Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2007 o 16:59, Veilaine napisał:

2 fotki z 22 maja. Paskudne były wtedy burze. :)

Robi wrażenie. Szczególnie ta pierwsza fotka. A610, jeśli dobrze pamiętam? Z jakim czasm pstrykałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 17:51, Veilaine napisał:

Grucha91 -> 1/15s. :)

Ja to zawsze byłem przekonany że takie błyskawice to się łapie na 15 sekundach naświetlenia.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 17:39, Monastor napisał:

> 15x zoom, 8,1 megapiksela i takie inne rzeczy :-D
Do tego wysokie szumy i OBRZYDLIWE aberracje :)
Pięknie dziękuję za robiony na siłę obiektyw. Nie nadaje się to do zbyt wielu rzeczy :P
Po co wsadzać 15-krotny zoom razem z szerokim kątem. Poziom wad optycznych przy takim zakresie
robi się zatrważający. Już przy super-zoomach 12x są z tym duże problemy. Zdjęcia testowe H7
i H9 wyglądają straszliwie pod tym względem. Głównie aberracja chromatyczna jest paskudna.



nie doceniasz tego sprzętu bo nigdy go nie używałeś! (tak przypuszczam:-D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 19:35, gracz67 napisał:

nie doceniasz tego sprzętu bo nigdy go nie używałeś! (tak przypuszczam:-D )

Widziałem co on wyczynia na dłuższym końcu, bawiłem się nim w sklepie, jak każdym nowym aparatem który wyjdzie, a poza tym widziałem kupę zdjęć testowych i samych testów.

W porównaniu do innych super-zoomów wypada bardzo cieniutko. Ten aparat jest robiony bardziej pod twórców reklam niż użytkowników, którym zależy na rozsądnej jakości zdjęć. Teraz media markt może walnąć w katalogu wielkimi literami 15x zoom i 8,1 megapiksela. Taka prawda, że takie dane guzik mówią o aparacie.
Przeceniasz ten sprzęt bo chyba nie masz porównania.


Veilaine: jak je złapałeś na tak krótkim czasie?
Pstrykałeś cały czas na ślepo, czy masz refleks i aparat szybszy od światła... bo piorun pojawia się na ułamek sekundy, 10 razy dłużej trwa reakcja układu nerwowego, a dodatkowe pół sekundy wykonanie zdjęcia przez cyfraka :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 20:00, Monastor napisał:

Veilaine: jak je złapałeś na tak krótkim czasie?
Pstrykałeś cały czas na ślepo, czy masz refleks i aparat szybszy od światła... bo piorun pojawia
się na ułamek sekundy, 10 razy dłużej trwa reakcja układu nerwowego, a dodatkowe pół sekundy
wykonanie zdjęcia przez cyfraka :)


Do tego jakie jest prawdopodobieństwo uderzenia 3 piorunów, dość blisko siebie przez 1/15 s ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 20:00, Monastor napisał:

Veilaine: jak je złapałeś na tak krótkim czasie?
Pstrykałeś cały czas na ślepo, czy masz refleks i aparat szybszy od światła... bo piorun pojawia
się na ułamek sekundy, 10 razy dłużej trwa reakcja układu nerwowego, a dodatkowe pół sekundy
wykonanie zdjęcia przez cyfraka :)


Zgadza się. Szła seria zdjęć (na ślepo), w miejscu w którym najbardziej spodziewałem się, że błyśnie :)
Statyw niestety pożyczyłem, więc wszystko z ręki szło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 20:14, Grucha91 napisał:

Do tego jakie jest prawdopodobieństwo uderzenia 3 piorunów, dość blisko siebie przez 1/15 s
? :)


W tym przypadku miałem zwyczajnie... pioruńskie szczęście :D
(Wybaczcie dubel)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak robiłem ostatnio, ale nie mialem czystego horyzontu, a do tego stosowałem 8 sekund, więc nie ma takich ładnych cieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)
Tak, to moje, miałem się przyznać, ale zająłem się czymś innym.
Maila dostałem dziś rano, odczytałem u kumpla. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogłem być laureatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle :)
Gratuluję ;)
Chociaż gdybyś przyciął nieco zdjęcie i zrobił większego robaczka byłoby chyba jeszcze lepiej.

Sam maiłem startować w tym konkursie, ale zupełnie o nim zapomniałem. Na pewno nadarzy się jeszcze niejedna okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja daję foty, które zrobiłem nowym aparatem podczas wycieczki w Zakopcu. Aparat może nie świetny, bo HP Photosmart E427, ale daje radę. Czekam na komentarze i opinie :)

20070601215041

20070601215112

20070601215444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 21:55, syriusz.b napisał:

No to ja daję foty, które zrobiłem nowym aparatem podczas wycieczki w Zakopcu. Aparat może
nie świetny, bo HP Photosmart E427, ale daje radę. Czekam na komentarze i opinie :)

Nie do końca jest na czym oko powiesić. Ostatni obrazek ma troszkę ciekawszą kompozycję i widać w nim jakąś górę, ale dwa poprzednie to w sumie tła. Ten środkowy z łączki aż się prosi o coś co by stało na pierwszym planie. Z kolei pierwszy skadrowany dość nieporadnie. Widać że aparatowi brakuje szerokiego kąta. Lepiej w tym wypadku byłoby skorzystać z kompozycji pionowej i pokazać na przykład strumień i świerk po prawej (ten co stoi bliżej). Można też spróbować w drugą stronę, podejść bliżej i złapać jakieś detale, jakiś mały próg wodny, albo coś. Widać, że w miejscu z pierwszego zdjęcia warunki były dość trudne. Cały widok rozłożony bardzo szeroko i słabe światło zrobiły swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 12:20, syriusz.b napisał:

pierwsza fotka robiona na takim "drewnianym mostku" podczas ulewy i burzy :)

Widać, że coś nie tak ze światłem i kontrastem. To trudne warunki i ciężko w nich zrobić dobrą fotkę. Jednak na kompozycję akurat dużego wpływu nie mają ;)

Mając cyfraka każdy przestaje się nad tym zastanawiać i pstryka trochę na oślep, bez większego zastanowienia. Wszystkim się to zdarza, a zwłaszcza w górach. Naokoło pełno ciekawych widoków, niepowtarzalny klimat, a przez to wszystko trudne do oddania na zdjęciu. Do tego dochodzi pośpiech na szlaku, zwłaszcza jak idziesz z kimś. Ostatnio byłem w górach z rodziną, którą na przestrzeni szlaku zaplanowanego na 2 godziny wyprzedzałem o 30 minut, ale i tak nie maiłem za dużo czasu na myślenie nad zdjęciami.

Kolorów się nie czepiam, bo to jest główny efekt burzy. Za to zdjęcie aż się prosi o temat. Jest tu też takie drzewo, które wskakuje spoza kadru i krzyczy "Weź mnie! Weź mnie! Zrób mi zdjęcie! Będzie na czym powiesić oko!" :)

Trudno się w górach robi fotki (z wyżej wymienionych powodów), zwłaszcza w czasie niepogody, ale przesunięcie aparatu do pionu było chyba wykonalne i warto pamiętać o takich detalach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 23:20, Deejay napisał:

> > Ma ktoś może instrukcję PL do Samsung Digimax L60? Płytka mi się gdzieś zapodziała...

> :/
> Google ma.
> http://www.samsungcamera.co.uk/product/pro_view.asp?prol_uid=1373&cat_uid=10
Hmm.. może mam problemy ze wzrokiem, ale nie widze tu jezyka polskiego... ;]

zakładam że ten Twój aparat jest podobny do L700, w końcu ta sama seria, więc manual też powinien być podobny http://www.samsung-foto.pl/download/manuals/L2-70_POL_final.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować