Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2009 o 08:07, Chester001 napisał:

ok, chodz nic interesującego, ale mam pomysł wydrukuj sobie i powieś na ścianie.


w szkole mi wystarczy jak wisi :P

Dnia 21.01.2009 o 08:07, Chester001 napisał:

aha i bym zapomniał jaki aparat i ile dałeś ? :P:P


1300 zł.

Dziś miałem okazję mieć w ręku aprat sprzed 50 lat. Sprzątajac pracownie fizyczną natrafiłem na taki. Coś pięknego trzymać ten sprzęt i pomyśleć sobie, że kiedyś był on bardzo dobry.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 17:59, Kolumb95 napisał:

Na obiektywie pisze niby 70.8mm


To nie jest przypadkiem ogniskowa obiektywu? Nie mogę nic w internecie znaleźć na temat średnicy filtra dla tego aparatu, ale takiej średnicy jak 70.8mm nie kojarzę.

W specyfikacji/instrukcji powinieneś mieć podaną średnicę filtra jaki możesz założyć (nakręcić w zasadzie) na obiektyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 17:59, Kolumb95 napisał:

Witam, chcaiłbym zakupić soczewki makro do aparatu FujiFinepix s1000fd, lecz nie mam
pojęcia na jaką wielkość je wybrać. Na obiektywie pisze niby 70.8mm, ale kiedy perfidnie
zmierzyłem średnice tegóż obiektywu to wyszło mi 55mm. Może ktoś pomóc ?


średnicę dla nakręcanego filtra, soczewki itp odczytasz z osłony obiektywu(zaślepka zabezpieczająca) na odwrocie jest podana średnica w mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 18:11, Ryan Kam napisał:


Dziś miałem okazję mieć w ręku aprat sprzed 50 lat. Sprzątajac pracownie fizyczną natrafiłem
na taki. Coś pięknego trzymać ten sprzęt i pomyśleć sobie, że kiedyś był on bardzo dobry.


Szkoda ze nikt tego nie powie ani nie pomysli za 50 lat o tym co dzis mozna kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 19:33, libero85 napisał:

>
> Dziś miałem okazję mieć w ręku aprat sprzed 50 lat. Sprzątajac pracownie fizyczną
natrafiłem
> na taki. Coś pięknego trzymać ten sprzęt i pomyśleć sobie, że kiedyś był on bardzo
dobry.

Szkoda ze nikt tego nie powie ani nie pomysli za 50 lat o tym co dzis mozna kupic :)


a to jest bardzo oczywista sprawa bo kiedyś przedmioty kultowe, były dostępne tylko dla nielicznej grupy pasjonatów. Teraz przedmioty kultowe to przedmioty masowe dostępne dla wszystkich, a o takich masowych pierdołach nikt zwyczajnie nie pamięta, bo dziś mamy to a jutro co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 20:25, Chester001 napisał:

Ok mistrzu ale model podaj .... zobaczę specyfikacje i takie tam :P


Ty w ogole czytasz co sie w tym temacie pisze ? czy jestes taki zarobiony ? Jak tak to nie zaszczycaj nas i bedzie po sprawie. 2 tyg wybieralismy z kolega aparat i chyba wszyscy wiedza co kupil :D i nie byl to pentax


@Czaja : nie tylko , ale tez. Dzis aparaty ktore kiedys raczej grzaly sklepowe witryny bo nikt ich nie chcial dochodza do lask. Ale one dzis jak i wtedy sa tak samo dobre , z cyfra tak nie bedzie z prostej technicznej przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/../

W specyfikacji pisze:
Obiektyw-Obiektyw firmy Fujinon z zoomem optycznym 12x
F28 (Szeroki kąt)- F5.0 (Teleobiektyw
Długość ogniskowwej- f=5.9mm-70.8mm
(odpowiednik 33mm-296mm dla aparatu małoobrazkowego 35mm)


czaja24:
Hmm. U mnie na pokrywie to czarna plama jest i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2009 o 20:51, libero85 napisał:

@Czaja : nie tylko , ale tez. Dzis aparaty ktore kiedys raczej grzaly sklepowe witryny
bo nikt ich nie chcial dochodza do lask. Ale one dzis jak i wtedy sa tak samo dobre ,
z cyfra tak nie bedzie z prostej technicznej przyczyny.


chociaż ja wiem może Leica m8? te aparaty zawsze były kultowe. A z cyfrą nie będzie tak bo nie ma modeli rewolucyjnych, są tylko ewolucyjne. Następna sprawa to marketing i miliony pixeli, które przesłaniają pogoń za jakością rejestrowanego obrazu. Już teraz zaczyna się ciekawa rzecz dziać bo okazuje się że matryca APS-C CMOS o rozdzielczości 15Mpix rejestruje obraz wcale nie lepszy niż matryca 12MPix a w trudnych warunkach oświetleniowych wręcz gorszy. Czyli mamy sytuację podobną jaka miała miejsce przy matrycach CCD 8Mpix ~10Mpix to najwyższe sensowne rozdzielczości dla tego typu technologii. Ale wracajmy do meritum, kiedyś nowości to były prawdziwe nowości, dobry produkt reklamował się sam i marketing tworzył się sam na podstawie produktu. Teraz produkt jest tworzony na potrzeby marketingu, dlatego brak rewolucyjnych zmian technologii, lustro amatorskie od profesjonalnego różni się większą ilością "rodzynków" zamiast stanowić technologiczne rewolucyjne cacko, i nie jest ważna rozdzielczość (załóżmy że wystarczy 12MPix), ale żeby aparat wyróżniał się jakością obrazu, rozpiętością tonalną, czymś takim co osobie choć trochę interesującej się fotografią powie - to jest najlepszy aparat na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 21:23, Kolumb95 napisał:

czaja24:
Hmm. U mnie na pokrywie to czarna plama jest i nic więcej.


70mm to u ciebie ogniskowa a nie średnica obiektywu, przejdź sie do sklepu ze sprzętem fotograficznym tam ci dopasują jeśli się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh mam dzis gorszy dzien , a tyle radosnych rzeczy mnie spotkalo :) I zapomnialem sie pochwalic :) Czaja sobie sprawil 50tke i sie lansuje czego nie moge zniesc :) Postanowilem nie byc gorszy i tez sobie cos kupic :)

Niedawno sobie z okazji urodzin zyczylem 12klatek na filmie ... poniewaz marzenia sa by je realizowac a wyczekiwana Bessa III nadal w fazie "kiedys bedzie , i cene tez kiedys podamy" sprawilem sobie inny wymarzony kwadrat. To taki kopciuszek , zawsze w cieniu Mamiy i Rolleiflexa ale niewiele gorszy optycznie , jakosc japonska a cena amerykanska (tam ponoc tanio jest) , stan ponoc idealny :) Teraz tylko odliczanie az przyfrunie :)

20090121230952

20090121231006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 23:14, libero85 napisał:

Eh mam dzis gorszy dzien , a tyle radosnych rzeczy mnie spotkalo :) I zapomnialem sie
pochwalic :) Czaja sobie sprawil 50tke i sie lansuje czego nie moge zniesc :) Postanowilem
nie byc gorszy i tez sobie cos kupic :)


:P a ja jeszcze kupiłem Nikkora 70-300 VR f4-5.6 :P co prawda myślałem że mnie żona z domu wygoni ale, przeszło jej.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 23:30, czaja24 napisał:


:P a ja jeszcze kupiłem Nikkora 70-300 VR f4-5.6 :P co prawda myślałem że mnie żona z
domu wygoni ale, przeszło jej.:P


Dlatego nie mam zony :D Nie moge sie stresowac :D

I cholera :D nie wiem co teraz kupic w odpowiedzi na Twojego zooma :D kurde , znow mi humora popsules :D

O wiem :D nic :D bede mial wiecej milionow pixeli jak zeskanuje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko kto tu się bardziej lansuje, ja z najtańszą lustrzanką na rynku, czy mesieu Nikon F3 - the best of nikon analog cameras:P a żona to skarb, to że czasem ponarzeka i tak jest nieważne wobec korzyści płynących z posiadania żony:P Tego nie masz i pewnie przez jakiś czas nie będziesz miał, a ja żone mam przy okazji jako modelkę, ciekawy obiekt do fotografowania i jak jest fajny klimat to nawet nie trzeba wychodzić z domu zdjęcia bywają tak "zajmujące";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tego nie masz i pewnie przez jakiś czas nie będziesz miał, a ja żone mam przy okazji jako modelkę, ciekawy obiekt

Dnia 22.01.2009 o 00:05, czaja24 napisał:

do fotografowania i jak jest fajny klimat to nawet nie trzeba wychodzić z domu zdjęcia
bywają tak "zajmujące";)


To juz wszystko jasne po co ta 50tka :) Ja myslalem ze do fotografownaia dzieciaczka a Ty sie na zone zasadzasz :D Trudno sie nie dziwic :) Taka zone warto fotograofwac :)

>nie wiem tylko kto tu się bardziej lansuje, ja z najtańszą lustrzanką na rynku, czy mesieu Nikon F3 - the best of >nikon analog cameras:P

Niektorzy uwazaja ze najlepsze jest f4 a inni ze f5 ;) Tylko ze ja mam bide w sloikach :) A Ty sie pieknie rozwijasz ze swoja szklarnia :) I slusznie , bo to najwazniejsze jak juz dawno ustalili specjalisci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli został mi jeszcze do wymiany standard, 18-55 na pewnie 18-105. Ale to już chyba nie w tym roku:) myślę nad dokupieniem lampy sb700, albo zestawu makro bodajże 2 lampy SB 700 plus dyfuzory plus pierścień mocujący. Ale co tam, zaczynam dopiero uczyć się mierzyć światło tam gdzie trzeba ;) a szklarnia wystarczy mi amatorska bo i tak zostanę przy systemie Nikona tyle że mój następny aparat to pewnie będzie pokroju dzisiejszego D300, a może jakis analog po drodze się trafi, kto wie...

a no i jakiś fisheye by się przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 00:26, czaja24 napisał:


a no i jakiś fisheye by się przydał


Ja mu zone komplementuje a ten mi o fiszaju ;p Teraz cie bede ganial bys jakas sesje zrobil :) Zony of kors ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 00:35, libero85 napisał:

>
> a no i jakiś fisheye by się przydał

Ja mu zone komplementuje a ten mi o fiszaju ;p Teraz cie bede ganial bys jakas sesje
zrobil :) Zony of kors ;p

Zona to jest w STALKER... do wszystkiego trzeba umieć zachować dystans do żony też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować