Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2009 o 21:47, ArkStorm napisał:

3. Polny pstryk :x


Oj, pstryk w każdym pikselu tego zdjęcia. Zły kadr, zła ostrość, nie wiadomo co mamy oglądać - spektakularne rozmycie pierwszego planu, kłosy za spektakularnym rozmyciem, czy niebo. Pozostałe podobnie. Uczyć się. Albo z poradnika, albo na własnych błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 22:00, destro177 napisał:


> 3. Polny pstryk :x

Oj, pstryk w każdym pikselu tego zdjęcia. Zły kadr, zła ostrość, nie wiadomo co mamy
oglądać - spektakularne rozmycie pierwszego planu, kłosy za spektakularnym rozmyciem,
czy niebo. Pozostałe podobnie. Uczyć się. Albo z poradnika, albo na własnych błędach.


To że maki są gniotowate to wiem :D od tak sobie wstawiłem to zdjęcie, lecz mogłem jednak tego nie robić :P Ale co do poprzednich zdjęć to się z Tobą nie zgodzę. Nieostrość całego kadru powstała w wyniku panoramowania (efekt, którego nie wykorzystał kolega Grucha91 parę postów wyżej). Może jakość sama w sobie nie jest idealna no ale aparacik swoje lata już ma a z panoramowaniem zetknąłem się dzisiaj po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2009 o 22:14, ArkStorm napisał:

Ale co do poprzednich zdjęć to się z Tobą nie zgodzę.

Te zdjęcia prócz prób niczego nie ukazują. Są nudne. No ale skoro panoramowanie już obczaiłeś, to teraz doszlifuj resztę i wrzuć coś co powali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ośmieliłem się pokazać moje zdjęcia, które zrobiłem niedawno. No więc panowie: jakie rady macie dla mnie - początkującego fotografa amatora?

20090715222102

20090715222212

20090715222509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 22:21, Lukiwwo94 napisał:

Panowie tutaj macie mój post /.../

A nie pomyślałeś, że może po prostu nie ma czego komentować?

Sam nie wiem, co chciałeś pokazać tymi zdjęciami. Krzywy horyzont czy możliwości obróbki komputerowej? To pierwsze Ci wyszło, z drugim znacznie gorzej...

Nie rozumiem idei tego zdjęcia. Kadr jest totalnie nieprzemyślany, zdjęcie wygląda na klasyczny pstryk. Chciałeś w inny sposób ująć zachód słońca? Zupełnie Ci się to nie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ładnie:) Elminister :)Ja tez porobiłem fotki ale one są na GS w nowym wpisie:) .Tlko ze musiałem je pozmniejszac :) Na gram powinno być mozna wrzucąc foty w HD a nie ze jedną bym wrzucił i transfer tygodniowy poszedł w siną dal :)
Cichy10 jak robisz zdjecia kwiatów z takiego bliska ( to nie zastąpione jest robienie ich w tybie makro :) Wtedy masz efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2009 o 14:41, Jacobek92 napisał:

.Tlko ze musiałem je pozmniejszac :) Na gram powinno być mozna wrzucąc foty w HD a nie
ze jedną bym wrzucił i transfer tygodniowy poszedł w siną dal :)

Spokojnie wrzucam zdjęcia w rozdzielczości 1280 i nie mam problemów z transferem. Chyba że pod HD rozumiesz rozdzielczość matrycy aparatu, bez zmniejszania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 14:47, destro177 napisał:


> .Tlko ze musiałem je pozmniejszac :) Na gram powinno być mozna wrzucąc foty w HD
a nie
> ze jedną bym wrzucił i transfer tygodniowy poszedł w siną dal :)
Spokojnie wrzucam zdjęcia w rozdzielczości 1280 i nie mam problemów z transferem. Chyba
że pod HD rozumiesz rozdzielczość matrycy aparatu, bez zmniejszania...


No o takie cos mi chodziło :) ale wiesz jak zrobie fote w 1080 to ile bym mógł ich wrzucic na Gs w ciagu tygodnia ? 1 czy 2 :) Wiec o to mi chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 15:24, Jacobek92 napisał:

No o takie cos mi chodziło :) ale wiesz jak zrobie fote w 1080 to ile bym mógł ich wrzucic
na Gs w ciagu tygodnia ? 1 czy 2 :) Wiec o to mi chodzi:)

A o kompresji to słyszał?
Tutaj masz właściwości zdjęcia siedzącego na serwerach Gramu. Jak widać do limitu brakuje mu całkiem sporo, więc chyba wejdzie takich więcej niż dwa na tydzień, prawda?

20090716152841

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy da radę odzyskać zdjęcie które zostało skasowane z karty pamięci w aparacie, a potem nadpisane( czyli że robiło się inne zdjęcia)? Siostra usunęła bo za ładnie wyszła, a mama dopiero mi teraz powiedziała że takie zdjęcie istniało, przy okazji zrobię kuzynce na złość:] Napiszcie jeszcze który program do odzyskiwania danych by się nadawał, i jak można to zdjęcie przywrócić(jeśli jest to możliwe). Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 22:24, Langier napisał:

Mam pytanie, czy da radę odzyskać zdjęcie które zostało skasowane z karty pamięci w aparacie,
a potem nadpisane( czyli że robiło się inne zdjęcia)? Siostra usunęła bo za ładnie wyszła,
a mama dopiero mi teraz powiedziała że takie zdjęcie istniało, przy okazji zrobię kuzynce
na złość:] Napiszcie jeszcze który program do odzyskiwania danych by się nadawał, i
jak można to zdjęcie przywrócić(jeśli jest to możliwe). Z góry wielkie dzięki.


haha ladnie to tak nagadywac na siostre na forum? ;>
przeczytaj sobie ten temat powinien pomoc: http://www.cyberfoto.pl/potrzebuje-pomocy/62031-najlepszy-program-do-odzyskiwania-zdjec-z.htm

ps. a tak w ogole to o jakie zdjecie chodzi?? ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 12:05, pufa napisał:

haha ladnie to tak nagadywac na siostre na forum? ;>

Jak nikt jej nie zna

Dnia 18.07.2009 o 12:05, pufa napisał:

Dzięki skorzystam

Dnia 18.07.2009 o 12:05, pufa napisał:

ps. a tak w ogole to o jakie zdjecie chodzi?? ;}

Spoko to nie akt:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować