Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2014 o 19:40, crash807 napisał:

> Photostream? Tam powinny być wszystkie twoje zdjęcia.

To dziwne bo nie wiem czemu ale nie mam tam tych zdjęć...


Hmm, to nie wiem. Może zablokowali te zdjęcia przez hotlinki? W ToS mają jakiś zapis dotyczący tej kwestii.
W każdym razie nie wiem czemu w ogóle chcesz prowadzić fotobloga w serwisie, który ma tak żałosne limity jak tutaj? Wsparcie dla tego zastosowania też nie powala. Ciężko ci będzie znaleźć darmowy, nielimitowany i pewny hosting pozwalający na hotlinkowanie - na tym nie można oprzeć żadnego sensownego modelu biznesowego, a prędzej czy później każdemu w takiej sytuacji przechodzi ochota na bycie sponsorem. Jeśli chcesz pewny hosting, to musisz za niego zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 20:06, Bumber napisał:

Na darmowym koncie Imageshack mam zdjęcia z kilku dobrych lat. Nic nie znika :)


Imageshack już dawno temu ograniczył pojemność konta do X MB (nie pamiętam dokładnie ile) - jeśli przekroczysz limit, pod koniec miesiąca najstarsze zdjęcia zostaną skasowane, tak aby limit nie był przekraczany. Może cię czekać niemiła niespodzianka, jeśli zaczniesz aktywniej korzystać z konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 20:14, rob006 napisał:

/.../

Dzięki za info. Mogą usuwać ile chcą, najwyżej na niektórych forach przestaną się wyświetlać moje zdjęcia sprzed kilku lat ;)

Oryginalne pliki w pełnej rozdzielczości są bezpieczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za chęć pomocy :) W końcu skorzystałem z photobucket.com.
Na razie jest ok, mam nadzieję, że nie będzie mnie po kilku tygodniach czekać niemiła niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pewien problem, który pewnie nie pozwoli mi dziś spokojnie zasnąć. Na początku dodam, iż jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o aparaty, fotografię itp.
Dzisiaj po południu (15:00) spokojnie korzystałem z mojego aparatu (przeglądałem zdjęcia). Potem go wyłączyłem i włożyłem do kieszeni spodni. Zdawało mi się, że aparat "piknął" (teraz jestem prawie pewien że tak było), ale zbytnio się tym nie przejąłem i pobiegłem odłożyć aparat na miejsce. Przed odłożeniem aparatu sprawdziłem czy wszystko działa - wszystko było cacy. Przed chwilą chciałem znów uruchomić aparat, jednak ten nie reaguje. Może padła bateria ? Podłączam sprzęt do ładowarki, ale mała lampka na wtyczce świeci się na czerwono (co chyba oznacza brak ''współpracy'' z aparatem - chyba- jakoś nigdy nie zwracałem na to światełko uwagi). Po podłączeniu aparat ten nadal nie uruchamia się :(
Mowa o tym potworku : http://www.high-tech.banzaj.pl/Aparat-Samsung-PL65-kompakt-na-wakacje-532.html

Cóż zrobić ? Proszę o pomoc ! Przepraszam za chaotyczny post - troszkę się zdenerwowałem, a godzina też już późna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 23:27, Scyzoryk17 napisał:

Witam. /.../ Podłączam sprzęt do ładowarki, ale mała lampka na wtyczce świeci
się na czerwono (co chyba oznacza brak ''współpracy'' z aparatem - /.../
Cóż zrobić ? Proszę o pomoc ! /.../

Na odległość trudno Ci coś poradzić, ale wygląda na to, ze masz kompletnie wyładowana baterię. Zostaw aparat podłączony do ładowarki na parę godzin - powinno pomóc. Ale nawet jak pomoże, będzie to znaczyło, ze bateria długo nie pociągnie (wyładowana "do oporu" traci wiele ze swoich właściwości).
No i aparat fotograficzny z wystającym obiektywem źle znosi pobyt w kieszeni spodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2014 o 07:47, KrzysztofMarek napisał:

Na odległość trudno Ci coś poradzić, ale wygląda na to, ze masz kompletnie wyładowana
baterię. Zostaw aparat podłączony do ładowarki na parę godzin - powinno pomóc. Ale nawet
jak pomoże, będzie to znaczyło, ze bateria długo nie pociągnie (wyładowana "do oporu"
traci wiele ze swoich właściwości).
No i aparat fotograficzny z wystającym obiektywem źle znosi pobyt w kieszeni spodni.

Dzięki za odpowiedź :) Wczoraj aparat nie reagował, nawet po podłączeniu do ładowarki. Jednak dzisiaj z rana uruchomił się :D Całą noc leżał w pokrowcu, nie podłączony do ładowarki. Dzisiaj naładowałem baterię i sprzęt jest gotowy do działania. Widać potrzebował całej nocy, by przestać się na mnie fochać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam aparatu, który będzie nagrywać filmy w full HD. Najlepiej z wymienną optyką. Cena to max 3000zł razem z obiektywem. Ktoś coś poleci?
Warto w ogóle zainteresować się tymi "hybrydami" (cyfrówki z wymiennymi obiektywami), czy lepiej omijać i inwestować więcej w lustrzanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, pytanie bardziej się analogów tyczy, ale jakieś powinowactwo z cyfryzacją jest, więc:
Czy orientuje się ktoś czy na takim bardziewnym skanerze do negatywów, powiedzmy za 100zł, który domyślnie jest do filmów 35mm da się wcisnąć jakoś filmy średnioformatowe, 6x6 120mm (rzucam hasłami, które znam, może się błaźnię)? Bo bardzo trudno jest znaleźć w internecie coś, co by miało wprost napisane "MOŻNA SKANOWAĆ NEGATYWY 120MM" co nie kosztuje paru tysięcy złotych.
Sprawa jest taka, że bawię się ostatnio Lubitelem, ale facet u fotografa (notabene jedynego w okręgu parudziesięciu kilometrów, a jestem z Trójmiasta) wywołuje takie filmy z przyjemnością, ale jak przychodzi do skanowania kliszy, to robi to z wielką łaską i widać, że nie uśmiecha mu się ta robota, więc chciałbym móc się usamodzielnić w tej kwestii. Może można dosztukować tak negatyw, żeby jednak wchodził w taki skaner?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za kwotę do 1 500zł znajdzie się jakaś przyzwoita lustrzanka do podstawowych zastosowań typu zdjęcia w pomieszczeniach ze słabym naświetleniem?
Moja obecna cyfrówka za 200zl średnio daje radę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Możesz też przejrzec ofertę hybryd Fuji/Nikon/Panasonic/Samsung - dorba alternatywa. Ale biorąc pod uwagę, że potrzebujesz pewnie "jasnego" obiektywu (bez flesha te foty?) to raczej wersje z niezaduzym zoomem. Ja polecam Fujifilmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo mojego poprzedniego postu.

Czy używany Nikon D3100 za ok. 800zł będzie dobrym rozwiązaniem dla osoby która chce przesiąść się z szajsu na lustrzankę?

Patrzyłem też D70s ale to już chyba zbyt leciwy sprzęt?


http://allegro.pl/nikon-d3100-aparat-lustrzanka-obiektyw-18-55-vr-i5401324930.html

Coś takiego dałoby radę?

Dziecko się nam urodzi na jesieni i chciałbym być przygotowany co by pykać zdjęcia na pamiątkę:)
Serdeczna prośba do Was o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używanego Sony Alfa230... będę robił fotki w formacie RAW (ewentualnie w trybie +JPEG, jak kupię większą kartę).
Potrzebuję info/porady jaki darmowy program mógłbym użyac do "wywoływania" RAWów. Głownie poprawianie balansu bieli, doświetlenie i KOREKCJA perspektywy (efekt "walących się ścian") - fotografie architektury/nieruchomości itp.

Co polecacie? Sony ma jakieś dedykowane oprogramowanie? Chodzi o darmowy program. Czy jest jakiś Photoshop Onlineowy (darmowy)? Przez dwa lata odpadłem z tematu i chcę szybko nadrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

D70 to klasyka klasuków. Ważny jest obiektyw nie "buda" dla fotoamatora z dzieckiem :)

Poszukaj wersji - następcy, D700 czy jakoś tam, nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 23:23, Martimat napisał:

D70 to klasyka klasuków. Ważny jest obiektyw nie "buda" dla fotoamatora z dzieckiem :)

Poszukaj wersji - następcy, D700 czy jakoś tam, nie pamiętam.


2 tygodnie temu kupiłem Nikona D3100 z obiektywem NIKKOR AF-S DX 18-55mm f/ 3.5-5.6G VR
Sprzęt jeszcze na gwarancji i za cały komplecik czyli aparat z obiektywem, torbę, kartę 16GB Sony, ładowarkę i aku plus wszystkie papiery dałem 700zł także uważam to za dobry deal;)

Nie umiem jeszcze się tym sprawnie posługiwać i póki co czytam instrukcję (ponad 200 stron formatu A4) i testuję różne ustawienia.

Powiem tak: jest różnie :P
Ale nie zrażam się:)

W załączniku jedno ze zdjęć jakie udało mi się zrobić bez żądnego obrabiania w programach graficznych.

Ogólnie to jestem zadowolony ze sprzętu. Jako kompletny amator i jako, że jest to moja pierwsza lustrzanka to brak mi obiektywizmu w ocenie sprzętu ale subiektywnie jest mega:):)

20150613235709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś mógłby polecić monopod / statyw z głowicą w rozsądnej cenie głównie pod kątem korzystania na wakacjach?
Małe gabaryty (tanie linie lotnicze - wiadomo), niska waga (głównie piesze wycieczki) oraz dobra jakość wykonania to moje główne potrzeby.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować