Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2013 o 17:29, Bracio napisał:

Taki obiektyw z taką matrycą, no cóż. Niezbyt dobre zestawienie. Ogólnie to wszystko
zależy do czego chcesz wykorzystać ten aparat.


Niestety kasy nie mam na lustrzankę, a PENy są za drogie gdy chce się dobry obiektyw. No głównie stosowany byłby do typowych zdjęć, ot w plener, impreza, te sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie aparatu Sony Cyber Shot H200. Mogę wziąć w Orange za zeta. Jakie macie ogólne zdanie na jego temat? Ładne zdjęcia w plenerze / w domu? Ile baterii R6 go zasila? Czy karta pamięci jest w standardowym zestawie? Czy wystarczy taka maszynka do robienia fotek na wycieczce, rzeczy do sprzedania na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jakoś niespecjalnie zajmuję się fotografowaniem jednak wczoraj w ogrodzie udało mi się złapać coś takiego. Szkoda, że pajączek nie wyszedł jakoś bardziej ostro. Postanowiłem się pochwalić ponieważ bardzo podobają mi się te zdjęcia. Robione ajfonem.

20130722135138

20130722135150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę "na wczoraj" zrobić fotoksiążkę, polecacie jakąś dobrą, porządną i fachową firmę? Zależy mi najbardziej na jakości wykonania zamówienia oraz na dość krótkim czasie realizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam zdjęcie w rozmiarze 960x717 i chciałbym je wydrukować w formacie 9x13. Czy jest sens ? czy zdjęcie bedzię bardzo rozmazane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 16:56, oskiiq napisał:

Witam. Posiadam zdjęcie w rozmiarze 960x717 i chciałbym je wydrukować w formacie 9x13.
Czy jest sens ? czy zdjęcie bedzię bardzo rozmazane ?


wyjdzie trochę poniżej 200DPI więc da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od razu uprzedzam ze umiem czytać i wiem co oznacza "Fotografia cyfrowa" ,ale widząc że wątek ma ponad 7tys. postów ,postanowiłem nie tworzyć nowego ,zbliżonego wątku żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać forum.
W wakacje mam ambitny plan stworzenia ciemni. Mam świetne ,miejsce ,odcięte od dziennego światła ,do tego przestrzenne. Czy ktoś z was ma/miał/próbował stworzyć owo pomieszczenie? Mam aparat analogowy znany chyba niegdyś całej Polsce ,mianowicie Zenita 12xp. Postanowiłem się nim trochę pobawić,a żeby było ciekawiej ,ciemnia na pewno doda temu wszystkiego odpowiedniego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2014 o 00:19, Lara_Dorren napisał:

Witam /.../


Możesz mieć problem, żeby zebrać wszystkie niezbędne odczynniki... niewiele tego w sklepach dzisiaj zostało, a to co pojawia się na allegro jest zazwyczaj drogie. Nie mówiąc o tym, że część z nich jest przeterminowanych.

Moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy. Najnowsze lustrzanki rejestrują większą rozpiętość tonalną sceny niż najlepsze filmy, w PS można osiągnąć w prosty sposób efekty, które w fotografii analogowej są bardzo praco-, czaso- i kapitałochłonne.

Zanim nauczyłbyś się wywoływać samemu zdjęcia, panując w całości nad procesem postprodukcji i osiągając zaplanowane efekty, minęłoby sporo czasu i zużyłbyś dużo odczynników. Lepiej podszkolić się w obsłudze PSa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Przez jaką stronę mogę dodać zdjęcia tak aby one nie wygasły? Bo ostatnio na GS pododawałem pełno zdjęć spędzając przy tym grubo ponad godzinę i nagle wszystkie wygasły czy coś i ich nie ma... Jaka jest możliwość udostępnienia zdjęć bez jakiegoś czasowego limitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 13:24, Olamagato napisał:

Potrzebuję propozycji dość taniego aparatu, który miałby wszystkie zalety Canona Powershot
A610 (piękne zdjęcia również w auto), a jednocześnie nie posiada jego wady, którą jest
fatalna obsługa baterii (brak wskaźnika, krótka praca na ogniwach 1,2V, wyłączanie się
w przy akmulatorach wyładowanych poniżej 70%).
Z zalet A610 zależy mi na odchylanym wyświetlaczu, pracy zarówno na bateriach jak i akumulatorach
AA lub AAA (mam również ładowarkę do baterii alkalicznych), niezłych zdjęciach w trybie
auto czy takich oczywistościach jak samowyzwalacz.
Z ewentualnych nowych cech interesujący byłby bluetooth, wifi, usb 3.0 lub rejestrowanie
zdjęć w podczerwieni.

Obczaj Ricoha któregoś. ( z cyfrówek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 16:07, crash807 napisał:

Mam pytanie. Przez jaką stronę mogę dodać zdjęcia tak aby one nie wygasły? Bo ostatnio
na GS pododawałem pełno zdjęć spędzając przy tym grubo ponad godzinę i nagle wszystkie
wygasły czy coś i ich nie ma... Jaka jest możliwość udostępnienia zdjęć bez jakiegoś
czasowego limitu?


http://www.flickr.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 18:08, rob006 napisał:


Jesli te zdjęcia faktycznie po miesiącu czasu nie wyparują to to będzie dokładnie to czego szukałem, szybkie w obłudze z możliwością wgrania kilku zdjeć na raz, dzięki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem Forumowicze!

Potrzebuję porady przed zakupem aparatu. Nastawiam się na kompakt do 350zł-400zł. Chciałbym by potrafił wykonać - odpowiednio do ceny - dobrej jakości zdjęcia na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń, posiadał opcję samowyzwalacza i możliwość nagrywania filmów w HD (720 lub 1080mpx) najlepiej z dźwiękiem stereo. No i by baterie/akumulator nie padały po paru minutach, będzie służył głównie do robienia zdjęć i filmów na wycieczkach. To w sumie tyle, bajery typu bluetooth czy ruchomy wyświetlacz mnie nie interesują.

Pozdrawiam i życzę udanego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT

Przepraszam, że post pod postem, ale opcja edytowania już się zakończyła...

Chciałem jedynie dodać, iż wstępnie nastawiałem się na Canon lub Nikon. Sprawdzone i cenione marki, mam lustrzankę Nikona, ale produktami konkurencji nie pogardzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 18:08, rob006 napisał:


Wszystkie zdjęcia dodane przez ten serwis zniknęły i pojawił się komunikat: "this image or video is currently unavailable" Da się jakoś przywrócić te zdjęcia czy coś? Jak nie to może jakiś inny pewny serwis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 21:55, crash807 napisał:

> http://www.flickr.com/

Wszystkie zdjęcia dodane przez ten serwis zniknęły i pojawił się komunikat: "this image
or video is currently unavailable" Da się jakoś przywrócić te zdjęcia czy coś? Jak nie
to może jakiś inny pewny serwis?


A nie masz ich na swoim koncie w serwisie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 22:01, rob006 napisał:

A nie masz ich na swoim koncie w serwisie?


No właśnie coś znikły... chyba, że źle szukam. W któej zakładce dokładnie powinny być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 19:02, crash807 napisał:

> A nie masz ich na swoim koncie w serwisie?

No właśnie coś znikły... chyba, że źle szukam. W któej zakładce dokładnie powinny być?


Photostream? Tam powinny być wszystkie twoje zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 19:29, rob006 napisał:

Photostream? Tam powinny być wszystkie twoje zdjęcia.


To dziwne bo nie wiem czemu ale nie mam tam tych zdjęć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować