Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Pisałem już, że nie chodzi mi o bajery, a głównie o to żeby aparat był solidny ;)
To jest główna przewaga, a reszta jest w tle.

400D ma to do siebie, że wygląda za delikatnie, a części obudowy nie są najlepiej dopasowane :/
Boję się, że przy pierwszej przygodzie mógłby się po prostu popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 00:50, Monastor napisał:

Pisałem już, że nie chodzi mi o bajery, a głównie o to żeby aparat był solidny ;)
To jest główna przewaga, a reszta jest w tle.

400D ma to do siebie, że wygląda za delikatnie, a części obudowy nie są najlepiej dopasowane
:/
Boję się, że przy pierwszej przygodzie mógłby się po prostu popsuć.



Mój kuzyn ma 300D. Kupił go jak był w Kenii. Miał go tam rok, przyleciał do Polski i znowu wyleciał tam na 2 lata. Do tej pory z aparatem wszystko jest ok, nie miał żadnego problemu, a wiadomo jak to w Afryce jest. Pełno pyłu, duża wilgotność. Widać z tego, że aparat jest solidny. Wiadomo zawsze może się pył na matrycy znaleźć, ale 400D ma mechanizm jej czyszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2007 o 07:28, Pingus napisał:

Mój kuzyn ma 300D. Kupił go jak był w Kenii. Miał go tam rok, przyleciał do Polski i znowu
wyleciał tam na 2 lata. Do tej pory z aparatem wszystko jest ok, nie miał żadnego problemu,
a wiadomo jak to w Afryce jest. Pełno pyłu, duża wilgotność. Widać z tego, że aparat jest solidny.
Wiadomo zawsze może się pył na matrycy znaleźć, ale 400D ma mechanizm jej czyszczenia


Tak, tylko 300d i 400d to całkiem inna bajka. 300d jakby nie patrzeć jest dość solidnie zbudowany i większy od 400d (wiem, bo mam 300d). 400d to taka zabawka jest i zdarza sie mu czasami skrzypieć (obudowa). A ten mechanizm czyszczenia mtrycy to też nie jest znowu takibajer - równie dobrze spisuje sie patyczek do uszu w roli czyszczacza matrycy :)

---> Monastor
Jesłi o ergonomię i wytrzymałość Ci chodzi to rzeczywiście zdecydowanie 20d. Chociaż może zastanów się nad 400d + grip?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:16, Comatus napisał:

Jesłi o ergonomię i wytrzymałość Ci chodzi to rzeczywiście zdecydowanie 20d. Chociaż może zastanów
się nad 400d + grip?

Grip nie zapewni mi większej wytrzymałości, ani szczelności... ewentualnie mógłbym się zastanowić nad obudową podwodną, ale głupio takie coś nosić na mieście, a do tego jest strasznie drogie xD

Aktualnie robię zwiad odnośnie czułości wszystkich aparatów na podczerwień :)
Tutaj z kolei przydatnym w fotografii IR wydaje się być Nikon D70s, który też wchodzi w grę. Jakkolwiek nie mam danych co do Canona D20 :)
Wiem tylko, że D10 jest do tego kiepski, a D30 świetny ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wziąłem się za zdjęcia makro. Używając soczewki 10dpi, udało mi się wykonać całkiem niezłe fotki, co zresztą można obejrzeć poniżej.

Dwa pierwsze zdjęcia dość słabo doświetlone. Niestety, drzewo rzucało cień nie do przejścia. Niemniej jednak jestem z tych zdjęć zadowolony. Trzmiel był wyjątkowo skory do współpracy. :)

Dwa ostatnie zdjęcia to przydomowa wierzba wręcz oblegana przez pszczoły. Niestety, były dość podenerwowane i nie chciały zostać na dłużej w kadrze. ;) Musiałem więc korzystać z zoomu, co przy soczewce dość drastycznie zmniejszało ostrość. Ale chyba nie jest źle. Zresztą oceńcie sami.

Wszystkie fotki robione na ISO 100, ze zmniejszoną redukcją szumów, specjalnie dla Monastora. ;) Mi osobiście najbardziej podobają się pszczółki. Przy fotografowaniu nie ucierpiał żaden owad, ale fotograf został dość boleśnie pokąsany. :/ Czasem trzeba się poświęcić... ;)

20070326200057

20070326200226

20070326200405

20070326200526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aberracja troszkę przeszkadza na jednym zdjęciu, ale ogólnie całkiem sympatyczne w 800x600 :)
możesz pokazać ze dwie w pełnych rozmiarach?
Jedno z soczewką i jedno w cieniu.

BTW
Widział ktoś z Was testy nowego Olympusa z 18-krotnym zoomem?
Cośtam 550 się nazywa ^^

W każdym razie można się pośmiać z niektórych rozwiązań. Na przykład z celowości użycia ISO 5000 w takim aparacie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2007 o 16:23, Monastor napisał:

Grip nie zapewni mi większej wytrzymałości, ani szczelności... ewentualnie mógłbym się zastanowić
nad obudową podwodną, ale głupio takie coś nosić na mieście, a do tego jest strasznie drogie
xD


O gripie to pisałem w sensie ergonomii :) A co do wytrzymałości to nie ma co panikować, przecież nie będziesz rzucał aparatem :P
No ale zasze 20d to 20d :)
Chociaż ja bym kupił 400d/350d i do tego lepsze szkło :)

Dnia 26.03.2007 o 16:23, Monastor napisał:

Aktualnie robię zwiad odnośnie czułości wszystkich aparatów na podczerwień :)


Nie wiem czy przypadkiem 20Ds nie ma takiej opcji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 00:11, Comatus napisał:

Nie wiem czy przypadkiem 20Ds nie ma takiej opcji....

Opcji?
Nie wiedziałem że jest do tego jakaś opcja. Chyba po prostu aparat jest bardziej lub mniej czuły na podczerwień. Takie zdjęcie zrobisz raczej każdym cyfrowym lustrem, ale nie przy każdym efekty są takie same.

Raczej skłaniam się ku kupnie zestawu Canon 400D + nieco lepszy obiektyw, albo Canon 400D + kit + filtry, ewentualnie Nikon D70s + bdb obiektyw lub Nikon D70s + dobry obiektyw + filtry

Kombinować można sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2007 o 00:31, Monastor napisał:

Opcji?


Moze źle się wyraziłem, opcji w senie, ze można zrobić, a nie, ze wciśniesz guziczek i masz :)
Bo 20Ds był robiony chyba do astrofotografii, ale nie jestem pewien :(

Dnia 27.03.2007 o 00:31, Monastor napisał:

Kombinować można sporo :)


Kombinować to dopiero zaczniesz jak już sobie lustro kupisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 00:38, Comatus napisał:

Kombinować to dopiero zaczniesz jak już sobie lustro kupisz :P

Obawiam się że jak Monastor kupi już to lustro to będzie dużo mniej kombinował niż teraz... ;) Po prostu będzie miał aparat i robił nim zdjecia, a nie zastanawiał się "a może by tak..." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kombinować nie będę tak wiele, bo przynajmniej będę wiedział co robić :)
Robienie zdjęć aparatem (jakimkolwiek) jest o wiele łatwiejsze niż wybór aparatu podczas kupna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2007 o 19:36, Grucha91 napisał:

Obawiam się że jak Monastor kupi już to lustro to będzie dużo mniej kombinował niż teraz...


No ale potem będzie dylemat typu jaki teraz obiektyw, a jaki filtr? A może statywik jakiś ;)

--> Monastor
Ja tam z wyborem nie miałem problemu :D Zadecydowała kasa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 00:41, Comatus napisał:

--> Monastor
Ja tam z wyborem nie miałem problemu :D Zadecydowała kasa :(

Ja też niestety bogaty nie jestem.
Najbardziej poważnie chyba rozpatruję zestaw: Canon EOS 400D +
Canon EF 28-105mm f/3.5-4.5 II USM

Do tego zostanie troszeczkę pieniędzy na kartę pamięci i filtry, ale nie będzie tego dużo. Chyba że znajdę jakieś dodatkowe źródło przychodów. Na przykład sprzedam jakieś gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2007 o 01:11, Monastor napisał:

Najbardziej poważnie chyba rozpatruję zestaw: Canon EOS 400D +
Canon EF 28-105mm f/3.5-4.5 II USM


Też się przymierzam do tego obiektywu lub do 24-85 USM, bo kit ostatnio mi pada i staje sie coraz krótszy (errod99).

Dnia 28.03.2007 o 01:11, Monastor napisał:

Do tego zostanie troszeczkę pieniędzy na kartę pamięci i filtry, ale nie będzie tego dużo.


Jak filtr to bierz polaryzacyjny, nie baw sie w żadne UVki - strata kasy, a tylko psują obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tam ufałki i polary :) Nie ma mowy o tym
Takie rzeczy to ja mam na kompie :D

Chcę podczerwony i szary. Żeby robić fotki w podczerwieni i wydłużać ekspozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 20:57, Monastor napisał:

Co tam ufałki i polary :) Nie ma mowy o tym
Takie rzeczy to ja mam na kompie :D


Polarek na kompie to jednak nie jest do końca to samo :-)

Dnia 31.03.2007 o 20:57, Monastor napisał:

Chcę podczerwony i szary. Żeby robić fotki w podczerwieni i wydłużać ekspozycje


Polarkiem też śmiało możesz wydłużać ekspozycję.
A co do filtra podczerwonego to słyszałem, nawet troszkę poczytałem, al jak nerazie nie miałem styczności. Jakbyś już miał to zamieść jakieś sample i gdzie to można kupić :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 20:57, Monastor napisał:

Co tam ufałki i polary :) Nie ma mowy o tym
Takie rzeczy to ja mam na kompie :D


Polarek na kompie to jednak nie jest do końca to samo :-)

Dnia 31.03.2007 o 20:57, Monastor napisał:

Chcę podczerwony i szary. Żeby robić fotki w podczerwieni i wydłużać ekspozycje


Polarkiem też śmiało możesz wydłużać ekspozycję.
A co do filtra podczerwonego to słyszałem, nawet troszkę poczytałem, al jak nerazie nie miałem styczności. Jakbyś już miał to zamieść jakieś sample i gdzie to można kupić :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 22:27, Comatus napisał:

Polarek na kompie to jednak nie jest do końca to samo :-)

Fakt, ale rzadko robię zdjęcia czemuś co jest pod wodą albo za szybą :P
Z kolei do zwiększenia kontrastu w zupełności wystarczy oprogramowanie.

Dnia 31.03.2007 o 22:27, Comatus napisał:

Polarkiem też śmiało możesz wydłużać ekspozycję.

O ile działek :P
Na pewno nie o 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 11:53, Comatus napisał:

Zdradzisz sie co chcesz focić?

Bardzo długie ekspozycje z ruchem ulicznym, wzburzoną wodą... Można uzyskać świetne efekty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować