Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

hmmm.. dochodzę do wniosku, że niestety w lokacji w której to zdjęcie powstało nie mogłem dobrze skadrować, a co za tym idzie niepotrzebne zdjęcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 20:41, Mateox86 napisał:

hmmm.. dochodzę do wniosku, że niestety w lokacji w której to zdjęcie powstało nie mogłem
dobrze skadrować, a co za tym idzie niepotrzebne zdjęcie:(

Nie ma niepotrzebnych zdjęć. Nawet te nieudane się przydaje - chociażby do zrozumienia swoich błędów. To naprawdę dużo. :)

destro177

Dnia 09.09.2009 o 20:41, Mateox86 napisał:

Jako przykładem posłużę się zdjęciem Bumbera (oby miał dobry dzień jak to zobaczy...)

Jejku, to jeden z lepszych moich dni, bo po raz pierwszy ktoś posłużył się moim zdjęciem jako przykładem dobrego kadru. :D

Dzięki, destro, ale osobiście nie uważam, by to zdjęcie było na tyle dobre, by się na nim uczyć. Lepiej podpatrywać profesjonalistów (czyt. najlepszych). W każdym razie bardzo mi miło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 21:00, Bumber napisał:

/.../


Wybacz jeżeli zbytnio Cię faworyzuję, ale dla mnie jesteś jednym z tych najlepszych. Zdjęcie, którym posłużył się destro177 naprawdę miażdży. Ta kompozycja, kontrast (może to nie jest najlepsze słowo) lewo/prawo miecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 21:10, Jackaloppe napisał:

Wybacz jeżeli zbytnio Cię faworyzuję, ale dla mnie jesteś jednym z tych najlepszych.

Cóż, dziękuję pięknie za te przemiłe słowa. Nie uważam się jednak za dobrego fotografa, niemniej jest mi bardzo miło, że podobają Ci się moje zdjęcia. :)

Jak chcesz popatrzeć na naprawdę dobre zdjęcia "jednego z najlepszych" fotografów krajobrazu, to zapraszam tutaj: http://www.lonelywolf.pl/. Tylko nie zbieraj zbyt długi szczęki z podłogi. ;)

Dnia 09.09.2009 o 21:10, Jackaloppe napisał:

Zdjęcie, którym posłużył się destro177 naprawdę miażdży. Ta kompozycja, kontrast
(może to nie jest najlepsze słowo) lewo/prawo miecie!

Dzięki. Jest to jedno z moich lepszych zdjęć, aczkolwiek moim zdaniem nie zasługuje na same superlatywy. Poprawiłbym w nim przede wszystkim ostrość, którą utraciłem przez długi czas naświetlania. Niestety, potrzebny jest do tego specjalnie przerobiony aparat, zdolny robić zdjęcia tylko w podczerwieni. Na taką zabawkę jednak mnie nie stać. ;) Poza tym drażni mnie lekko drugi plan - za dużo na nim drzew, nieco odciągają uwagę od głównego motywu.

Jeszcze raz dziękuję za uznanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 21:00, Bumber napisał:

Dzięki, destro, ale osobiście nie uważam, by to zdjęcie było na tyle dobre, by się na nim uczyć.



Jednak coś w nim jest, co sprawiło że przypomniałem je sobie jako pierwsze. I po takim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 21:38, destro177 napisał:

Jednak coś w nim jest, co sprawiło że przypomniałem je sobie jako pierwsze. I po takim
czasie.

Tym bardziej mi miło, że zdjęcie się podoba i zapada w pamięć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 19:04, Mateox86 napisał:

A samo B-W?
Ewentualnie jakiś efekt, może ziarno?


Szczerze powiem, że nie bardzo da się coś zmienić w samym programie graficznym. Jeszcze większe ziarno spowoduje zupełną nieczytelność fotki. Samo BW spowoduje tylko to, że fotka będzie czarno-biała. Po prostu brak elementu kompozycji, który skupiłby wzrok jako pierwszy i poprowadził widza na inne elementy fotki.
Ale trenuj. Trening czyni mistrza.

Ode mnie dziś taki sobie czerwony robaczek :)

20090910200207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 21:23, Bumber napisał:

Cóż, dziękuję pięknie za te przemiłe słowa. Nie uważam się jednak za dobrego fotografa,
niemniej jest mi bardzo miło, że podobają Ci się moje zdjęcia. :)


Jeżeli nazywasz się amatorem to jesteś jednym z tych z najwyższej półki :>
Ja to umiem posłodzić :D

Dnia 09.09.2009 o 21:23, Bumber napisał:

Jak chcesz popatrzeć na naprawdę dobre zdjęcia "jednego z najlepszych" fotografów krajobrazu,
to zapraszam tutaj: http://www.lonelywolf.pl/. Tylko nie zbieraj zbyt długi szczęki z
podłogi. ;)


Całej galerii nie zdążyłem obejrzeć do tej pory, ale na pewno to zrobię. Mam nadzieję, że jeszcze dziś.
Koleś niewiarygodny. Ale jest wielka przepaść między Waszymi możliwościami. On ma naprawdę porządny sprzęt i możliwości do obróbki. Ty wykorzystujesz swoje możliwości w 102% ;]

Dnia 09.09.2009 o 21:23, Bumber napisał:

Poprawiłbym w nim przede wszystkim ostrość.


Może rzeczywiście zdjęcie straciło trochę na ostrości. Nie zmienia to faktu, że jest wspaniałe ;)

Dnia 09.09.2009 o 21:23, Bumber napisał:

Poza tym drażni mnie lekko drugi plan - za dużo na nim drzew, nieco odciągają uwagę od głównego
motywu.


Przyrody nie zmienisz. Drugiej takiej lokacji prawdopodobnie nie znajdziesz. A ta wcale nie była taka zła ;)

Dnia 09.09.2009 o 21:23, Bumber napisał:

Jeszcze raz dziękuję za uznanie. :)


A ja jeszcze raz gratuluję talentu.

PS. Pokazałem mojej mamie to zdjęcie (to przez nas wałkowane od paru postów) i powiedziała, że gdyby było w dużej rozdzielczości i można by je wydrukować na papierze o dużym formacie, to byłaby gotowa za nie zapłacić ;) Naprawdę, widać u niej oko artysty :D

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 20:48, Mateox86 napisał:

Mam jeszcze jedno zdjęcie. I prośbę o poradę. co w tego typu fotografii należy zmienić,
poprawić...

Za szeroki, nieciekawy kadr, kiepskie światło, ostrość w złym punkcie... Pooglądaj sobie trochę zdjęć kwiatów autorstwa innych. Przez podpatrywanie można się wiele nauczyć. :)

Jackaloppe

Dnia 10.09.2009 o 20:48, Mateox86 napisał:

Jeżeli nazywasz się amatorem to jesteś jednym z tych z najwyższej półki :>
Ja to umiem posłodzić :D

Taa... A ja już nie wiem, jak mam na takie słodzenie odpowiadać. No bo ciągle tylko dziękować i dziękować? ;)

Dnia 10.09.2009 o 20:48, Mateox86 napisał:

Całej galerii nie zdążyłem obejrzeć do tej pory, ale na pewno to zrobię. Mam nadzieję, że jeszcze dziś.

Polecam, polecam. :)

Dnia 10.09.2009 o 20:48, Mateox86 napisał:

Koleś niewiarygodny. Ale jest wielka przepaść między Waszymi możliwościami. On ma naprawdę porządny sprzęt i możliwości do obróbki.

To tylko takie gadanie. Myślę, że sprzęt jest tutaj mniej ważny. Ja nie potrafiłbym sobie takich kadrów wyobrazić, co dopiero je stworzyć. Ale co do obróbki się zgodzę - nie mam zielonego pojęcia jak robić TAKIE HDR-y. Wiem jedynie, że obłędnie wyglądają. ^^

Dnia 10.09.2009 o 20:48, Mateox86 napisał:

Ty wykorzystujesz swoje możliwości w 102% ;]

Aj, już nie przesadzaj. ;) Daleko mi do dobrego fotografa. Zresztą sam zobacz: http://www.dfv.pl/gallery/members/Bumber.html . Bida z nędzą. ;)

Dnia 10.09.2009 o 20:48, Mateox86 napisał:

/.../ A ja jeszcze raz gratuluję talentu.

A ja jeszcze raz dziękuję ^^

Dnia 10.09.2009 o 20:48, Mateox86 napisał:

PS. Pokazałem mojej mamie to zdjęcie (to przez nas wałkowane od paru postów) i powiedziała, że gdyby było
w dużej rozdzielczości i można by je wydrukować na papierze o dużym formacie, to byłaby gotowa za nie
zapłacić ;) Naprawdę, widać u niej oko artysty :D

Jakby znalazła miejsce na ścianie, to mogę sprzedać. ;) Wiele warte nie jest, ale znam fajną firmę zajmującą się oprawianiem zdjęć na różnego rodzaju materiałach i w różnych formach (bezramkowa ekspozycja, naprawdę ładnie to wygląda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 21:38, Kolumbiadek napisał:

Witam, jaki byłby efekt połączenia Zenita 11 + helios 44m-4 55/f2.8 z soczewką makro,
albo konwerterem makro ? Chodzi mi o jakość zdjęcia.

Soczewki mocno degradują jakość obrazu. Konwertery są pod tym względem nieco lepsze, jednakże im większe powiększenie, tym większa strata na jakości (ostrość, abberacje). Najlepiej jest stosować pierścienie pośrednie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zapominałem skomentować obie galerie. Jakieś 3 dni temu ogarnąłem obie i przyznam, że zarówno Twoja, jak i Maćka mnie zachwyciła...

Dnia 10.09.2009 o 21:27, Bumber napisał:

Zresztą sam zobacz: http://www.dfv.pl/gallery/members/Bumber.html . Bida z nędzą. ;)


Bida z nędzą? Że co? ;) Zdjęcia naprawdę świetne. Brakuje mi w tej galerii paru Twoich perełek, ale i tak jest ekstra. Szczególnie podoba mi się pomysł na fotografię pt. "Hop!". Piękne to jest, normalnie piękne.

Bardzo mi się podobają też odbicia w kroplach wody, widoczne na niektórych zdjęciach. Kiedyś myślałem, że robione komputerowo (:P), dziś już mam jako-takie pojęcie i oświadczam, że to jest genialne! :)

Dnia 10.09.2009 o 21:27, Bumber napisał:

Jak chcesz popatrzeć na naprawdę dobre zdjęcia "jednego z najlepszych" fotografów krajobrazu, to zapraszam tutaj: http://www.lonelywolf.pl/. Tylko nie zbieraj zbyt długi szczęki z podłogi. ;)


Heh. Profeszjonal. Jednak przyznam, że duże nadzieje pokładałem w folderze "Panoramas", a ten niestety mnie zawiódł. Jednak tak czy siak, kadry są świetne. Nic więcej powiedzieć nie mogę. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 18:01, Jackaloppe napisał:

/.../ Bida z nędzą? Że co? ;) Zdjęcia naprawdę świetne. Brakuje mi w tej galerii paru Twoich
perełek, ale i tak jest ekstra.

O, to się z chęcią zapytam, o które "perełki" chodzi. Staram się umieszczać w galerii subiektywnie dobre zdjęcia, czasem coś wykasuję, gdy nie spotka się z uznaniem innych (czego wyrazem jest głównie brak komentarzy), dlatego też jestem ciekaw, których zdjęć tam Twoim zdaniem brakuje. :)

Dnia 17.09.2009 o 18:01, Jackaloppe napisał:

Szczególnie podoba mi się pomysł na fotografię pt. "Hop!". Piękne to jest, normalnie piękne.

Dzięki. Mi te zdjęcie także się podoba, ale aż tak bym się nim nie zachwycał. ;)

Dnia 17.09.2009 o 18:01, Jackaloppe napisał:

Bardzo mi się podobają też odbicia w kroplach wody, widoczne na niektórych zdjęciach.
Kiedyś myślałem, że robione komputerowo (:P), dziś już mam jako-takie pojęcie i oświadczam,
że to jest genialne! :)

Kurczę, nie wiem jak to jest, ale jak już się raz zrobi całkiem niezłe zdjęcia w jednej tematyce, to później ciężko jest zrobić choć troszkę lepsze. Rosę fotografowałem gdzieś na początku kwietnia i do tej pory nie udało mi się ponownie uchwycić kropli wody. :/

Dnia 17.09.2009 o 18:01, Jackaloppe napisał:

Heh. Profeszjonal. Jednak przyznam, że duże nadzieje pokładałem w folderze "Panoramas",
a ten niestety mnie zawiódł. Jednak tak czy siak, kadry są świetne. Nic więcej powiedzieć
nie mogę. ;]

Dla mnie to jeden z najlepszych fotografów przyrody. Chciałbym kiedyś umieć zrobić takie zdjęcia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2009 o 21:53, Bumber napisał:

O, to się z chęcią zapytam, o które "perełki" chodzi. Staram się umieszczać w galerii
subiektywnie dobre zdjęcia, czasem coś wykasuję, gdy nie spotka się z uznaniem innych
(czego wyrazem jest głównie brak komentarzy), dlatego też jestem ciekaw, których zdjęć
tam Twoim zdaniem brakuje. :)


Będę wymieniał linkami.

http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_21/20090520213627.jpg i http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_23/20090606211239.jpg . Za zdjęciami przyrody z dużym zoomem nie przepadam, ale te dwa zdjęcia mają coś, co przyciąga wzrok.

http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_26/20090628103329.jpg - Nie trzeba komentować. Magia zdjęcia + wkradający się róż. I wszystko jasne. ;]

http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_28/20090708131950.jpg - Sam nie wiem jak to opisać. Motyw niekończącej się drogi, zima, piękna okolica. Tyle wystarczy. :]

Dnia 17.09.2009 o 21:53, Bumber napisał:

Dzięki. Mi te zdjęcie także się podoba, ale aż tak bym się nim nie zachwycał. ;)


Może rzeczywiście zbytnio je wychwalam, ale efekt jest powalający. :)

Dnia 17.09.2009 o 21:53, Bumber napisał:

Kurczę, nie wiem jak to jest, ale jak już się raz zrobi całkiem niezłe zdjęcia w jednej
tematyce, to później ciężko jest zrobić choć troszkę lepsze. Rosę fotografowałem gdzieś
na początku kwietnia i do tej pory nie udało mi się ponownie uchwycić kropli wody. :/


Przyroda. Jej nie okiełznasz. Trzeba korzystać, póki coś takiego jest.

Dnia 17.09.2009 o 21:53, Bumber napisał:

Dla mnie to jeden z najlepszych fotografów przyrody. Chciałbym kiedyś umieć zrobić takie
zdjęcia. :)


Łoj będziesz, będziesz...
Podobnie destro177 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 22:10, Jackaloppe napisał:

Tulipan w galerii jest, kwiaty pęcherznicy były, ale usunąłem z powodu braku zainteresowania.

Dnia 17.09.2009 o 22:10, Jackaloppe napisał:

. Za zdjęciami przyrody z dużym zoomem nie przepadam, ale te dwa zdjęcia mają coś, co
przyciąga wzrok.

Dzięki.

Zoomu akurat tutaj nie było, były pierścienie pośrednie i stałka. ;)

Dnia 17.09.2009 o 22:10, Jackaloppe napisał:

http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_26/20090628103329.jpg - Nie trzeba komentować. Magia
zdjęcia + wkradający się róż. I wszystko jasne. ;]

To moje pierwsze zdjęcie w podczerwieni. Wtedy miałem jeszcze duże problemy z obróbką. Ten "róż" to jeden z nich. Magnety nie powinno być na tego typu zdjęciach. Dzisiaj bym ją usunął. ;)

Dnia 17.09.2009 o 22:10, Jackaloppe napisał:

http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_28/20090708131950.jpg - Sam nie wiem jak to opisać.
Motyw niekończącej się drogi, zima, piękna okolica. Tyle wystarczy. :]

Zdjęcie robiłem w lecie. :P

Dnia 17.09.2009 o 22:10, Jackaloppe napisał:

/.../ Łoj będziesz, będziesz...

Taaa, chciałbym. ;)

Dnia 17.09.2009 o 22:10, Jackaloppe napisał:

Podobnie destro177 :D

Każdy ma takie same szanse. :)

Dzięki za miłe słowa. Fajnie jest przeczytać, że podobają się komuś zdjęcia, nam którymi pracowałeś dużo czasu. Tylko że po dużej dawce pochwał można popaść w samouwielbienie i nie zrobić już więcej ładnych zdjęć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2009 o 22:22, Bumber napisał:

Tulipan w galerii jest, kwiaty pęcherznicy były, ale usunąłem z powodu braku zainteresowania.


Wybacz niedopatrzenie.

Dnia 17.09.2009 o 22:22, Bumber napisał:

Zoomu akurat tutaj nie było, były pierścienie pośrednie i stałka. ;)


Jeszcze dużo nauki przede mną... ;D

Dnia 17.09.2009 o 22:22, Bumber napisał:

To moje pierwsze zdjęcie w podczerwieni. Wtedy miałem jeszcze duże problemy z obróbką.
Ten "róż" to jeden z nich. Magnety nie powinno być na tego typu zdjęciach. Dzisiaj bym
ją usunął. ;)


A ja Ci powiem, że ta niedoróbka nadaje zdjęciu jakąś magię. Przyciąga do siebie wzrok, ale nie nie dominuje na zdjęciu. Większy to plus niż minus. ;P

Dnia 17.09.2009 o 22:22, Bumber napisał:

Zdjęcie robiłem w lecie. :P


...
Jak już mówiłem, jeszcze dużo nauki przede mną. Założę się, że większość osób, które zobaczyłyby to zdjęcie, powiedziałaby, że było robione w zimie. ;) Jak ja zresztą...

Dnia 17.09.2009 o 22:22, Bumber napisał:

Taaa, chciałbym. ;)


Fakty faktami. :D

Dnia 17.09.2009 o 22:22, Bumber napisał:

Każdy ma takie same szanse. :)


Prawda.

Dnia 17.09.2009 o 22:22, Bumber napisał:

Dzięki za miłe słowa. Fajnie jest przeczytać, że podobają się komuś zdjęcia, nam którymi
pracowałeś dużo czasu. Tylko że po dużej dawce pochwał można popaść w samouwielbienie
i nie zrobić już więcej ładnych zdjęć. ;)


To mam już nie chwalić? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za double posta. Gram.pl dziś szwankuje i mamy tego efekty... ;)

O, właściwie wykorzystując okazję, skomentuję zdjęcie Ulvraitha. Wystarczy jedno słowo - dobreeeee! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować