Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Myślę że ten aparat spełni w pełni twoje wymagania.
Jeśli ma być tylko do uwieczniania tego co Ci wpadnie w oko a nie chcesz się bawić dodatkowymi rzeczami :)

Enjo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dosyć stary Sony DSC-W7, niestety ostatnio wyłącza się sam- chyba, że ustawię tryb przeglądania zdjęć. Czy ktoś spotkał się z taką usterką, a co najważniejsze da się to naprawić?

Zamierzam kupić nowy aparat, ale nie zamierzam mimo kiepskiej jakości zdjęć z tego aparatu odłożyć go do szuflady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję aparatu w cenie do 500-600 zł, jedno z konkretnych zapotrzebowań na aparat, to fotografowanie starych dokumentów (ręcznych, często niewyraźnie), zależy mi więc na dobrej ostrości..
Pytanie więc - jaki konkretny model? Albo na co zwracać uwagę i jakich producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małą prośbę mam do wszystkich fanów fotografii w tym wątku. A mianowicie, moglibyście podać mi nazwiska swoich ulubionych fotografów zajmujących się portretami? Mam w planie sportretowanie kilku osób, a bardzo chciałbym się opatrzeć z tym tematem. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Poszukuję kamery do ok. 1000zł(w razie czego jestem w stanie nieco dopłacić). Potrzebna mi będzie głównie do nagrywania czegoś w terenie (wiecie - wakacje itp.) oraz sporadycznego videoblogowania. Z czasem na pewno pojawi się też nagrywanie siebie podczas gry.
Czego oczekuję? Na pewno HD, lepiej oczywiście Full HD. Do tego w miarę dobra jakość wideo przy świetle zewnętrznym jak i sztucznym, domowym. Nie pogardziłbym także niezłym mikrofonem, ewentualnie, jeżeli takowego będzie brakować, możliwością zamontowania zewnętrznego.

Póki co znalazłem taką kamerę: http://allegro.pl/panasonic-kamera-hd-hdc-sd80-16gb-torba-hdmi-i2221363374.html
Czytałem recenzje, oglądałem testy i prezentuje się całkiem fajnie. W każdym razie wolę się poradzić na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję małego, taniego aparatu na wakacje, nie musi być jakiś super, byleby robił w miarę dobre zdjęcia i mieścił się do kieszeni, do 250 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 09:31, Adamzzz napisał:

/.../


Pójdź do Miejskiej Macalni, pooglądaj sobie i wybierz ten, który najbardziej Ci się spodoba. :P Serio. W tej cenie i tak wszystko jest do siebie podobne, więc kwestia wyboru sprowadza się raczej do upodobań kupującego, a nie specyfikacji technicznej aparatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 07:11, ArkStorm napisał:

Wczorajsza sesyjka z koleżanką.

Wszystkie poza ostatnim - ok :) Kadry, światło - jak najbardziej poprawne. Ładne zdjęcia.

Fajny bokeh Ci wyszedł. Jakie to szkiełko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 10:06, Bumber napisał:

Wszystkie poza ostatnim - ok :) Kadry, światło - jak najbardziej poprawne. Ładne zdjęcia.


Fajny bokeh Ci wyszedł. Jakie to szkiełko? :)


Dziękuję :) jeżeli chodzi o bokeh nie jestem w pełni usatysfakcjonowany. Nie mogłem znaleźć odpowiedniej miejscówki która pozwalała by osiągnąć zamierzany efekt. A szkło to nikonowa trzydziestka piątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki. W sumie nawet o tym nie pomyślałem, jedynie o przeglądaniu jakichś używanych ''cudeniek'' na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 07:11, ArkStorm napisał:

Wczorajsza sesyjka z koleżanką.

więc poklei :)
1. trochę nie wyraźne, bokeh robiłeś komputerowo czy "normalnie" ? bo trochę dziwnie wyszło, pasek rozmazany na prawym ramieniu
2. wszystko super, o oryginalność nie będę się czepiał, ale brakuje mi trochę kadru u góry zdjęcia, minimalnie ;)
3. znowu bokeh trochę za wysoko zawędrował ale zdjęcie super, fajna ta koleżanka ^^
4. hmmm... nijakie, może odblask słońca nadałby trochę więcej charakteru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 23:21, lord0 napisał:

1. trochę nie wyraźne, bokeh robiłeś komputerowo czy "normalnie" ? bo trochę dziwnie
wyszło, pasek rozmazany na prawym ramieniu


światło 1.8, ostrość skupiałem na oczach :] jest miękko bo miało być miękko z założenia :]

Dnia 05.05.2012 o 23:21, lord0 napisał:

2. wszystko super, o oryginalność nie będę się czepiał, ale brakuje mi trochę kadru u
góry zdjęcia, minimalnie ;)


hmm w sumie może i racja że ciut za ciasno :]

Dnia 05.05.2012 o 23:21, lord0 napisał:

3. znowu bokeh trochę za wysoko zawędrował ale zdjęcie super, fajna ta koleżanka ^^


jw.

Dnia 05.05.2012 o 23:21, lord0 napisał:

4. hmmm... nijakie, może odblask słońca nadałby trochę więcej charakteru


próbowałem łapać blika ale niestety słońce było jeszcze ciut za wysoko ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpela poprosiła mnie, żebym jej zrobił kilka zdjęć. Jako laik fotograficzny chciałbym was spytać o ocenę dwóch zdjęć, które mnie się bardzo podobają, ale chciałbym usłyszeć jakaś konstruktywną opinię (w sensie co jest źle, co można poprawić, a co jest dobrze). Z góry wam dziękuję :)

20120511211317

20120511211334

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, mają coś w sobie, co ciężko jest wyjaśnić. Na drugim bardzo podoba mi się padające na koleżankę światło tworzące wokół niej swoistą aurę. Za to na pierwszym ciężko jest mi coś wybrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować