Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2007 o 20:18, Monastor napisał:

> Kompakty dobre są w zbliżeniach. Do makro im jeszcze wiele brakuje. :P
To dokładnie to samo co w moim obiektywie ;)

Ale Ty możesz sobie zakupić obiektyw przystosowany do zdjęć makro, a użytkownicy kompaktów mogą jedynie dokręcić soczewkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 21:07, Bumber napisał:

> > Kompakty dobre są w zbliżeniach. Do makro im jeszcze wiele brakuje. :P
> To dokładnie to samo co w moim obiektywie ;)
Ale Ty możesz sobie zakupić obiektyw przystosowany do zdjęć makro, a użytkownicy kompaktów
mogą jedynie dokręcić soczewkę. ;)

Jak będę miał pieniądze na taki obiektyw :)

Narazie kupuję filtry do tego, a potem tele i dopiero potem makro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 21:25, Monastor napisał:

Jak będę miał pieniądze na taki obiektyw :)
Narazie kupuję filtry do tego, a potem tele i dopiero potem makro.

I tak się wykosztujesz. Same filtry to niemały wydatek, a co dopiero obiektywy... do których zapewne też będziesz kupował filtry. :P Lustrzanka to istna kieszeń bez dna. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 21:40, Bumber napisał:

> Jak będę miał pieniądze na taki obiektyw :)
> Narazie kupuję filtry do tego, a potem tele i dopiero potem makro.
I tak się wykosztujesz. Same filtry to niemały wydatek, a co dopiero obiektywy... do których
zapewne też będziesz kupował filtry. :P Lustrzanka to istna kieszeń bez dna. ;)

Kieszeń? :D
To dziura... albo raczej otchłań :)

Jestem świadomy tego wszystkiego. Na filtry mam już odłożone około 500 zł, ale muszę dozbierać troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wgrać ten soft od RAW do A710 IS. Arclight, jeśli nie możesz wgrać tego przez uploadera to otwórz plik firminfo i wpisz tam pod "[Firmware File Name]" "PS.FIR" i niżej model aparatu jaki masz. Wtedy powinno ładnie pójść i się wgrać. Świetna ta zabawka. Zaczynam się właśnie bawić w wywoływanie. Buras, dzięki za krótki i zwięzły opis, bo napisane tak rozlegle jak na tamtej stronie to mnie odrzucało i zniechęcało do pobawienia się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Wszystko miód-ślicznie działa, tylko jedno ale. Jest opcja żeby ten firmware aktywował się automatycznie przy uruchamianiu aparatu. No to zrobiłem - make card bootable, wyłaczyłem, wyjąłem, zablokowałem, włączyłem... i nic. Komunikat "karta pamięci zablokowana" i zdjęcia zrobić nie można. Da się coś zrobić, czy za każdym razem musze odpalać soft ręcznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :)
Na stronce pisało, że może być taki objaw, czyli komunikat aparatu o blokadzie, ale powinien robić fotki pomimo to. Nie sprawdzałem osobiście tego, bo chwilowo mam MMC zamiast SD (pojechała sobie nad morze w aparacie kolegi) ... a na niej nie idzie tego zrobić.
Inne powody niedziałania autoloadera to:
- Karta sformatowana na FAT32
- Karta jest większa niż 2GB (da się podobno obejśc formatując ją ręcznie na FAT16 - nie testowane)
- Aparat uruchamiasz w trybie nagrywania
Jak moja karta wróci z wycieczki, sprawdzę jak się to będzie u mnie zachowywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak usiłuję zrobić fotkę to cały czas mam na wierzchu okienko karta zablokowana i charakterystyczne pipipi z głośniczka :) Jeśli mam pierwszy powód nie działania autoloadera to da się to jakoś obejść? Nie mam czytnika a niestety system nie wykrywa samego aparatu jako dysk wymienny, więc chyba nie da rady sformatować karty. Aha i jeszcze jedno, skryptów (bracketing) bez czytnika nie uda mi się nijak wrzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, zamówiłem Panasa FZ8. Juz niedługo go przetestuje. Z góry przepraszam, bo niedługo będzie pewnie kolejna seria moich noobowskich pytań, zanim opanuję o co w tym wszystkim chodzi. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da sie obejść. Ale niestety poprzez formatowanie w czytniku. Dokładnie tak jak byś formatował dyskietke, tylko wybierasz system plików FAT16. Co do wrzucenia skryptów, to chyba jedyny (przynajmniej jedyny mi znany) sposób to przez czytnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 08:11, HumanGhost napisał:

No i stało się, zamówiłem Panasa FZ8. Juz niedługo go przetestuje. Z góry przepraszam, bo niedługo
będzie pewnie kolejna seria moich noobowskich pytań, zanim opanuję o co w tym wszystkim chodzi. ;-)

Pytaj śmiało. FZ8 jest bardzo podobny w obsłudze do FZ50, więc w miarę możliwości będę się starał odpowiedzieć na wszelkie pytania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 15:05, Piotrek K. napisał:

Napisze Ci tak. /ciach/


Idąc za twoją radą zakupiłem aparat na Agito. Wczoraj tuż przed 17tą złożyłem zamówienie i własnie przed chwilą otrzymałem wielką paczkę ze sklepu. Normalnie jestem w szoku. W zyciu nie doświadczyłem tak szybkiego dostarczenia zamówionej paczki. To nie trwało nawet 24 godzin.
Choć pudło z przesyłką nie wygląda najtrwalej, ale okazuje się, że wszystko jest w porządku i nic nie zostało uszkodzone czy zgubione. Świetny sklep. :-)

Po robocie zabieram się za naukę obsługi FZ8. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 08:27, buras napisał:

Da sie obejść. Ale niestety poprzez formatowanie w czytniku. Dokładnie tak jak byś formatował
dyskietke, tylko wybierasz system plików FAT16. Co do wrzucenia skryptów, to chyba jedyny (przynajmniej
jedyny mi znany) sposób to przez czytnik.

Ok. Za taki najprostszy czytnik zapłacę ~30zł ?Warto chyba wydać żeby się pobawić w te skrypty i żeby autoloader zadziałał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nawet mniej. Jak nie zalezy Ci na innych formatach kart niż SD, to są takie fajne małe czytniczki z Tracera po jakieś 15-8 zeta zależy od sklepu. Przejź się po komputerowych u siebie, na pewno ktoś będzie miał. A4Tech też takie robił, ale są droższe. O cenach tego samego z Pentagrama, nie będę się nawet wypowiadał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem się do miejscowego sklepu w moim mieście - 41 zakrzyczeli... Podziękowałem :) Pojadę jutro do jakiegoś saturna, tam poszukam czegoś do jednorazowego użytku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe od ilości opcji trochę się w głowie amatorowi miesza. Na razie jadę na Auto, choć i tak fotki wychodzą całkiem całkiem. Na razie nie mam sie czym pochwalić, ale niedługo może coś dam wreszcie.
FZ8 jest naprawdę fajny. Co do szumów to faktycznie są, ale jakoś nie zauważyłem żeby były większe niż u konkurencji. Natomiast świetnie wychodzą kolory, dużo lepiej niż u konkurencyjnego Soniacza H5.
Jak sie przegryzę przez te wszystkie opcje to coś dam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie znaleźć jakieś zajęcie na wakacje. Pomyślałem, że moge się troche aparatem pobawić. Mam więc pytanie - Jak zacząć ? Bo nie za bardzo wiem od czego. Niby aparat jakiś tam mam więc mógłbym spróbować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz w swojej okolicy jakąś rzeczkę, las itd?
Przejdź się tam, poszukaj inspiracji. Brzmi to trochę w sposób nawiedzony, ale tak naprawdę sam musisz odkryć czy lubisz fotografować (czasem trzeba się wręcz położyć, żeby zrobić dobre zdjęcie) a jeśli tak -> to co lubisz fotografować. Ja najbardziej lubię fotografować budynki na tle chmur i... kolej. To drugie zresztą przeważa.
Monastor fotografuje ptaki. Do tego akurat potrzeba już trochę innego sprzętu, ale to też jest rodzaj hobby.
Wyjdź na zewnątrz i zobacz, co Ci się podoba - i sfotografuj to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 21:26, Arclight napisał:

Monastor fotografuje ptaki. Do tego akurat potrzeba już trochę innego sprzętu, ale to
też jest rodzaj hobby.

Przedstawianie mnie jako fotografa ptaków jest sporą przesadą bo te zdjęcia to zdecydowana mniejszość w mojej galerii :)
Racja, potrzeba do tego sprzętu, ale ja go właśnie nie mam. Próbowałem nieco robić kompaktem, ale po obiektywie super-zoomu nie ma co się spodziewać świetnej jakości. Na jesień kupuję porządne tele canona, wtedy się zacznie na dobre.
Jakkolwiek nie jestem zupełnie zielony i nabrałem z ptakami nieco doświadczenia więc jak coś to mogę udzielić paru wskazówek ;)

Nie mam jeszcze ustalonej konkretnej dziedziny fotografii. Jak się spojrzy na moją galerię to wszystkiego jest tam po trochu. Obecnie zbroję się na krajobrazy. Mam dobry obiektyw szerokokątny, dzisiaj zamówiłem filtry, które powinienem dostać za tydzień, a do krajobrazów pojadę w sierpniu :)
Spróbuję w ten weekend pokombinować w lesie, ale bez skomplikowanych ekspozycji.

Z filtrami przyciemniającymi zacznę eksperymentować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować