Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Hi
Co najbardziej opłaca się kupić w cenie 1 - 1,5 tyś zł max ? Przyszły właściciel nie ma żadnych specjalnych wymagań, byle zdjęcia robiło się prosto i wychodziły ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat padł jakiś czas temu, ale może ktoś będzie wiedzieć.
Planuję kupić obiektyw szerokokątny do swojego bezlusterkowca (Samsung NX300). Samsung ma w swojej ofercie 3 obiektywy tego typu, do tego "naleśniki" więc idealnie, bo po to kupiłem taki aparat - żeby był poręczny. 16mm / F.2.4, 20mm / F2.8 i 30mm / F2.0. Nie wiem na jaki się zdecydować? Który będzie najbardziej uniwersalny?
Jest jeszcze FishEye 10mm ale on się kompletnie nie opłaca.

PS. Ktoś może zna jakiś sklep, gdzie kupię tanio obiektywy? Bo sporo osób chwali się, że kupiło ww. za ok. 200-300 zł, a ja nie znalazłem taniej jak za 800.

@Maxxp - wiem, że długo po pytaniu, ale polecam Manfrotto (sam taki mam) i Benro. Porządne firmy, a i monopody od nich specjalnie dorgie nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Za dwa tygodnie wybieram się w dość egzotyczną podróż i chcąc mieć z niej jak najwięcej, postanowiłem kupić sobie apart kompaktowy. Przekonującym argumentem była bateria niezależna od telefonu (iPhone wytrzymałby tak 3 godziny i umarł) oraz lepsza jakość zdjęć.

Doradźcie mi proszę jaki kompakt bylby najlepszy jako właśnie taki substytut smartphone''a do zdjęć z dobrą jakością (lepsza niż nowoczesne telefony) ale jednocześnie był prosty w obsłudze (wyciągnij i zrób zdjęcie szybkei zdjęcie sytuacyjne - schowaj), możliwie kompaktowy (do kieszeni) i nie za drogi - myślę w okolicach 500-600 zł.

Dzięki za czas, to pytanie już dość dawno mnie męczyło i chętnie dowiem się co myślicie! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować