Zaloguj się, aby obserwować  
Angello

Co sądzicie o metalach?

418 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2006 o 09:14, paweusz napisał:

Mój kumpel "metal" z kolei ma kumpli skinów-jakoś im to nie przeszkadza.


Skini nie lubią punków, a nie metali. I to nie za muzę, ale za poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 14:48, Todryk napisał:

Skini nie lubią punków, a nie metali. I to nie za muzę, ale za poglądy.


Dokładnie, ale czy skini nie słuchają też czegoś podobnego do metalu ? Bo chyba nie rapu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 14:53, Vaxinar napisał:

Dokładnie, ale czy skini nie słuchają też czegoś podobnego do metalu ? Bo chyba nie rapu.


Nie, słuchają podobnej muzy do punków tylko w wersji: honor, ojczyzna, biała rasa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:01, bolter napisał:

nie aż tak to nie ale są czasami porąbani, świrnięci itp poprostu najgorsi są ci satanistyczni
metale


Satanistyczni metale powiadasz ?
To ja Ci coś powiem - ŻADEN metal nie satanistą. Mimo iż słucha muzyki o takiej tematyce to po prostu ma to wszystko gdzieś i nie czci diabła ani nic podobnego - uwierz mi. A i tak jest dużo metali słuchających metalu o innej tematyce niż szatan.
Wyjątek od tej reguły stanowią niektóre jednostki metali no i oczywiście głupie łebki poobwieszane pentagramami itp.
Moim zdaniem prawdziwy satanista, który naprawdę wyznaje tą religię z metalem jako muzyką nie ma nic wspólnego i przede wszystkim idąc ulicą idzie ubrany normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:01, bolter napisał:

nie aż tak to nie ale są czasami porąbani, świrnięci itp poprostu najgorsi są ci satanistyczni
metale


Satanizm nie ma nic wspólnego z metalem, może poza tym, że kilka zespołów zrobiło karierę na tekstach antychrześcijańskich i satanistycznych, ale to tylko jeden z rozlicznych podgatunków metalu, zarabiający na głupocie swoich słuchaczy, głównie bezmyślnej gównażerii. Jako, że większość słuchaczy to młodzież łączy się to z ich buntem i szukaniem swojej niszy życiowej. Mniej inteligentym wydaje się, że zaimponują komuś noszeniem pentagramów czy bazgraniem odwróconych krzyży i słuchaniem tego syfu o satanie, czarnych mszach itd. Tak samo można stwierdzić, że wszyscy fani rocka to naziści, bo właśnie takiego gatunku najczęsciej słuchają skini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:05, paweusz napisał:

Nie o to mi chodziło. Mam na myśli, że nie ważne z jakiej jesteś subkultury-tylko co sobą prezentujesz...


To się częściowo łączy w niektórych subkulturach. Nie można być punkiem rasistą, ani tolerancyjnym skinem. Jeśli np. ktoś podaje się, tudzież kreuje się, na członka tej drugiej grupy, to już nie interesuje mnie co on prezentuje w stosunku do mnie jako np. kolegi z klasy. Ideały z którymi się utożsamia skreślają go w moich oczach, nawe jeśli jest miły i przeprowadza babcie przez przejście dla pieszych. Metal oczywiście jest bezidowy, jak większość subkultur muzycznych, więc wyciąganie wniosku na czyjś temat na podstawie samego gustu muzycznego uważam za śmieszny. Można się tym oczywiście kierować wybierając sobie znajomych, w kręgu własnej subkultury, łatwiej trafić na ludzi z podobnymi zainteresowaniami i wspólnym językiem, tylko na tyle może stanowić to jakikolwiek drogowzskaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 09:14, paweusz napisał:

Mój kumpel "metal" z kolei ma kumpli skinów-jakoś im to nie przeszkadza. Ja też znam paru z
nich, normalni ludzie...


W moim bloku mieszka nawet kilku dresów, którym metale nie przeszkadzają, po protu nic do nich nie mają,

to dowodzi, ze dyskriminacja "złomiarzy" nie jest kwestią antagonizmów pomiędzy subkulturami ale jest problemem tych, którzy własnie są agresorami, chyba mają problemy ze sobą i nie wiedza jak sobie z nimi poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal tak jak każdy pierwiastek jest niezbędny do utrzymania ładu i równowagi na Ziemii...
Temat w moich oczach pozbawiony jest sensu, każdy pierwiastek jest inny (ołów nadaje się doskonale jako ciężarek do sprzętu wędkarskiego), (miedź doskonale przewodzi ciepło) etc. Proszę o sprecyzowaniu tematu.

Tak na poważnie to myślałem, że dyskusje na temat "co sądzicie o... [ wstaw sobie żula, hip-hopowca, punka, hardore''owca, metala, skina czy kogo tam chcesz]" już dawno zatraciły zwolenników... ale widocznie się pomyliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak nie przepadam za metaliami( tymi ktorzy nosza pobdzierane spodnie dlugie wlosy itp) ale do ldzi ktorzy sluchaja metalu nic nie mam, ja nigdy nie bylem metalem i raczej nie bede :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 08:43, Harmegidon napisał:

Porządni kolesie, wyrozumiali, rozsądni i przedewszystkim tolerancyjni, nie tak jak te hooliganowe
blokersy, dresiarze i hip hopowcy co po niektórzy.
Najbardziej mnie wkurza to, że nie są tolernacyjni wobec inncych czasem nawet z własnej subkultury,
mam wrażenie że są przeciwieństwem subkultury metalowej.

ta? a Ty wlasnie kim sie okazales? :p Ja np. zanm dresa (tak sie po prostu ubiera), a pogadasz z nim calkiem normalnie. Wiec jak dla mnie to wszystko jedno i to samo, dopoki sie nie pozna czlowieka, to nie ma co go osadzac. To, ze ktos jest metalem nie znaczy, ze jest tolerancyjny... Osobiscie, mam pewne uprzedzenia do metali, w mojej klasie byl jeden co autentycznie smierdzial i nie dbal o siebie. Ale staram sie nie uogolniac.

Co do satanistow, to ci prawdziwi to ponoc normalni ludzie. Ci zli to ci pseudo. Osobiscie nie przepadam za dlugimi wlosami... no chyba, ze u dziewczyn ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 14:58, bolter napisał:

nie muwie o karzdym, ale są tacy niezaprzeczysz


Tak ? Zapewniam Cię, że widzisz tylko głupich łebków pseudo satanistów obwieszonych pentagramami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metale są źli!!! Metale będą rządzic światem, niedługo was pogryzą i też przeobrazicie sie w zgniłych metali!! Bedziecie przewodzic ciepło, ot tak!! Zatem strzezcie sie bo nie znacie dnia ani godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal = Satanista, nie myje się, zło.....kurde co za idiota takie coś wymyślił? na siłe można zrobić steroetypy do każdej muzyki....
Techno - Dresy głupie itp. Regge - Narkotyki. HH zaśmiecanie głowy, narkotyki.....
Ile w tym prawdy?
A tak się zapytam geniuszy rzucających słowem satanista czy wiedzą kto to jest? Niech powiedzą Ci co mówią że metale są źli i są satanistami.
Ja sam mam przekonania troszke zbliżone do satanizmu..jestem już zły? choć te przekonania są mln razy lepsze od katolickich. W mojej klasie żartują sąbie że nie jestem katolikiem a jakoś znam lepiej biblie od Nich...i ogólnie wiedze o tej wierze.
Streotypy go away! :P Ja do metalu nic nie mam bo sam słucham :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam słucham ogólnie pojętego rocka i metalu i muszę przyznać, że nierzadko rozumiem osoby, które wydają krzywdzące osądy na temat tej ''subkultury'' (nie lubię tego słowa ale cóż...). Kiedy nie ma się styczności z daną grupą społeczną a usłyszy się w radiu czy telewizji o tym, że np. na koncertach oblewa się ludzi świńską krwią to czemu się dziwić. A że to nie do końca odpowiada prawdzie? Zwykły zjadacz chleba zapamięta tylko, że była mowa o jakichś ekscesach. Poza tym, nie wiem czy to zdrowe wdychać na koncercie odór gnijącego mięsa vide niegdysiejszy wokal zespołu Mayhem. Cała ta otoczka "zła i mhrroku" jaką próbują roztoczyć wokół siebie niektórzy ludzie jest po prostu śmieszna jeśli nie żałosna. Nie mówię tu już nawet o wyglądzie bo to już jego sprawa. Najlepiej jeśli każdy niezależnie od słuchanej muzyki, idei z którymi się identyfikuje pozostanie po prostu sobą i niech nie wciska kitu, że jest kimś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować