Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2009 o 07:42, Galdor napisał:

Dawno mnie tu nie bylo... chyba troche mi sie technika poprawila, nie jestem pewny, w
kazdym razie jestem bardzo zadowolony z moich ostatnich zdjec:

Stawiam na dwa pierwsze. :)

Dnia 15.12.2009 o 07:42, Galdor napisał:

http://wsmieszek.deviantart.com/art/Shatin-142574950
-->Widok z dachu jednego z budynkow nalezacych do mojego uniwersytetu.

Trochę szkoda, że niebo jest czarne jak smoła. Zdjęcia nocne zdecydowanie lepiej robi się, gdy... nie ma nocy. Granatowe niebo lepiej kontrastowałoby z pomarańczowymi światłami. Ale zdjęcie i tak jest niezłe, przede wszystkim dobra jest kompozycja. Poręcz trafnie dzieli kadr na dwie części, oświetlone światłem o innej temperaturze barowej, a na dodatek prowadzi wzrok widza. Fajne. :)

Dnia 15.12.2009 o 07:42, Galdor napisał:

http://wsmieszek.deviantart.com/art/Pictures-144095939
-->Zdjecie zrobione podczas targu artystycznego.

Masz dobry wzrok. :) Zdjęcie jest w porządku. Nie zachwyca, ale i nie razi, a potrafi przyciągnąć uwagę. Szkoda trochę cienia w prawym dolnym rogu.

Dnia 15.12.2009 o 07:42, Galdor napisał:

Moim zdaniem najsłabsze zdjęcie z serii. Pokazuje góry... i tylko góry. Nie czuję ich klimatu, monumentalności (pomimo, że są wysokie). Za ciemno jest na dole, a góry zabrakło ciekawszego światła. Ot, poprawnie złożona panoramka.

Dnia 15.12.2009 o 07:42, Galdor napisał:

Nawet mi się podoba. Dół jest trochę za ciemny, choć z drugiej strony nie odciąga uwagi od wagonika. Widziałbym jednak trochę więcej otoczenia. Szczególnie ten pomnik (świątynia?) za wagonikiem wygląda interesująco. Może warto byłoby go trochę wyeksponować?

Pewnie się mylę, bo intencja twórcy była taka a nie inna, ale to tylko moje sugestie. Niemniej zdjęcie jest ok.

Dnia 15.12.2009 o 07:42, Galdor napisał:

http://wsmieszek.deviantart.com/art/Tian-Tan-Buddha-Believe-146401242
-->Dwa zdjecia z przed dwoch tygodni, zrobione podczas pokazywania HK mojej dziewczynie.

Materiał na dobre zdjęcie. Moim zdaniem rezygnacja z koloru nie była dobrym pomysłem. Fotografia jest przez to płaska, ponadto na dole dominuje głęboki cień. Słońce wylądowało prawie w centrum kadru, a nad nim zostało sporo wolnego miejsca. Coś dużo tych usterek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z końcówki września tego roku, przeleżało 3 miesiące, aż do dziś :)
Trafił mi się magic hour, i jakaś kobieta z ładnymi nogami to i złapałem za aparat :)

Pentax K100D f/5.6 czas: 320 ISO: 200, szkło kitowe 55mm

20091220200511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 20:09, destro177 napisał:

Centralny kadr, nieciekawa kompozycja, widać, że obiekt złapany na "cyknięcie". Jestem
na nie.

Centralny? hm.. przyjrzyj się ;)
Poza tym... obiekt "cyknięty" na ulicy to chyba idea street photo.. ale ja tam się nie znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2009 o 20:21, Cyngiel--Master napisał:

Centralny? hm.. przyjrzyj się ;)


Masz rację. Po prawej stronie dziewczyny jest 10 pikseli więcej niż po lewej. To już oznacza zastosowanie się do złotego podziału.

Dnia 20.12.2009 o 20:21, Cyngiel--Master napisał:

Poza tym... obiekt "cyknięty" na ulicy to chyba idea street photo.. ale ja tam się nie
znam ;)


Sprawia wrażenie cykniętego bez namysłu, w pośpiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,
szukam dyfuzora na lampę błyskową wbudowaną do aparatu kompaktowego - Canon''a A480. Szukałem na allegro, ale wszystko co znalazłem to dyfuzory na lampy aparatów większych gabarytowo.
Z góry dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 14:57, dulak napisał:

/.../


obawiam się, że nie znajdziesz czegoś takiego. możesz ew. kupić miękki kapturek z tworzywa z gumką naciąganą na lampę, jednak takie cuda widziałem też tylko i wyłącznie dla lamp o większych gabarytach. ale gumkę można wszyć inną albo coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad kupnem aparatu moje wybory były raz na canona raz na nikona wybór padł na nikona d3000 ponieważ jest za przystępną cenę . I takie pytanie czy ten aparat będzie dobry według was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 00:00, damian111 napisał:

/.../ I takie pytanie czy ten aparat będzie dobry według was ?

Rozumiem, że to koniecznie MUSI byś lustrzanka? Jeśli będziesz fotografował tylko "u cioci na imieninach" i w ogóle od święta, to radzę poważnie zastanowić się nad kompaktem. Za cenę najgorszej lustrzanki możesz mieć wybajerzonego kompakta.

A co do Nikona D3000, to jest to model... mocno średni. Ma kiepską matrycę, lekko tandetny korpus. Plus taki, że ma proste menu i wiele porad dla amatora, które wyświetlają się podczas fotografowania. Jeśli wcześniej nie miałeś żadnej styczności z fotografią, to może okazać się to bardzo przydatne.

Ja polecałbym znaleźć gdzieś Canona 450D. Ostatnio jego ceny mocno spadły, gdyż na rynek wszedł jego następca - 500D. Cena tego ostatniego jest nieco zawyżona, ale poprzedni model dosyć dużo staniał. A to przecież ciągle bardzo dobra puszka.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się też nad Olmypusami. Stosunkowo małe gabaryty, dobre obiektywy i niskie ceny działają na korzyść tego systemu. Za rozsądną kwotę można kupić Olka E-$30 lub nowszy model z tej serii (nie pamiętam dokładnie numeracji). Rozejrzyj się. :)

Patrz zawsze nie na sam korpus, bo ten możesz posiadać przez rok/dwa, ale na cały system, bo zmienić go jest już znacznie ciężej. Spróbuj sprecyzować co będziesz fotografował i jakie obiektywy dany system w tej dziedzinie fotografii oferuje. Takie perspektywiczne nastawienie podczas zakupu pozwoli uniknąć wiele nerwów i frustracji w przyszłości.

Ale i tak jest lepiej kupić kompakta, jeśli to ma być Twój pierwszy aparat w życiu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 21:55, pirz napisał:

/.../


Okay, dzięki. Pomyślę coś domowymi sposobami bo mi zdjęcia na makrze strasznie błyszczą od lampy błyskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 10:37, Bumber napisał:

> /.../ I takie pytanie czy ten aparat będzie dobry według was ?
Rozumiem, że to koniecznie MUSI byś lustrzanka? Jeśli będziesz fotografował tylko "u
cioci na imieninach" i w ogóle od święta, to radzę poważnie zastanowić się nad kompaktem.
Za cenę najgorszej lustrzanki możesz mieć wybajerzonego kompakta.

fakt

Dnia 26.12.2009 o 10:37, Bumber napisał:

A co do Nikona D3000, to jest to model... mocno średni. Ma kiepską matrycę, lekko tandetny
korpus. Plus taki, że ma proste menu i wiele porad dla amatora, które wyświetlają się
podczas fotografowania. Jeśli wcześniej nie miałeś żadnej styczności z fotografią, to
może okazać się to bardzo przydatne.

Nawet Kiepska matryca w lustrzance jest lepsza niż w kompakcie....

Dnia 26.12.2009 o 10:37, Bumber napisał:

Ja polecałbym znaleźć gdzieś Canona 450D. Ostatnio jego ceny mocno spadły, gdyż na rynek
wszedł jego następca - 500D. Cena tego ostatniego jest nieco zawyżona, ale poprzedni
model dosyć dużo staniał. A to przecież ciągle bardzo dobra puszka.

Z jednej strony odradzasz lustro z drugiej polecasz tylko innej firmy ....

Dnia 26.12.2009 o 10:37, Bumber napisał:

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się też nad Olmypusami. Stosunkowo małe gabaryty, dobre
obiektywy i niskie ceny działają na korzyść tego systemu. Za rozsądną kwotę można kupić
Olka E-$30 lub nowszy model z tej serii (nie pamiętam dokładnie numeracji). Rozejrzyj
się. :)

tylko matryce mocniej szumią w olkach....

Dnia 26.12.2009 o 10:37, Bumber napisał:

Patrz zawsze nie na sam korpus, bo ten możesz posiadać przez rok/dwa, ale na cały system,
bo zmienić go jest już znacznie ciężej. Spróbuj sprecyzować co będziesz fotografował
i jakie obiektywy dany system w tej dziedzinie fotografii oferuje. Takie perspektywiczne
nastawienie podczas zakupu pozwoli uniknąć wiele nerwów i frustracji w przyszłości.

Patrzenie na system dla laika czy początkującego fotoamatora jest tylko i wyłącznie mrzonką i pobożnym życzeniem ... bo trzeba znać podstawy i widzieć co ma z czym porównywać

Dnia 26.12.2009 o 10:37, Bumber napisał:

Ale i tak jest lepiej kupić kompakta, jeśli to ma być Twój pierwszy aparat w życiu :P


niech sobie każdy foci czym chce ... aparat i tak zdjęć nie robi....

PS ja używam starego dobrego Nikona D40 i sobie chwalę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 19:32, czaja24 napisał:

Nawet Kiepska matryca w lustrzance jest lepsza niż w kompakcie....

Jesteś pewny? Bo ja bym takimi ogólnikami nie rzucał. Przy dzisiejszym rozwoju technologicznym do kompaktów wrzuca się coraz lepsze matryce. W przypadku niektórych tanich lustrzanek ich jedyna przewaga w tej dziedzinie polega na tym, że ich matryce są po prostu większe.

Dnia 26.12.2009 o 19:32, czaja24 napisał:

Z jednej strony odradzasz lustro z drugiej polecasz tylko innej firmy ....

Jakbyś przeczytał moją wypowiedź DOKŁADNIE, to byś wiedział o co chodzi. A jeśli chcesz się tylko czegoś przyczepić...

Dnia 26.12.2009 o 19:32, czaja24 napisał:

tylko matryce mocniej szumią w olkach....

To było dawno i nieprawda. :P

Dnia 26.12.2009 o 19:32, czaja24 napisał:

Patrzenie na system dla laika czy początkującego fotoamatora jest tylko i wyłącznie mrzonką
i pobożnym życzeniem ... bo trzeba znać podstawy i widzieć co ma z czym porównywać

Tia, zasugerować też nie mogłem? Przepraszam.

Domyślam się, jaki cel miał Twój post. Następnym razem zamiast marnować swój czas, doradziłbyś koledze, gdy ten prosi o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc tak była by to pierwsza lustrzanka dotychczas używałem kompaktu dmc-fz7 ale ostatnia zauważać że co się psuje a gwarancji już nie mam. Nad canonem 450d też się rozglądałem ale bardziej wybrał bym canon 1000d ponieważ jest trochę tańszy a nie odbiega 450d o nikona d3000 pytam bo cena jest nie duża a taki zły to on chyba nie jest, ale co nie którzy zapomnieli że to jest sama dolna półka lustrzanek

Moje zainteresowania w fotografii to krajobrazie i piękno natury jakieś makro od czasu do czasu i zdjęcia " u cioci na imieninach "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować