Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2007 o 16:03, HumanGhost napisał:

No też prawda. Tego sie boję. Ale pokładam nadzieję w poniedziałkowym kacu poweekendowym ludzi
i braku czasu rano ze względu na pracę. ;-)


Hehehe, dobry tekst, a jak wiadomo: Najlepsze na kaca jest powietrze z pompki do materaca, choć moja koleżanka stwierdziła ostatnio, że najlepszy na kaca jest seks :) W każdym razie mam nadziję, że kupisz wreszcie upragniony aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 18:18, Pingus napisał:

W każdym razie mam nadziję, że kupisz wreszcie upragniony aparat.


Też mam taką nadzieję, choc właśnie zmalała do rozmiarów makro. Okazało się, że mają tylko.. opakowanie do FZ8 bez aparatu. :-/ Nie wiadomo czy do poniedziałku będzie dostawa sprzętu. Normalnie jak nie urok to sraczka, za przeproszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam małe pytanko dotyczące aparatu (mój pierwszy), który zamierzam sobie kupić (a ściślej:dostać ;)). Za opinią Bumbera przyjrzałem się Canonowi A630 i teraz, po obaczeniu danych zastanawiam się, czy to może być właśnie to, czego szukam. Wiecie, o fotografice już trochę wiem, lecz nadal to amatorka, a ja szukam aparatu, którym mógłbym się podszlifować i by służył długo, do tego nie był za drogi (cena do ok. 700 złotych, a widząc oferty na skąpcu takie bywają). Co sądzicie o tym aparacie (Arclight - czytałem to, co wcześniej o nim pisałeś) i czy jest według Was jakiś lepszy w tym pułapie cenowo/umiejętnościowym?
Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dać zdjęcie wykonane matrycą 10MPX i ok.6MPX? Najlepiej w podobnej porze, tzn. żeby nie było jedne w nocy a jedne w dzień :) Chodzi mi o porównanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 18:22, HumanGhost napisał:

Też mam taką nadzieję, choc właśnie zmalała do rozmiarów makro. Okazało się, że mają tylko..
opakowanie do FZ8 bez aparatu. :-/ Nie wiadomo czy do poniedziałku będzie dostawa sprzętu.
Normalnie jak nie urok to sraczka, za przeproszeniem.


Hahaha, a to peszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dwa zdjęcia tej samej rzeczy, w rożnych trybach. Normalnym i specjalnym do roślin. ( tylko teraz nie wiem które jest które..... :() I chciałbym Was poprosić o to, które jest lepsze? Bo moim zdaniem to drugie...... A i zdjęcia robiłem swoim Canonem PowerShot A400. ( wiem, że to żadna rewelka nie jest ale dawno kupiłem.....)

20070614213043

20070614213443

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam aparat cyfrowy - SONY DSC - S600
pytanie dotyczy jakiego najlepiei wybrać ustawienia do robienia jak najlepszych zdjęć
mam coś takiego:
6M
3:2
3M
2M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam...

mały,aparacik.. moze być 2 MPX chodzi o to aby zmiescił sie do kieszeni aby był poręczny.. i był na karty SD..
kiedyś widziałem taki co by mi teraz odpowiadał.. ale nie pamietam jakiej był firmy.. w sumie pameitam dwa modele jeden był chyba

creativa i wyglądał jak karta kredytowa. tylko nie wiem czy był na karty..

a drugi
wyglądem przypominał prostokąt... miał funkcje mp3 odtwarzacza... i miał 3 MPx.. heh tylko tyle pamietam
jak macie .. znacie takie poręczne małe aparaciki za przystępną cene max 200 zł .. to czekam :)

mam nadzieje ze cos znajdziecie dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 18:22, HumanGhost napisał:

Też mam taką nadzieję, choc właśnie zmalała do rozmiarów makro. Okazało się, że mają tylko..
opakowanie do FZ8 bez aparatu. :-/ /.../

Właśnie co wróciłem z płockiego Auchan - mają FZ8 na wystawce. Nie wiem, czy to jedyny egzemplarz, ale akurat ten miał umazany paluchem obiektyw. ;P Ale jest i to się liczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 16:52, Bumber napisał:

Właśnie co wróciłem z płockiego Auchan - mają FZ8 na wystawce. Nie wiem, czy to jedyny egzemplarz, ale akurat ten miał umazany paluchem obiektyw. ;P Ale jest i to się liczy. ;)


Też dzisiaj byłem. Mają aż dwa egzemplarze.. oba srebrne.. Ja to kurna nie wiem, w głowie m sie nie mieści. Zadupie hadlowe pełną gębą. Jak już coś jest to i tak nawet wyboru koloru nie ma. A ja właśnie chciałem czarny egzemplarz. :-/
Ten wystawowy to miałem w łapach nawet. Porysowany, pomazany.. słowem nędza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 17:47, HumanGhost napisał:

Też dzisiaj byłem.

Pewnie się minęliśmy przy wystawce. ;D

Dnia 16.06.2007 o 17:47, HumanGhost napisał:

Mają aż dwa egzemplarze.. oba srebrne.. Ja to kurna nie wiem, w głowie m
sie nie mieści. Zadupie hadlowe pełną gębą. Jak już coś jest to i tak nawet wyboru koloru nie
ma. A ja właśnie chciałem czarny egzemplarz. :-/

Nie można mieć wszystkiego. 30% taniej (i tak mają tam cholernie drogo, więc pewnie wyjdzie Ci niewiele mniej, niż w sklepie wysyłkowym), a Tobie się jeszcze czarnego zachciewa. :P Fakt, czarny lepiej wygląda, co spostrzegłem dzisiaj, patrząc na srebrnego FZ50. Mój jest o wiele ładniejeszy. ;)

Dnia 16.06.2007 o 17:47, HumanGhost napisał:

Ten wystawowy to miałem w łapach nawet. Porysowany, pomazany.. słowem nędza..

To się jeszcze będziesz musiał dopchać do tego w pudełku, nieużywanego. Albo ten też jest tak samo zjechany, jak ten na wystawce, lub jeszcze gorzej... Schowali go, bo odstraszał klientów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 19:09, Pingus napisał:

Chcę zakupić prosty aparat cyfrowy w cenie do 700 zł. Co polecacie?

Powiem to samo, co w tej cenie proponowałem Liqidowi: Sony W55 (małe szumy, całkiem fajna maszynka), lub Lumix LS75. Obydwoma fotografowałem, mam całkiem sporo zdjęć na dysku. Mogę Ci przesłać, jeśli chcesz. Fajne aparaciki, proste, małe i poręczne. Żadna rewelacja, jednak czego oczekiwać za taką cenę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obydwoma fotografowałem, mam całkiem sporo zdjęć na dysku. Mogę Ci przesłać,

Dnia 16.06.2007 o 21:46, Bumber napisał:

jeśli chcesz. Fajne aparaciki, proste, małe i poręczne. Żadna rewelacja, jednak czego oczekiwać
za taką cenę. :)


Prześlij mi fotki, namiary masz na moim gramsajcie. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 00:27, Joorg napisał:

Sorki! To:


Jakbyś wylazł z tej jaskini i strzelił fotkę temu krajobrazowi normalnie to fanie by wyszło. A tak to jakieś takie ciemne strasznie jest. A te mgły fajnie wyglądaja na wzgórzach, jak w horrorze. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 00:27, Joorg napisał:

Sorki! To:


Całkiem nieżłe, aczkolwiek z ststywem bylby znacznie lepszy efekt - troche poruszone. Tak mi sioę wydaje, no chyba że zmniejszałes rozmiar i jakosc zeby na forum wrzucić. Ale tak to ogolnie nieźle, mi sie podoba, treche nie pasują te zabudowania, ale to już nie twoja wina ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować