Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2012 o 19:53, Tyler_D napisał:

Wybacz ale z czystej ciekawości, po co ci aż tak pojemna karta?


Tak ogromne zasoby pamięci przydają się w sprzęcie który robi zdjęcia w najwyższej możliwie jakości, ale raczej tylko w profesjonalnej fotografice.
Tzn np sekwencyjne zdjęcia, gdzie robisz 20-30 fotek jednego kadru, tak aby potem wyselekcjonować np najlepszy przebłysk światła czy ruch cieni.
W takim wypadku jedno "zdjęcie" [składające się z sekwencji XX fotek] to spory rozmiar [porównując do bardziej amatorskiego normalnego cykania].
Nie przychodzi mi na myśl inne praktyczne utylizowanie takiej pojemności.

Chociaż tez się zgadzam - karta potwór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 20:49, Pietro87 napisał:

> Wybacz ale z czystej ciekawości, po co ci aż tak pojemna karta?

Tak ogromne zasoby pamięci przydają się w sprzęcie który robi zdjęcia w najwyższej możliwie
jakości, ale raczej tylko w profesjonalnej fotografice.

Myślę że przesadzasz, osobiści posiadam Nikona D800, który jak wiadomo pożera karty a i tak wolę mieć 3x32 niż 2x64 ze względu na awaryjność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 19:53, Tyler_D napisał:

Wybacz ale z czystej ciekawości, po co ci aż tak pojemna karta?

Po nic. Jak się okazuje, taka wielka mi nie będzie potrzebna i mam zamiar kupić SDHC 16 GB czwartej klasy prędkości. Co do firmy, to myślę, że SanDisk.

A aparat, to Fujifilm Finepix JX 490.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 12:46, lord0 napisał:

Ja aktualnie korzystam z kart SanDisk bo wiem że z nimi
mój Nikon nie ma problemów, w przeciwieństwie np. do Kingstone mimo że obie karty to
CF tego samego typu o podobnej prędkości ...

A na czym polegają te problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 19:02, Kardithron napisał:

> Ja aktualnie korzystam z kart SanDisk bo wiem że z nimi
> mój Nikon nie ma problemów, w przeciwieństwie np. do Kingstone mimo że obie karty
to
> CF tego samego typu o podobnej prędkości ...
A na czym polegają te problemy?

Aparat albo wcale albo losowo nie rozpoznaje karty i wywala błąd, z tego co czytałem jest to problem certyfikatów zgodności czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 21:22, lord0 napisał:

Aparat albo wcale albo losowo nie rozpoznaje karty i wywala błąd, z tego co czytałem
jest to problem certyfikatów zgodności czy coś takiego.

Hmm... A wiesz może z jakimi kartami poradzi sobie Fujifilm? Albo wiesz, skąd się dowiedzieć, jak to sprawdzić? Bo chciałbym ją jak najszybciej kupić (nawet jutro), gdyż nie mogę bez niej robić zdjęć, a gdybym wydał kilkadziesiąt złotych na kartę, której mój aparat i tak nie odczyta, no to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 21:45, Kardithron napisał:

> Aparat albo wcale albo losowo nie rozpoznaje karty i wywala błąd, z tego co czytałem

> jest to problem certyfikatów zgodności czy coś takiego.
Hmm... A wiesz może z jakimi kartami poradzi sobie Fujifilm? Albo wiesz, skąd się dowiedzieć,
jak to sprawdzić? Bo chciałbym ją jak najszybciej kupić (nawet jutro), gdyż nie mogę
bez niej robić zdjęć, a gdybym wydał kilkadziesiąt złotych na kartę, której mój aparat
i tak nie odczyta, no to...

Z moich informacji problemów nie ma z kartami SanDiska i Lexara, poza tym tak jak pisałem nie wiem czy problem występuje tylko z karatami CF czy z SD też. Do mojego poprzedniego Nikona brałem karty obojętnie i wszystkie działały a testowałem chyba 5 różnych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Za dwa tygodnie wyjeżdżam do Hiszpanii i, jako że nie jedzie z nami mój brat, została mi powierzona piecza nad lustrzanką i zadanie robienia zdjęć. Trochę to karkołomne zadanie jak na moje obycie z fotografią, bo jestem kompletnie zielony, ale możecie może polecić jakiś kompetentny poradnik/serwis dla nowicjuszy, żebym ogarnął chociaż najbardziej elementarne sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 21:59, Falcon napisał:

Hej,
Za dwa tygodnie wyjeżdżam do Hiszpanii i, jako że nie jedzie z nami mój brat, została
mi powierzona piecza nad lustrzanką i zadanie robienia zdjęć. Trochę to karkołomne zadanie
jak na moje obycie z fotografią, bo jestem kompletnie zielony, ale możecie może polecić
jakiś kompetentny poradnik/serwis dla nowicjuszy, żebym ogarnął chociaż najbardziej elementarne
sprawy?


Stron o tym jest mnóstwo. Ja osobiście czytałem głównie na początku tutaj http://www.szerokikadr.pl/poradnik/ ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie bardzo znam się na fotografii i dopiero rozglądam się za lepszym aparatem. Możecie mi z własnego doświadczenia napisać, w czym aparaty kompaktowe Sony ustępują aparatom innym marek? I co wybrać na początek – kompakt czy lustrzankę? Chciałbym robić zdjęcia dobrej jakości, nie tylko podczas rodzinnych spotkań, ale też, np podczas spaceru ustrzelić jakiś ładny widoczek. Dzięki za pomoc :)

przeglądałem oferte tego sklepu: http://www.mediaexpert.pl/katalog/aparaty-kompaktowe,1095/?gross_price_0=&gross_price_1=&brand=308

i soniaczki mają nawet rozsądną cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek to zdecydowanie kompakt. Szukaj takich z możliwością manualnych ustawień. Z jakości powinieneś być zadowolony w 100%. Natomiast później jak fotografia zacznie Cię kręcić na poważnie, a Ty będziesz już posiadał potrzebne minimum wiedzy na temat kadrowania, ekspozycji etc. będziesz mógł śmiało zaopatrzyć się w swoją pierwszą lustrzankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej,
jak sie nazywał sposób focenia, że robi sie trzy foty (Bracketing) i w obróbce łaczyo sie te trzy fotografie w jedno i wychodził włąsnie ten efekt któego nazwy szukam. kojarzycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2013 o 12:47, Mate0 napisał:

hej,
jak sie nazywał sposób focenia, że robi sie trzy foty (Bracketing) i w obróbce łaczyo
sie te trzy fotografie w jedno i wychodził włąsnie ten efekt któego nazwy szukam. kojarzycie
?


hdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić aparat.
Cena jak najniższa, najlepiej jak poniżej 300zł, da radę znaleźć coś do sporadycznego użytkowania (aukcje allegro plus jakiś wypad dalszy z raz/dwa w roku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to nieważne co i gdzie kupisz [ nowe ], to będzie prezentowało ten sam poziom chłamu. Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 19:41, Tyler_D napisał:

Za takie pieniądze to nieważne co i gdzie kupisz [ nowe ], to będzie prezentowało ten
sam poziom chłamu. Taka prawda.



Widzę w promocji Nikona L27. W sumie to czytałem jakieś tam porównania i w sumie za te pieniądze to może być. Jak zdjęcia z Samsunga Galaxy SII podobają mi się to chyba wymagań nie mam zbyt dużych:P

Za tę samą cenę jest też Canon Powershot A810, warte 260zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 19:48, Citkowsky napisał:

> Za takie pieniądze to nieważne co i gdzie kupisz [ nowe ], to będzie prezentowało
ten
> sam poziom chłamu. Taka prawda.


Widzę w promocji Nikona L27. W sumie to czytałem jakieś tam porównania i w sumie za te
pieniądze to może być. Jak zdjęcia z Samsunga Galaxy SII podobają mi się to chyba wymagań
nie mam zbyt dużych:P

Za tę samą cenę jest też Canon Powershot A810, warte 260zł?

podstawowe informacje: http://www.optyczne.pl/293.1-artykuł-Kupujemy_aparat_pod_choinkę_2012.html

test Canona A810: http://www.optyczne.pl/14.5-Test-Test_budżetowych_kompaktów_2012_Canon_PowerShot_A810_-_test_aparatu.html

czy jest wart 260zł ? To jest Twoja decyzja, bo z jednej strony jak na tę cenę jest w miarę dobrze, ale z drugiej strony praktycznie każdy aparat za tę cenę to jak to kolega powiedział "chłam" i nie wiem czy jest sens wydawać na niego 260zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

Tak, wychodzi na to, że te A810 spełni moje oczekiwania. Poczytam jeszcze o tym Nikonie L27 i się zdecyduję.
Dla kogoś kto aparat traktuje jako gadżet używany kilka razy w roku taki powinien wystarczyć.

Nie interesuje mnie milion trybów, funkcji i innych pierdół. Chcę aparat włączyć, pstryknąć zdjecie a potem sobie zrzucić na kompa. Jestem totalnym laikiem takze nie dla mnie drogie aparaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakość zdjęć spełnia Twoje oczekiwania i nie widzisz sensu w dokładaniu do czegoś lepszego to nie ma co się zastanawiać i brać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować