Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2012 o 17:54, destro177 napisał:

/.../

Prawdopodobnie wina profilu kolorów. Zakładam, że w aparacie masz ustawiony domyślnie profil sRGB, a w Lightroomie jest zapewne Adobe RGB. Przestaw program na sRGB i powinno być ok :)

Swoją drogą poczytaj sobie o profilach, jak chcesz obrabiać zdjęcia ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 23:53, Kardithron napisał:

Szukam jakiegoś względnie przyzwoitego aparatu cyfrowego do 500-600 zł. Jakieś propozycje?

Każdy będzie "względnie przyzwoity", jeśli nie masz konkretnych wymagań.

Pójdź do Miejskiej Macalni i wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba względnie najlepiej leży w ręku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 13:41, Bumber napisał:

> /.../
Prawdopodobnie wina profilu kolorów. Zakładam, że w aparacie masz ustawiony domyślnie
profil sRGB, a w Lightroomie jest zapewne Adobe RGB. Przestaw program na sRGB i powinno
być ok :)

Wpadłem już wcześniej na to ;) Aparat i program ustawione na sRGB. Dodam, ze histogram w miejscu szarego koloru ma... złoty o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za drugi post. Właśnie wpadłem na "genialny" pomysł załadowania zwykłych jotpegów. To samo się dzieje z kolorami... To jakiś problem samego LR i wyświetlania barw, nie profilów. Z możliwych dostępnych w programie przerobiłem wszystkie i nadal to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Lightroom korzystał z jakiegoś profilu z systemu, nie tego z którego powinien. Pomogło wywalenie wszystkich profilów jakie się dało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 19:30, destro177 napisał:

Problem rozwiązany. Lightroom korzystał z jakiegoś profilu z systemu, nie tego z którego
powinien. Pomogło wywalenie wszystkich profilów jakie się dało :D

Hm. O jakich profilach piszesz? Nigdy nie słyszałem o takiej sytuacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2012 o 20:01, Bumber napisał:

Hm. O jakich profilach piszesz? Nigdy nie słyszałem o takiej sytuacji :P


W zaawansowanych ustawieniach monitora. Można przejrzeć różne profile dla różnych środowisk i pousuwać co niepotrzebne. Generalnie system większości nie pozwolił ruszyć, ale coś się udało wywalić i pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 21:32, destro177 napisał:


> Hm. O jakich profilach piszesz? Nigdy nie słyszałem o takiej sytuacji :P

W zaawansowanych ustawieniach monitora. Można przejrzeć różne profile dla różnych środowisk
i pousuwać co niepotrzebne. Generalnie system większości nie pozwolił ruszyć, ale coś
się udało wywalić i pomogło :)


ja mam podobnie z moim monitorem, jak tylko system go rozpozna podinstalowuje profil tak że tylko i wyłącznie w windowsowej przeglądarce zdjęć zamiast białego mam beżowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy statyw Velbon df-50 będzie wystarczający dla Nikona D90? To będzie na prezent dla mojej dziewczyny, która stawia dopiero początki z zaawansowanej fotografii, więc nie musi być jakiś super-hiper. Wystarczy, żeby stabilnie stał na nim aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 18:34, 8bit napisał:

Witam.
Czy statyw Velbon df-50 będzie wystarczający dla Nikona D90? To będzie na prezent
dla mojej dziewczyny, która stawia dopiero początki z zaawansowanej fotografii, więc
nie musi być jakiś super-hiper. Wystarczy, żeby stabilnie stał na nim aparat.


Używam z tą samą puszką + grip i jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 18:48, ArkStorm napisał:

/.../
Używam z tą samą puszką + grip i jest ok :)

Dzięki za szybką odpowiedź. Czytałem kilka opinii na Ceneo, ale zawsze lepiej się upewnić u dodatkowego źródła. ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 23:16, Kardithron napisał:

Na co powinieniem zwrócić uwagę kupując kartę SDXC do aparatu cyfrowego?

http://allegro.pl/karta-pamieci-platinum-sdxc-64gb-class-10-53008-i2873632527.html

Co sądzicie o tej?

Na prędkość, wbrew pozoru na markę no i czy jest kompatybilna z aparatem (nie wiem jak jest z SD ale z CF zdarza się ze nie działają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 00:29, lord0 napisał:

Na prędkość, wbrew pozoru na markę no i czy jest kompatybilna z aparatem (nie wiem jak
jest z SD ale z CF zdarza się ze nie działają).

Maks. prędkość zapisu 35 mb/s i odczytu 60 mb/s to dobre parametry? Jestem w tej kwestii raczej zielony. Nie wiem też, co sądzić o marce Platinum. Mam tu cały czas na myśli kartę 64 GB za 165 zł z załączonego post wcześniej linku.

Aparat, do którego chcę dokupić kartę, wymaga właśnie typu SDXC, więc kompatybilność jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 01:37, Kardithron napisał:

> Na prędkość, wbrew pozoru na markę no i czy jest kompatybilna z aparatem (nie wiem
jak
> jest z SD ale z CF zdarza się ze nie działają).
Maks. prędkość zapisu 35 mb/s i odczytu 60 mb/s to dobre parametry? Jestem w tej kwestii
raczej zielony. Nie wiem też, co sądzić o marce Platinum. Mam tu cały czas na myśli kartę
64 GB za 165 zł z załączonego post wcześniej linku.

Aparat, do którego chcę dokupić kartę, wymaga właśnie typu SDXC, więc kompatybilność
jest.

Inaczej, jaki to jest aparat ? Ja aktualnie korzystam z kart SanDisk bo wiem że z nimi mój Nikon nie ma problemów, w przeciwieństwie np. do Kingstone mimo że obie karty to CF tego samego typu o podobnej prędkości ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować