NOKIA N8. Co dzieje się z aparatem? Zużycie matrycy? Powoli dogorywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Kilka lat temu straciłem ważne dla mnie zdjęcie. Nie mam kliszy, ani innej odbitki. Jedyną`pamiątką` po tym zdjęciu jest mocne zbliżenie tego zdjęcia na filmie video nagranym na kasecie VHS. Zgrałem to teraz na DVD i zgrałem klatkę na której jest to zdjęcie. Problem że kiepska jakość. Jakim programem to poprawić, ewentualnie kto sie takim czymś zajmuje? Może ktoś może zeskanować obraz z taśmy VHS? Tylko nie mam pojęcia kto się takim czymś zajmuje, tak więc proszę o pomoc : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 19:45, marekl1975 napisał:

Zużycie matrycy? Powoli dogorywa?

Sprawdź, czy nie przestawiłeś przypadkiem korekcji ekspozycji na plus :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam aparatu do kwoty 2000zł (mile widziane także tańsze modele, z przedziału powiedzmy 1500-2000).
Dodam że jestem laikiem z dziedziny fotografii, także szukam czegoś dla amatora, jednak mnogość funkcji manualnych mile widziana, w końcu na czymś się trzeba uczyć ;)

Interesują mnie raczej tylko ultrazoomy, gdyż jest to funkcja której często brakuje mi w moim starym kompakcie, a co za tym idzie - dobra stabilizacja obrazu.
Funkcja zapisywania w RAW także jest mi potrzebna.
Dobrze by było także gdyby aparat był na standardowe baterie/akumulatorki (raczej nie chcę wbudowanych czy firmowych), mobilność przede wszystkim :)
Lubię też robić zdjęcia w nocy, więc aparat który nie wysypuje tony smużeń na fotografię także jest wymagany (nie oczekują cudów rzecz jasna)

Pozdrawiam i liczę na wsparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 10:39, Bumber napisał:

> Zużycie matrycy? Powoli dogorywa?
Sprawdź, czy nie przestawiłeś przypadkiem korekcji ekspozycji na plus :P


Szukałem tego w menu aparatu. Gdzie to się ustawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 12:45, marekl1975 napisał:

Szukałem tego w menu aparatu. Gdzie to się ustawia?

Odsyłam do instrukcji obsługi.

Najczęściej wygląda to mniej więcej tak, jak na obrazku poniżej: to ta mała skala z podziałką i liczbami od -3 do 3.

20111117170356

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować