Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

>/ciach/

hehehe no wiesz poszedłem do lasu z aparatem i kartą 4Gb :D i wcale jej nawet nie próbowałem wkładać bo po co :P

A tak na poważnie, z początku myślałem, że aparat się zawiesza bo karta nie sformatowana. Jednakże i formatowanie nic nie pomogło. Próbowałem jeszcze wielu różnorakich kombinacji i w rezultacie rozwaliłem sobie lapka na 24 godziny ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 19:01, michu96 napisał:

Szukam jakiegoś dobrego aparatu cyfrowego w cenie ok 200-350 zł.
Od razu mówię ,że chce robić tyle samo zdjęć co kręcić filmów ,a więc oczekuje od aparatu
dobrej jakości filmików. :P

tak więc rozczarujesz się bo za tą kwotę aparat dobrej jakości filmików kręcić nie będzie, jeśli już mogę coś zasugerować to Lumixy ze znaczkiem HD. np taki http://e-cyfrowe.pl/panasonic-lumix-dmc-tz4-srebrny-p-7972.html . Oczywiście jest to kwota znacznie wyższa niż chcesz wydać ale warto.
Jeśli chcesz aby aparat robił dobre jakościowo fotki to polecę ci http://e-cyfrowe.pl/canon-powershot-a590-is-grafitowy-p-6678.html.

nie spodziewaj się cudów, aparat to nie kamera i filmy się nim kręci bardzo niewygodnie a efekty są mierne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200zl na aparat to chyba lepiej przepic albo dac na Owsiaka, tym bardziej jak ma byc do tego DOBRY aparat :D

Edit: Codziennie przegladam na allegro dzial : Średnio i wielkoformatowe z nadzieje ze moze cos ciekawego wypatrze za rozsadna cene (bez skutku :D ) Ale trafilem na kolejne "cudo" :

http://www.allegro.pl/item533501585_aparat_canon_az_2900_automat.html

Moze on kreci dobre filmy ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 19:14, czaja24 napisał:

> Szukam jakiegoś dobrego aparatu cyfrowego w cenie ok 200-350 zł.
> Od razu mówię ,że chce robić tyle samo zdjęć co kręcić filmów ,a więc oczekuje od
aparatu
> dobrej jakości filmików. :P
tak więc rozczarujesz się bo za tą kwotę aparat dobrej jakości filmików kręcić nie będzie,
jeśli już mogę coś zasugerować to Lumixy ze znaczkiem HD. np taki http://e-cyfrowe.pl/panasonic-lumix-dmc-tz4-srebrny-p-7972.html
. Oczywiście jest to kwota znacznie wyższa niż chcesz wydać ale warto.
Jeśli chcesz aby aparat robił dobre jakościowo fotki to polecę ci http://e-cyfrowe.pl/canon-powershot-a590-is-grafitowy-p-6678.html.

nie spodziewaj się cudów, aparat to nie kamera i filmy się nim kręci bardzo niewygodnie
a efekty są mierne


No niestety na kamerę mnie już nie stać ,a aparat by był już do robienia zdjęć i kręcenia filmów... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 19:19, libero85 napisał:

Edit: Codziennie przegladam na allegro dzial : Średnio i wielkoformatowe z nadzieje ze
moze cos ciekawego wypatrze za rozsadna cene (bez skutku :D ) Ale trafilem na kolejne
"cudo" :

http://www.allegro.pl/item533501585_aparat_canon_az_2900_automat.html

Moze on kreci dobre filmy ? :D


hahaha no to już podróba najwyższej klasy, albo raczej szczyt podrabiania zoom 12x, 10 megapix hahahhahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 20:25, libero85 napisał:

> Moja duma..... ;] :F
http://www.fotografuj.pl/Dzial/Porownaj_kompakty/kompakt/Kodak_EasyShare_ZD710|Konica_Minolta_DiMAGE_A200|
Cieniutko cieniutko , z takim zlomem przegrac ;p

Ehh już niedługo od kilku dni kombinuje jak go sprzedać...
Kupuje godnego następce Pentax''a K200D + filtr polaryzacyjny, akumlatorki eneloop, plecak, statyw ( tym razem porządny).
Potrzebował bym jedynie pomocy w wyborze taniego filtra polaryzacyjnego, kulistego.
Oraz Taniej torby byłem w media markt.. boże świety 500 zł chcą !! widziałem niezły w Saturnie... za 180 zł ale mam nadzieje ze są gdzies jeszcze tańsze ? :/
eneloopki są za 69 zł + łądowarka w MM chyba kupie tam.
Statyw... no może na razie odpuszcze sobie go.
a Pentaxa kupuje z kitem AL II .
I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 21:07, Chester001 napisał:

Potrzebował bym jedynie pomocy w wyborze taniego filtra polaryzacyjnego, kulistego.


Ja używam Hoya Standard 52mm (fioletowa seria).

Dobrej torby/plecaka poniżej 200 zł się nie kupi, a wybór MA znaczenie.

Do eneloopów tylko BC-900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 21:14, Arclight napisał:


Do eneloopów tylko BC-900.


Oh :D mialem sie zapytac wlasnie czym ladowac :D ale odpowiedz padla :) To lubie :)

>Dobrej torby/plecaka poniżej 200 zł się nie kupi, a wybór MA znaczenie.

Moja poprzdnia torba Crumplera kosztowala 140zł i byla dobra , tylko mala , ale jak ma miec kita , i kilka dupereli to mu sie zmiesci ...

>filtr kulisty dobre sobie, ty naprawdę weź się trochę za czytanie bo lustrzanka nawet z filtrem ci w niczym nie >pomorze

To taki do piorunow ? Ten filtr ? Bo nie wiem ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 21:16, czaja24 napisał:

filtr kulisty dobre sobie, ty naprawdę weź się trochę za czytanie bo lustrzanka nawet
z filtrem ci w niczym nie pomorze


sorki za odpowiedź na swój post oczywiście ma być *pomoże. Chester001 cały czas odnoszę wrażenie że lustro kupujesz dla szpanu niż z realnej potrzeby, pamiętaj że lustro to początek wydatków a nie ich szczyt. Torba, lampa, statyw, filtry szkła, dyfuzory, ekrany, karty, papier foto(jak masz minilab;), akcesoria do czyszczenia naszego maleństwa, nie mówiąc o gripie czy domowym studio. To wszystko idzie w tysiące złotych. Bo torba do aparatu to nie szmacianka dla małpki i nie będzie mało kosztować, tani statyw jest do taniego aparatu i lustrzankę na nim mocować to tak jak podpisać na nią wyrok. Kiepski filtr szybko się zużyje, kupować tanie szkło hmmm bez sensu bo po to mamy kita, warto też kupować szkło z myślą o następnej puszce... ale to tylko moje dywagacje bo sam się zastanawiam czy kupić f1.4 (800zł) czy f1.8(400zł) czy w ogóle AF-s za 1200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale przesiadam się z hobby komputerowego na hobby foto. Wiesz ciągle trzeba dokupować ram.. a to dysk za mały... no to znowu karta graficzna nie nadąża to trzeba płyte głowną zmieniać aby karta grafy weszła no i leci nowy procek.. no i obudowa taka jakaś stara wiec i nowa... klawiatura na kabelki no nie.... i mysz tez musi być laserowa... ojj mój lcd jakiś taki 22 musi być ! ojjj karta graficzna jest za słaba na mojego 22 calowego LCD... mam pisać dalej ?
Widzę że masz obawy i nie stronisz aby się z nimi nie podzielić ze mną ;)
Aha i co jeszcze byłem dzisiaj w euro agd i zapoznałem się z menu k200D porobiłem kilkanaście fotek i muszę przyznać spodobał mi się z obrzydzeniem już patrze na Nikona czy Canona... Praktycznie na każde forum co przeszukam tematy dot. k200d każdy go w końcu poleca zawansowanym jak i pierwszą lustrzanke dla amatora. Więc mój wybór jest jak najbardziej prawidłowy.

ps Czaja bo ja zapomniałem Ty jesteś z Bydgoszczy ? Jeśli tak to co.. może małe piwo/ pofocenie ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 21:47, czaja24 napisał:

zastanawiam czy kupić f1.4 (800zł) czy f1.8(400zł) czy w ogóle AF-s za 1200zł


Jeśli chce Ci się "kręcić", to kup f1.4, pod warunkiem, że nie trzeba go przymykać do niebotycznych wartości aby uzyskać dobrą jakość.

Mnie by się kręcić nie chciało więc pewnie szukałbym czegoś z AF :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 22:08, Arclight napisał:

> zastanawiam czy kupić f1.4 (800zł) czy f1.8(400zł) czy w ogóle AF-s za 1200zł

Jeśli chce Ci się "kręcić", to kup f1.4, pod warunkiem, że nie trzeba go przymykać do
niebotycznych wartości aby uzyskać dobrą jakość.

Mnie by się kręcić nie chciało więc pewnie szukałbym czegoś z AF :P

No ten 1.4 jest na śrubokręt ale na szczęście to stałka więc kręcenie nie przeszkadza a ostry ponoć jest niesamowicie już od początku dziury dlatego jest tak popularny i lubiany wśród nikonowców. Aha 50mm dla FF na moim wyjdzie gdzieś 75mm ale stosowanie szkieł FX w lustrach DX ma jedną zaletę - odpada praktycznie winieta.

Chester001 - nie jestem z Bydgoszczy po prostu dużo jeżdżę po kraju służbowo i jak mam chwilę czasu to coś tam pstryknę. Akurat w Bydgoszczy miałem sporo czasu i pogodę dobrą... A zdjęć mam i z wrocławia, Krakowa, Wawy, Olsztyna....... itd... tylko niekoniecznie chce mi sie ich szukać na płytach, te miałem w kompie więc często dodaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu toreb i majac chwile wolnego czasu zrobilem male PhotoReview

1: NIKON Crumpler CF-EU02 Cena ok 140zł za nowa , na allegro juz ich nie ma czasem okazje od 70zł
Wykonanie wedlog mnie bardzo dobre , wszystko poszyte jak trzeba , nie powinno sie nic rozpadac. w srodku 2 wkladki na zepy ktorymi mozemy dowolnie kształtować przestrzen. Miejsca nie jest za wiele , ale body z malym szklem + 2 szkla mieszcza sie bez problemu. w bocznej kieszeni mozemy schowac drobiazgi jak szmatke , filtr baterie a nawet malo cyfrowke :) dodatkow jest jeszcze wewnetrzna kieszonka na rzep na drobniejsze akcesoria ktore mogly by sie jakos zawieruszyc podczas zwyklych czynnosci jak wyjmowanie aparatu czy zmiana optyki.

I fotka: http://img300.imageshack.us/img300/4886/clipboardcokac8.jpg

2: Domke F2. nowa minimum 400zł
Torba ktora uchodzi za kultowa w pewnych kregach (głownie fotoreporterow i to tych z zachodu) , w porownaniu z Crumplerem wypada jak kopciuszek, jak uszyta przez wuja sama po obiedzie ze starych portek...
Ale to tylko pozory , moja jest używana i pomijając zabrudzenia nic sie nie dzieje niepokojacego.
Za to w srodku jest miejsce na wszystko , czego dusza zapragnie , 4 miejsca na obiektywy , jeden koszyk (w nowych tego nie ma) na body z gripem i malym szklem , z boku 2 kieszenie na flesh i zestaw np filtrow Cokin , 2 male kieszonki na jednym boku , jedna duza waska na drugi. Zapchanie tego wszystkiego zajmie mi troche czasu. Oczywiscie nie jest tak bajerancka jak Lowepro , nie ma kondoniery przeciw deszczowej , i siateczkowych kieszonek ale co tam :D

I fotka : http://img140.imageshack.us/img140/4493/clipboardokho9.jpg

Wybor toreb jest tak ogromny ze kazdy znajdzie cos dla siebie , wazne by bylo to choc troche markowe i budzace zaufanie. nie trzeba odrazu kupowac mercedesow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 22:08, Arclight napisał:


Jeśli chce Ci się "kręcić", to kup f1.4, pod warunkiem, że nie trzeba go przymykać do
niebotycznych wartości aby uzyskać dobrą jakość.

>

W szklach jasnych jakosc i ostrosc schodza toche na dalszy plan , tu liczy sie plastyka i tyle.


@Czaja : Jak bedziesz w wawie a jeszcze nie kupisz 50tki to daj znac , dam ci sie pobawic :) tylko wez swiatlomierz jakis ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze światłomierza się nie dorobiłem, a 50mm już się bawiłem w sklepie, podobnie jak 16-85, i 70-300(to co prawda ciemne szkło ale stabilizacja jest ok a nie chcę na jeden obiektyw wydawać 5-6tyś obędzie się bez plastyki:P i stałego swiatła 2.8) a ile ilstków ma przysłona w 50? bo jakoś nie mogę tej informacji znaleźć? 9? 11?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować