Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2005 o 18:28, Vaxinar napisał:

... Słaba jakoś dlatego bo robione z samachodu podczas jazdy i duży zoom ;)

Zjechali Cię trochę za jakość zdjęć i ja nie uważam ich za porażające. Traktuję je jednak jako wprawki warsztatowe. Jeśli to ma być z jadącego auta i na dużym zoomie to znaczy, że szukasz nowych form. Fachowcy powinni poradzić ci jak poprawić jakość a nie stwierdzać jedynie, że zdjęcia są kiepskie bo to sam widzisz. Ja próbowałem zrobić tego typu zdjęcie swoim aparacikiem ;) i wyszło jeszcze gorzej (sprzęt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 11:21, jadam napisał:

Zjechali Cię (...)


Cóż, to była taka mała prowizorka i jak sam piszesz próba czegos nowego, chodziło mi tu o ładne uchwycenie samych gałęzi i liści, ale nie za bardzo się udało, więc poczekam aż wyjade gdzieś w konkretne miejsce ...

Dnia 31.10.2005 o 11:21, jadam napisał:

Galdor

Prace jak zawsze bardzo dobre, tylko za nic w świecie pojęcia nie mam co to jest to takie niebieskie na 1 fotce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 12:34, Vaxinar napisał:

Prace jak zawsze bardzo dobre, tylko za nic w świecie pojęcia nie mam co to jest to takie niebieskie na 1 fotce ;)


To wszystko jest jeziorko. Dokładniej jest to Five Colors Pool w Huanglong Valley (Dolina Żółtego Smoka). Niesamowite miejsce, nierzeczywiste kolory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 12:34, Vaxinar napisał:

> Zjechali Cię (...)

Cóż, to była taka mała prowizorka i jak sam piszesz próba czegos nowego, chodziło mi tu o ładne
uchwycenie samych gałęzi i liści, ale nie za bardzo się udało, więc poczekam aż wyjade gdzieś w konkretne miejsce ...

>
Galdor
Prace jak zawsze bardzo dobre, tylko za nic w świecie pojęcia nie mam co to jest to takie niebieskie na 1 fotce ;)


To niebieskie to pewnie jakiś domek gdzie sobie chińczyki mieszkają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaah! Tegez niebieskie! ;)

Jest to świątynia buddyjska, jedna z trzech, które znajduja sie na terenie ''parku krajobrazowego'' (National Heritage Reserve & National Nature Reserve...blah blah blah... ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 16:09, Galdor napisał:

To
wszystko jest jeziorko. Dokładniej jest to Five Colors Pool w Huanglong Valley (Dolina Żółtego Smoka). Niesamowite miejsce,
nierzeczywiste kolory :)


Faktycznie niesamowite miejsce i raj dla oka, rozumiem że się w Chinach było ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 17:58, Vaxinar napisał:

Faktycznie niesamowite miejsce i raj dla oka

Mam więcej zdjęć, o wiele lepszych moim zdaniem, ale trzymam je na jakiś konkurs. Jako ich przedsmak może być zdjęcie Huanglong2 oraz pytania wielu osób, którym pokazywałem wywołane zdjęcia - "A to jest pocztówka?" :)

Dnia 31.10.2005 o 17:58, Vaxinar napisał:

rozumiem że się w Chinach było ?
;)

Nie było... jest :) Ale to nie tamat na ten topic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Vaxinar - nie martw sie, nie jest zle :D
@ Galdor - fajne te Chiny ... jak bede bogatszy to sie tam na wycieczke na pewno wybiore ... naprawde niesamowity kraj...

no to kozystajac z jesieni daje dwie fotki ... dzisiaj Swieto Zmarlych, moze nie bedzie to szczytem taktu, wybrac sie wieczorkiem na cmetaz i popstrykac fotki, ale chyba sie nie powstrzymam ... malo kiedy mozna zobaczyc taka gre swiatel i nastroj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 09:55, buras napisał:

no to kozystajac z jesieni daje dwie fotki ... dzisiaj Swieto Zmarlych, moze nie
bedzie to szczytem taktu, wybrac sie wieczorkiem na cmetaz i popstrykac fotki, ale chyba sie nie powstrzymam ... malo kiedy
mozna zobaczyc taka gre swiatel i nastroj ...


Bardzo dobra fotki, tylko moim zdaniem na pierwszej żona i ... dziecko mogliby być dalej... ;) Nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 09:55, buras napisał:

no to kozystajac z jesieni daje dwie fotki ...

Na pierwszym, jak to wyżej zaznaczył Vaxinar, postacie są za blisko.
Drugie ujęcie o wiele lepiej by wyglądało, jakbyś zrobił jedynie ścieżkę i jej prawą stronę w ujęciu pionowym.

Tak zupełnie na marginesie to mam nieodparte wrażenie, ze zonę to znam, ale ni cholery nie mogę sobie przypomnieć, skąd. ^^

Dnia 01.11.2005 o 09:55, buras napisał:

dzisiaj Swieto Zmarlych, moze nie
bedzie to szczytem taktu, wybrac sie wieczorkiem na cmetaz i popstrykac fotki, ale chyba sie nie owstrzymam... malo kiedy
mozna zobaczyc taka gre swiatel i nastroj ...


To czekam z niecierpliwością na fotki, dodasz niedługo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej fotki w zasadzie macie racje ... chociaz zalezalo mi bardziej na zrobieniu portretowki, jednak nieco przesadzilem z zoomem... strasznie ciezko dobze wykadrowac malucha dla ktorego 5 sek to wiecznosc :D
Odleglosc od drzewka to bylo cos ok 10-12m ...
Druga fotka w sumie z innym ulozeniem kadru wyjdzie lepiej ... dzisiaj sprobuje...
Zapodaje przy okazji zdjatko calosciowe :)
Heh ... w Chinach dopiero bede :D, moja sliczna tez ... chyba ze z rodzimego kraju, ale to byl by zbyt duzy zbieg okolicznosci ...chociaz ...

Accu sie laduja, 512 uszykowana ... na pewno znajdzie sie kilka fajnych zdjec do pokazania ... klne tylko na brak duzego statywu ... pomoglo by to wieczorem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 10:25, buras napisał:

Heh ... w Chinach dopiero bede :D, moja sliczna tez ... chyba ze z rodzimego kraju, ale to byl by zbyt duzy
zbieg okolicznosci ...chociaz ...

Oczywiście mówię że z Polski pamiętam ;) Albo znam kogoś wręcz identycznego... gaah.. ta pamięć ;)

Dnia 01.11.2005 o 10:25, buras napisał:

Accu sie laduja, 512 uszykowana ... na pewno znajdzie sie kilka fajnych zdjec do pokazania
... klne tylko na brak duzego statywu ... pomoglo by to wieczorem ...

No cóż ;) Ja też muszę się obejść bez statywu. Trzymanie bez ruchu aparatu nawet po 10 sekund w wyciągniętych rękach to męczarnia straszna, ale często efekt satysfakcjonujący :) Na zdjęcia czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 10:40, Vaxinar napisał:

No to jakto Panowie - Buras i Galdor, tylko ja tutaj o wiele młodszy od Was mogę się pochwalić statywem ? :)

he he ... juz niedlugo :D zbieram sie do zakupu od jakiegos czasu, ale zawsze znajduja sie inne wydatki ... ale nie odpuszcze go sobie w tym miesiacu ... o tej porze roku robienie zdjec bez statywu staje sie nieco utrudnione ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 10:40, Vaxinar napisał:

No to jakto Panowie - Buras i Galdor, tylko ja tutaj o wiele młodszy od Was mogę się pochwalić statywem ? :)

Ja na razie nie potrzebuje, ręce mi się nie trzęsą ;P


Dwa kolejne zdjęcia - reszte na jakiś konkurs trzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Galdor ---> Faktycznie pierwsze zdjęcie, z tą drogą świetne.


A z racji, że już dawno nic nie wrzucałem, to daje [moim zdaniem] moją najlepszą fotke ever! A jestem z niej dumny, bo ona nie tylko pokazuje widoczki i inne przedmioty które się widzi na codzień, tylko że przedstawia COŚ KONKRETNEGO!!! A na tym właśnie moim zdaniem zdjęcia polegają.

Zdjęcie zrobione w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować