Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2012 o 19:16, Bracio napisał:

Rozumiem :). Jakie starsze body są godne polecenia?

zależy jakie masz fundusze, czy już jesteś na-kierunkowany na jakiś system lub może miałeś kiedyś aparat analogowy z wymienna optyką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 19:32, lord0 napisał:

> Rozumiem :). Jakie starsze body są godne polecenia?
zależy jakie masz fundusze, czy już jesteś na-kierunkowany na jakiś system lub może
miałeś kiedyś aparat analogowy z wymienna optyką ?


Do 1500 zł, zwracam się raczej w kierunku Sony oraz Nikona, a co do analogowego z wymienną optyką to nigdy nie miałem okazji mieć w rękach :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 19:36, Bracio napisał:

> > Rozumiem :). Jakie starsze body są godne polecenia?
> zależy jakie masz fundusze, czy już jesteś na-kierunkowany na jakiś system lub
może
> miałeś kiedyś aparat analogowy z wymienna optyką ?

Do 1500 zł, zwracam się raczej w kierunku Sony oraz Nikona, a co do analogowego z wymienną
optyką to nigdy nie miałem okazji mieć w rękach :/.


z używanych za ta cenę dostaniesz Nikona D80 albo Sony a200 a z nowych za 1560 zł kupisz D3000 z obiektywem choć bym go zbytnio nie polecał (ale jakby nie patrząc nowy, z gwarancją). Zarówno Nikon jak i Sony mają sporą ofertę dodatkowych obiektywów, Sony może wyjść trochę taniej gdyż obiektywy analogowe Minolty będą pasować. W Canonach się nie orientuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2012 o 22:00, lord0 napisał:

z używanych za ta cenę dostaniesz Nikona D80 albo Sony a200 a z nowych za 1560 zł kupisz
D3000 z obiektywem choć bym go zbytnio nie polecał (ale jakby nie patrząc nowy, z gwarancją).
Zarówno Nikon jak i Sony mają sporą ofertę dodatkowych obiektywów, Sony może wyjść trochę
taniej gdyż obiektywy analogowe Minolty będą pasować. W Canonach się nie orientuje :)


Właśnie kierowałem się ku alfy 200. Dzięki za radę, raczej i tak będę wiercił ten temat na odpowiednich forach. Nie lubię kiedy robię wszystko co mogę a na moim ultrazoomie zdjęcia wychodzą jak z telefonu :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj tylko aby przy zakupie używanego body zwrócić uwagę na przebieg migawki :) i jak coś to mam do sprzedania 2 obiektywy Minolty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 22:11, lord0 napisał:

pamiętaj tylko aby przy zakupie używanego body zwrócić uwagę na przebieg migawki :) i
jak coś to mam do sprzedania 2 obiektywy Minolty :D


O takich banałach to ja pamiętam :). Dzięki jeszcze raz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest dobry aparat do ok 2000zł ? Rodzinka chce wyjechać na wczasy i potrzebują aprat, który będzie robił ładne zdjęcia i szybko. Coś polecicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakim program mozna latwo zrobić kolorowe elementy na zdjeciu czarno bialym? Tzn zdjęcie jest kolorowe ale chcialbym zrobi c z niego czarno biale i niektore elementy zostawic w kolorze.W picassie się coś takiego da zrobić co chcę ale tam sie da tylko pozostawic w kolorze jedna częśc zdjęca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 19:37, crash807 napisał:

/.../

Z darmowych chyba najszybciej będzie w gimpie.

Duplikujesz warstwę, zmieniasz na B&W, dodajesz maskę i malujesz czarnym pędzelkiem wszystko to, co ma być kolorowe (innymi słowy odkrywasz fragmentami pierwszą warstwę tła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 14:27, Gacol08 napisał:

Jaki jest dobry aparat do ok 2000zł ? Rodzinka chce wyjechać na wczasy i potrzebują aprat,
który będzie robił ładne zdjęcia i szybko. Coś polecicie ?


Kompakt? Za taką cenę to chyba tylko kompakt. Popatrz na segment z dużymi zoomami bo to bardzo podnosi funkcjonalność aparatu. Ja mam np. Panasonica DMC-TZ8 i szczerze polecam. Aparat robi ładne zdjęcia jak na kompakta, ma dostateczną ilość opcji, niezły tryb auto, dobry obiektyw (Leica) i ten zoom optyczny x12. No i znosi wiele - naprawdę ;) . Chyba już nawet następca jest, a na pewno wyższe wersje.

Ewentulanie popatrz na Sony Nex-3, czyli ten nowy typ aparatów kompaktowych, ale z wymiennymi obiektywami. Takie cuś pomiędzy lustrzanką, a kompaktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ostatnio zastanawiam się poważnie między dwoma kompaktami - Panasonic Lumix FZ-150 i Canon SX40 HS. Który Waszym zdaniem lepszy? Przeczytałem mnóstwo testów w necie i tych polskich i zagranicznych, ale dalej nie potrafię się zdecydować. Ogromną przewagą będzie dla mnie jakość zdjęć w słabym świetle, natomiast zaznaczam, że niższa cena Canona jest jego najmniejszym plusem ;)


PS - prosiłbym o nie proponowanie mi lustrzanek, bo jak zwiedzam to nie chce mi się taszczyć ze sobą dziesięciokilogramowej torby z 10 obiektywami. Poza tym podejrzewam, że nie byłbym w stanie odpowiednio wykorzystać takiego profesjonalnego aparatu - przykładem znajoma, która mimo tego, że wydała 4000zł na lustro, to robi nim zdjęcia jak ja pilotem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do speców aparatowych... co prawda nie chodzi mi o fotografię cyfrową, a jeszcze stare aparaty z lat 90''. Próbuję rozwikłać bowiem zagadkę czerwonej poświaty, czy możliwe że to jakaś wada, że pojawia się ona na zdjęciach? W sumie na jednym, bo na innych tego nie ma. Konkretnie chodzi o czerwoną poświatę, która DOKŁADNIE okalała jedną osobę, i oczywiscie wyszło to tylko na fotografii. Do dzisiaj badam, o co z tym chodzi i czy to tylko przypadek, czy jakaś ingerencja sił wyższych :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po twoim opisie powiedziałbym, że to zwykły odblask - światło odbijające się od powierzchni obiektywu powoduje właśnie takie efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja dziewczyna chce kupic sobie aparat i ma dylemat. (Napisala gdzies na forum, pierwszy raz i sie czepiaja, ze podwojnie zalozyla temat i sie zniechecila ;P Wiec biore sprawe w swoje rece)
Który z tych aparatów jest najlepszy, ewentualnie co polecacie w podobnej cenie:
NIKON D3200 vs SONY ALPHA 57 vs CANON 600D.
Czy warto dolozyc moze do ALPHA 65?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc tak:

Nikon D3200 - nowa konstrukcja której cena jest podobna do wyższego modelu d5100 (!)

Canon 600D - porównywalny do d5100, więc tu już kwestia systemu

Sony A57/A65 - najdroższe, z nieruchomym, półprzepuszczalnym lustrem i elektronicznym wizjerem, kiepsko sobie radzą w gorszym świetle (szumy)

Wracając do Nikona masz jeszcze D90, a pytaniem czy wybrać 5100 czy 90 możesz wywołać wojnę. Wszystko zależy od tego do czego aparat ma służyć, czy Twoja dziewczyna ma jakieś ambicje czy chce mieć lustrzankę bo pasuje do fotek w lustrze. No i czy ma zamiar kupować dodatkowe obiektywy ? Może lepiej kupić zaawansowanego kompakta ale bezlusterkowca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jej marzeniem od zawsze bylo robienie zdjec, nie sobie ;p
Jakies tam krajobrazy itd.. Wiec to lustrzanka nie do lustra, a do amatorskich NORMALNYCH zdjec ;)
Jakby do lustra to bym ja zostawil... ;D
Tak ma zamiar kupic dodatkowe obiektywy. Myslimy o kupieniu samego body, a obiektyw odzielnie, moze uzywany z drozszych, ale czy warto uzywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że niezależnie co wybierze, będzie dobrze, jednak jako że chce dokupywać obiektywy to znaczy że już teraz decyduje się na konkretny system w którym utknie. Co do obiektywów to warto kupować używane, zwłaszcza z forum danego systemu, możesz wtedy poprosić innego forumowicza z okolicy sprzedającego o obejrzenie i przetestowanie szkła za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować