Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2005 o 23:17, Vaxinar napisał:

Heh, takie zdjęcia nie można wykonać byle aparatem, teraz już to wiem napewno... Aby coś takiego powstało
trzeba mieć jednak sprzęcior więc się jednak nie zamartwiaj :)


E tam ten aparat to tylko kompakt cyfrowy władowali w niego 8 MP dobrą lampę błyskową no i statyw ważną rolę też zagrał:-). Raczej jestem zadowolony z Konica-Minolta Dimage A200. Ale to dalej niejest to o co mi chodzi po głowie te kamienie ładnie wyszły ale one takie niebyły naprawde były takie HARD. Ale jak na aparat cyfrowy za 2000PLN jestem nawet zadowolony, chociaż wolałem robić zdjęcia starą Yashiką z zoomem 75-90 mm kurka ten zoom to coś super.:-) A zdjęcia to czyste wychodziły jak łza kiedyś je zeskanuje to wam pokaże oco mi chodzi :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 23:43, buras napisał:

Nie rozpaczam ... zbieram cierpliwie na nasadki i bede probowal wycisnac z niego co sie da ... zima i jesien to naprawde
ciekawe okresy do zdjec, chociaz nie beda one tryskac sloncem i barwami... ale szarosci tez sa urocze. No i moze pobawie
sie fotografia czarno-biala...


A właśnie, ja chyba kiedyś w zime wybiore się do takiego dość gęstego parku oddalonego od mojego domu o jakieś 20 minut drogi pieszo i tam się pobawie, ale prócz parków gdzie by tu jeszcze można ładnie "zapolować" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 15:54, kamilimaciek1 napisał:

Lasssss lub STare miasto jeśli posiadasz w swoim mieście ^^]


No jest taki jakby ni to lasek ni to park, ale to dopiero pójde jak śnieżek spadnie, czyli jeszcze troszke ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Dodam od siebie ze mostki, tym bardziej te polokragle z parkow, z rzeczka pod spodem plynaca, stare ruiny (jest kilka w mojej okolicy :), drzewa, niektore naprawde fikusnie przysypane wygladaja. Zamarzniete stawy z kaczkami i labedziami... oj tematow jest kupa ... wystarczy sie porozgladac troche ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 17:55, Galdor napisał:

Coś strasznie cicho się zrobiło tutaj ^^
Ocenilby kto zdjecia, zapytal sie o aparat a nie tak milczycie...


Jak sobie życzysz...
Wszystkie prace są bardzo dobre, "Zasisze" mi się nie zabardzo podoba, ale to tylko moje zdanie.
Za to "Gloria" gdzie widać te cudowne promienie prześwitające przez chmurki i "Złoty Zachód" to arcydzieła...
Rozumiem, że nie fotografowałeś swoim aparatem czyli jak ? Na ten konkurs dano Ci aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 18:15, Vaxinar napisał:

"Zasisze" mi się nie zabardzo podoba, ale to tylko moje zdanie.

Nie tylko Twoje. Do teraz sie zastanawiam, dlaczego akurat to zdjecie dalem... ;)

Dnia 28.10.2005 o 18:15, Vaxinar napisał:

Za to
"Gloria" gdzie widać te cudowne promienie prześwitające przez chmurki i "Złoty Zachód" to arcydzieła...

Dziekowac, dziekowac ^^

Dnia 28.10.2005 o 18:15, Vaxinar napisał:

Rozumiem, że nie
fotografowałeś swoim aparatem czyli jak ? Na ten konkurs dano Ci aparat?

Ojca aparat, ale on tak masowo cyka crapy ze dostac sie do niego to cud istny ;) Ale to jeszcze w Polsce zdjatka robione. Teraz mam juz swoje Sony Cybershot DSC-P150 z obiektywikiem Carla Zeissa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod spodem trzy zdjęcia koron drzew ;) Zrobione dzisiaj na poczekaniu. Niestety muszę dodać je w trzech postach bo inaczej wyskakuje błąd :/

P.S.
Słaba jakoś dlatego bo robione z samachodu podczas jazdy i duży zoom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ta...
zdjecia nie ostre, i tak na dobra sprawe nie wiem co one maja przedstawiac? liscie jak lisce, a gdzie dol drzewa? pomijajac fakt ze wszystkie 3 sa prawie takie same, to jak dla mnie kadry kompletnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 22:00, dyeka napisał:

no ta...
zdjecia nie ostre, i tak na dobra sprawe nie wiem co one maja przedstawiac? liscie jak lisce, a gdzie dol drzewa?
pomijajac fakt ze wszystkie 3 sa prawie takie same, to jak dla mnie kadry kompletnie bez sensu.


Cóż, troche ostro poleciało.
Przedstawiają to co mają, czyli właśnie chodziło mi o uchwycenie gałęzi i liści, nigdy nie widziałeś taki zdjęć na necie? A co do ostrości, wierz mi że musiałem się sporo nagimnastykować aby to w ogóle zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne z tych trzech mnie nie zachwycilo w jakis sposob. Dwa pierwsze zupelnie do niczego, pomijajac nieostrosc, trzecie troszki lepsze, ale tak czy siak za dobre to ono nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować