Zaloguj się, aby obserwować  
Angello

Co sądzicie o metalach?

418 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2008 o 23:21, Kalejdoskop86 napisał:

Dojrzewanie, a nie lenistwo ;) .

Może. :P

Dnia 09.04.2008 o 23:21, Kalejdoskop86 napisał:

Asz! Późna pora to nie zauważyłem, że mówiłeś "lista kontaktów" . Ja nawet na GG nie
rozmawiam, bo już jakby wyrosłem z tego i wkurzali mnie nieznajomi z zapytaniem "hejka
poklikasz ???????????? :) " ...

Mam jakoś szczęście i coraz mniej przychodzi do mnie takich wiadomości (ostatnio prawie wcale), a gadam ogólnie z... 2 osobami? Ale to lepsze niż nic.

Dnia 09.04.2008 o 23:21, Kalejdoskop86 napisał:

Inny też przyłaził ciągle. Bałaganu narobił, smrodu, łaził po łóżku jak małpa, a na parapecie
zostawiał żarcie. Patrzę na niego i mówię "eee" , a on się gapi na mnie jak na dziwaka.
Jak w jego domu jest oczyszczalnia ścieków (strefa ścieków) to się nie dziwię mu...

Heh, identycznie. ^^ Narobi bałaganu smrodu, siedzimy w milczeniu a on dalej uparcie siedzi jakby się z kimś założył, że zepsuje mi co najmniej parę godzin. W ogóle przychodził z tekstem "Przyszłem, bo nie miałem co robić.", za co na wstępie zawsze miałem ochotę zdrowo mu przywalić. No bo ja przecież siedzę całe dnie i się nudzę...

A wracając do metalu - mi też w pewnym sensie udało się kogoś nawrócić. ;) Może nie słucha jeszcze metalu, ale zapoznaje się już np. z SOADem, a od niego droga niedaleka. ;)

I ja się zwijam. ;) \m/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 23:28, JayL napisał:

Heh, identycznie. ^^ Narobi bałaganu smrodu, siedzimy w milczeniu a on dalej uparcie
siedzi jakby się z kimś założył, że zepsuje mi co najmniej parę godzin. W ogóle przychodził
z tekstem "Przyszłem, bo nie miałem co robić.", za co na wstępie zawsze miałem ochotę
zdrowo mu przywalić. No bo ja przecież siedzę całe dnie i się nudzę...

O odgłosach i efektach fizjologicznych nie wspomnę... też tak przyłaził, ale przestał. Chory byłem, a on w rekolekcje przyłazi mi, czy nie mam jakiejś gry i mówi "brat mnie wyciepł z domu" . Chciałem go wywalić kijem za drzwi.

Dnia 09.04.2008 o 23:28, JayL napisał:

A wracając do metalu - mi też w pewnym sensie udało się kogoś nawrócić. ;) Może nie słucha
jeszcze metalu, ale zapoznaje się już np. z SOADem, a od niego droga niedaleka. ;)

Gratulejszyn! :)

Dnia 09.04.2008 o 23:28, JayL napisał:

I ja się zwijam. ;) \m/

Dobranoc! \,,/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to ogólnie już nawet przestałem liczyć ile razy zostałem skopany [zielony żoliborz -->wawa :/ ] ... Jestem wysoki , ćwicze na siłce ale i tak to na nic się nie zda jak idzie na ciebie stado [bo inaczej tego nazwac nie można] dresów. Jak metal nie wyglądam , wręcz przeciwnie : Mam krótkie włosy na żel , z ubioru to jedyne co to nosze czarne koszulki . tak to można nawet zaryzykować stwierdzenie że ubieram się bardziej "old schoolowo". Ale jednak sam fakt że słucham metalu odrzuca odemnie większość ludzi. Naszczęście nie jest u mnie aż tak źle jak u nie których z was , mam przyjaciół ale zdecydowanie więcej wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dresy to na prawde nasz śmiertelny wróg i to dosłownie. Ci "ludzie" to teraźniejsze przykłady na to żeczłowiek pochodzi od małpy i że niektóre nawyki pozostały z australopitków. Inaczej tego nie potrafię określić bo chyba nawet nie możliwe. Człowiek nie dość że im nic nie robi to to bydło i tak się przyczepia nawet jak powodu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

metale 1. no bardzo lubię stal, żelazo, miedź ,<lol>
metale2. przeciwko tym ludziom nie mam nic i nie rozumiem czemu ludzie są nim przeciwni !!
P.S. chyba że jakieś babuleńki z Wspólnoty żywego Różańca uważają ich z a ''''szatany''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 20:02, Lukas Unspoken napisał:

No dresy to na prawde nasz śmiertelny wróg i to dosłownie. Ci "ludzie" to teraźniejsze
przykłady na to żeczłowiek pochodzi od małpy i że niektóre nawyki pozostały z australopitków.
Inaczej tego nie potrafię określić bo chyba nawet nie możliwe. Człowiek nie dość że im
nic nie robi to to bydło i tak się przyczepia nawet jak powodu nie ma.


Tak naprawdę z takim czymś można spotkać się nie tylko w przypadku "dresów". Taki kraj, takie społeczeństwo, a może po prostu ludzi, którzy wydają się być stworzeni do okazywania nienawiści sobie na wzajem. Niektórzy tylko są na tą nienawiść bardziej podatni i to jest problem każdej subkultury.
W każdym razie, jak to mój znajomy ma w nawyku mawiać: AVE METAL! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 20:02, Lukas Unspoken napisał:

No dresy to na prawde nasz śmiertelny wróg i to dosłownie. Ci "ludzie" to teraźniejsze
przykłady na to żeczłowiek pochodzi od małpy i że niektóre nawyki pozostały z australopitków.
Inaczej tego nie potrafię określić bo chyba nawet nie możliwe. Człowiek nie dość że im
nic nie robi to to bydło i tak się przyczepia nawet jak powodu nie ma.


dresy sie na HipHop przerzuciły, mnie TO od HipHopu odrzuciło..( choć amerykański prawdziwy czemu nie :) ale to pokazuje że sytuacja sie zmienia, czy na lepsze.. no cóż wychowania to w ludziach nie zmieni ..a tym bardziej zachowania w grupie, kiedy to jest łatwiej napaskudzić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze oczywiście do przedstawicieli tej subkultury nic nie mam, zresztą metal też człowiek... heh ależ jak to dziwnie napisałem. To że społeczeństwo nie akceptuje inności świadczy jednoznacznie o poziomie kultury w naszym dziwnym kraju. Sam miałem kiedyś długie włosy (Może kiedyś dodam zdjęcie, żeby nie było xP) i byłem przez to niejednokrotnie obrażany... Szczególnie przez żelików heh... dlatego ich tak nienawidzę. Co to k#$%^ nie można mieć długich włosów?! Żal takich ludzi, myślę że społeczeństwo powinno napiętnować ich zachowanie. Kto wie może nawet ukarać... Wszystko mogłem znieść, ale nie komentarze typu: "weź sie ogól", "o jaka ładna dziewczynka" , "co to za dzikus w długich włosach"... Aż strach pomyśleć co by było jak bym nosił wtedy czarne ubrania/glany/łańcuchy. Od satanów pewnie by mnie zwyztwali :/ Ogólne mam to gdzieś i wiem że ludzie mają tendencje do przesadzania, niemniej jednak takie zachowanie odcisnęło na mnie piętno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 09:24, Marko Pele napisał:

..niemniej jednak takie zachowanie odcisnęło na mnie piętno.


powiedziane dobitnie.. znaczy to że nie jesteś w stanie wybaczyć człowiekowi którego nawet nie znasz i nic ci nie zrobił. to już lekka pzesada, ja biore ludzi nietolerancyjnych na litość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 09:38, deuser napisał:

> ..niemniej jednak takie zachowanie odcisnęło na mnie piętno.

powiedziane dobitnie.. znaczy to że nie jesteś w stanie wybaczyć człowiekowi którego
nawet nie znasz i nic ci nie zrobił. to już lekka pzesada, ja biore ludzi nietolerancyjnych
na litość :)


Chamstwo trzeba tępić, tak mawiał mój matematyk w LO. Coś w tym jest, ale to że zostałem niejednokrotnie (powtarzam kiedyś, obecnie nie mam takich problemów patrz. zdjęcia forumowiczow) ośmieszany nie daje mi wyjścia. Że niby mam ich szanować, jako całość? Pojedynczej jednostce mogę wybaczyć, nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 09:46, Marko Pele napisał:

> > ..niemniej jednak takie zachowanie odcisnęło na mnie piętno.
>
> powiedziane dobitnie.. znaczy to że nie jesteś w stanie wybaczyć człowiekowi którego

> nawet nie znasz i nic ci nie zrobił. to już lekka pzesada, ja biore ludzi nietolerancyjnych

> na litość :)

Chamstwo trzeba tępić, tak mawiał mój matematyk w LO. Coś w tym jest, ale to że zostałem
niejednokrotnie (powtarzam kiedyś, obecnie nie mam takich problemów patrz. zdjęcia forumowiczow)
ośmieszany nie daje mi wyjścia. Że niby mam ich szanować, jako całość? Pojedynczej jednostce
mogę wybaczyć, nic poza tym.


Jezus to by sie uśmiał ;) ..ja też mam awers do tego czy tamtego, bardzo nie lubie skinhead''ów i dresów, ale toleruje ich obecność i biore ich na litość ponieważ gdybym ich tępił byłbym taki sam jak oni. są lepsze sposoby niż agresja=agresja.. nie robie z ciebie niewiadomo jakiego bandyty i nie staram sie zmienić twojego podejścia do takich ludzi, mówie jedynie byś sie zastanowił czym chcesz mieć "zniewoloną" dusze, nienawiścią czy miłością ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 09:57, deuser napisał:

Jezus to by sie uśmiał ;) ..ja też mam awers do tego czy tamtego, bardzo nie lubie skinhead''ów
i dresów, ale toleruje ich obecność i biore ich na litość ponieważ gdybym ich tępił byłbym
taki sam jak oni. są lepsze sposoby niż agresja=agresja.. nie robie z ciebie niewiadomo
jakiego bandyty i nie staram sie zmienić twojego podejścia do takich ludzi, mówie jedynie
byś sie zastanowił czym chcesz mieć "zniewoloną" dusze, nienawiścią czy miłością ;)


No może rzeczywiście za "mocno" to napisałem. Może tępić nie będę (ale kto wie, jak będę pracował w administracji i przyjdzie taki petent/dres xD) ale postrzegać ich jako grypy ograniczone umysłowo i światopoglądowo zarazem raczej tak. Oczywiście nie każdy jest taki sam, ale raczej większość reprezentuje takie same podejście, niestety. Hmmm tak sobie myślę że chyba znów za ostro pojechałem... No ale cóż tak to postrzegam.

P.S
Nie róbmy offtopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 10:04, Marko Pele napisał:

No może rzeczywiście za "mocno" to napisałem. Może tępić nie będę (ale kto wie, jak będę
pracował w administracji i przyjdzie taki petent/dres xD) ale postrzegać ich jako grypy
ograniczone umysłowo i światopoglądowo zarazem raczej tak. Oczywiście nie każdy jest
taki sam, ale raczej większość reprezentuje takie same podejście, niestety. Hmmm tak
sobie myślę że chyba znów za ostro pojechałem... No ale cóż tak to postrzegam.

P.S
Nie róbmy offtopu.


od razu offtop.. po to jest ten czy inny wątek by móc sie wypowiadać.. skoro rozmowa zeszła lekko na taki temat jak tolerancja to nie uważam by to nagle przerywać :) ..tym bardziej że temat tolerancji pasuje w sumie do tego wątku.

PS ..tylko pamiętaj że agresja rodzi agresje, im więcej ludzi będzie o tym wiedzieć tym na świecie będzie lepiej, bo nikt nie chce żyć w sterylnym, pełnym uprzedzeń do innych społczeństwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 10:50, deuser napisał:

PS ..tylko pamiętaj że agresja rodzi agresje, im więcej ludzi będzie o tym wiedzieć tym
na świecie będzie lepiej, bo nikt nie chce żyć w sterylnym, pełnym uprzedzeń do innych
społczeństwie


Idea separacji jest na tyle dobra i an tyle zła, że aż niepotrzebna... W ludziach nigdy nie była i zapewne nie przybędzie większej tolerancji co do subkultur, które wolą coś innego niż wszyscy. Niestety metalowcy przez swoje upodobania co do nieco cięższej muzyki niż rock, przypięto im łatkę "innych, bo nie chcą słuchać jakiegoś kiczu tylko czegoś nieco bardziej chaotycznego, cięższego.
Dresy z powodu pojawienia się metalowców zaczęli ich prześladować i nienawidzić...Czy tak na prawdę ktoś zna powód tego konfliktu? Wie jak to się zaczęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 00:41, Lukas Unspoken napisał:

> PS ..tylko pamiętaj że agresja rodzi agresje, im więcej ludzi będzie o tym wiedzieć
tym
> na świecie będzie lepiej, bo nikt nie chce żyć w sterylnym, pełnym uprzedzeń do
innych
> społczeństwie

Idea separacji jest na tyle dobra i an tyle zła, że aż niepotrzebna... W ludziach nigdy
nie była i zapewne nie przybędzie większej tolerancji co do subkultur, które wolą coś
innego niż wszyscy. Niestety metalowcy przez swoje upodobania co do nieco cięższej muzyki
niż rock, przypięto im łatkę "innych, bo nie chcą słuchać jakiegoś kiczu tylko czegoś
nieco bardziej chaotycznego, cięższego.
Dresy z powodu pojawienia się metalowców zaczęli ich prześladować i nienawidzić...Czy
tak na prawdę ktoś zna powód tego konfliktu? Wie jak to się zaczęło?


Dresy wszystkich biją,a co o metalach to są w nich debile i normalni jak wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stereotypy, nie zawsze tak jest, że dres bije metala, mam kumpla, który jest w bojówce GKS Katowice, nosi glany, włosy prawie po plecy (teraz ma krótkie) i wołają (a raczej wołali) na niego Jezus Chrystus i z dresami czy innymi kibolami to on ma "sztame" jak to się teraz mówi ;P No ale niestety w większości przypadków tak jest, że dresy idealnie pasują do stereotypu, który nie bez powodu się przyjął ;P

na koniec coś o dresach, niby na jaja, a dużo w tym prawdy ;P --> http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Dresiarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okay.Wiem ze ten temat jest juz jak stary, upierdliwy snork, ale mnie zaintrygowal. No wiec tak. Jak niektorzy wiedza, mieszkam w Anglii. No i jestem metalem - slucham kazdego metalu - legend (Iron Maiden), death (Vader), jak i alternative (Slipknot), zapuszczam wlosy, pasek z cwiekami itp. I wiecie za kogo uchodze w mojej szkole? Za...gotyka. A wedlug innych jestem emo. Nawet przestalem nosic roznego typu "sweatbandy", bo mi sie nie chce zdejmowac co 5 minut jak mowia "show me ur wrists, bitch" :P w ogole to nie wiem gdzie subkultury maja gorzej - w UK czy w PL...chociaz chyba tu lepiej - na ulicy sie na ciebie nie gapia jak na kosmite (fakt, dresy sa, ale dlugie nogi rulez :)), tylko w "skull" jest pieklo...

I jaki z tego moral? Problem z subkulturami pewnie bedzie tak dlugom jak beda istnialy subkultury. Taka rownowaga, kapeesh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam się za metala, chodzę ubrany jak metal i jest mi z tym dobrze. Jak ktoś ma jakis problem, to najczęściej mam to w poważaniu, albo dochodzi do rękoczynów. Taka norma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować