Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Zastanów się nad tym co napisał lord0, czyli nad Nikonem D5100 lub D90. Te dwa aparaty są starsze od D3200, ale... są po prostu lepsze i tańsze. Może i D3200 ma te 24 megapiksele, ale co z tego? :) Troszkę wyższe ISO i denerwujesz się, że jakość obrazu tak drastycznie spadła. To typowa lustrzanka dla początkujących, gdzie to aparat robi za Ciebie zdjęcie, a nie Ty. Po kilku miesiącach użytkowania będziesz się tylko o to wściekał. ;) Sam mam D90 od wielu lat- porządny sprzęt, którego używam czasami nawet w ekstremalnych warunkach. I działa! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zauwazylismy ze do canona jest duzy wybor obiektywow i rozsadne ceny.
Wiec wzielismy pod uwage CANONA 600D.
I tu pytanie brac tego NIKONA D5100 czy tego 600 CANONA.
Przepraszam za pytania, jednak jestem zielony i kazda porada jest na wagę złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 23:14, DesMonD__PL napisał:

A jeszcze zauwazylismy ze do canona jest duzy wybor obiektywow i rozsadne ceny.
Wiec wzielismy pod uwage CANONA 600D.
I tu pytanie brac tego NIKONA D5100 czy tego 600 CANONA.
Przepraszam za pytania, jednak jestem zielony i kazda porada jest na wagę złota.


Kwestię stajni obiektywów przeanalizujcie bardzo rozsądnie. Tak naprawdę (jak dla mnie) to jest główny czynnik, który zadecydował w który system uderzyłem. Zastanówcie się jaka fotografia Was najbardziej kręci, czy będziecie potrzebowali raczej długich ogniskowych, czy raczej szerszych kątów. Wtedy porównajcie sobie dopiero obiektywy z danego poziomu i podejmijcie decyzję o wyborze systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 23:14, DesMonD__PL napisał:

A jeszcze zauwazylismy ze do canona jest duzy wybor obiektywow i rozsadne ceny.
Wiec wzielismy pod uwage CANONA 600D.
I tu pytanie brac tego NIKONA D5100 czy tego 600 CANONA.
Przepraszam za pytania, jednak jestem zielony i kazda porada jest na wagę złota.


Generalnie aparaty mają porównywalne parametry, choć Canon ma matrycę 18Mpx co przemawia za nim (większa rozdzielczość max zdjęć). Z drugiej jednak strony Canon będziesz mieć droższy, bo z tego co widziałem samo body jest w cenie porownywalnej z ceną całego nikona (body+obiektyw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 16:00, Chester001 napisał:

Brał bym pod uwagę też aparaty firmy Pentax.


Tak z ciekawości zapytam, bo totalnie się nie orientuje w temacie.... ta firma to żyje jeszcze w ogóle? Jakieś nowe aparaty są do kupienia? Bo wklepałem sobie na prędkości w allegro i nawet żadna używka mi się nie rzuciła w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 18:59, ArkStorm napisał:

> Brał bym pod uwagę też aparaty firmy Pentax.

Tak z ciekawości zapytam, bo totalnie się nie orientuje w temacie.... ta firma to żyje
jeszcze w ogóle? Jakieś nowe aparaty są do kupienia? Bo wklepałem sobie na prędkości
w allegro i nawet żadna używka mi się nie rzuciła w oczy.

To chyba dobrze ? Nikt nie sprzedaje .. bo używa.
Ostatnio wydali bezlusterkowca który w odróżnieniu od konkurencji wszelakiej.... posiada ten sam bagnet do obiektywów co jego bracia lusterkowce... reasumując kupujesz lustrzane i nie musisz dokupywać specjalnych obiektywów tylko dla tego egzemplarza.... :D coś pięknego !

http://www.apollo.eu/?doc=5

BEZLUSTERKOWIEC PENTAX K-01+ DAL 18-55+50-200 BLACK 15273

Przykładowe zdjęcia z Pentaxa:
nieskromnie dam linka do mojej galerii: :)
makro:
http://www.talentmam.pl/pl/galerie/49piotr-fotek/album?albumid=12
w terenie:
http://www.talentmam.pl/pl/galerie/49piotr-fotek/album?albumid=25

Polecam się zarejestrować także:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 22:35, Chester001 napisał:

> w allegro i nawet żadna używka mi się nie rzuciła w oczy.
To chyba dobrze ? Nikt nie sprzedaje .. bo używa.


Na ten temat można wysnuć jeszcze parę innych teorii ;-) Jednakże nie mnie oceniać, bo w życiu nie miałem do czynienia z Pentaxem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdjęcia mają klimat! Gratuluję. ;)
@DesMonD__PL
Do Nikona też jest bardzo duży wybór obiektywów, też w rozsądnych cenach. ;) Co prawda Nikkory, te lepsze, to już 1000zł+, tak np. stałkę 50tkę kupisz za jakieś 500zł, a 35tkę za 755. :) Pójdź do większego sklepu i sprawdź, czy te modele są dostępne. Przetestuj je, zobacz obiektywy... I zdecyduj. :) Powiem Ci, że wybór jest ciężki, ale i tak weźmiesz bardzo fajny aparat. Canon i Nikon- to już często tylko kwestia przyzwyczajenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 13:57, mefiperes napisał:

Twoje zdjęcia mają klimat! Gratuluję. ;)

A dziękuję... Może teżc coś swojego byś pokazał ? Jak masz talent to dawaj na talentmam.pl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 14:01, Chester001 napisał:

> Twoje zdjęcia mają klimat! Gratuluję. ;)
A dziękuję... Może teżc coś swojego byś pokazał ? Jak masz talent to dawaj na talentmam.pl
:D


Ja to jestem typowym fotoreporterem, który woli biegać przed sceną z aparatem niż siedzieć w studio z seksowną modelką. :D Jak coś w podpisie jest link do mojego bloga. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 16:00, Chester001 napisał:

Brał bym pod uwagę też aparaty firmy Pentax.

Patrzyłem na ofertę Pentaxa, patrzyłem, ale ja jakoś do bezlusterkowców nie jestem przekonany, jakoś nie widzę sensu pakować tyle kasy w kompakta z wymienną optyką jak mogę mieć lustrzankę. A jak już chcesz coś mniejszego to się bierze kompakta a nie cuduje z czymś takim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 18:48, lord0 napisał:

> Brał bym pod uwagę też aparaty firmy Pentax.
Patrzyłem na ofertę Pentaxa, patrzyłem, ale ja jakoś do bezlusterkowców nie jestem przekonany,
jakoś nie widzę sensu pakować tyle kasy w kompakta z wymienną optyką jak mogę mieć lustrzankę.
A jak już chcesz coś mniejszego to się bierze kompakta a nie cuduje z czymś takim ;)

aaa to podałem jako ciekawostkę....
Z lustrzanek to polecam K200D, nowego raczej nie dostaniesz...
ewentualnie..( już nowe dzieciny):
K-5 (półprofesjonalny)lub nieco tańszy k-r ( amatorski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 15:27, Bumber napisał:

> Z okazji wakacji odkurzyłem aparat.
Ale żeś wyostrzył... ;P

Odruchowo po zmniejszeniu w takim prostym programiku :)

MasterOfBlaster

Musiałem doczytać co to takiego hiperfokalna...
Ostrzę na oko kilka metrów od siebie i wiem że wtedy wyjdzie baaardzo duża głębia:) Oczywiście dziura trochę przymknięta i filtr połówkowy żeby nieba nie spalić za mocno, co i tak się stało na horyzoncie... Gdy horyzont dałem wyżej, to niebo było bez spalenia, ale kompozycja zdjęcia do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 18:59, destro177 napisał:

Musiałem doczytać co to takiego hiperfokalna...


a ja doczytałem i zbytnio nie mam pojęcia czym to się różni od ostrzenia na nieskończoność, myślałem że na danej przysłonie głębia jest niezależna od odległości ostrzenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warty uwagi ten obiektyw?

http://allegro.pl/sigma-21-35-mm-f-3-5-4-0-om-dla-dx-i-fx-i2536551662.html

Jestem kompletnym zoltodziobem a potrzebuje szerokokatnego obiektywu.
Gdzies przeczytalem, ze charakteryzuje sie:
"obiektyw szerokokątny (ogniskowa ok. 17-35 mm i F4)"

Tak wiec czy ten nadaje sie do CANONA EOS 600D ? I jest to manualny nie autofokus. Co to za roznica.
Prosze o porady bo ten jest tani, a inne o podobnej ogniskowej to duzy wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować