Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2009 o 08:17, smuggler napisał:

A :). Bo wiesz, rozne cuda sa mozliwe, technologie zawsze mozna kupic. Ale co ten prosciutki
aparat ma lepszy AF niz npo. K20D?


Tak, dużo szybszy i rzadko się myli tj. częściej trafia niż K10D czy K20D. Dziwne ale prawdziwe, bawiłem się nim i widziałem na własne oczy.
Dlatego też wszyscy liczą, że AF z tego aparatu trafi do następcy "kadwudychy" i "kadwusetki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 08:23, Arclight napisał:

> A :). Bo wiesz, rozne cuda sa mozliwe, technologie zawsze mozna kupic. Ale co ten
prosciutki
> aparat ma lepszy AF niz npo. K20D?

Tak, dużo szybszy i rzadko się myli tj. częściej trafia niż K10D czy K20D.


Dziwne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 08:31, smuggler napisał:

Dziwne :).


Owszem. Podobno zaprojektowano go od postaw - nie oszukujmy się, jedną z większych wad systemu Pentaxa był właśnie wolny AF - do reporterki ten sprzęt się nie nadawał. Teraz jest już dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 08:16, smuggler napisał:

4 pierwsze foty z Wawy, ostatnia z Wrocka (i tam jest ZERO PS, otoczenie i swiatlo zastane!)


Fajne kadry, ale widać, że sporo ingerowałeś w kolory. Nie znam się na takich obrabianych zdjęciach i specjalnie za takimi nie przepadam, więc w tym zakresie zamilczę. Ale mogą się podobać.
Najbardziej by mi się podobał robotnik, gdyby tylko jego głowa była w całości na jednolitym tle, a nie na granicy dwóch budynków. Zabrakło paru centymetrów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 08:16, smuggler napisał:

4 pierwsze foty z Wawy, ostatnia z Wrocka (i tam jest ZERO PS, otoczenie i swiatlo zastane!)

Nie powiem że każde zdjęcie przerobione nie powiem.
Ps chodzisz sam i focisz czy może z kimś ?
Tak się zastanawiam nad street foto ale są pewne prawdy które mnie zastanawiają. Z kim chodzić tj czy wynajać kogoś aby mnie pilnował bo wszędzie są złodzieje wejdziesz zrobić zdjęcia w jakiś zaułek i wyjdziesz już bez aparatu :/ Bym się przeszedł w Byd Gdańską ale kurde... nie wiem ilu i jakich ludzi ze sobą wziaść do "ochrony" ;)
Druga rzecz robisz komus zdjęcie np żulowi albo żebrającemu.. albo powiedzmy jakimś ludziom starszej pani jak chce potem te zdjęcie gdzieś opublikować np na forum ? albo wysłać do jakiegoś konkursu musze miec ich pisemną zgode czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 09:54, Chester001 napisał:

Chłopie gdzie ty tu widzisz robotnika ?
( 0 _ o )


Młody jesteś, to masz prawo nie wiedzieć.... Na drugiej fotce uwieczniona jest socrealistyczna rzeźba robotnika odpoczywającego po pracy. Widać nawet młot pneumatyczny. Rzeźba jest przy Pałacu Kultury, jeśli się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 09:52, Chester001 napisał:

Tak się zastanawiam nad street foto ale są pewne prawdy które mnie zastanawiają.

Tak ? Cos cie zastanawia ? Czy tylko tak sobie piszesz ?

Dnia 20.01.2009 o 09:52, Chester001 napisał:

Z kim chodzić tj czy wynajać kogoś aby mnie pilnował bo wszędzie są złodzieje wejdziesz zrobić
zdjęcia w jakiś zaułek i wyjdziesz już bez aparatu :/

Chodz sam , z kims to bedziesz mial plener foto .... poprostu nie wlaz tam gdzie ci moga dac po glowie , mlodsi od ciebie po miescie z hasselami biegaja bez mamusi ....

Dnia 20.01.2009 o 09:52, Chester001 napisał:

Druga rzecz robisz komus zdjęcie np żulowi albo żebrającemu.. albo powiedzmy jakimś
ludziom starszej pani jak chce potem te zdjęcie gdzieś opublikować np na forum ?


Nie musisz ....

Dnia 20.01.2009 o 09:52, Chester001 napisał:

albo wysłać do jakiegoś konkursu musze miec ich pisemną zgode czy nie ?


Ta Czester na konkurs .... chyba ten z tych twoich linkow.


@Blade Mack - nie mylisz sie , ale "mlody jestes ..." Co to ma do rzeczy Czester jest ponoc o rok odemnie mlodszy... tu nie o wiek chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh myślałem ze chodzi o człowieka... i się zastanawiałem gdze na tych fotkach on się schował :P:P:P:P
Po za tym wiek nie ma tu żadnej roli , tj nie odgrywa mniejsza o to. koniec zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 11:54, libero85 napisał:

@Blade Mack - nie mylisz sie , ale "mlody jestes ..." Co to ma do rzeczy Czester jest ponoc o rok odemnie mlodszy... tu nie o wiek chodzi :D


Bo ja pochodzę z czasów, kiedy wycieczka do Wawy musiała obowiązkowo zahaczyć o Pałac Kultury, więc temat znam z autopsji, co w przypadku Chestera raczej nie miało miejsca ;p
Ale masz rację, nie o wiek tu chodzi.. po prostu czasami wydaje mi się że Chester jest jeszcze dzieckiem i trzeba do niego podchodzić z wyrozumiałością. Sam jestem ojcem dziecka w trudnym wieku, stąd może takie moje zboczenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, dam wam dwa zdjecia z wczorajszej nocy... wyszed3em sobie tak na 30 min ze statywem.
zdjecia z canona a590 is
zdjęcie 1 wiem wiem nie zwali was z podłogi od takie tam..
zdjęcie 2 tu troszke je przerobiłem aby było bardziej spoko.
opinie komentarze itd mile widziane.

20090120122944

20090120122954

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 09:09, Blade Mack napisał:

> 4 pierwsze foty z Wawy, ostatnia z Wrocka (i tam jest ZERO PS, otoczenie i swiatlo
zastane!)

Fajne kadry, ale widać, że sporo ingerowałeś w kolory. Nie znam się na takich obrabianych
zdjęciach i specjalnie za takimi nie przepadam, więc w tym zakresie zamilczę. Ale mogą
się podobać.
Najbardziej by mi się podobał robotnik, gdyby tylko jego głowa była w całości na jednolitym
tle, a nie na granicy dwóch budynków. Zabrakło paru centymetrów :(


To zdjecie palacu faktycznie bylo "szopione" bo chcialem taki jakis surrealistyczny klimat nieco uzyskac. Co d orobotnika - pewnie masz racje ale mialem malo czasu (chwilka przed odjazdem pociagu) wiec niestety za bardzo przymierzac sie do kadrow nie moglem.

To ostatnie W OGOLE nie bylo obrabiane. Wroclaw, rynek, lipiec 2008. srodek dnia. Ciezko uwierzyc? Ale kto wtedy byl we Wrocku, mogl zwiedzic cos takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 09:52, Chester001 napisał:

> 4 pierwsze foty z Wawy, ostatnia z Wrocka (i tam jest ZERO PS, otoczenie i swiatlo
zastane!)
Nie powiem że każde zdjęcie przerobione nie powiem.


A nie mow. Akurat ostatnie zdjecie w ogole nie jest przerobione, a na wiekszosci tylko zdjety kolor. Jedno mocniej obrabiane to "Pekin".

Dnia 20.01.2009 o 09:52, Chester001 napisał:

Ps chodzisz sam i focisz czy może z kimś ?


Nie potrzebuje chlopaka... do dzwigania sprzetu. :) Foce sam.

Dnia 20.01.2009 o 09:52, Chester001 napisał:

Tak się zastanawiam nad street foto ale są pewne prawdy które mnie zastanawiają. Z kim
chodzić tj czy wynajać kogoś aby mnie pilnował bo wszędzie są złodzieje wejdziesz zrobić
zdjęcia w jakiś zaułek i wyjdziesz już bez aparatu :/


Hehehe, to troszke jakby robic fotoreportaz z dzielnic biedy z okien limuzyny albo reportaz wojenny focac ekran kinowy gdzie leci film akcji. Nie ma lekko, jest pewne ryzyko zawsze. Dodam, ze pchalem sie w rozne dziwne miejsca, a tylk oraz mnie usilowano skroic ze sprzetu - 100 metrow od domu. W bialy dzien. Ale jak widac nie dalem sie (za to dalem w ryja "fotoamatorowi" i pomoglo :P).


Bym się przeszedł w Byd Gdańską

Dnia 20.01.2009 o 09:52, Chester001 napisał:

ale kurde... nie wiem ilu i jakich ludzi ze sobą wziaść do "ochrony" ;)



Batalion wojska wsparty plutonem T-72 powinien wystarczyc.

Dnia 20.01.2009 o 09:52, Chester001 napisał:

Druga rzecz robisz komus zdjęcie np żulowi albo żebrającemu.. albo powiedzmy jakimś
ludziom starszej pani jak chce potem te zdjęcie gdzieś opublikować np na forum ? albo
wysłać do jakiegoś konkursu musze miec ich pisemną zgode czy nie ?


Wystarczy zapytac...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 12:30, Chester001 napisał:

Okej, dam wam dwa zdjecia z wczorajszej nocy... wyszed3em sobie tak na 30 min ze statywem.
zdjecia z canona a590 is
zdjęcie 1 wiem wiem nie zwali was z podłogi od takie tam..
zdjęcie 2 tu troszke je przerobiłem aby było bardziej spoko.
opinie komentarze itd mile widziane.



Uaaaa... PRZERABIAMY ZDJECIA? :P

To drugie byloby akurat lepsze bez tych nieco pretensjonalnych ramek. W pierwszym gdybys mocniej przymknal przyslone (a focac ze statywu to zaden problem) mialbys fajne "gwiazdki" na zrodlach swiatla, a tak to raczej takie plamy tam sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 12:38, smuggler napisał:

To zdjecie palacu faktycznie bylo "szopione" bo chcialem taki jakis surrealistyczny klimat nieco uzyskac.


Jak już tyle roboty w to wpakowałeś, to mogłeś jeszcze tego "drucika" z lewej strony wymazać, bo przeczy surrealizmowi.

Dnia 20.01.2009 o 12:38, smuggler napisał:

To ostatnie W OGOLE nie bylo obrabiane. Wroclaw, rynek, lipiec 2008. srodek dnia. Ciezko uwierzyc? Ale kto wtedy byl we Wrocku, mogl zwiedzic cos takiego...


Tak przypuszczałem po cichu i wierzę jak najbardziej. W sumie fajna abstrakcja wyszła, chociaż wydaje mi się, że zdjęcie lekko poruszone (ale może się mylę, bo mam badziewny monitor), co i tak niczemu w tym temacie nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 13:25, Blade Mack napisał:

> To zdjecie palacu faktycznie bylo "szopione" bo chcialem taki jakis surrealistyczny
klimat nieco uzyskac.

Jak już tyle roboty w to wpakowałeś, to mogłeś jeszcze tego "drucika" z lewej strony
wymazać, bo przeczy surrealizmowi.


To prawda, zgapilem sie. :) Poprawie.

Dnia 20.01.2009 o 13:25, Blade Mack napisał:


> To ostatnie W OGOLE nie bylo obrabiane. Wroclaw, rynek, lipiec 2008. srodek dnia.
Ciezko uwierzyc? Ale kto wtedy byl we Wrocku, mogl zwiedzic cos takiego...

Tak przypuszczałem po cichu i wierzę jak najbardziej. W sumie fajna abstrakcja wyszła,
chociaż wydaje mi się, że zdjęcie lekko poruszone (ale może się mylę, bo mam badziewny
monitor), co i tak niczemu w tym temacie nie przeszkadza


To bylo jakies 1/20 sek. wiec moze byc ciutke poruszone, choc IMO nie wyglada. :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować