Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2007 o 23:21, Grucha91 napisał:

To na pewno ten mistyczny Z712 IS o którym Human na okrągło gada ;)


Hehe raczej nie, bo jego jeszcze na rynku nie ma. Będzie w połowie maja podobno. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Jakim programem najlepiej wykonać panoramę z 4 oddzielnych zdjęć?
Tak,tak...wiem że można to zrobić w paincie, lub innym prostym programem - ale jest to dość trudne i męczące.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 19:02, balduran2 napisał:

Mam pytanie:
Jakim programem najlepiej wykonać panoramę z 4 oddzielnych zdjęć?
Tak,tak...wiem że można to zrobić w paincie, lub innym prostym programem - ale jest to dość
trudne i męczące.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Ja do swojego Canona dostałem program PhotoStich. Zapewne do Nikkonów, Fuji, Panasoniców itp dają podobne oprogramowanie. Poza tym wiadomo, Photoshop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 22:05, Arclight napisał:

Problem w tym, że aparat może nie mieć funkcji robienia zdjęć panoramicznych, tak jak ma to
Canon :P


Mój HP ma taką funkcję,
a na dodatek na płycie mam takowy program. Tylko że musiałbym instalować od razy całą resztę - inaczej nie da rady, a nie jest mi to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem apartu:
jaki byscie polecili mi aparat z tych:

Canon PowerShot SD800
Canon PowerShot A640
Nikon Coolpix P5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 11:37, morthi napisał:

zastanawiam sie nad kupnem apartu:
jaki byscie polecili mi aparat z tych:

Canon PowerShot SD800
Canon PowerShot A640
Nikon Coolpix P5000

Fajny ten Nikon. Można do niego dokupić mnóstwo akcesoriów jak widzę. Jeśli będzie chciało Ci się w to bawić (przy okazji zacząć nosić przy sobie torbę z tym całym sprzętem :) ) to chyba dobry wybór. Razi tylko mały zoom optyczny (3,5). Co do A640 to ma fajny obrotowy ekranik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 22:53, Pingus napisał:

> Kodak, ale jaki model to ci nie odpowiem, bo sama nie wiem, jaki to model. Ale w każdym
razie
> aparacik jest na czasie:). A jaki ty masz?
>

Napewno na aparacie jest informacja o modelu. Informacja, że jest na czasie nam nie wystarczy
:)


Niestety...nazwa modelu została zamazana przez mojego kuzyna wczoraj wieczorem. Sorry, że cię rozczarowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei przepadam za kartami pamięci firmy SuperMemoryXXX bo są najtańsze :P

Nie popisaliście się za bardzo ^^
Zwłaszcza z tym LG, bo nie wiem skąd opinia, że oni robią dobre aparaty... w ogóle robią jakieś? :D

reykan <- OK, ale dlaczego je lubisz. Za co? Za logo Canona, które się kojarzy z zawodowcami? :P

Galdor <- Niezłe :) Fajnie skomentowałeś ;)

To teraz do tematu...
Chyba już się zdecydowałem na sprzęt, ostatecznie.

Canon EOS 400D + Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC SLD MACRO (hmm, długa nazwa ^^'' )
Obiektyw wyraźnie lepszy (i niestety wyraźnie droższy) od kitowego, który powinien mnie zupełnie usatysfakcjonować.
Szkoda, że na filtry w przyszłości wydam fortunę. 72 milimetry to kawał szkiełka. Filtr podczerwony dla tej średnicy kosztuje, o zgrozo koło 300 zł :(

Szkoda, że Canon nie ma w swojej ofercie nic szerokiego i naprawdę solidnego z mocowaniem 58 mm. To by był pewny zakup... a tutaj niestety... to za bardzo rozklekotane, to nie ma szerokiego kąta, to mydli, a tamto jeszcze coś robi

Wybranie czegoś to męka. Ta Sigma też swoje wady ma (na przykład mylący się często autofokus), ale chyba to właśnie ją w końcu zamówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 17:30, Galdor napisał:

A ja lubię Corn Flakesy bo w reklamie mówią, że zdrowe...


A ja nie znosze ordynarnego spamu. Ostrzezenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LG robi tzw. "małpki", ale prawdę mówiąc dobre to one nie są. Widać kolega Gracz ma taki aparat i nie widział zdjęć z innych, wiadomo więc, że będzie go sobie chwalił. A Canon? Canon to Canon choć te A4xx średnio im wyszły. No, ale ja jak zwykle mam wygórowane żądania, może dlatego do mnie nie przemawiają? ;]

Co do reszty. Oczywiście, że wybór czegokolwiek to męka. Ale skoro się zdecydowałeś to sobie już kup. Najwyżej później kupisz sobie jakiś lepszy obiektyw, tj. jak finanse na to pozwolą.
Prawdę mówiąc ja do lustrzanki od razu dokupiłbym też tele, ale wiadomo, ja fotografuję z daleka, Ty wolisz Makro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 19:39, Monastor napisał:

Canon EOS 400D + Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC SLD MACRO (hmm, długa nazwa ^^'' )
Obiektyw wyraźnie lepszy (i niestety wyraźnie droższy) od kitowego, który powinien mnie zupełnie
usatysfakcjonować.

Aparat to naprawdę porządna maszyna, lecz do szkła mam trochę wątpliwosci... Rozumiem, że w tym przypadku pierwsze skrzypce gra cena, a przecież nie da się mieć wszystkiego. Na pewno z czasem szarpniesz się na coś lepszego. :)

Dnia 13.05.2007 o 19:39, Monastor napisał:

Szkoda, że na filtry w przyszłości wydam fortunę. 72 milimetry to kawał szkiełka. Filtr podczerwony
dla tej średnicy kosztuje, o zgrozo koło 300 zł :(

Coś za coś. ;P

Dnia 13.05.2007 o 19:39, Monastor napisał:

Wybranie czegoś to męka. Ta Sigma też swoje wady ma (na przykład mylący się często autofokus),
ale chyba to właśnie ją w końcu zamówię.

Za dużo towaru na rynku. ;) Gdyby był mniejszy wybór, nie miałbyś takich dylematów. ;P

A nie myślałeś o Pentaxie K10D? W testach jest oceniany bardzo wysoko. Po drugie pasuje do niego zdecydowana większość obiektywów na rynku, a także wiele szkieł starego typu (np. od Zenita). Droższy, ale chyba wart swojej ceny... Gdybym miał już kupować lustro, zdecydowałbym się właśnie na niego. Mimo tego, że musiałbym zakupić początkowo obiektyw gorszej klasy, ale przecież szkła się wymienia, aparat już nie tak często. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też fotografuję z daleka, ale mój obecny aparat za bardzo się do tego nie nadaje, więc takich zdjęć mam niewiele.
Obiektyw tele + standardowy za moje pieniądze na ten czas to niezbyt dobry pomysł. Musiałbym kupić byle co.

W drugiej połowie roku są realne szanse na coś porządnego. Może na Canona EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

Bumber: Co jest nie tak z obiektywem? Chyba tylko tyle, że to nie Canon.
To szkło jest bardzo dobre. W testach ocenia się je wysoko, obraz potrafi dać jak Canon 17-85, a czasem i lepszy, a kosztuje znacznie mniej. Problemem jest autofocus, ale z tym raczej jest jak sobie poradzić.

Znajdź coś lepszego, co nie jest L-ką... Może Tamron
SP AF 17-50 mm f/2.8 (XR Di II LD Aspherical (IF) (5)) albo Sigma Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC... chociaż wcale nie mam pewności czy są o tyle lepsze... a na pewno kilkaset złotych droższe.

Pentax K10D... nie wchodzi w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 19:39, Monastor napisał:

Galdor <- Niezłe :) Fajnie skomentowałeś ;)


Dzięki. ;) Niestety niektóre osoby nie chwytają tego typu żartów i zostałem nazwany spamerem. Haha - co racja to racja... postuje jak szalony po całym forum byle by tylko status nabić ;)

Dnia 13.05.2007 o 19:39, Monastor napisał:

Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC SLD MACRO


A do czego dokładnie chcesz go używać? Zasięg praktycznie identyczny do kitowego, który aż taki zły nie jest:

http://www.deviantart.com/deviation/55231595/
http://www.deviantart.com/deviation/52406382/

;)

Może lepiej zainwestować w dłuższą ogniskową, tak koło 100-200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować