Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2009 o 12:08, Mateox86 napisał:

Niestety ja nie miałem takiej ładnej pogody:(

Eee, to nie od pogody przecież zależy. Możesz idealne warunki i zepsuć ujęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2009 o 12:06, Bumber napisał:

Ode mnie też coś "z okolicy Soliny". ;)


Sam niedawno tam byłem. Tyle, że ja walczyłem z Połoniną Caryńską.

Najbardziej w Twoich zdjęciach podobają mi się kadry. Zawsze ''chwytasz'' najpiękniejsze ujęcia. Jeszcze z taką wyobraźnią ;] Naprawdę wspaniałe.

2 ostatnie fotki są takie same? Nie mogę dojrzeć między nimi żadnej różnicy a nawet nazwy są takie same.

Powiedz mi jeszcze. Bawisz się kolorami? Tzn. chodzi mi o to czy bawisz się suwakami z kolorami - w Photoshopie na przykład.

@Paladynka

Aż powiewa grozą ;) Ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 12:13, Jackaloppe napisał:

Sam niedawno tam byłem. Tyle, że ja walczyłem z Połoniną Caryńską.

Caryńską też zaliczyłem. W błocie, deszczu i wietrze, ale zaliczyłem. ;)

Dnia 21.08.2009 o 12:13, Jackaloppe napisał:

Najbardziej w Twoich zdjęciach podobają mi się kadry. Zawsze ''chwytasz'' najpiękniejsze
ujęcia. Jeszcze z taką wyobraźnią ;] Naprawdę wspaniałe.

O, dziękuję. Bardzo mi miło czytać takie słowa.

Kadr jest na zdjęciu najważniejszy... Cały czas ćwiczę i uczę się kadrować. Jakieś tam efekty są. ;)

Dnia 21.08.2009 o 12:13, Jackaloppe napisał:

2 ostatnie fotki są takie same? Nie mogę dojrzeć między nimi żadnej różnicy a nawet nazwy
są takie same.

Tak, przez przypadek wkleiłem dwie takie same fotografie.

Dnia 21.08.2009 o 12:13, Jackaloppe napisał:

Powiedz mi jeszcze. Bawisz się kolorami? Tzn. chodzi mi o to czy bawisz się suwakami
z kolorami - w Photoshopie na przykład.

Pewnie. To nieodzowna część wywoływania zdjęcia. Zawsze pstrykam w formacie RAW ze wszystkimi suwaczkami (nasycenie, kontrast, ostrość) na minimum. Później wszystko podbijam wedle gustu.

Poniżej masz "surową" wersję ostaniego zdjęcia. Porównaj sobie. :)

20090821124239

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2009 o 12:43, Bumber napisał:

Caryńską też zaliczyłem. W błocie, deszczu i wietrze, ale zaliczyłem. ;)

Mi akurat pogoda sprawiła miłą niespodziankę i było naprawdę pięknie.

Dnia 21.08.2009 o 12:43, Bumber napisał:

O, dziękuję. Bardzo mi miło czytać takie słowa.

Sama prawda.

Dnia 21.08.2009 o 12:43, Bumber napisał:

Kadr jest na zdjęciu najważniejszy... Cały czas ćwiczę i uczę się kadrować. Jakieś tam
efekty są. ;)

Też ćwiczę. Mam nadzieję, że kiedyś zrobię jakieś naprawdę porządne zdjęcie i będę mógł się nim tutaj pochwalić bez wstydu.

Dnia 21.08.2009 o 12:43, Bumber napisał:

Poniżej masz "surową" wersję ostaniego zdjęcia. Porównaj sobie. :)

Oj jest różnica. I to wielka. Wszystkie kolory nabierają życia.
Dobrze wiedzieć taką rzecz na przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 13:30, Jackaloppe napisał:

Mi akurat pogoda sprawiła miłą niespodziankę i było naprawdę pięknie.

To miałeś szczęście. Podobno widoki są jeszcze ładniejsze niż na Wetlińskiej czy Tarnicy. Ja niestety widziałem tylko chmurę...

Dnia 21.08.2009 o 13:30, Jackaloppe napisał:

Też ćwiczę. Mam nadzieję, że kiedyś zrobię jakieś naprawdę porządne zdjęcie i będę mógł
się nim tutaj pochwalić bez wstydu.

Wrzuć kilka zdjęć, pokaż co potrafisz, skomentuję, doradzę... To najlepszy sposób na naukę, uwierz mi. :)

Dnia 21.08.2009 o 13:30, Jackaloppe napisał:

Oj jest różnica. I to wielka. Wszystkie kolory nabierają życia.
Dobrze wiedzieć taką rzecz na przyszłość :)

Lepiej jest mieć pełną kontrolę nad post processingiem, niż zdać się na aparat. Maszyna robi wszystko automatycznie, Ty możesz się zastanowić i zrobić wedle własnego uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 13:41, Bumber napisał:

> Mi akurat pogoda sprawiła miłą niespodziankę i było naprawdę pięknie.
To miałeś szczęście. Podobno widoki są jeszcze ładniejsze niż na Wetlińskiej czy Tarnicy.
Ja niestety widziałem tylko chmurę...


Ja będąc w tych okolicach liczyłem na słoneczko, ale nie udało się. dodatkowo była bardzo słaba widoczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 13:51, Mateox86 napisał:

Ja będąc w tych okolicach liczyłem na słoneczko, ale nie udało się. dodatkowo była bardzo
słaba widoczność.

Powiedzmy, że mieliśmy podobne warunki. ;)

Jakieś tam zdjęcia zrobiłem na Caryńskiej. Bardziej pamiątkowe, ale zawsze coś.

Wkrótce pokażę też coś z Wetlińskiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 21:46, Paladynka napisał:

/../


jeszcze się tu nie wypowiadałem, ale wątek śledzę od dawna, może czas zacząć... :)

zdjęcie bardzo ładne, choć wykorzystujące dość oklepany motyw :P ale to samo tyczy się 90% zdjęć przez nas wykonywanych. ale to co przede wszystkim chciałem napisać, to, że mam wrażenie, iż prawa część kadru tak jakby "ucieka w dal". nie wiem czy wynika to ze złego ustawienia się przed fotografowanym obiektem czy może tylko mam takie złudzenie.
niemniej, fotka na tyle udana, że sam sobie się dziwię, czemu czasem nie wpadam na tego typu pomysły [tak tak, oklepany motyw :P]

dodaję parę moich zdjęć. pierwsze i ostatnie dwa to efekt raczej znudzenia niż dążenia do założonego konceptu, dwa pozostałe to jedne z lepszych moich ujęć z tegorocznego warszawskiego zombie walk.

20090821155638

20090821155729

20090821155752

20090821155818

20090821155852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego aparatu do wykonywania zdjęć przyrodniczych, znaczy krajobrazy i zwierzęta, głównie zwierzęta. Zależy mi na dobrej jakości przy większej odległości. Do 3,5 tyś, znajdzie się coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejszym spacerze przypomniał mi się poruszony tutaj dość dawno temu temat panoramowania. Zdążyłem wykonać trzy próby, oto jedna z nich:

Edit: Albii - przeczytałeś chociaż jakiś poradnik, próbowałeś robić zdjęcia poprawnie technicznie? O ile wiem nie zajmowałeś się fotografią "artystycznie". Daruj sobie sprzęt za tyle kasy i zainwestuj w kompakta. Wszyscy powiedzą to samo co Tyler_D i ja.

20090823175855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, tak tyle, że ten aparat to nie dla mnie. ;P Ja mam się tylko dowiedzieć jaki dobry aparat można dostać za taką kasę i do takich celów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 17:15, Albii napisał:

Szukam jakiegoś dobrego aparatu do wykonywania zdjęć przyrodniczych, znaczy krajobrazy
i zwierzęta, głównie zwierzęta. Zależy mi na dobrej jakości przy większej odległości.
Do 3,5 tyś, znajdzie się coś takiego ?

Na zwierzęta? Za 3500 zł kupisz niezły teleobiektyw... Zaraz, korpus też byś chciał? No, na jakąś puszkę z kitem Ci starczy. Tylko po co?

Jeśli koniecznie zależy Ci na "duuużym zoomie", to wybierz sobie hybrydę z malunkiem "x20" za korpusie. Chociaż szczerze polecam Ci zwykły kompakcik za kilka stówek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 19:52, Albii napisał:

Post wyżej...


Ale w tym poście jest idealna odpowiedź na Twoje pytanie.
Nie trzeba lustra do fotografowania zwierząt i krajobrazów. Najlepiej zaopatrzyć się w kompakta z dużym zoomem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować