Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

No ja chce wydac na to wszystko 1600 zł max i się zastanawiam,
jestem na forum pentaxa i czytam kazdy wątek o k200d
jakie tam cuda są , my tu to sie schować możemy :P
zobacz/ zobaczcie sami :

http://bp2.blogger.com/_z2tmSvsHG8Y/R_Zbzfz9oYI/AAAAAAAABpA/yO4yWzCvTis/s1600-h/portret+osy+2.jpg

http://bp2.blogger.com/_z2tmSvsHG8Y/R_Zbmfz9oXI/AAAAAAAABo4/O-6vCm3lRhs/s1600-h/portret+osy1.jpg

http://bp0.blogger.com/_z2tmSvsHG8Y/RyzLl8mvxwI/AAAAAAAABM0/zSR7rFdqwrc/s1600-h/krople.jpg

http://bp2.blogger.com/_z2tmSvsHG8Y/R_Zbzfz9oYI/AAAAAAAABpA/yO4yWzCvTis/s1600-h/portret+osy+2.jpg

Co do wydatków to na razie body i jakis sensowny obiektyw.. lub od razu 2 w zestawie jakby był.
Chyba już prawie zdecydowany jestem jeszcze tylko porównam k-m do k200d poszukam zestawów i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 19:54, Chester001 napisał:

jakie tam cuda są , my tu to sie schować możemy :P
zobacz/ zobaczcie sami :


Bomba , lece kupic pentaxa , wezme tez jednego dla ciebie , tylko buty znajde bo na klapki za zimno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 19:59, libero85 napisał:

Bomba , lece kupic pentaxa , wezme tez jednego dla ciebie , tylko buty znajde bo na klapki
za zimno...


Weź też jednego dla mnie, dwoma to dopiero będę zdjęcia wypaśne robił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 20:07, Arclight napisał:


Weź też jednego dla mnie, dwoma to dopiero będę zdjęcia wypaśne robił ;)


Tobie to bym Pentaxa 67 albo 645 polecil :D Wreszcie Twoj podpis zyskal by na prawdzie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 20:09, libero85 napisał:

Tobie to bym Pentaxa 67 albo 645 polecil :D Wreszcie Twoj podpis zyskal by na prawdzie
;p


Wszystko w swoim czasie :) I nie mam tu na myśli zakupu 645 D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę że takich zdjęć nie zrobisz. Bo jak chcesz za lustro zapłacić 1500zł z obiektywem, to dostaniesz KIT, który nie ma takiej skali odwzorowania i nie będzie ci ostrzył z bliskich odległości, przeważnie jest to 30-50 cm a tu potrzeba jest 5-10? ja mam Nikona i z tej szklarni jest znakomitym szkłem na początek jest 18-105, jest to bardzo uniwersalny obiektyw, dobre a wręcz zaskakująco dobre jak na kit właściwości optyczne, tyle że to Kit, tak więc moim zdaniem jeśli szukasz szkła innego to powinieneś poszukać właśnie w tym zakresie, daje taki obiektyw uniwersalny zakres ogniskowych. Nie rzucaj się tylko na "super" szkła 18-200 bo takie cuś nie może dobrze działać.
Sam niedługo przymierzam się do sprzedania kitów swoich i zakupu szkieł trochę wyższych lotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 18:12, DoMiNo1992 napisał:

Słyszałem że nowe modele lustrzanek mają funkcję nagrywania filmów, np Nikon D90, aczkolwiek
jak to wygląda w rzeczywistości? Czy filmy ładnie wychodzą, czy opcja nagrywania filmów
to raczej taki chwyt marketingowy?

wygląda to naprawdę zaskakująco dobrze
http://vimeo.com/2046398
http://vimeo.com/2106246

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 19:54, Chester001 napisał:

No ja chce wydac na to wszystko 1600 zł max i się zastanawiam,
jestem na forum pentaxa i czytam kazdy wątek o k200d
jakie tam cuda są , my tu to sie schować możemy :P

Taa... a o takich cudach jak złe ostrzenie przy świetle żarowym to słyszałeś?

Dnia 04.01.2009 o 19:54, Chester001 napisał:

jakis sensowny obiektyw.. lub od razu 2 w zestawie
jakby był.

A może frytki do twego, hę?

Dnia 04.01.2009 o 19:54, Chester001 napisał:

Chyba już prawie zdecydowany jestem jeszcze tylko porównam k-m do k200d poszukam zestawów
i zobaczymy

Przemyśl jeszcze ten zakup, napisz czego Ci brakuje w Kodaku. Pamiętaj też, że choćbyś miał super wypasiony sprzęt za kilkanaście tysięcy, to zdjęcia mogą być gorsze od tych z kompaktu - wszystko zależy od fotografa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/search.php?string=Pentax+K200D&search_type=1&location_radio=1&selected_country=1&distance=1&category_radio=1&order=t&st=gtext&listing_sel=2&listing_interval=7&category=8846

No nic wielkiego nie ma. Na forum Pentaxa dowiedziałem sie ze podobno z tego co pisza posiadacze P. kit jest bardzo dobry.
Widziałem też zdjęcia jesnenne i te odwzorowanie kolorów coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:06, Lex napisał:

> No ja chce wydac na to wszystko 1600 zł max i się zastanawiam,
> jestem na forum pentaxa i czytam kazdy wątek o k200d
> jakie tam cuda są , my tu to sie schować możemy :P
Taa... a o takich cudach jak złe ostrzenie przy świetle żarowym to słyszałeś?

możliwe ze coś obiło się o uszy... -_-

Dnia 04.01.2009 o 21:06, Lex napisał:

> jakis sensowny obiektyw.. lub od razu 2 w zestawie
> jakby był.
A może frytki do twego, hę?

ok ale karbowane i tylko z solą

Dnia 04.01.2009 o 21:06, Lex napisał:

> Chyba już prawie zdecydowany jestem jeszcze tylko porównam k-m do k200d poszukam
zestawów
> i zobaczymy
Przemyśl jeszcze ten zakup, napisz czego Ci brakuje w Kodaku. Pamiętaj też, że choćbyś
miał super wypasiony sprzęt za kilkanaście tysięcy, to zdjęcia mogą być gorsze od tych
z kompaktu - wszystko zależy od fotografa.

no coś ty.... zanim kupie jeszcze dobry miesiąc :)))
na razie sie rozglądam... ale jakby nie patrzec...
sony - body z plastiku, duzo szumią, i drogie karty
nikon - drogie akcesoria, nie ma stabilizacji w body
canon - po co przepłacac
pentax, kompatybilny wstecz, ( starsze szkła - tanie , ) , SDHC, bateryjki r6, nie drogi bo nie komercyjny, porównywalny z nikonem d80, ma matryce nowszą i mniej szumi ( delikatnie ale zawsze), multilanguage menu, no i cena. W tej klasie nic lepszego. Po za tym jak juz wspomniałem dobry KIT, lepszy niż u konkurencji

Na razie bym zadowolił sie kitem a z czasem i po zarobieniu kasy obejrzał inne obiektywy.
Wszystko na spokojnie. Tutaj tylko czytam porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:10, Chester001 napisał:

http://allegro.pl/search.php?string=Pentax+K200D&search_type=1&location_radio=1&selected_country=1&distance=1&category_radio=1&order=t&st=gtext&listing_sel=2&listing_interval=7&category=8846


No nic wielkiego nie ma. Na forum Pentaxa dowiedziałem sie ze podobno z tego co pisza
posiadacze P. kit jest bardzo dobry.
Widziałem też zdjęcia jesnenne i te odwzorowanie kolorów coś fajnego.


sorry że to pisze ale nie znam się na pentaxach na twoim miejscu brał bym nikona D80 bardzo dobry sprzęt tylk byś musiał jakieś 300zł dołożyć ale 2000 ten d80 jest wart:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:10, Chester001 napisał:

http://allegro.pl/search.php?string=Pentax+K200D&search_type=1&location_radio=1&selected_country=1&distance=1&category_radio=1&order=t&st=gtext&listing_sel=2&listing_interval=7&category=8846


No nic wielkiego nie ma. Na forum Pentaxa dowiedziałem sie ze podobno z tego co pisza
posiadacze P. kit jest bardzo dobry.
Widziałem też zdjęcia jesnenne i te odwzorowanie kolorów coś fajnego.


też myślałem że kit jest dobry dopóki nie dostałem w łapki "nie kita", w ogóle porównania nie bardzo wchodzą w grę, kit kosztuje 200-300zł(18-55) a obiektyw amatorski 1500zł:P(np 16-70mm) i nie chodzi tu o zakres ogniskowych tylko o jakość wykonania i zastosowanych szkieł, co przekłada się na właściwości optyczne, trwałość itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:18, filip1-1 napisał:

sorry że to pisze ale nie znam się na pentaxach na twoim miejscu brał bym nikona D80
bardzo dobry sprzęt tylk byś musiał jakieś 300zł dołożyć ale 2000 ten d80 jest wart:)

Właśnie... k200d jest porównywalny z d80 i o wiele tańszy.. a ja za dużo nie chce wydać, wiec nie dzieki.
mam max 1500- 1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:21, Chester001 napisał:

> sorry że to pisze ale nie znam się na pentaxach na twoim miejscu brał bym nikona
D80
> bardzo dobry sprzęt tylk byś musiał jakieś 300zł dołożyć ale 2000 ten d80 jest wart:)

>
Właśnie... k200d jest porównywalny z d80 i o wiele tańszy.. a ja za dużo nie chce wydać,
wiec nie dzieki.
mam max 1500- 1600

A nie wiedziałem jaki budżet jakoś ja nie mam zaufania do pentaxów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:19, czaja24 napisał:

też myślałem że kit jest dobry dopóki nie dostałem w łapki "nie kita"


Tyle, że kit Nikona uważany jest za sprzęt do "kitu" :P a kit Pentaxa może nie ma niewyobrażalnych wręcz właściwości optycznych, ale na sam początek wystarczy. Najlepiej dorwać go w wersji II, jest minimalnie ostrzejszy zdaje się. Nie jest tak dobry jak jakieś 17-70 z silnikiem ultradźwiękowym, ale na sam początek przygody z fotografią jest w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam tego pentaxa z krysztalami swraovskiego , ponoc piekne fotki robi, prawie tak ladne jak sam wyglada. no i za rok przynajmniej krysztalki beda cos warte :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żonglujesz stereotypami, a nie konstruktywnie rozważasz, zakupy oryginalnych akcesoriów do kazdej marki nie należą do tanich, Canon też przechodzi na stabilizację w obiektywie:P Pentax to też wady - odszumianie zdjęć w trybie RAW którego nie da się wyłączyć, wolny przy zdjęciach serynych, stabilizacja matrycy jest słaba, kompatybilność ze starszymi obiektywami tak ale w trybie manualnym więc nie wiem czy cię ten fakt zachwyci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:21, Chester001 napisał:

> sorry że to pisze ale nie znam się na pentaxach na twoim miejscu brał bym nikona
D80
> bardzo dobry sprzęt tylk byś musiał jakieś 300zł dołożyć ale 2000 ten d80 jest wart:)

>
Właśnie... k200d jest porównywalny z d80 i o wiele tańszy.. a ja za dużo nie chce wydać,
wiec nie dzieki.
mam max 1500- 1600

no wiesz co... D80 jest porównywalny z K10, mylisz klasy puszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować