Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2012 o 15:11, DesMonD__PL napisał:

Nie znam tego obiektywu, mogę tylko powiedzieć że jasny to on na pewno nie jest (przysłona minimalna na poziomie kitowego obiektywu), także sądzę że co do ryski sprzedawca też nie jest szczery ;)

Dnia 05.08.2012 o 15:11, DesMonD__PL napisał:

Jestem kompletnym zoltodziobem a potrzebuje szerokokatnego obiektywu.
Gdzies przeczytalem, ze charakteryzuje sie:
"obiektyw szerokokątny (ogniskowa ok. 17-35 mm i F4)"

A do czego potrzebny ci ten obiektyw ?

Dnia 05.08.2012 o 15:11, DesMonD__PL napisał:

Tak wiec czy ten nadaje sie do CANONA EOS 600D ? I jest to manualny nie autofokus. Co
to za roznica.

Manualnie ustawiasz ostrość, tzn. musisz pokręcić odpowiednim pierścieniem żeby uzyskać ostrość w wybranym przez ciebie punkcie. Innymi słowy nie ostrzy automatycznie, czyli nie masz co liczyć na to że zdjęcia na auto zrobią się same ;)

Dnia 05.08.2012 o 15:11, DesMonD__PL napisał:

Prosze o porady bo ten jest tani, a inne o podobnej ogniskowej to duzy wydatek

Kup kitowy obiektyw do canona 600d, jak dla nowicjusza będzie idealny.
http://allegro.pl/canon-ef-s-18-55mm-f-3-5-5-6-is-warszawa-f-wat-gw-i2530448472.html
A tak na koniec pozwolę sobie zauważyć, że ktoś cię ogromnie oszukał, bo ostatnią rzeczą na której się oszczędza jest obiektyw. lepszy obiektyw, gorsze body > lepsze body, gorszy obiektyw.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ten obiektyw co poleciles to w zestawie jest.
Chcialem dorwac obiektyw jakis szerokokatny i myslalem ze taki bedzie ok.
Jaki jest dobry obiektyw szerokokatny? Tak do 700 sie kupi?
Tak na przyszlosc, taki jest ok?
http://allegro.pl/okazja-swietny-szeroki-kat-canon-ef-20-35-usm-i2533578812.html

I jeszcze. Slyszalem ze te staloogniskowe sa dobre obiektywy. Do portretu ogniskowa ok 50mm prawda?
Taki jest dobry rozwiazaniem?
http://allegro.pl/canon-lens-fd-1-4-50-mm-dla-canona-i2535406419.html

Przepraszam za styl pisania, ale taka prawda ze nic sie nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to masz jakiś obiektyw w tej chwili? Jeśli tak to może warto poczekać i dozbierać do takiego np. Tamrona 17-50mm ze stałym światłem 2.8? To światło naprawdę daje ogromną różnicę w porównaniu do zwykłego kitowca. Do portretów śmiało mogę polecić stałkę Canona 50mm ze światłem 1.8. W linku podałeś jej lepszą wersję, ale osobiście bałbym się kupować używkę. Może kiedyś się przekonam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 22:24, DesMonD__PL napisał:

Znaczy ten obiektyw co poleciles to w zestawie jest.

Wiem ;) Kit = zestaw handlowy body + obiektyw i ten obiektyw często nazywany jest przez to "kitowym" ;)

Dnia 05.08.2012 o 22:24, DesMonD__PL napisał:

Chcialem dorwac obiektyw jakis szerokokatny i myslalem ze taki bedzie ok.
Jaki jest dobry obiektyw szerokokatny? Tak do 700 sie kupi?

Ale dlaczego nie chcesz tego z zestawu ? Na początek jest najlepszy. 18-55 daje ci fajny szeroki kąt i jakąś namiastkę zoomu. Używając go poznasz czego ci brakuje najczęściej i z czasem zdecydujesz czy potrzebujesz jaśniejszego obiektywu, czy może większego zooma, a może obiektywu do makro itd. i świadomie kupisz kolejny obiektyw. Wiesz już co chcesz fotografować głównie ?

Dnia 05.08.2012 o 22:24, DesMonD__PL napisał:

Tu masz kilka opini:
http://www.optyczne.pl/index.html?producent=26&obiektyw=433&typ=0&moc=0

Dnia 05.08.2012 o 22:24, DesMonD__PL napisał:

I jeszcze. Slyszalem ze te staloogniskowe sa dobre obiektywy. Do portretu ogniskowa ok
50mm prawda?

Są dobre, bo bardzo jasne, czyli pozwalają na uzyskanie małej głębi ostrości, co jest przydatne w np. portretach (gdy chcemy aby postać była wyraźna, a tło rozmyte). Ogólnie mówiąc jak chcesz mieć super obiektyw i nie wydać grubej kasy na profesjonalne zoomy, to stałoogniskowe obiektywy są najlepsze ;)

Dnia 05.08.2012 o 22:24, DesMonD__PL napisał:

Nie warto, potrzebowałbyś przejściówki żeby go zamontować na swoim eosie.

Dnia 05.08.2012 o 22:24, DesMonD__PL napisał:

Przepraszam za styl pisania, ale taka prawda ze nic sie nie znam...

Spoko, ja też na razie jestem nowicjuszem, ale chętnie podzielę się tym co wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak w punktach pytania :) :
1. Im mniejsze to cale F, tym lepiej tak?
2.Czy stosować się do takiego "rozumowania":
"*podstawowy obiektyw o ogniskowych ok. 24-105 mm do wszechstronnych zastosowań,
*obiektyw szerokokątny (ogniskowa ok. 17-35 mm i F4) – świetnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach oraz przy zdjęciach, mających ująć ładną panoramę.
*teleobiektyw (ogniskowa ok. 70-300 mm i F5.6) – optyka do dużych zbliżeń, idealna do fotografii przyrody, zwierząt, szczegółów architektury itp.
*„porterówka” czyli obiektyw o stałej ogniskowej (np. 50 mm i jasności maksymalnie F2) – najlepsza opcja do zdjęć portretowych."
3.Przy zakupie obiektywu kierowac sie tym by rożnica tych ogniskowych byla jak najmniejsza? Im mniejsza roznica tym sa lepsze? Dla przykladu 35-70 mm zamiast 15;70mm <Przyklad czysto teoretyczny>
4.Czym powinien charakteryzowac sie obiektyw do zdjec makro? Jakie parametry sa, ze tak powiem idealne?
5.Teleobiektywy, jakies porady, na co zwrocic uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 11:39, DesMonD__PL napisał:

Wiec tak w punktach pytania :) :
1. Im mniejsze to cale F, tym lepiej tak?

Tak

Dnia 06.08.2012 o 11:39, DesMonD__PL napisał:

2.Czy stosować się do takiego "rozumowania":
"*podstawowy obiektyw o ogniskowych ok. 24-105 mm do wszechstronnych zastosowań,
*obiektyw szerokokątny (ogniskowa ok. 17-35 mm i F4) – świetnie sprawdzi się w
niewielkich pomieszczeniach oraz przy zdjęciach, mających ująć ładną panoramę.
*teleobiektyw (ogniskowa ok. 70-300 mm i F5.6) – optyka do dużych zbliżeń, idealna
do fotografii przyrody, zwierząt, szczegółów architektury itp.
*„porterówka” czyli obiektyw o stałej ogniskowej (np. 50 mm i jasności maksymalnie
F2) – najlepsza opcja do zdjęć portretowych."

Podział jest ogólnie ok ;)

Dnia 06.08.2012 o 11:39, DesMonD__PL napisał:

3.Przy zakupie obiektywu kierowac sie tym by rożnica tych ogniskowych byla jak najmniejsza?

Niekoniecznie. Trudniej zrobić obiektyw o dużej różnicy ogniskowych, tak aby robił dobre zdjęcia zarówno na minimalnej i maksymalnej ogniskowej, a także pomiędzy nimi. Nie jest to jednak reguła bezwzględna, tzn. nie znaczy to że każdy obiektyw 18-35 robi lepsze zdjęcia szerokiego kąta niż jakiś zoom np. 18-250. Biorąc prosty przykład canona, lepszym obiektywem pośród kitowych jest 18-135 niż 18-55.

Dnia 06.08.2012 o 11:39, DesMonD__PL napisał:

4.Czym powinien charakteryzowac sie obiektyw do zdjec makro? Jakie parametry sa, ze tak
powiem idealne?

Powinien mieć dobra skalę odwzorowania i ostrzyć z małej odległości. Prawdziwe obiektywy do makro są baaaardzo drogie, ale nawet kitem jesteś w stanie zrobić znośne makro, które zadowoli amatora.

Dnia 06.08.2012 o 11:39, DesMonD__PL napisał:

5.Teleobiektywy, jakies porady, na co zwrocic uwage.

Należy zwrócić uwagę na to czy w ogóle są nam potrzebne ;) Są duże, nieporęczne i ciemne (te stosunkowo tanie). Na spacer lepiej wziąć coś bardziej uniwersalnego, co innego jak chcesz fotografować ptaki albo sport z dużej odległości, wtedy nie masz wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakiś sensowny internetowy "magazyn" zdjęć? Coś ala Google Picasa... Chciałem używać właśnie picassy, ale zauważyłem, że po zuploadowaniu zdjęć automatycznie obniża ich jakość, a co więcej maksymalna przestrzeń ograniczona jest do 1 GB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 13:10, Marcin08 napisał:

Czy znacie jakiś sensowny internetowy "magazyn" zdjęć? Coś ala Google Picasa... Chciałem
używać właśnie picassy, ale zauważyłem, że po zuploadowaniu zdjęć automatycznie obniża
ich jakość, a co więcej maksymalna przestrzeń ograniczona jest do 1 GB...


flickr ? nie wiem jakie są tam limity, ale jedynie to mi na szybko przychodzi na myśl, jakości zdjęć na pewno nie pogarsza. Zawsze możesz spróbować dropboxa, tam masz podajże 3gb na starcie z zaproszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za pomoc.
Wiec narazie zostaje przy KIT''owcu a w najblizszej przyszlosci do portretow zakupie:
http://allegro.pl/canon-lens-fd-1-4-50-mm-dla-canona-i2535406419.html
Alec czy on bedzie pasowal do 600d ?

I pytanko. Czy prz takiej ogniskowej to F jest w miare dobre?
http://www.fotografowac.pl/obiektywy/superszerokokatne/canon-ef/zenitar-2816.html#title
I TAKI:
http://www.fotografowac.pl/obiektywy/superszerokokatne/canon-ef/peleng-358-a-mc.html

Znalzlem go przypadkiem, bo chcialbym szerokokatny a ciezko go chyba dostac ;/
Chcialbym takie cos, a raczej moja ''luba'' ;p tylko ze jak juz znajde jedna aukcje na allegro to jest napisane mocowanie nikon... Da sie to jakos zmienic czy cos? Bo tu podaja ze na Canona a tam tylko do nikona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 19:40, DesMonD__PL napisał:

I adapter z m42 na EF (EOS) Czy to sie oplaca? Te adaptery sa czyms dobrym, czy jednak
jest to tak naprawde zwykly badziew, pogarszajacy jakos czy cos?

Adapter do Canona to zwykły kawałek metalu. Nie ma żadnego wpływu na jakość obrazu. Jeśli już zdecydujesz się na zakup, to polecam te z dandelionem (potwierdzeniem ostrości).

EDIT:
Dopiero teraz spojrzałem, do jakiego obiektywu link podałeś. Moim zdaniem nie opłaca się. Za podobną sumę możesz kupić nówkę rybie oko Samyanga albo Falcona, które nie wymagają żadnych adapterów (bagnet Canona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 19:33, DesMonD__PL napisał:

Dziekuje bardzo za pomoc.
Wiec narazie zostaje przy KIT''owcu a w najblizszej przyszlosci do portretow zakupie:
http://allegro.pl/canon-lens-fd-1-4-50-mm-dla-canona-i2535406419.html
Alec czy on bedzie pasowal do 600d ?

Nie, już pisałem że bez przejściówki się nie obędzie. To stary model. Kup to:
http://allegro.pl/canon-ef-50mm-f-1-8-ii-wwa-i2532483005.html
Co prawda 1.8, ale przynajmniej nowszy i pasuje ;) A nowego 1.4 nie kupisz za takie pieniądze.

Dnia 07.08.2012 o 19:33, DesMonD__PL napisał:

Daruj sobie super-szerokokątne obiektywy, bo i tak nie wykorzystasz ich potencjału nie mając pełnoklatkowej lustrzanki.
http://www.optyczne.pl/37-s%C5%82ownik-Mno%C5%BCnik_ogniskowej.html
Twój model ma 1.6.

Dnia 07.08.2012 o 19:33, DesMonD__PL napisał:

Znalzlem go przypadkiem, bo chcialbym szerokokatny a ciezko go chyba dostac ;/

Przecież masz szerokokątny ! 18 mm to jest szeroki kąt. Do czego ci on jest potrzebny ? plenery i architektura ? Do tego wystarczy ci kit.

Dnia 07.08.2012 o 19:33, DesMonD__PL napisał:

Chcialbym takie cos, a raczej moja ''luba'' ;p tylko ze jak juz znajde jedna aukcje na
allegro to jest napisane mocowanie nikon... Da sie to jakos zmienic czy cos? Bo tu podaja
ze na Canona a tam tylko do nikona :(

Powiedz swojej lubej, żeby się nie spieszyła, opanowała podstawy kompozycji, nauczyła się operować głębią ostrości, poznała jak światło wpływa na fotografię itd. a dopiero potem szukała obiektywu. Gwarantuję że dobry fotograf zrobi lepsze zdjęcie komórką niż ona obiektywem za 20 tysięcy.

Wrzuć jakieś zdjęcia, jest tu kilka osób które znają się na rzeczy i chętnie podpowiedzą tobie/twojej lubej jakie popełnia błędy. Pomoże wam to bardziej niż zakup nowego obiektywu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Canon: PowerShot S100 vs PowerShot SX220 HS.

Czy różnica w jakości zdjęć będzie na tyle wyraźna, że warto zapłacić te kilkaset złotych więcej? Ewentualnie macie inne propozycje aparatów o zbliżonych/lepszych parametrach i porównywalnych gabarytach?

PS Przez ostatnie 7-8 lat korzystałem z Olympusa C-55 i bardzo sobie robione przez niego zdjęcia chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

porównanie:

http://www.chip.pl/testy/foto-video/aparaty-cyfrowe-kompaktowe/@@compare_products?sid=1002&compareproducts%3Alist=54770&compareproducts%3Alist=55389&compareproducts%3Alist=

Na korzyść S100 przemawia większa matryca, szerszy obiektyw, wyższe ISO i jakość zdjęć. SX220 HS jest sporo tańszy, ma większy zoom, minimalnie szybszy i odrobinę dłużej trzyma na baterii. Z tego co widać krl_krl jest w posiadaniu SX220HS wieć może on powie coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Erm, tabelkę sobie sam znalazłem, porównywać cyferki tez umiem. Pytałem jak tak różnica prezentuje się na zdjęciach.

Testy porównawcze fotek też widziałem, ale dotyczyły jedynie aparatów o zbliżonej klasie/cenie, na nic przekrojowego nie trafiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 20:45, Kadaj napisał:

Erm, tabelkę sobie sam znalazłem, porównywać cyferki tez umiem. Pytałem jak tak różnica
prezentuje się na zdjęciach.

Testy porównawcze fotek też widziałem, ale dotyczyły jedynie aparatów o zbliżonej klasie/cenie,
na nic przekrojowego nie trafiłem.


Te aparaty nie są dla siebie konkurencją więc znalezienie jakiegokolwiek bezpośredniego porównania graniczy z cudem. Musisz bazować na cyferkach i opiniach użytkowników ale raczej nikt w 100% nie odpowie Ci czy warto dokładać. Zdjęcia na pewno będą lepsze z S100 ale może się okazać że SX220 w zupełności Ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji, ze sie nic nie znam, a moja dziewczyna robi zdjecia i ogolnie to jej hobby, mam glupie, pytanie;D
Ma obiektyw 17-55 mm IS II (Ten kitowy) i powiedzcie, czy na nim mozna "krecic" tym pokretlem/pierscieniem tylko by zmienic ogniskowa? Czy tym na samym koncu (Co sie wysuwa i wsywa tez? ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 12:04, DesMonD__PL napisał:

Z racji, ze sie nic nie znam, a moja dziewczyna robi zdjecia i ogolnie to jej hobby,
mam glupie, pytanie;D
Ma obiektyw 17-55 mm IS II (Ten kitowy) i powiedzcie, czy na nim mozna "krecic" tym pokretlem/pierscieniem
tylko by zmienic ogniskowa? Czy tym na samym koncu (Co sie wysuwa i wsywa tez? ;D)


No faktycznie głupie pytanie :D Najszybciej by było jakbyś się zapytał dziewczyny ^^, rozwiała by Twoje wątpliwości.
Szerokim pierścieniem zmieniasz ogniskową (tak zwany zoom), czyli przybliżasz i oddalasz widziany przez wizjer obraz. Natomiast wąskim pierścieniem ustawiasz głębie ostrości.
Chociaż tak naprawdę nie wiem czy do końca o to Ci chodziło, gdyż dosyć dziwnie skonstruowałeś swoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 14:11, ArkStorm napisał:

/.../ Natomiast wąskim pierścieniem ustawiasz głębie ostrości. /.../

Ja bym powiedział, że cieńszym pierścieniem ustawia się ostrość :P

Głębię ostrości regulujesz ogniskową i przysłoną... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować