Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2008 o 19:06, azure83 napisał:

Fajna ta ciuchcia. Lubię takie starocie :)

-myślałem że to o mnie;)
podobną można sie przejechać po puszczy ale nie upolowałem niestety, kolejne fotki z Białowieży

20080712191533

20080712191609

20080712191625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również interesuje się fotografią, zaczynałem od Fuji S5600, a od kilku miesięcy posiadam Olympusa e-510. W sumie mógłbym pokazać tutaj ze 2-3 zdjęcia ale powiem szczerze, że nie wiedziałbym co wybrać. A za to posiadam swoją galerię na flickr''ze gdzie dodaje co jakiś czas różne fotki - http://flickr.com/photos/7623246@N06/
A wy macie jakieś swoje galerie? Bo ja chętnie oglądam rozmaite galerie prac amatorów takich jak ja, zawsze można coś podpatrzyć, czegoś się nauczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 19:16, czaja24 napisał:

> Fajna ta ciuchcia. Lubię takie starocie :)
-myślałem że to o mnie;)
podobną można sie przejechać po puszczy ale nie upolowałem niestety, kolejne fotki z
Białowieży

Ten koleś w kadrze na 3 zdjeciu, fuj! Wytnij to, psuje cale zdjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 00:26, choper napisał:

Fakt to 3 zdjęcie bardzo ładne gdyby nie ten pan z prawej ;)


wiem nie kadrowałem zdjęcia jeszcze, a było robione po 40 km na rowerze i nie chciało mi się czekać aż nikt mi nie wlezie w kadr(może tego nie widać) ale dużo ludzi tam się kręci (jak zawsze w wakacje) jak poprawie to wyślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 19:16, czaja24 napisał:

/.../

Nie fotografuje się w samo południe... Ostre słońce to wróg fotografa. "Dzięki" niemu masz na zdjęciach mnóstwo przepałów. Przydałoby się też zadbać o poprawny kadr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 23:48, Majkes napisał:

> > Fajna ta ciuchcia. Lubię takie starocie :)
> -myślałem że to o mnie;)
> podobną można sie przejechać po puszczy ale nie upolowałem niestety, kolejne fotki
z
> Białowieży
Ten koleś w kadrze na 3 zdjeciu, fuj! Wytnij to, psuje cale zdjecie

proszę bardzo fotka po poprawce niestety widać słabości mojego obiektywu(aberracje chromatyczne)

20080713095308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 09:34, Bumber napisał:

> /.../
Nie fotografuje się w samo południe... Ostre słońce to wróg fotografa. "Dzięki" niemu
masz na zdjęciach mnóstwo przepałów. Przydałoby się też zadbać o poprawny kadr...

wiem o tym a nie miałem czasu czekać do 16, trudno zdjęcia mają charakter pamiatkowy, sam wcześniej napisałem że nie wyszły tak jak chciałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi w ręce parę złotówek i myślę nad zmianą aparatu. Do tej pory musiałem radzić sobie z Lumix`em DMC-FZ7 teraz planuje kupić coś bardziej ambitnego. Zastanawiam się nad tym sprzętem:

http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/7054

Czy jest sens kupować ten aparat za tą cenę? Czy starczy mi na długi okres użytkowania? Proszę o rade, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 11:58, 88Bonzo napisał:

Czy jest sens kupować ten aparat za tą cenę? Czy starczy mi na długi okres użytkowania?
Proszę o rade, pozdrawiam.

Łoooł... przesiadka z Lumixa na A700 to niezły skok ;) na pewno jest to aparat, który służył by Ci długo, dobrych parę lat, a może nawet i dłużej. Tylko zastanawiam się czy nie bardziej opłacałoby się kupić niższy model, a dopłacić do optyki, na jakiś porządny obiektyw. Bo kitem nie wykorzystasz do końca możliwości takiego sprzętu. Pomyśl nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 11:58, 88Bonzo napisał:

Wpadło mi w ręce parę złotówek i myślę nad zmianą aparatu. Do tej pory musiałem radzić
sobie z Lumix`em DMC-FZ7 teraz planuje kupić coś bardziej ambitnego. Zastanawiam się
nad tym sprzętem:

http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/7054

Czy jest sens kupować ten aparat za tą cenę? Czy starczy mi na długi okres użytkowania?
Proszę o rade, pozdrawiam.

Ja bym pomyślał nad Canonem 450D lub Nikonem D60/D80 i tak jak pisze Azure83 optyka za różnicę w cenie (jakaś stałka i uniwersalny zoom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 11:32, HumanGhost napisał:

Co powiecie o moim pająku? Ustrzelony dziś rano. :)


Nieźle!
Sam pająk ładnie ustrzelony - dobra ostrość i kolory. Otoczenie też fajnie wyszło, ogólnie to bardzo ładne zdjęcie.

Sam wczoraj trochę się pobawiłem na dworze i robiłem zdjęcia kropli deszczu na liściach. Oto jedno z nich:

20080713123526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam kupić swój pierwszy aparat. Wybór padł na Canona A720 IS. Jaką polecacie ładowarkę+akumulatorki do niego? Jakimi parametrami kierować się przy jej wyborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 16:20, Todryk napisał:

Właśnie zamierzam kupić swój pierwszy aparat. Wybór padł na Canona A720 IS. Jaką polecacie
ładowarkę+akumulatorki do niego? Jakimi parametrami kierować się przy jej wyborze?

bardzo dobrym wyborem jest ładowarka Pentagram z zestawem akumulatrków ok 70zł, czas ładowania 4 sztuk to około 35-45minut, same akumulatorki też dobrze się sprawują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady odnośnie tego sprzętu, mam pieniądze ale martwię się że moc i możliwości aparatu mnie grubo przerosną i w pełni nie będę potrafił wykorzystać jego potęgi.

A tu parę fotek bardzo świeżych :-) z mojego wyjazdu nad Bałtyk. Tydzień spędzony na wypoczynku w pewnym sensie zaowocował i sprawił że ponownie sięgnąłem po aparat.

Dla przypomnienia (zasady to zasady :P ) DMC-FZ7 - ustronie morskie


20080713165537

20080713165548

20080713165557

20080713165603

20080713165614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcia. Ładne nasycenie kolorów, kadry, światło. Szkoda tylko że to pierwsze nie w kolorze. Zazdroszczę Ci tego wyjazdu :) Pięknie tam. Zwłaszcza z końcówkami 854 i 889 rewelacyjne! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest, by ładowarka była mikroprocesorowa - czasowe nie zdają egzaminu, nie sprawdzają pojemności, co kończy się najczęściej przeładowaniem akumulatora i stratą pojemności. Polecałbym ładowarkę BC 700 - ma możliwość formatowania akumulatorków oraz rozładowania ich, każdy ładowany jest oddzielnie, a więc nie ma zagrożenia utraty pojemności.
Co do akumulatorków - Sanyo Eneloop i żadne inne. Kolega ma (razem z tą ładowarką) i Pentax K100D Super robi mu średnio 500 zdjęć na jednym komplecie.
Dobrze by było, gdybyś wyposażył się w 2 komplety akumulatorków, choć wydatek spory - to zawsze masz pewność, że energii Ci nie zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować