Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2005 o 11:54, Golem napisał:

Vel Grozny ->

>Bardzo podoba mi się to pierwsze.

Dnia 01.11.2005 o 11:54, Golem napisał:

Golem ->

>Galdor ---> Faktycznie pierwsze zdjęcie, z tą drogą świetne.

Miałem szczęście, że wszedłem tak około 8 rano, na miejscu byłem o 9-10 i było pusto... potem tyyyle tych turystów przyszło że aż strach...

BTW. Czy tylko mi się to zdjęcie z Hobbitonem kojarzy? ^^

Dnia 01.11.2005 o 11:54, Golem napisał:

Zdjęcie zrobione
w Krakowie.


Świetne, tylko ta siatka troszkę efekt psuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane cmetarne zdjatka ... wyszlo tego kupe, ale bez statywu i w tlumie nieco wrogo patrzacym nie bylo okazji upatrzec sobie jakiegos fajnego tematu ...
BTW ciekawe czemu moge zaladowac tylko 5 zdjec do jednego posta, chociaz nie przesadzilem 500 kB ... hmm ...
Ostatnie zdjatko doloze spamersko w nastepnym poscie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 22:11, buras napisał:

Oto obiecane cmetarne zdjatka ... wyszlo tego kupe, ale bez statywu i w tlumie nieco wrogo patrzacym nie bylo okazji upatrzec
sobie jakiegos fajnego tematu ...


Spoko, spoko zdjęcia, ale nie wiem co to jest ten drągal na 4 i 5 fotce ;) I Chyba trójeczka najładniej wyszła. Możnabyło jeszcze żonke na boczek cisnąć, na wpół oświetloną od zniczy to byłoby coś ;)

Dnia 01.11.2005 o 22:11, buras napisał:

BTW ciekawe czemu moge zaladowac tylko 5 zdjec do jednego posta, chociaz nie przesadzilem
500 kB ... hmm ...
Ostatnie zdjatko doloze spamersko w nastepnym poscie ...


Bo widocznie SUMA pojemności zdjęć przekracza ;) A wątpie aby 5 zdjęć nie przekraczało chyba, że robiłeś w złej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee ... sumarycznie mialy 422 kB lacznie z tym, ktore sie nie zmiescilo. Ten dragal to nasz nowy miejski nabytek. Pomnik Edyty Stein.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze i trzecie zdecydowanie najbardziej udane. W tym trzecim tylko ten cień, zasłaniający kawałek...marudzę, wiem ;) A ostatnie dwa mi nie podchodzą jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 00:27, Galdor napisał:

Pierwsze i trzecie zdecydowanie najbardziej udane. W tym trzecim tylko ten cień, zasłaniający kawałek...marudzę, wiem ;)
A ostatnie dwa mi nie podchodzą jakoś.


No właśnie, bez obrazy dla Ciebie, ale chyba troche za srogo nas oceniasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 15:17, Vaxinar napisał:

No właśnie, bez obrazy dla Ciebie, ale chyba troche za srogo nas oceniasz
;)


Przecież napisałem, że dwa są fajne ;) Jedno ma maly błąd ale ogólnie ok, a dwa ostatnie wogóle mi nie podchodzą - mam chyba prawo do tego, by coś mi się nie podobało? ^^

Zresztą ja sam oczekuje od was całkowitej szczerości. Jeśli są jakieś błędy - a na pewno są, to proszę o ich wytknięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 12:52, Galdor napisał:

Świetne, tylko ta siatka troszkę efekt psuje :)


Wiesz, to nie ja tego pana ustawiałem.
A właśnie to mi się najbardziej podoba w tym zdjęciu.
Taki specyficzny pan, zarabiający pokazywaniem się w tym stroju i graniu na tym instrumencie (nie wiem co to jest :P). Z drugiej strony czyta gazete jak normalny człowiek. A to wszytsko na tle budowy (z tąd ta siatka), chociaż tego nie widać do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 15:50, Golem napisał:

Wiesz, to nie ja tego pana ustawiałem.

Się domyślam ^^


A ja dzisiaj żałuje, że nie wziąłem aparatu. Było taaaaaaaaaaaakie świetne ujęcie :( Jutro idę znowu na kilkugodzinny spacerek po moim ukochanym Shenzhen ale tym razem wezmę aparat... za dużo straconych okazji dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 11:52, Galdor napisał:

A ja dzisiaj żałuje, że nie wziąłem aparatu. Było taaaaaaaaaaaakie świetne ujęcie :(


Ja też tak mam. I to nie raz...
Tylko, że jakbym miał zawsze w takiej sytuacji robić zdjęcie, to aparat zawsze bym musiał mieć przy sobie. ZAWSZE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 16:37, Golem napisał:

I jeszcze jakaś fotka. Bo dzień bez zdjecia to dzień stracony :]


To nie jest czasem Nasz sosnowiecki kościół pod wezwaniem Św. Tomasza na Pogoni ? ;)
Booo baaaardzo podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ... ja zaczalem od jakiegos czasu wozic ze soba aparat do pracy. jak wyjezdrzam do klienta to czasem mozna spotkac niezle tematy, badz sytuacje ... np usmiechnieta koza, lub fajnie zrobiony krzaczek... ew jak na kominie ... ale nie wyszlo za bardzo bo kolega nieco nie umie sie w tym moim aparaciku polapac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybka porada potrzebna. :)
Mały kompakt cyfrowy z dobrą lub bardzo dobrą jakością zdjęć w automacie (pełny głupek:), będzie rzadko używany w trybie ręcznego nastawiania; gdzie bateriami są dwa paluszki (mogą być akumulatory NI-MH); z opcją sterowania jego praca z komputera (poklatkowe, kamera internetowa); ale i działaniem jako dysk USM (universal storage media, takie samo działanie jak flashdisk przez usb) - chodzi o brak konieczności instalacji czegokolwiek na komputerze (np. w dowolnej kafejce internetowej); przyzwoitej wielkości LCD (nie znaczek pocztowy:); klasyczny zoom optyczny x3; żeby te 5 MP zdjęcia miały; zdjęcia w proporcjach 3:2, a nie 4:3 (no chyba że jako opcja); karta pamięci SD lub jakaś równie powszechna; Dość szybkie zdjęcia seryjne. Cena nie gra większej roli, ale fajnie gdyby było poniżej 1,5k zł.

Jakieś propozycje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam canon A510 lub 520 ... nawet ma polskie menu :D miesci sie w kieszeni, maly i zgrabny. mialem okazje sie nim pobawic i byl naprawde swietny ... chyba ze cos lepszego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są ogromne aparaty kurka weźmiesz to do łapy to czujesz powera :-D a te malutkie o rany jak mi się łapki trzęsą ze strachu ,że mi się wyślizgnie :-/ Też macie takiego stracha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i owszem :D ... ale tak na serio to w zalozeniu ma byc maly i poreczny ... chociaz leciutki to on nie jest ... z tego co pamietam cztery paluchy waza nieco. Plus metalowy (czytaj solidnie wykonany) szkielet aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować