Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

No wiec tak.
Chodzilo mi o punkt 1). Toto sie rusza automatycznie, ale czy mozna manualnie? Czy tego sie nie dotyka? (Wsuwa i sie wysuwa) ;D Chyba rozumiecie ;) (To jest ten Wasz "cienszy pierscien"?
A ta cala "przyslona" to jak sie tym steruje? I gdzie to jest ;D

Przepraszam za pytania, ale totalna ciemność przed oczyma gdy mysle o tej fotografii. A moze jakos moglbym pomoc poczatkujacej amatorce, dzieki Waszym postom.

20120815191624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 19:17, DesMonD__PL napisał:

Przepraszam za pytania, ale totalna ciemność przed oczyma gdy mysle o tej fotografii.
A moze jakos moglbym pomoc poczatkujacej amatorce, dzieki Waszym postom.


http://www.optyczne.pl/index.php?poradniki=15

Tu masz podstawy podstaw (nie przejmuj się że sony alpha, aparaty są generalnie podobne, a tu mowa o podstawach) i może zamiast nowego obiektywu, lepiej zakupić książkę o fotografii ? ;)

Edit: I koniecznie przeczytaj instrukcję do aparatu ! Tam będziesz miał napisane, jak w twoim modelu zmieniać takie rzeczy jak ISO czy przysłona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego iso i przyslony. To niepotrzebnie napisalem ;D bo tak z popedu, a sie okazalo, ze ona
to wszystko wie ;D Wiec, ja sie juz nie wtracam ;D Najwyzej jakby miala pytania to bede pisal ;)
Dziekuje.

PS. Ale powiedzcie, mozna tym krecic czy nie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 19:55, DesMonD__PL napisał:

PS. Ale powiedzcie, mozna tym krecic czy nie ;D

można, ale jak masz Auto-focus, czyli automatyczne ustawianie ostrości to nie ma sensu, czytaj, jak aparat Ci dobrze ustawia ostrość to nie tykaj ;)
A jak już chcesz sam ustawić ostrość, to wduś migawkę do połowy i wtedy przekręć, albo wyłącz AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chce kupić siostrzenicy na urodziny aparat cyfrowy. Moglibyscie poradzić mi który z tych wybrać: http://www.komputronik.pl/category/9308/Aparaty_cyfrowe.html ?
Zuzia interesuje się fotografią, ale nie wiem czy poradzi sobie z obsługą takiego aparatu… Jak myślicie, to dobry pomysł na prezent dla pietnastolatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje aparatu hybrydowego dla osoby początkującej. Aparat potrzebny na zajęcia fotografii, w zakresie kształcenia na technika reklamy. Z racji faktu, że przedmiot ten nie jest wiodącym na tym kierunku, poszukuje aparatu, z którym poradzi sobie osoba początkująca, nie mająca do tej pory kontaktu z tego rodzaju sprzętem. W skrócie - aparat potrzeby na zajęcia w technikum, toteż jego specyfikacja i możliwości nie muszą przekraczać średniego pułapu. Najważniejsze, by stosunek jakość a cena był satysfakcjonujący. Cena ? Do 800 złotych. Nie znam rynku a przede wszystkim możliwości określonych aparatów, dlatego też proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzisiaj podczas robienia reportażu chrzcielnego spotkała mnie dość niemiła niespodzianka. Otóż przy robieniu zdjęć na prawie wyczerpanej baterii zauważyłem, lustro nie podnosi się do końca a zawiesza w połowie przez co zdjęcia się nie robią. Z technicznej strony jestem słaby. Chciałem się upewnić czy dane zjawisko jest przyczyną słabych akumulatorów czy może jeszcze czegoś innego? Dzisiaj udało mi się dokończyć reportaż, jednakże nie chciałbym by podobna sytuacja przytrafiła się w połowie wykonywania zlecenia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mi bateria siada to najpierw nie pozwala robić zdjęć na dłuższych czasach, rzędu 30sek, a potem wszystkich, ale żeby zatrzymywało lustro w połowie się nie spotkałem. Najlepiej napisz maila do producenta/serwisu z zapytaniem czy tak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 21:27, DesMonD__PL napisał:

Prosze o program do podgladu RAWow z Canona600D.... Bo zwariuje.
Prosty i szybki

XnView

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 21:27, DesMonD__PL napisał:

Prosze o program do podgladu RAWow z Canona600D.... Bo zwariuje.
Prosty i szybki

Jeśli do podglądu, to polecam Fast Stone Image Viewer (o ile zdjęcia są w RGB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam stare zdjęcie z dowodu swojego dziadka.
Czy jest możliwe, aby je powiększyć kilkukrotnie bez utraty jakości i potem wydrukować?

Zdjęcie mam tylko w formie rzeczywistej, nie jako plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 13:36, Diverso napisał:

/.../ Czy jest możliwe, aby je powiększyć kilkukrotnie bez utraty jakości i potem wydrukować? /.../

To zależy od kilku czynników:
1) fizycznej wielkości zdjęcia i jego jakości,
2) rozdzielczości skanera,
3) wielkości wydruku.

Generalnie im większa rozdzielczość skanera, tym większą odbitkę możesz wydrukować bez utraty jakości. Naturalnie istnieją metody zwiększania rozdzielczości, ale nigdy nie są one bezstratne w ilości szczegółów.

Inaczej: rozdzielczość możesz zwiększać dowolnie i drukować w dowolnych rozmiarach, ale optymalną jakość uzyskasz tylko patrząc na odbitkę z odpowiedniej odległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 14:08, Diverso napisał:

Czyli mogę udać się do zakładu fotograficznego i ewentualnie taka operacja zostanie przeprowadzona?

tak, w przypadku starych zdjęć mogą je również odnowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 14:08, Diverso napisał:

Czyli mogę udać się do zakładu fotograficznego i ewentualnie taka operacja zostanie przeprowadzona?

Tak - o ile zakład dysponuje odpowiednio dobrym skanerem i wykonuje odbitki pożądanej wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zainstalowałem PS Lightroom 3 i po zaimportowaniu przyciemnia mi zdjęcia i zmienia kolory na cieplejsze. Po wyeksportowaniu zdjęcia wyglądają dużo bladziej niż to ustawiłem w LR. O co tu chodzi? Zdjęcie jakie importuję to RAWy Canona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować