Zaloguj się, aby obserwować  
Angello

Co sądzicie o metalach?

418 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2006 o 14:27, Vaxinar napisał:

> - tego rodzaju opisy oszczędźmy na inne gatunki "muzyki". ]:->

Ot to jest zdanie, które kocham czytać ! :)
To może napisz jakie zespoły preferujesz ?


nie koniecznie w kolejność: Iron Maiden, Lost Horizon, Manowar, Sepultura (acz jej najwacześnijsza i współczesna twórczość mi nie podchodzi), Blind Guardian, trochę Metallica i wiele innych, które znam np z pojedynczych albumów (więc trudno mi powiedzieć czy większa część ich twórczość i ogólny całokształt to coś dla mnie smacznego), np Vicious Crusade, Pantera, Moonspell, Katatonia i jeszcze pewnie by się jakieś znalazły... a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc z tych co wymieniłeś to najbardziej słucham Blind Guardiana, właściwie to bardz, bardzo lubię tez zespół.
Metallica i Iron Maiden trochę, tak to bardziej w powerze siedze. Rhapsody HammerFall Stratovarius Sonata Arctica (nie wszystkie) Freedom Call, trochę Theriona. Manowara nawet lubię, ale też nie wszystkie, chociaż na innych forach dyskussyjnych spotkałem się z miłością do tego zespołu. :D
Lubię też niektóre trucki Slayera i Slipknota. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 17:43, Todryk napisał:

Ciekaw jestem czy jakbym zrobił przepytkę z anrachizmu wyszedłby inteligent o dość radyklanych
poglądach czy rozwydrzony gówniarz? Szczerze mówiąc osobiście nie spotkałem anarchistów, którzy
mieliby by jakiekolwiek pojęcie o tym nurcie ideowym, ale w necie widziałem paru takich. Wyrażane
przez nich poglądy nie sprowadzały się do głośnego szczekania i robienia burd, ale miały głębsze
odniesienia.


Kiedyś kolega z klasy przypiął sobie do plecaka naszywki "anarchia" i "państwo chce rządzić nami, my chcemy rządzić się sami" ale po naszej interwencji i przedstawieniu mu w obrazowy sposób na czym polegałaby anarchia w wydaniu, które on reprezentował, po tygodniu je ściągnał xD

Co do Manowar - śmiechowe okładki mają. Jedne z najgorszych jakie widziałem w życiu. Teksty też nie za chyże xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ach - Manowar to klasa sama dla siebie (nie jestem ich zagorzałym fanem, po prostu lubię), rodzaj muzyki którzy tworzą nazywam "mesjanizmem metalowym" i... podoba mi się - pełne patosu teksty, wielcy wojownicy, miecze, zwycięsto Jedynej Prawdziwej Muzyki, korzystanie z mitologii Wikingów i Greków - może to wszystko trochę takie "naiwne", ale mi się podoba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 20:42, wincent87 napisał:

ach - Manowar to klasa sama dla siebie (nie jestem ich zagorzałym fanem, po prostu lubię),
rodzaj muzyki którzy tworzą nazywam "mesjanizmem metalowym" i... podoba mi się - pełne patosu
teksty, wielcy wojownicy, miecze, zwycięsto Jedynej Prawdziwej Muzyki, korzystanie z mitologii
Wikingów i Greków - może to wszystko trochę takie "naiwne", ale mi się podoba:D


No może w warstwie muzycznej nie jest źle ale jak patrze na tych naoliwionych mięśniaków na okładkach i informacje o tym, że "pierwszy kontakt podpisali własną krwią na dowód oddania heavy metalowi", albo tekst - "If you are not into metal you are not my friend" czy cuś takiego to mi się śmiać chce po prostu. Tylko my robimy prawidzwą muzykę, najlepsza kapela naświecie, królowie życia itp. =P Po prostu cała ta otoczka mi nie odpowiada. No ale de gustibus non est disputandum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh Manowar rzeczywiście jest śmieszny. Ich teledyski to szczyt groteski, nie wiedziałem, że człowiek jest zdolny do poruszania się w tak obścisłych skórzanych spodniach. No ale cóż, każdego dnia uczymy się czegoś nowego.^^

I żeby zaraz nie było, nie mam żadnych uprzedzeń do żadnego gatunku muzyki oczywiście za wyjątkiem techno i di-polo. Sam wychowałem się na Pink Floyd, Queen, Metallica, Nirvana, Dire Straits, więc prosze bez aluzji, że wykazuje tu jakiekolwiek cechy ŚKPM (Świętej Krucjaty Przeciwko Metalowi^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 21:16, shinian napisał:

Heh Manowar rzeczywiście jest śmieszny. Ich teledyski to szczyt groteski, nie wiedziałem, że
człowiek jest zdolny do poruszania się w tak obścisłych skórzanych spodniach. No ale cóż, każdego
dnia uczymy się czegoś nowego.^^


Jezeli chodzi o dziwny ubiur metali to widzialem kilka takich wyrurzniajacych sie, np. dzisaj gośc w spodniach tak dziwnych (niby dla metala, lol), ze wygladaly jak sukienka gdy stal w miejscu :)
Gdzies tuz przed swietami Bożego narodzenia piszemy sobie sprawdzian, drzwi otwarte na osciesz wiec wszystko z korytarza slychac, aż tu nagle cisze przerywa jakby dzwonilo duzo malych dzwoneczkow. Wszyscy patrza sie w strone drzwi, ktos puscil tekstem "Świety Mikołaj!" a tu korytarzem przechodzil "metal" (pozer jakich duzo) caly obwieszony jakimis metalowymi badziewiami, nawet zawstydzil by Iron Mana iloscia metalu w uniorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 20:01, Vaxinar napisał:

No więc z tych co wymieniłeś to najbardziej słucham Blind Guardiana, właściwie to bardz, bardzo
lubię tez zespół.
Metallica i Iron Maiden trochę, tak to bardziej w powerze siedze. Rhapsody HammerFall Stratovarius
Sonata Arctica (nie wszystkie) Freedom Call, trochę Theriona. Manowara nawet lubię, ale też
nie wszystkie, chociaż na innych forach dyskussyjnych spotkałem się z miłością do tego zespołu.
:D


sądzę, że Lost Horizon by Ci się spodobał - ma power''a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 23:26, roctez napisał:

Jezeli chodzi o dziwny ubiur metali to widzialem kilka takich wyrurzniajacych sie, np. dzisaj
gośc w spodniach tak dziwnych (niby dla metala, lol), ze wygladaly jak sukienka gdy stal w
miejscu :)
Gdzies tuz przed swietami Bożego narodzenia piszemy sobie sprawdzian, drzwi otwarte na osciesz
wiec wszystko z korytarza slychac, aż tu nagle cisze przerywa jakby dzwonilo duzo malych dzwoneczkow.
Wszyscy patrza sie w strone drzwi, ktos puscil tekstem "Świety Mikołaj!" a tu korytarzem przechodzil
"metal" (pozer jakich duzo) caly obwieszony jakimis metalowymi badziewiami, nawet zawstydzil
by Iron Mana iloscia metalu w uniorze :)


płynna jest granica między oryginalnością a śmiesznością - wybierz się kiedyś na jakąś imprezę dla gothów...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ktoś zaczoł wymieniac kapele to ja też cosik zapodam
Blind Guardian, Nightwish, ManOwaR, King Diamond, Grave Digger, Hammerfall, Iced Earth, Iron Maiden (standard), Metalica(standard), Rob Zombie, Disturbed, Lordi i coś tam jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 00:42, wincent87 napisał:

sądzę, że Lost Horizon by Ci się spodobał - ma power''a :D


Wiesz, może napiszesz mi coś więcej niż tylko to, że mają powera ? Bo np dla mego kumpla Slipknot ma powera, ale to nie jest power metal. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 17:43, Todryk napisał:

> ale bardziej anarchista!

Ciekaw jestem czy jakbym zrobił przepytkę z anrachizmu wyszedłby inteligent o dość radyklanych
poglądach czy rozwydrzony gówniarz? Szczerze mówiąc osobiście nie spotkałem anarchistów, którzy
mieliby by jakiekolwiek pojęcie o tym nurcie ideowym, ale w necie widziałem paru takich. Wyrażane
przez nich poglądy nie sprowadzały się do głośnego szczekania i robienia burd, ale miały głębsze
odniesienia.

no wiesz zbyt miły nie jesteś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 15:29, Vaxinar napisał:

> sądzę, że Lost Horizon by Ci się spodobał - ma power''a :D

Wiesz, może napiszesz mi coś więcej niż tylko to, że mają powera ? Bo np dla mego kumpla Slipknot
ma powera, ale to nie jest power metal. :)


mi właśnie chodziło o to, że jest to Power Metal, chłopaki (w większości) są ze Szwecji, dwie płytki wydali, ujmę to tak - po Twoim poście posłuchałem sobie Stratovarius''a (już ktoś mnie tam kiedyś namawiał) i pomyślałem sobie, że LH powinno Ci się spodobać, zawsze możesz wpisać ich nazwę w googlach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 20:00, wincent87 napisał:

mi właśnie chodziło o to, że jest to Power Metal, chłopaki (w większości) są ze Szwecji, dwie
płytki wydali, ujmę to tak - po Twoim poście posłuchałem sobie Stratovarius''a (już ktoś mnie
tam kiedyś namawiał) i pomyślałem sobie, że LH powinno Ci się spodobać, zawsze możesz wpisać
ich nazwę w googlach


Aha no to dziękuje za info, skoro są podobni do Stratovariusa to chyba by mi się spodobali. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

etam stereotypy są do d***y, ale niby nie kazdy dres, skin jest głupi ale i tak jak widze skinów/punków w miescie to sie boje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej dzieciaki. Metal umarł już dawno - niestety. Dziwne że ludzie teraz są dyskryminowani z tego powodu. Dzisiejsi metale - buahaha, co to jest skoro tak sobie dają. Blind Guardian, Rammstein to nie jest metal, ludzie co Wy tu wypisujecie za bzdury. "Metal - o widziałem coś takiego" - to nie ufo, to są ludzie. Przyjedźcie na Śląsk to może zobaczycie jeszcze jakiegoś z nas. A jeśli Was to ciekawi, to oczywiście jemy tylko surowe mięso popijając świńską krwią (zdaża się i ludzka), nie myjemy się nigdy - mycie skraca życie, wogóle jesteśmy debile. Aha i sataniści, bym zapomniał. W domu zamiast łóżka mam trumne i śpię w pozycji odwróconego krzyża. Tak więc jeśli ktoś odpowie na tego posta to będzie przeklęty na wieki, on, dzieci jego i wszyscy potomkowie do siódmego pokolenia. Ale się ubawiłem

AVE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 00:42, wincent87 napisał:

> No więc z tych co wymieniłeś to najbardziej słucham Blind Guardiana, właściwie to bardz,
bardzo
> lubię tez zespół.
> Metallica i Iron Maiden trochę, tak to bardziej w powerze siedze. Rhapsody HammerFall
Stratovarius
> Sonata Arctica (nie wszystkie) Freedom Call, trochę Theriona. Manowara nawet lubię, ale
też
> nie wszystkie, chociaż na innych forach dyskussyjnych spotkałem się z miłością do tego
zespołu.
> :D

sądzę, że Lost Horizon by Ci się spodobał - ma power''a :D


Od siebie dodam jeszcze DragonForce''a i Firewinda. Czysty power metal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 23:57, tombos napisał:

Ej dzieciaki. Metal umarł już dawno - niestety. Dziwne że ludzie teraz są dyskryminowani z
tego powodu. Dzisiejsi metale - buahaha, co to jest skoro tak sobie dają. Blind Guardian, Rammstein
to nie jest metal, ludzie co Wy tu wypisujecie za bzdury. "Metal - o widziałem coś takiego"
- to nie ufo, to są ludzie. Przyjedźcie na Śląsk to może zobaczycie jeszcze jakiegoś z nas.
A jeśli Was to ciekawi, to oczywiście jemy tylko surowe mięso popijając świńską krwią (zdaża
się i ludzka), nie myjemy się nigdy - mycie skraca życie, wogóle jesteśmy debile. Aha i sataniści,
bym zapomniał. W domu zamiast łóżka mam trumne i śpię w pozycji odwróconego krzyża. Tak więc
jeśli ktoś odpowie na tego posta to będzie przeklęty na wieki, on, dzieci jego i wszyscy potomkowie
do siódmego pokolenia. Ale się ubawiłem

AVE


Ninejszym odpowiadam : ) Zapomniałeś dodać, że porywamy małe dzieci i robimy z nich ofiary dla Szatana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 23:57, tombos napisał:

Ej dzieciaki. Metal umarł już dawno - niestety. Dziwne że ludzie teraz są dyskryminowani z
tego powodu. Dzisiejsi metale - buahaha, co to jest skoro tak sobie dają. Blind Guardian, Rammstein
to nie jest metal, ludzie co Wy tu wypisujecie za bzdury. "Metal - o widziałem coś takiego"
- to nie ufo, to są ludzie. Przyjedźcie na Śląsk to może zobaczycie jeszcze jakiegoś z nas.
A jeśli Was to ciekawi, to oczywiście jemy tylko surowe mięso popijając świńską krwią (zdaża
się i ludzka), nie myjemy się nigdy - mycie skraca życie, wogóle jesteśmy debile. Aha i sataniści,
bym zapomniał. W domu zamiast łóżka mam trumne i śpię w pozycji odwróconego krzyża. Tak więc
jeśli ktoś odpowie na tego posta to będzie przeklęty na wieki, on, dzieci jego i wszyscy potomkowie
do siódmego pokolenia. Ale się ubawiłem

AVE


Ale z ciebie pojeb .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować