Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2009 o 10:33, Bumber napisał:

> naprawdę świetne zdjęcie. Gratulacje cierpliwości :)
Dzięki raz jeszcze, ale osobiście nie uważam tego zdjęcia za świetne, choć z pewnością
jest to jedno z lepszych, jakie udało mi się w tej tematyce zrobić. :)

Poniżej zamieszczam zdjęcie testowe nowego filtra IR. Mam go już prawie dwa tygodnie,
a zdarzył się raptem jeden dzień odpowiedni do fotografii w podczerwieni.


Ja powiem że właśnie za sam bokeh to zdjęcie już jest świetne.

filtr IR - hmm ciekawe. Fajny efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie mi jakiś dobry aparat do 500 z łmax 600. Z jak wysokim zbliżeniem i 8 mln pikseli wystarzy.Jakie firmy są najlepsze słyszałem ze canon i panasonic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakiegoś Canona Powershota z serii A5xx lub A6xx, resztę "duperelek" [ karta, futerał, ładowarka etc ] i będziesz happy. Przynajmniej teoretycznie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możecie mi polecić jakiś dobry aparat dla amatora(który chce się nauczyć robić dobre zdjęcia) w granicach do 1500zł :d
najlepiej jak byście podali kilka modeli ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 15:20, I_dont_know napisał:

możecie mi polecić jakiś dobry aparat dla amatora(który chce się nauczyć robić dobre
zdjęcia) w granicach do 1500zł :d
najlepiej jak byście podali kilka modeli ;-p


tylko używki do tej kwoty :(
kryzys Panie, złotówka poleciała na łeb...

ewentualnie, jeżeli tylko nowy to np: http://www.euro.com.pl/lustrzanki/olympus-e-420.bhtml (do nauki!)

zapomniałbym z używek Olympus E-510 polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co lustrzanka na początek... to jest worek bez dna.. Tak to co, kupi sobie samo body bez obiektywu i chyba troche nie za bardzo popstryka.. Weź sobie na początek jakiegoś bardziej rozbudowanego kompakta, Canon S5 albo SX10 . Zobaczysz jaki rodzaj fotografii najbardziej Cie rajcuje i potem w zaleznosci czy beda to krajobrazy, czy makro, czy portrety, sport, czy co tam jeszcze innego, dozbierasz troche $$$ i kupisz sobie lustrzanke z odpowiednimi obiektywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naszło mnie na fotograficznie eksperymenty, i zaprosiłem do nich kumpla. Chciałbym się pochwalić efektem mojej zabawy z aparatem, 2 stołkami i "szopą"

Liczę na konstruktywną krytykę. Dodam że to moje początki z fotografią :)

20090703010445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 01:05, rybisiu napisał:

Liczę na konstruktywną krytykę.

Wedle potrzeby. :P

Paskudne, ostre światło spłaszczyło postać na głównym planie, która swoją drogą jest niepotrzebnie ucięta. Reszta jest niedoświetlona. Poza tym fatalna obróbka - pojechałeś z kontrastem na całego, przez co utraciłeś szczegóły w światłach i cieniach. Kadr też jest nieciekawy, niewiele pokazuje.

Dnia 03.07.2009 o 01:05, rybisiu napisał:

Dodam że to moje początki z fotografią :)

Liczyłeś na taryfę ulgową? Nieeeee... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 20:31, Bumber napisał:

Testów filtra ciąg dalszy. :)


Efekt szronu latem. Niezłe. Szkoda, że po bokach fiolet wchodzi. Jak by to wyszło w fotografii nocnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 21:06, destro177 napisał:

Efekt szronu latem. Niezłe. Szkoda, że po bokach fiolet wchodzi.

Nie wiem właśnie dlaczego. Co i raz wychodzą mi takie fioletowe "babole" i nijak nie mogę ich usunąć, nie ruszając przy tym kolorystyki całej reszty.

Dnia 03.07.2009 o 21:06, destro177 napisał:

Jak by to wyszło w fotografii nocnej?

Nocnej? Nie wiem, nie myślałem o tym... Nocą to miejsce nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2009 o 21:08, Bumber napisał:

> Jak by to wyszło w fotografii nocnej?
Nocnej? Nie wiem, nie myślałem o tym... Nocą to miejsce nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Chodzi mi ogólnie o ten filtr, jak się sprawuje w nocy. Jaki efekt daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 21:10, destro177 napisał:

Chodzi mi ogólnie o ten filtr, jak się sprawuje w nocy. Jaki efekt daje.

W nocy filtr IR? Kompletna ciemnica, i to nie ze względu na długie czasy naświetlania (na zdjęciu powyżej było południe, a naświetlałem 15s...). Światło podczerwone widczone jest tylko w słońcu. Nie ma słońca - nie ma zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 21:15, destro177 napisał:

Ale pojechałem z fantazją ;)

Fantazja nie jest szkodliwa. W fotografii wręcz konieczna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć i chwała

Nie jestem pewny czy to odpowiedni temat, ale spróbuję : ). Mianowicie szukam jakiegoś amatorskiego sprzęciku za niezbyt wygórowaną cenę dzięki, któremu będę mógł nagrywać filmy w zwolnionym tempie. Zależy mi oczywiście na dość płynnie uchwyconych ruchach przy dobrej rozdzielczości. Jestem całkowicie zielony w tym temacie, a taka opcja mnie zainteresowała. Istnieje coś takiego?

Pomóżcie proszę : >.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 20:29, Bumber napisał:

> Liczę na konstruktywną krytykę.
Wedle potrzeby. :P

Paskudne, ostre światło spłaszczyło postać na głównym planie, która swoją drogą jest
niepotrzebnie ucięta. Reszta jest niedoświetlona. Poza tym fatalna obróbka - pojechałeś
z kontrastem na całego, przez co utraciłeś szczegóły w światłach i cieniach. Kadr też
jest nieciekawy, niewiele pokazuje.

> Dodam że to moje początki z fotografią :)
Liczyłeś na taryfę ulgową? Nieeeee... ;P


Właśnie o to mi chodziło ^^ Muszę trochę jeszcze popracować nad warsztatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki program najbardziej nadaje się do edytowania zdjęć czy upiększania ich odrazu mówi że to moje początki i posiadam aparat Samsung S860 czy powinienem coś do niego dokupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna aparatu. Z racji ograniczonych funduszy (ok 400 zł na wszystko, więc aparaty za 399 zł bez pokrowca, ładowarki, akumulatorów i karty pamięci odpadają :P) w grę wchodzą tylko używany kompakty. Zapalonym fotografem nie jestem, więc cudów nie wymagam, wystarczy mi aparat, którym od czasu do czasu mógłbym amatorsko pstryknąć kilka fotek. Na razie na oku mam Canona A610 => http://allegro.pl/item679353863_canon_a610_futeral_sd_2gb_lad_aku_kompletny.html . Ogólnie sprzęt za swoją cenę wydaje się w porządku, choć średnio znam się na fotografii, więc ktoś może ma jakieś uwagi albo inne propozycje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować