Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2009 o 21:53, Arclight napisał:

> Żeby nie było całkowitego OT: czy przejmować się jednym białym pikselem na matrycy,
pojawiającym
> się przy długim naświetlaniu?

Nie, chyba że możesz zrobić mapowanie pikseli/matrycy - niektóre aparaty mają taką opcję.
A jak Ci ten piksel przeszkadza to go w fotoszopie wygumuj :P

Albo wystepluj , i nie zapomnij nam pokazac oryginalnej plyty z photoshopem ;p Bo inaczje zadzownie jutro na 997 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 21:56, libero85 napisał:

Bo inaczje zadzownie jutro na 997 ;p


I powiesz, "sprzedam radio - tanio!"?

;P

@destro177

Pentax K20D ma, podobno jakiś Canon też, ale nie siedzę w technikaliach to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 21:55, destro177 napisał:

> > Żeby nie by
>
> Nie, chyba że możesz zrobić mapowanie pikseli/matrycy - niektóre aparaty mają taką
opcję.
Chyba Nikony albo Olympusy, nie mój Canon.


Sony tez umie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 19:12, Arclight napisał:

> ja mam tele ze stabilizacją aktywną która potrafi zrekompensować drgania wywołane
przez
> jadący pojazd;)

Jest coś takiego jak stabilizacja aktywna i pasywna? Myślałem, że stabilizacja to stabilizacja,
ew. podział to stabilizacja w obiektywie i stabilizacja w body :P


Aktywna po prostu dziala INTENSYWNIEJ. :) Ale sa tez i takie aparaty (np. Lumix) gdzie mozesz wlaczyc sobie stabilizacje tylko w... pionie (dobre przy panningu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mój komputer nie widzi aparatu ? Mam zainstalowane oprogramowanie z płyty, i nic. Przedtem [tydzień temu] wszystko działało prawidłowo, dopiero teraz, kiedy chciałem przegrać sobie zdjęcia to nic się nie dzieje. Dotychczas po po podłączeniu aparatu do komputera od razu uruchamiał się program Finepix viewer i automatycznie kopiował wszystkie zdjęcia do folderu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 12:14, Kolumb95 napisał:

Dlaczego mój komputer nie widzi aparatu ? Mam zainstalowane oprogramowanie z płyty, i
nic. Przedtem [tydzień temu] wszystko działało prawidłowo, dopiero teraz, kiedy chciałem
przegrać sobie zdjęcia to nic się nie dzieje. Dotychczas po po podłączeniu aparatu do
komputera od razu uruchamiał się program Finepix viewer i automatycznie kopiował wszystkie
zdjęcia do folderu.

przeinstaluj wszystko, znaczy odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz oprogramowanie dostarczone z aparatem, nie zapomnij o aktualizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 12:57, Grucha91 napisał:

Włącz aparat przy podlaczeniu do kompa, moze o tym zapomniales



Podłączam aparat przez USB, włączam aparat. Dobra kolejność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 13:00, Kolumb95 napisał:

> Włącz aparat przy podlaczeniu do kompa, moze o tym zapomniales


Podłączam aparat przez USB, włączam aparat. Dobra kolejność?


Spróbuj wejść w panel sterowania dodaj nowy sprzęt i tam znajdź swój sprzęt, może jakiś sterownik od niego wywaliło. PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 13:00, Kolumb95 napisał:

Podłączam aparat przez USB, włączam aparat. Dobra kolejność ?

No dobra. Może jeszcze musisz go wlaczyc w trybie przegladania zdjec, ja tak przynajmniej w kompakciku mialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 13:48, Grucha91 napisał:

> Podłączam aparat przez USB, włączam aparat. Dobra kolejność ?
No dobra. Może jeszcze musisz go wlaczyc w trybie przegladania zdjec, ja tak przynajmniej
w kompakciku mialem.



Też nic :/


>Spróbuj wejść w panel sterowania dodaj nowy sprzęt i tam znajdź swój sprzęt, może jakiś sterownik od niego ?>wywaliło. PZDR

Też nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 14:22, Kolumb95 napisał:

/.../
Też nic :/


Inny port USB... inny komputer... Nie może być tak, że coś przez cały czas działało i nagle samo z siebie przestało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:45, libero85 napisał:

O jakas nowa lektura dla was chlopaki : http://fotopolis.pl/index.php?n=8371


Dla Ciebie też: "W następnym rozdziale znalazły się nieco bardziej zaawansowane uwagi o osprzęcie i akcesoriach. Z wielu skorzystać mogą również właściciele aparatów analogowych."

Swoją drogą bardzo fajnie, że takie książki się pojawiają, choć trochę szkoda, że do najtańszych nie należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 18:10, czaja24 napisał:

może Chester001 by poczytał:P
może troche z nim przesadziłem trochę bo chłopak się nie odzywa i nie zasypuje nas swoją twórczością i wiedzą


Twórczością? Chyba z obsługi wyszukiwania grafiki w googlach. Z tego co pamiętam to wrzucił chyba jedną fotkę z cyfrówki, dwie z komórki i parę linków do nieswoich dzieł.
Stęskniliśmy się już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 18:02, Arclight napisał:

> O jakas nowa lektura dla was chlopaki : http://fotopolis.pl/index.php?n=8371

Dla Ciebie też: "W następnym rozdziale znalazły się nieco bardziej zaawansowane uwagi
o osprzęcie i akcesoriach. Z wielu skorzystać mogą również właściciele aparatów analogowych."

Swoją drogą bardzo fajnie, że takie książki się pojawiają, choć trochę szkoda, że do
najtańszych nie należą.


Przejze w empiku jak bede czy gdzies , niestety wiekszosc takich pozycji to straszna bieda ... dla posiadaczy analoga , i trzeba szukac starych wydawnictw. No bo co mnie obchodzi komputerowa ciemnia czy inne takie... Jak narazie to z podstaw zadowolony bylem z ksiazki Petersona , niezle sa tez takie "jak fotografowac cos tam" , kupilem o krajobrazie i nie dosc ze 50% fotek na fuji velvi to jeszcze kilka panoram z hasselblada x-pan''a i sie czlowiek mniej wyautowany czuje :D

Dzis mialem okienko na uczelni i postanowilem sie poszwendać z aparatem, skonczylo sie tym ze zwyzywalem ochroniarza ktory probowal mi zakazac fotografowania zabytkowej elektrowni powisle w kolo ktoej trwaja prace budowlane mieszkan , a ja sama przerobia potem na lofty... juz sie tym typa we łbach ppoprzewracalo... jacy oni wazni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować