Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2011 o 17:04, Bumber napisał:

> Szukałem tego w menu aparatu. Gdzie to się ustawia?
Odsyłam do instrukcji obsługi.

Najczęściej wygląda to mniej więcej tak, jak na obrazku poniżej: to ta mała skala z podziałką
i liczbami od -3 do 3.


Dzieki wielkie! To nie jest akurat menu od MJU500. To miałem ustawione akurat w pozycji 0.0. Mam z tymi poeksprerymentować, czy mój sześcioletni staruszek dogorywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie związane z photoshopem.
Mianowicie zaznaczam obiekt lassem magnetycznym(czy jak to sie nazywa) i chcę wyciąć go z tła, żeby wkleić do innego obrazka. Jednak program uparcie nie pozwala mi na to, twierdząc, że obszar zaznaczenia jest pusty.
Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 19:30, Blackgoat napisał:

Co mam zrobić?

Zobacz, czy nie masz otwartej drugiej (pustej) warstwy. W razie czego spłaszcz obrazek przed zaznaczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 19:45, Bumber napisał:

> Co mam zrobić?
Zobacz, czy nie masz otwartej drugiej (pustej) warstwy. W razie czego spłaszcz obrazek
przed zaznaczeniem.

ok, w tym tkwił problem. Dzięki wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahoj ;)

Szukam aparatu jakiegoś w cenie do 400 zł. Co polecicie? Aparat ma służyć głównie do robienia zdjęć (ogólnych, ludzi i rzeczy), ale jakieś tam filmy też będą kręcone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 00:38, Mafioso_PL napisał:

Mam okazje ze niecałe 400 zł (80€) kupić używanego Lumixa FZ8, czytam opinię i widzę że to b.dobry wybór dla początkującego fotografa, opłaca się ?


Ja mam Lumixa FZ8 od kilku lat. Poszukaj sobie tu moich fotek to zobaczysz. Można zrobic naprawdę przyzwoite zdjęcia. Jedyna moim zdaniem wada to brak funkcjonalności aparatu powyżej ISO 200. Robi sie już straszne ziarno i fotki są do niczego. Ale w 90% przypadków wyższe ISO nie jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 00:38, Mafioso_PL napisał:

Mam okazje ze niecałe 400 zł (80€) kupić używanego Lumixa FZ8, czytam opinię i
widzę że to b.dobry wybór dla początkującego fotografa, opłaca się ?


Z wszystkich aparatow jakie mialem, zalowalem nabycia tylko jednego Panasonica FZ-20. Why? Bo megazoom laczy wiekszosc wad kompaktu i lustrzanki, a nie posiada niemal samych zalet (moze poza megazoomem, co jednak okupione jest tyloma wadami...)

WIec odradzam. Nie moge patrzec na wiekszosc fot, ktore nim zrobilem - a bylem w pieknych miejscach (Kapadocja...). A foty niestety tragiczne, ze pozal sie Boze - szumy, tonalnosc, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę po czasie, gdyż aparat już nabyłem :P
Zdjęcia wychodzą o wiele ładniejsze aniżeli na moim starym aparacie (Canon A460 bodajże) a kosztował mnie mniej ...
Co najważniejsze, mogę robić zdjęcia nocą bez lampy, na co nie pozwalał Canon ( zdjęcia były zamglone i na maxa ziarniaste nawet przy minimalnym ISO), także w sumie jak na wydatek rzędu 80€ nie będą narzekał :)


20111227164755

20111227164759

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: który aparat jest lepszy: Fuji Finepix s3300 czy Nikon Coolpix s6200? Cena nie gra roli, chodzi o to, który jest lepszy. Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem zdjęcie z wakacji i trochę się nim pobawiłem. Zaznaczam iż nie jestem za mocny jeśli chodzi o programy typu PS czy inne Gimpy ;P

Prosiłbym o jakieś rady i wskazówki.

P.S. wydaję mi się że przesadziłem, bo ściany budynków wyszły jak by zaszumione ;P

f/4, 1/320s, 50mm (Minolta AF 28-85 mm f/3.5-4.5)

20120104185055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój aparat cyfrowy spadł mi na podłogę i się zepsuł. Chciałbym kupić na allegro jakąś używaną dobrą lustrzankę do 1500zł. Możecie mi coś poradzić bo ja kompletnie się na tym nie znam. Nie chcę jakiegoś starego modelu z 2003 roku iraz aparat koniecznie ma mieć tryb makro. 5 mega piksela minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio rozglądam się za aparatem do robienia przede wszystkim ostrych zdjęć drobnego tekstu (tabliczki znamionowe, zadrukowane kartki papieru itd), ale też do zdjęć "normalnych"

Znalazłem dwa:
Olympus VG-120
Fuji FinePix AX300

I tak się zastanawiam który wybrać.

PS. przy Olympus''ie jestem trochę negatywnie nastawiony do zasilania z akumulatora a nie z baterii. Ale może to tylko mój urojony problem?

Ponieważ będzie to mój pierwszy aparat cyfrowy, chciałbym zasięgnąć rady użytkowników aparatów cyfrowych.

PS. z tego co wyczytałem to ten Fuij ma lepszy autofocus (detekcja fazowa), czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośba o poradę.
Posiadacz Nikona D3100. A mianowicie statyw jaki kupić, do wysokości ok. 190cm. A mianowicie na allegro są różne ceny, większość w okolicach 59zł ,aż po 400zł. Jestem początkowym posiadaczem aparatu i szukam odpowiedniego statywu w cenie dobrej do 140 zł o ile w tej cenie nabędę dobry statyw który utrzyma mi kilka dobrych lat i mi odpowiednio utrzyma aparat.
Pytam, ponieważ większość w niskiej cenie może okazać się niezbyt praktyczne i wytrzymałe.
http://allegro.pl/statyw-digipod-pro-199cm-futeral-2poziom-aluminium-i2097985880.html
Czy taki statyw będzie porządny? Cena niezła ,ale opinie sprzedającego nie zawsze mogą się zgadać z opinią kupującego.

Drugie pytanie.
Mam taką osłonę co zmniejsza wpadanie światła do obiektywu. I widziałem początkowo w kształcie tulipana, lecz kupiłem 2 obiektywy na zdjęcia w bliskiej odległości i drugi na dalszej odległości i tu jest pytanie. Czy osłona która miała wygląd uciętego stożka różni się od takiego "tulipana"? Czy warto zainwestować w jeszcze ten tulipan? Posiadam tylko półstożek. I żebym się nie dał nabrać to po ile takie osłony kosztują?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej jest napisane :P
Lumixa FZ8

Może to i niewiele, ale wcześniej miałem Canona A460, także to i tak duża zmiana jak dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 18:03, Mafioso_PL napisał:

Lumixa FZ8


Przez ostatnie pięć lat robiłem zdjęcia jego poprzednia wersją FZ7 - ale przy nocnych zdjęciach jakość nie była dla mnie zadowalająca :/

Dnia 25.02.2012 o 18:03, Mafioso_PL napisał:

Może to i niewiele, ale wcześniej miałem Canona A460, także to i tak duża zmiana jak
dla mnie ;)


To faktycznie :) Jak przesiadka na większy samochód - pamiętaj że apetyt rośnie w trakcie jedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję z kolegą kilka podróży, bliższych i dalszych, w okresie letnim i fajnie by było uwiecznić to na zdjęciach. Szukam wobec tego jakiegoś niedużego aparatu dla amatora. Zależy mi jedynie na poręczności i dobrej jakości zdjęć, video to już sprawa drugorzędna. Znalazłem Panasonica TZ8 i zdaje się, że to idealna opcja: http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_tz8_review/specifications/
Wolę jednak zapytać o zdanie kogoś, kto zna się na sprawie. Tak więc, warto? Jeżeli nie to na jakie modele zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować