Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Aha i zdjęcia cyfrówką KODAK ZD710 :)

PS wiem ze w niektóreych przypadkach mogłem je wykadrować jednakże nie lubie ingerencji programów graficznych wiec tego nie uczyniłem. Jest jak jest. słucham Waszych opinii.

20090103173102

20090103173210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:33, Chester001 napisał:

PS wiem ze w niektóreych przypadkach mogłem je wykadrować jednakże nie lubie ingerencji
programów graficznych wiec tego nie uczyniłem. Jest jak jest. słucham Waszych opinii.


Większość przy drugim zdjęciu zwróci uwagę na sopel. Ja jednak nie. W Twoim zdjęciu najbardzije podoba mi się ten zielony ,, mech'''' ( nie wiem jak to nazwać) oraz pęknięcia ściany.

A co do zdjęcia pierwszego to się nie wypowiem, bo ten rodzaj fotek mnie nie kreci :)

Moim okiem, masz oko :D

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:30, Chester001 napisał:

Świeże , zimne fotki z 2009 roku.
Prosze o pouczające opinie itd.

Najpierw pouczenie apropos pisowni ;-)

Szczerze pierwsze zdjęcie mi się nie podoba, kompozycja jest ładna ale cały efekt psują te opony ( jakby był tam niski żywopłot to co innego :-) ) i ta bramka też się rzuca w oczy.

Drugie ma klimat :-) bardzo bogate nie wiem czy nie za bardzo, wygląda jakby były dwa pierwsze plany ;-) może mi się wydaje, ale czy barwy nie są trochę niebieskawe? balansem bieli można by się pobawić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:39, Ryan Kam napisał:

Większość przy drugim zdjęciu zwróci uwagę na sopel. Ja jednak nie. W Twoim zdjęciu najbardzije
podoba mi się ten zielony ,, mech'''' ( nie wiem jak to nazwać) oraz pęknięcia ściany.

Widziałem ten sopel i coś mi powiedziało musze go mieć...

Dnia 03.01.2009 o 17:39, Ryan Kam napisał:

A co do zdjęcia pierwszego to się nie wypowiem, bo ten rodzaj fotek mnie nie kreci :)

ok

Dnia 03.01.2009 o 17:39, Ryan Kam napisał:

Moim okiem, masz oko :D

>
łoł :D

Dnia 03.01.2009 o 17:39, Ryan Kam napisał:

Pozdrawiam

Dzięki ze sie wypowiedziałeś , Twoja wypowiedź zmobilizuje mnie do robienia jeszcze lepszych zdjęc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:30, Chester001 napisał:

Świerze , zimne fotki z 2009 roku.
Prosze o pouczające opinie itd.

pierwsze to przede wszystkim za mało światła, brak tematu zdjęcia, drugie - o ile oszronione liście mogą być bardzo ciekawym tematem to na tym zdjęciu za słabo się wyróżniają z oszronionego tła, i tworzy się bałagan przez który nie wiadomo na czym skupić wzrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:39, sodolis napisał:

Najpierw pouczenie apropos pisowni ;-)

Lepiej się przyzwyczaj :P

Dnia 03.01.2009 o 17:39, sodolis napisał:

Szczerze pierwsze zdjęcie mi się nie podoba, kompozycja jest ładna ale cały efekt psują
te opony ( jakby był tam niski żywopłot to co innego :-) ) i ta bramka też się rzuca
w oczy.

Właśnie masz racje ! ( co do bramki( mogłem ją dać lekko z lewej :/ opony właśnie mi sie najbardziej podobają :P

Dnia 03.01.2009 o 17:39, sodolis napisał:

Drugie ma klimat :-) bardzo bogate nie wiem czy nie za bardzo, wygląda jakby były dwa
pierwsze plany ;-) może mi się wydaje, ale czy barwy nie są trochę niebieskawe? balansem
bieli można by się pobawić ;-)

Masz racje lekko niebieskawe lecz nie zaułwarzyłem tego mam kiepski wizjer w niego praktycznie nie patrze bo kazde zdjęcie wygląda jakby było / miało kaszke i jakies takie kolory do duszy... ale ogól bie starałem sie pokazać jak te gródki lodu osiadły na krzaczku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok porcja ostatnia świerzych zdjęc.
Komentarze mile widziane , jutro wybieram się znowu z aparatem i mam zamiar uwzględnić wszystkie dzisiejsze uwagi.
Ciekaw jestem co czaja24 powie :)

20090103180408(1)

20090103180526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:06, Chester001 napisał:

Ciekaw jestem co czaja24 powie :)


a Ryan to już nie :P ?

Podobają mi sie twoje fotki. Inni ci pewnie powiedza, że słabe swiatło itp. Mnie to jakoś specjalnie nie
initeresuję. Dla mnie liczy się pomysł.

Uwielbiam szczegóły i znów bardziej mi się podoba 2 zdjęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla szczegółów chce kupic lustrzanke. Mam jeszcze jedno zdjecie z rurą która "wyrzuca" wode.. zrobiłem zdjecie ale chyba byłem za daleko jutro wróce znowu w to miejsce i postaram sie zrobic , uchwycic momęt jak uderza o kamienie..
Jakbyś mogł pokrótce powiedziec coś o kazdym zdjeciu foto 11 ,22 ,33 44 byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:45, Chester001 napisał:

Jakbyś mogł pokrótce powiedziec coś o kazdym zdjeciu foto 11 ,22 ,33 44 byłbym wdzięczny

Ja Ci cos powiem :D Bo sie znam ;p
Na ostatnim zdjeciu chcesz skupic widza na tym czyms oszronionym po lewej tak ? No , wiec wywal to co jest po prawej a nie jest ceglanym murkiem bo rozprasza...:)
Co do foto 33 to brakuje symetrii i jest za ciemna... zero szczegolow w czerniach.

A teraz czas na moje porazki: dostapilem kiedys zaszczytu fotografowania na wiejskim pokazie tanca. Pomyslalem sobie , bedzie super , pokaze wszystkim cyfrowkarza gdzie ich miejsce w szeregu z tymi szumiacymi kompaktami i fleszami :D No i poleglem :D Kropka nad "i" bylo zalanie wrzatkiem kliszy podczas plukania...

20090103191812

20090103191912

20090103191942

20090103192031

20090103192102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:45, Chester001 napisał:

Właśnie dla szczegółów chce kupic lustrzanke. Mam jeszcze jedno zdjecie z rurą która
"wyrzuca" wode.. zrobiłem zdjecie ale chyba byłem za daleko jutro wróce znowu w to miejsce
i postaram sie zrobic , uchwycic momęt jak uderza o kamienie..
Jakbyś mogł pokrótce powiedziec coś o kazdym zdjeciu foto 11 ,22 ,33 44 byłbym wdzięczny

postanowiłem troszkę twoją fotkę poprawić

wybacz poprawiałem kadr a zapomniałem przyciąć fotkę

20090103192421

20090103192434

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:43, Chester001 napisał:

Z tego co widzę to poprawiłeś kontrast i to co też mi się nie bardzo podobało prawą stronę.
Druga fotka ma klimat :P hmm

chyba o to chodzi w fotografii żeby KAŻDA fotka miała klimat, wskazałem ci drogę:P w pierwszej poprawiłem kontrast, kolory, troszkę wyostrzyłem, podkreśliłem ciemne i jasne tony. W drugiej narzuciłem na poprawioną przez siebie fotkę sephię. No wiesz taka nauka krok po kroku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:22, libero85 napisał:

> Jakbyś mogł pokrótce powiedziec coś o kazdym zdjeciu foto 11 ,22 ,33 44 byłbym
wdzięczny
>
Ja Ci cos powiem :D Bo sie znam ;p
Na ostatnim zdjeciu chcesz skupic widza na tym czyms oszronionym po lewej tak ? No ,
wiec wywal to co jest po prawej a nie jest ceglanym murkiem bo rozprasza...:)
Co do foto 33 to brakuje symetrii i jest za ciemna... zero szczegolow w czerniach.

A teraz czas na moje porazki: dostapilem kiedys zaszczytu fotografowania na wiejskim
pokazie tanca. Pomyslalem sobie , bedzie super , pokaze wszystkim cyfrowkarza gdzie ich
miejsce w szeregu z tymi szumiacymi kompaktami i fleszami :D No i poleglem :D Kropka
nad "i" bylo zalanie wrzatkiem kliszy podczas plukania...

Pierwsze zdjęcie z tą ręką jest GENIALNE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:22, libero85 napisał:

A teraz czas na moje porazki: /.../

Eee, nie przesadzaj. Pierwsze dwa zdjęcia są naprawdę niczego sobie. Mi się podobają. :) Pozostałe raczej średnie... co nie znaczy, że są porażką. Tak tego na pewno bym nie nazwał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 10:07, Bumber napisał:

> A teraz czas na moje porazki: /.../
Eee, nie przesadzaj. Pierwsze dwa zdjęcia są naprawdę niczego sobie. Mi się podobają.
:) Pozostałe raczej średnie... co nie znaczy, że są porażką. Tak tego na pewno bym nie
nazwał. ;)


Ja lubie 4 , choc kompresja troche je przeorala.

Troche traktuje to jako porazke , bo sie tam odnalesc nie moglem specjalnie, bo ani nie szlo jak stanac :D ani ustrzelic sensownego kadru z 50tka za szeroko , ze 105 za wasko :D Bylem jakos nastawiony do wielkich rzeczy a wyszly srednio przyzwoite. Wtedy wlasnie mialem tez w rekach e-520 , tam to dopiero sieka wyszla :D

Ah bylem dzis na spacerze w lesie , udalo mi sie urodzic 5 zdjec , w tym tempie pokaze je na przyszla jesien jak skoncze rolke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 16:59, destro177 napisał:

Co to jest za Chiński wynalazek? BTW, widziałem ostatnio w necie obiektyw Canona 1200mm
f/5.6L USM. Robi wrażenia. Ale największe robi cena: ok 340 000 zł. Nie wyobrażam sobie
kupna czegoś takiego. Profesjonaliści naprawdę pakują taką kasę w szkła?


Hmm, jak ktoś ma bzika i kocha fotografowac i mu BARDZO dobrze za to płacą to myśle, że tak ;-) Z resztą dla mnie to szkło jest wogóle nie poręczne. Służyłoby tylko do fotografowania budynków, czy imprez sportowych. Dla zwykłych amataorów to wyjątkowo zbędny wydatek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować