Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2007 o 16:24, Monastor napisał:

> Zdradzisz sie co chcesz focić?
Bardzo długie ekspozycje z ruchem ulicznym, wzburzoną wodą... Można uzyskać świetne efekty
;)

Wiem, mam kilka takich zdjęć, ale dąło radę bez żadnej pomocy :)
Na kliszaku to nawet 10 minut naświetlałem na ISO 400 i tez wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 20:15, Comatus napisał:

Wiem, mam kilka takich zdjęć, ale dąło radę bez żadnej pomocy :)
Na kliszaku to nawet 10 minut naświetlałem na ISO 400 i tez wyszło :)

10 minut?
Ja na takich czasach robiłem zdjęcia gwiazd :)
Rozumiem, że robiłeś na maksymalnej przysłonie.
Co to za warunki oświetleniowe były?

Swoją drogą niezły dylemat jest z obiektywami.
Mam kasę na Canona 400D i chciałbym kupić jakiś obiektyw lepszy od kitowego, ale żeby był do 1000 zł.
Myślałem o Sigmie 28-105mm f/2.8-4 DG Asp. IF, albo Canonie EF 28-105 mm f/3.5-4.5 II USM
Jednak o obydwu naczytałem się niefajnych rzeczy. Podobnie jak o wielu innych obiektywach tej klasy.

Może masz coś do polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2007 o 20:23, Monastor napisał:

Swoją drogą niezły dylemat jest z obiektywami.
Mam kasę na Canona 400D i chciałbym kupić jakiś obiektyw lepszy od kitowego, ale żeby był do
1000 zł.
Myślałem o Sigmie 28-105mm f/2.8-4 DG Asp. IF, albo Canonie EF 28-105 mm f/3.5-4.5 II USM
Jednak o obydwu naczytałem się niefajnych rzeczy. Podobnie jak o wielu innych obiektywach tej
klasy.

Może masz coś do polecenia?


W takim przypadku polecam Sigmę 18-200. Ja dałem za nią niewiele ponad mówioną kwote 1000zł., a jakość jest godna tej ceny. Mam tylko zastrzeżenie co do zmieniania ostrości - trochę "skrzypi" ale na prawdę nie wiele. Myślałem nad kupnem Nikkora ale on jest za ponad 3000zł. więc wolę mieć obiektyw taki sam tylko że z innej firmy, i ciut gorszej jakości i zaoszczędzić te 2000zł... dobra dość nudzenia - jeśli chcesz jakiś dobry obiektyw, za niską cenę to Sigma.

PS.Ja mam Nikona D40, ale to tylko kwestia wymiany czegoś tam.. ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2007 o 20:23, Monastor napisał:

Swoją drogą niezły dylemat jest z obiektywami.
Mam kasę na Canona 400D i chciałbym kupić jakiś obiektyw lepszy od kitowego, ale żeby był do
1000 zł.
Myślałem o Sigmie 28-105mm f/2.8-4 DG Asp. IF, albo Canonie EF 28-105 mm f/3.5-4.5 II USM
Jednak o obydwu naczytałem się niefajnych rzeczy. Podobnie jak o wielu innych obiektywach tej
klasy.

Może masz coś do polecenia?


W takim przypadku polecam Sigmę 18-200. Ja dałem za nią niewiele ponad mówioną kwote 1000zł., a jakość jest godna tej ceny. Mam tylko zastrzeżenie co do zmieniania ostrości - trochę "skrzypi" ale na prawdę nie wiele. Myślałem nad kupnem Nikkora ale on jest za ponad 3000zł. więc wolę mieć obiektyw taki sam tylko że z innej firmy, i ciut gorszej jakości i zaoszczędzić te 2000zł... dobra dość nudzenia - jeśli chcesz jakiś dobry obiektyw, za niską cenę to Sigma.

PS.Ja mam Nikona D40, ale to tylko kwestia wymiany czegoś tam.. ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18-200... to spory zakres
Jak ten obiektyw stoi z optyką przy takiej różnicy między maksymalną i minimalną ogniskową?

Mógłbyś pokazać jakieś sample?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 16:50, Monastor napisał:

18-200... to spory zakres
Jak ten obiektyw stoi z optyką przy takiej różnicy między maksymalną i minimalną ogniskową?

Mógłbyś pokazać jakieś sample?


Chodzi Ci o jakieś zdjęcia czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 21:29, marcin1930 napisał:

Chodzi Ci o jakieś zdjęcia czy co?

Tak... zdjęcia z różnych sytuacji.

Chciałbym zobaczyć jak taki obiektyw sobie radzi. Nie staraj się wybierać najlepszych tylko daj kilka w miarę losowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 21:37, Monastor napisał:

> Chodzi Ci o jakieś zdjęcia czy co?
Tak... zdjęcia z różnych sytuacji.

Chciałbym zobaczyć jak taki obiektyw sobie radzi. Nie staraj się wybierać najlepszych tylko
daj kilka w miarę losowych.


Może być jutro? Na stan dzisiejszy usunąłem wszystkie zdjęcia 18-200, mam tylko zdjęcia z poprzedniego 18-55. Jutro zrobię kilka fotek i ci poślę ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oka mam mały problem. Otóż nigdy nie byłem zbytnim pasjonatem fotograii. Oczywiście doceniam piękne zdjęcia (szczególnie pasm górskich^^) ale robienie porządnych zdjęć jest dla mnie czarną magią:P Zawsze zajmował się tym mój Ojciec. Do czego zmierzam? Otóż w tym roku sam wyjeżdżam w góry, Tata ostatnią partią materiału postawił naprawdę wysoką poprzeczkę. Chciałbym chociaż w połowie doskoczyć do takiego poziomu. Od czego powinienem zacząć: chodzi mi o magazyny dostępne w sprzedaży, ewentualnie serwisy internetowe, FAQ dla Ubernoobów etc.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Photo zrobione dzisiaj podczas spaceru z psem. Jakoś akurat mi się spodobało, a że nauczony doświadczeniem nosze aparat przy sobie, zrobiłem fotkę. Napiszcie co sądzicie. Wiem że może być sporo błędów technicznych, bo aparat jaki mam to kompakt Sony (DSC-S600), ale wystarcza jak na moje potrzeby :)

20070404192232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2007 o 20:23, Monastor napisał:

Co to za warunki oświetleniowe były?


Miasto po zmroku, wycelowane w dość ruchliwą ulice. Powiem, ze trochę przesadziłem z czasem, ale wszło całkiem znośnie - nietypowo wręcz :) Białe niebo w nocy rządzi :D

Dnia 02.04.2007 o 20:23, Monastor napisał:

Myślałem o Sigmie 28-105mm f/2.8-4 DG Asp. IF, albo Canonie EF 28-105 mm f/3.5-4.5 II USM


Też myślałem nad tym Canonem albo nad 24-85 USM (kit mi sie sypie i musze go czymś zastąpić)
A Sigma.... Miałem jedną w swojej karierze i juz raczej nie będę miał żadnej innej, chyba że z HSM :)

A co do 18-200 to tak, hiperzoomy raczej nigdy nie powalają jakością optyczną, tak samo jest w tym przypadku. Moje odczucia są oparte wyłącznie na opinii innych.
Wejdź na optyczne.pl i tam poszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 17:36, Pingus napisał:

Mam zamiar kupić jakiś filtr polaryzacyjny do mojej Sigmy 70-300 APO DG Macro. Co polecacie?


Do amatorszczyzny wystarczy fioletowa Hoya - sam używam :D
Tylko z Sigmą może cięzko polar chodzić, bo ona mordką kręci. Ale sie da, ja na kicie jakoś daję sobie radę. Ale tylke ogniskowanie to jest jednak TO :D

----> RX 8
Pod słońce robione, za jasne :(

----> Grucha9
Fajny widoczek, ale kadr wymaga dopracowanie (np gałęzie po praej), no i domek trochę nieostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 20:05, Comatus napisał:

A co do 18-200 to tak, hiperzoomy raczej nigdy nie powalają jakością optyczną, tak samo jest
w tym przypadku. Moje odczucia są oparte wyłącznie na opinii innych.
Wejdź na optyczne.pl i tam poszukaj

Już szukałem ;)
Optyczne.pl, Canon board... a także w paru innych miejscach ;)

Co do długich ekspozycji. Ja chciałbym je robić także w dzień, więc filtr przyciemniający obraz o 8 działek może się przydać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 20:13, Monastor napisał:

/.../


Tak jak obiecywałem, dodaję te fotki [18-200] =)

PS. Nie zmieszczę się w jednym poście, jak mają być w pełnych wymiarach.

20070404205029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2007 o 20:13, Monastor napisał:

Optyczne.pl, Canon board... a także w paru innych miejscach ;)


Najgorzej jak sie wie za dużo ;)
To już sam musisz zdecydować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować