Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2012 o 21:22, NintendoPassion napisał:

Różnica teleskopów przypuszczam.

Ach, sorki że wyraźniej tego nie zaznaczyłem - miałem na myśli teleobiektyw. Zastanawiałem się na przyłożeniu do teleskopu lustrzanki, ale nie miałem okazji na spokojnie tego wypróbować.

BTW, jeszcze chyba się nie chwaliłem tym zdjęciem Gacława :)

20120527212601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2012 o 21:26, destro177 napisał:

BTW, jeszcze chyba się nie chwaliłem tym zdjęciem Gacława :)


Fleszem mu tak pizgłeś ? :D czy może inaczej doświetlane :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2012 o 16:22, NintendoPassion napisał:

Wczoraj zrobiłem to zdjęcie księżyca przystawiając telefon do obiektywu teleskopu Celestron
C6-N. Żadnych uchwytów mocujących. Zajęło mi to trochę czasu ale udało się. Nie ukrywam,
że jestem zaskoczony tak dobrą jakością zdjęcia. Zrobiłem jeszcze jedno, z przybliżenia
księżyca ale nie mieści się w poście z racji limitu. Można zobaczyć je tutaj: pic.twitter.com/qx60Yzi1


Świetne zdjęcie, jakość robi duże wrażenie. Drugie zdjęcie skojarzyło mi się z obrazami z lądownika Apollo :D. Ja od siebie coś dorzucę. Kajman z Wrocławskiego Zoo (zdjęcie robione przez szybę w kiepskich warunkach oświetleniowych aparatem Fuji S2950HD).

20120528001113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2012 o 23:52, ArkStorm napisał:

Fleszem mu tak pizgłeś ? :D czy może inaczej doświetlane :>


Niestety biedaka fleszem męczyłem :)

@NintendoPassion
- to było dokładnie 1/46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2012 o 20:14, NintendoPassion napisał:

Chodziło mi, że zdjęcie "jedno na tysiąc" :)


A mi że jedno na czterdzieści sześć ;) Tyle zdjęć wykonałem, żeby uchwycić skubańca w dobrej ostrości i z rozpiętymi skrzydłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2012 o 20:14, NintendoPassion napisał:

Dzięki. Zdjęcie kajmana jest bardzo super. Na okładkę NG :)


Nie ma sprawy, jeszcze trochę będę ćwiczył i zainwestuje jakieś lustro lub dobrego ultrazoom''a i można "polować" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2012 o 20:25, Bracio napisał:

Nie ma sprawy, jeszcze trochę będę ćwiczył i zainwestuje jakieś lustro lub dobrego ultrazoom''a
i można "polować" :)


Ekhm, ja mogę pomarzyć o lustrzance bo... mam obecnie hybryda Canona S5 IS i nawet tego jeszcze nie rozpracowałem. A głupio chodzić z armatą i trybem ''AUTO'' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2012 o 21:02, NintendoPassion napisał:

Ekhm, ja mogę pomarzyć o lustrzance bo... mam obecnie hybryda Canona S5 IS i nawet tego
jeszcze nie rozpracowałem. A głupio chodzić z armatą i trybem ''AUTO'' :P


AUTO stosowany z głową jest dobrym wyjściem szczególnie kiedy chcemy uwiecznić nagłe zdarzenie i nie mamy wtedy czasu na ustawienia, ale to każdy wie ;).

Swoją drogą sam się nauczyłem trybów półautomatycznych ze względu na to, że automat w S2950 HD jest tak świetny, że zdjęcia robione w tym trybie wygląda gorzej od zdjęć zrobionych telefonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2012 o 21:02, NintendoPassion napisał:

Ekhm, ja mogę pomarzyć o lustrzance bo... mam obecnie hybryda Canona S5 IS i nawet tego
jeszcze nie rozpracowałem. A głupio chodzić z armatą i trybem ''AUTO'' :P

głupio ? aktualnie raczej osoba z ustawionym M się wyróżnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2012 o 23:01, lord0 napisał:

> Ekhm, ja mogę pomarzyć o lustrzance bo... mam obecnie hybryda Canona S5 IS i nawet
tego
> jeszcze nie rozpracowałem. A głupio chodzić z armatą i trybem ''AUTO'' :P
głupio ? aktualnie raczej osoba z ustawionym M się wyróżnia :P


Lub preselekcjami migawki bądź przysłony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się jak zrobić zdjecie z pewnym efektem. Otóż chcę zrobić zdjęcie na którym będę ja w fazie skoku w dal, zdjęcie ma pokazać mnie w kilku fazach skoku (biegnę, skaczę, jestem w górze, opadam itd) to wyglada jakby bylo naz djęciu kilka takich samych postaci. Nie znalazłem na google fatki która by pokazała o co mi chodzi. Ale jakbym znalazł poradnik to bym nawet nie pisał tutaj. Proszę o pomoc jak zrobić takie zdjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Langier
Nie mogę odpowiedzieć bezpośrednio na Twojego posta (włącza się jakieś inne forum), więc odpowiedź zamieszczam tak.

Sprawa ze zdjęciem jest raczej prosta. Aparat ustawiasz na statywie, komponujesz kadr, włączasz tryb manualny i ustawiasz parametry i włączasz tryb seryjny. Warunek jest jeden: ktoś musi nacisnąć w odpowiednim momencie tryb seryjny, kiedy będziesz skakał. No i musisz próbować do skutku, aż uda Ci się złapać fajne pozycje we wszystkich fazach "lotu".

Później wrzucasz wszystko do Photoshopa (albo innego dowolnego programu obsługującego warstwy) i sklejasz w jedno zdjęcie wybrane ujęcia. Ot, cała filozofia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, aż takie proste? No muszę pokombinować, bo robiłem coś podobnego, ale w tle była ściana blisko i źle cienie wyszły. Ok dzięki popróbuję jutro :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 23:33, Langier napisał:

Kurde, aż takie proste? No muszę pokombinować, bo robiłem coś podobnego, ale w tle była
ściana blisko i źle cienie wyszły. Ok dzięki popróbuję jutro :).

Nie zapomnij tylko zablokować AF w jednym punkcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z używanymi lustrzankami cyfrowymi. Jak to jest z nimi? Warto kupić używane body jeśli nie ma się wystarczającej ilości pieniędzy na nowe body? Jeśli tak, to na jakie modele warto zwracać uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używane jak najbardziej. W tamtym roku kupiłem używaną alfę 450 na gwarancji. Tylko przed zakupem warto dokładnie obejrzeć sprzęt (matrycę, matówkę, ogólnie body czy nie było zalane i czy ktoś nie używał go w ekstremalnych warunkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 19:00, MasterOfBlaster napisał:

Używane jak najbardziej. W tamtym roku kupiłem używaną alfę 450 na gwarancji. Tylko przed
zakupem warto dokładnie obejrzeć sprzęt (matrycę, matówkę, ogólnie body czy nie było
zalane i czy ktoś nie używał go w ekstremalnych warunkach)


Rozumiem :). Jakie starsze body są godne polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować