Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2009 o 22:16, necron1501 napisał:

Niestety brak zgody z góry( ojciec) nie zgodzi się na nic co związane z allegro.pl

Nikon d60 o ile wiem chodzi po 1500 co o nim sądzicie???

www.pentax.org.pl

tam ci pomogą i wyjaśnią itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 01:08, MorTimer napisał:

> Niestety brak zgody z góry( ojciec) nie zgodzi się na nic co związane z allegro.pl


Mam zamiar mówię, bardziej poważnie wsiąść do siebie fotografię. Co do aparatów to chyba w Opolu nie ma komisów. Z chęcią byłby to i olympus i nikon oraz Canon lecz nie wiem czy gdzieś znajdę taki aparat do takiej ceny, nie z allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 08:21, Chester001 napisał:

> Niestety brak zgody z góry( ojciec) nie zgodzi się na nic co związane z allegro.pl

>
> Nikon d60 o ile wiem chodzi po 1500 co o nim sądzicie???
www.pentax.org.pl

tam ci pomogą i wyjaśnią itd.



Dokładniej się przyjrzyj to jest klub pentaxa... Więc nijak to ma do nikona, olympusa lub canona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 11:48, necron1501 napisał:

Dokładniej się przyjrzyj to jest klub pentaxa... Więc nijak to ma do nikona, olympusa
lub canona.



Są działy dla "zielonych " którzy poszukują dla siebie odpowiedniego systemu wystarczy napisać.
po za tym SĄ działy z INNYMI systemami.
wiec ma się NIJAK do N,O,S i C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 14:20, Chester001 napisał:

> Dokładniej się przyjrzyj to jest klub pentaxa... Więc nijak to ma do nikona, olympusa

> lub canona.


Są działy dla "zielonych " którzy poszukują dla siebie odpowiedniego systemu wystarczy
napisać.
po za tym SĄ działy z INNYMI systemami.
wiec ma się NIJAK do N,O,S i C.

na forum pentaxa użytkownicy innych systemów nie są zbyt aktywni więc ma się to "nijak" do porównań i porad. Stara sprawdzona metoda to wziąć aparat do ręki w sklepie, pstryknąć kilka zdjęć na swojej karcie pamięci i w domu porównać... pobuszować po menu itd... Jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe wymagania typu - stabilizacja w korpusie, śrubokręt itp... to szukamy takich puszek... trzeba pamiętać że Nikon jako jedyny producent ma coś takiego jak uniwersalny bagnet i szkła z systemu FullFrame pasują do puszek z matrycą APS-C co w znaczny sposób podnosi liczbę dostępnych obiektywów a także pozwala na zakupy przyszłościowej szklarni. Ale nie ma róży bez kolców - amatorskie szkła dla FF nie należą do tanich jednak ich jakość jest znacząco wyższa od "kit"ów i bliżej im do szkieł półprofesjonalnych.... Jest także jedna pułapka w systemie nikona - szkła w systemie DX (specjalnie dla matryc APS-C) nie będą współdziałać z FF ... więc decyzję pozostawmy zainteresowanemu.
największy wybór szkieł mają jednak najwięksi producenci, inne marki ratują producenci niezależni takie jak Tamron, Sigma, Tokina i kilku bardziej prestiżowych marek lecz w przypadku takich marek często kosztem niższej ceny otrzymujemy produkt kastrujący nasz aparat np z lepszego systemu pomiaru światła, czy też spada skuteczność AF, do tego dochodzi korekcja samego obiektywu(np zniekształcenia geometryczne) którą masz tylko w zestawieniu puszka + słoik tego samego producenta. Ale czasem warto z pewnych rzeczy zrezygnować i cieszyć się np Plannarem:P

Powiem jeszcze jedno, każdy aparat w danym przedziale cenowym ma te same możliwości, tyle że jeden ma rodzynki inny suszone śliwki a jeszcze inny najlepsze ciasto i nie ma co dywagować tylko kupić to co nam w ręku najlepiej leży i robi zdjęcia które w naszym subiektywnym odczuciu są "najładniejsze", a wybór jedni skrytykują inni pochwalą i tak się koło toczy, bo naprawdę świadomy wybór jest na pewnym poziomie zaawansowania, zasobów finansowych i umiejętności określenia swoich wymagań... i nikt mi nie wmówi że pierwsze lustro kupuje się świadomie, ja miałem jasno określone warunki cena i takie jakie mi w ręku najlepiej leży... wyszedł Nikon i mnie cieszy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 15:14, czaja24 napisał:

Ciach


Pozwole sobie tylko zapytac o jedno. Z czego rezygnujesz by cieszy sie Planarem ?
Pomijajac fakt ze nie masz puszki ktora z tym (bo pewnie mowimy o Zeissie ostatnio modnym [Bo planar to budowa w pierwszej kolejnosc tak jak Tessar np.]) obiektywem pomierzy swiatlo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 11:46, necron1501 napisał:

Mam zamiar mówię, bardziej poważnie wsiąść do siebie fotografię. Co do aparatów to chyba
w Opolu nie ma komisów. Z chęcią byłby to i olympus i nikon oraz Canon lecz nie wiem
czy gdzieś znajdę taki aparat do takiej ceny, nie z allegro.


Opole to nie jest jakies tam zapyziale mini miasteczko, wiec mysle ze jakis tam by sie komis spokojnie znalazl. Popytaj wsrod znajomych, pogoolguj a napewno sie cos znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 15:39, libero85 napisał:

> Ciach

Pozwole sobie tylko zapytac o jedno. Z czego rezygnujesz by cieszy sie Planarem ?
Pomijajac fakt ze nie masz puszki ktora z tym (bo pewnie mowimy o Zeissie ostatnio modnym
[Bo planar to budowa w pierwszej kolejnosc tak jak Tessar np.]) obiektywem pomierzy swiatlo....

z obiektywami innymi jak nikkor w nikonie (cały czas mówimy o cyfrze) pomiar światła i AF jest nieco upośledzany (co nie znaczy że nie jest skuteczny) ma w tym swój udział elektronika obiektywu, i oczywiście korekcja obiektywu przez elektronikę aparatu... ale jak się kupuje Plannara to i tak się o tym nie myśli, no i wciąż to jest foto maluczkich... my tu rozmawiamy o sprzęcie de facto "kompaktowym" a nie o mamiyach hasselbladach i innych cudach gdzie matryca ma wielkość pocztówki:P jak przyjdzie na to czas to zmienię puszkę na klasy D300 a jak będę miał jakieś zaćmienie to d700, na razie powoli, mozolnie i konsekwentnie będę budował szklarnie. W pierwszej kolejności jest albo stałka 14mm albo zoom 14-24mm, następny jest 24-70mm i może coś do zastąpienia kita pod DX. 50mm już mam, super-tele też mam, dla mnie wystarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 17:32, czaja24 napisał:

z obiektywami innymi jak nikkor w nikonie (cały czas mówimy o cyfrze) pomiar światła


Z jakimi ?

Dnia 31.05.2009 o 17:32, czaja24 napisał:

i AF jest nieco upośledzany (co nie znaczy że nie jest skuteczny)

Dnia 31.05.2009 o 17:32, czaja24 napisał:

ma w tym swój udział elektronika obiektywu, i oczywiście korekcja obiektywu przez elektronikę aparatu..


Ma tu glownie budowa bagnetu i umieszczenie elementow pomiarowych
Twoj aparat nie ma w bagnecie elementu symulujacego przeslone przez co zaden obiektyw bez procesora nie jest w stanie dac poprawnych wynikow i odczytow ...

Co ma do tego korekcja ? Jak aparat poprostu nie wie co ma podpiete ?

>. ale jak się kupuje Plannara to i tak się o tym nie myśli, no i wciąż to jest foto maluczkich...

Inaczej , jak kupuje sie tania lustrzanke z dolnego pulapu to nie mysli sie czego na dobra sprawe w niej brakuje , potem sa takie kwiatki ze nie idzie podpiac tego czy owego. Ozywiscie nikt normalny nie podepnie Zeissa za 4k do puszki za 1000zl. Ale dlaczego nie mozna podpiac dobrych tanich szkiel roznych producentow ? Tego nie wiem ... Moze dlatego zeby ktos kto placi 5k nie dostawal tego samego co ten placacy 1k .

Dnia 31.05.2009 o 17:32, czaja24 napisał:

my tu rozmawiamy o sprzęcie de facto "kompaktowym" a nie o mamiyach hasselbladach i innych
cudach gdzie matryca ma wielkość pocztówki:P


To nie ma znaczenia , piszesz niescilosci i de facto wprowadzasz w blad.

Wymieniony przez ciebie obiektyw to porzadne dobre markowe szklo ktore dzieki mniejszej i lepiej kontrolowanej produkcji napewno oferuje wyzsza jakosc , ale nie pozbawia aparatu niczego czego on sam by nie mial... A takie zdanie pada w poscie do ktorego pozwolilem sie odniesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jako przerywnik tej bardzo interesującej dyskusji o wszelakich obiektywach, umieszczam tu parę moich ostatnich zdjęć. Pojechałem z rodzicami na wieś, do znajomych, więc grzechem było powstrzymać się od ciągłego robienia zdjęć. Czułem się tam jak w niebie!

Oczekujcie następnych zdjęć w najbliższym czasie.

Enjoy!

20090601132633

20090601132648

20090601132654

20090601132702

20090601132709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Colin - słabo, slabe kadry, prześwietliłeś niektóre, nie ma ostrości

ArkStorm - świetna, klimatyczna fota, podoba mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 17:02, Szw3dzik napisał:

Witam mam pytanie czy opłaca się kupić ten aparat za tą cenę http://www.ceneo.pl/1298346


posunę się do odważnego stwierdzenia

w tym zakresie cenowym co (jakikolwiek aparat) byś nie kupił będzie: robiło zdjęcia i tyle,
a czy będziesz zadowolony będzie zależało od tego czy jesteś bardzo wymagający, czy nie bardzo

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 17:38, lokin napisał:

> Witam mam pytanie czy opłaca się kupić ten aparat za tą cenę http://www.ceneo.pl/1298346


posunę się do odważnego stwierdzenia

w tym zakresie cenowym co (jakikolwiek aparat) byś nie kupił będzie: robiło zdjęcia i
tyle,
a czy będziesz zadowolony będzie zależało od tego czy jesteś bardzo wymagający, czy nie
bardzo

Pozdrawiam


No co do wymogów to nie jestem jakimś zapalonym fotografem po prostu szukam aparatu który będzie robić przyzwoite zdjęcia i video

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 15:14, czaja24 napisał:

trzeba pamiętać że Nikon jako jedyny producent ma coś takiego
jak uniwersalny bagnet i szkła z systemu FullFrame pasują do puszek z matrycą APS-C co
w znaczny sposób podnosi liczbę dostępnych obiektywów


>>>>Czyli co - podpinasz pod FF i zajmuje cala klatke fota? Niemozliwe. Zatem po prostu mozna podpiac obiektyw APSC i zrobic nim zdjecie, a fotka bedzie zajmowala obszar matrycy wielkosci APSC. Tak samo mozna w Sony, sam podpinalem pod A900 swojego Zeissa 16-80 robionego pod APSC. I dzialalo, focilo, etc.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować