Zaloguj się, aby obserwować  
Angello

Co sądzicie o metalach?

418 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2006 o 17:34, gaax napisał:

No, no, czyli nie znam historii beatlesow, ale plotki powtarzam cze mu nie.
Nie dzielę satanistów na pozerów i tych prawdziwych, tylko staram się być obiektywny. Nie stwierdziłem
też wcale, że takie zespoły są ok, ale nie ma to najmniejszego znaczenia.
Jeśli wykonawców w takich zespołach nazywasz satanistami to masz zupełnie inne pojęcie o satanizmie
niz ja, proste. Odpowiedz sobie na pytanie kim jest satanista?Wyznawcą szatana, najkrótsza
odpowiedź, ale powiedz w czym się to przejawia.


oj to nie są płotki, ja np. sam własnorecznie odwróciłem sobie "stairway to heaven" led zeppelin, i tam NAPRAWDĘ są texty czczące szatana. sprawdźcie sami. więc nie śmiejcie się z tekstów o tym, bo satanizm w muzyce nie narodził się z chwilą powstania black metalu. tak satanista to człowiek czczący szatana, dobrze zrozumiałeś, i nie ma to znaczenia czy w domu zabija dziewice czy nie, jego postawa życiowa, oraz przede wszystkim deklaracje czynią go satanistą. więc z mowieniem ze behemoth spiewa o szatanie ale zespól nie jest satanistyczny to bzura. tak samo jakby punkowy undergroundowy zespół spiewał "fuck the system" itp, a potem podpisywał milionowy kontrakt z wytwórnia muzyczną. no oczywiscie, racja prawdziwi satanisci to z pewnoscia tacy ludzie jak z zespolu mayhem, co nie znaczy ze rozmaite zespoliki czczące rogatego nie sa satanistami bo nikogo nie zabili. myslcie logicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 16:55, tymuś napisał:

/..../

Już pomijam to, że nie wiadomo skąd wygrzebałeś tego posta.
Mam dziwne wrażenie, że lubisz się mnie czepiać ? -_-"
Chodziło mi o to, że Panowie z behemotha nie uprawiają pewnego rodzaju satanizmu. I mam tu na myśli składanie ofiar czarne msze i tym podobne, jak sekty. Nie chodziło mi tu o satanizm, który jest pewną formą ateizmu, jest coś takiego i to pewnie "uprawiają".
Nie znam się za bardzo - przyznam bez bicia - na tych odmianach satanizmu, ale dalej potrzymuje tamto zdanie, iż czarnych mszy sobie nie odprawiają. Czytałem pare wywiadów z Nergalem i właśnie to z nich wywnioskowałem. Ich satanizm to inny satanizm, niż ten w moim poście, sprzed paru miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rety...

Właśnie się przekonałem jak niebezpieczne może być nieostrożne zapuszczanie się w dzikie, zapomniane rejony naszego forum...

Ja w każdym razie szybko uciekam i udaję, że nic nie widziałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 15:44, Vidmol napisał:

> Poj*b to człowiek który nie potrafi pojąć ironii. Nie będę tu palcem pokazywał...

Oj, ch*j !! No to : kretyn, palant, idiota, głupek, asshole, pe**s, siu***k, kur*a, piz*a....
Wybierz sobie...


mowiles o sobie chyba:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj po prostu chodziło mi o to, aby nazywac rzeczy po imieniu. wiadomo zespoły black promuja satanizm w każdej formie i tyle.

też chciałbym zauważyć, że odbiorcy metalu to głownie inteligentniejsi ludzie, ale nie róbmy z tego reguły i nie mówmy że HH to głąby a my, metale-elita. pozatym ja tez lubie metal, a "metalem" nie jestem. moim zdaniem afiszowanie się z czyms takim jest po prostu oznaką braku dojrzałości, młody czlowiek chce sie z czyms identyfikowac więc ubiera się w takim a nie innym stylu, szuka aprobaty u innych metali. (ew jest stary i zostalo mu juz tak z dawnych czasow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 20:51, tymuś napisał:

też chciałbym zauważyć, że odbiorcy metalu to głownie inteligentniejsi ludzie, ale nie róbmy
z tego reguły i nie mówmy że HH to głąby a my, metale-elita. pozatym ja tez lubie metal, a
"metalem" nie jestem. moim zdaniem afiszowanie się z czyms takim jest po prostu oznaką braku
dojrzałości, młody czlowiek chce sie z czyms identyfikowac więc ubiera się w takim a nie innym
stylu, szuka aprobaty u innych metali. (ew jest stary i zostalo mu juz tak z dawnych czasow:)


Co do tego stylu ubierania, to dwa pytania.
1. Co powiesz okoncertach, bo na takie chyba jednak trzeba by się ubrać "na metala", prawda ?
2. No i druga sprawa, jak ubiore od czasu do czasu koszulkę czarną, albo z jakimś zespołem, to jest zaraz oznaka braku dojrzałości ? No nie wiem, owszem masz rację, gdy ktos poobwiesza się w pentagramy i wielki satan jest, ale nie przesadzajmy znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 18:59, Vaxinar napisał:

> /..../
Już pomijam to, że nie wiadomo skąd wygrzebałeś tego posta.
Mam dziwne wrażenie, że lubisz się mnie czepiać ? -_-"
Chodziło mi o to, że Panowie z behemotha nie uprawiają pewnego rodzaju satanizmu. I
mam tu na myśli składanie ofiar czarne msze i tym podobne, jak sekty. Nie chodziło mi tu o
satanizm, który jest pewną formą ateizmu, jest coś takiego i to pewnie "uprawiają".
Nie znam się za bardzo - przyznam bez bicia - na tych odmianach satanizmu, ale dalej potrzymuje
tamto zdanie, iż czarnych mszy sobie nie odprawiają. Czytałem pare wywiadów z Nergalem i właśnie
to z nich wywnioskowałem. Ich satanizm to inny satanizm, niż ten w moim poście, sprzed paru
miesięcy.


o, to z czystej ciekawosci zapytam: jak to jest z ludzmi (mowiles o nergalu) ktorzy głoszą TAKIE RZECZY, co oni o tym mowia, jaki jest ich poglad na swiat, itp. czy są naprawdę ŹLI??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, że sie tak wyraże co chcecie od metali?? To spoko ludzie, którzy mają swój świat i słuchają naprawde dobrej muzyki. Ja osobiście od kilku lat słucham metalu, ale za niego się nei uważam. Nie wszyscy, którzy mają długie włosy, glany i słuchają metalu to ludzie patologiczni. Myślcie co piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 20:55, tymuś napisał:

o, to z czystej ciekawosci zapytam: jak to jest z ludzmi (mowiles o nergalu) ktorzy głoszą
TAKIE RZECZY, co oni o tym mowia, jaki jest ich poglad na swiat, itp. czy są naprawdę ŹLI??


No cóż nie jestem dokładnie pewny jaki światopogląd ma Pan Nergal, wiem bardzo mało.
Przyznam, że czytałem te wywiady z czystej ciekawości, no bo behemoth śpiewa o czym śpiewa "Christians to the lions", więc chciałem się dowiedzieć, jaki dokładnie jest jego stosunek do tej religii.
Z tego co mówił Nergal to starają się pokazać młodzieży inną drogę niż tą, która jest im narzucana od urodzenia. Drogę satanizmu - chyba - który w tym przypadku jest pewną odmianą zwykłego ateizmu.
Czy Nergal jest naprawdę zły ? Nie wydaje mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego metale są kojażeni z satanistami. I że kto słucha metalu to jest zaraz nie wiem co. Ja również słucham metalu (od niedawna) i jakąś na mnie to źle nie wpłyneło. Ja osobiście uważam, że "metalowce" to (zazwyczaj) spokojni, wporządku i inteligetni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 21:14, Mac Cry napisał:

Zastanawiam się dlaczego metale są kojażeni z satanistami. I że kto słucha metalu to jest zaraz
nie wiem co. Ja również słucham metalu (od niedawna) i jakąś na mnie to źle nie wpłyneło. Ja
osobiście uważam, że "metalowce" to (zazwyczaj) spokojni, wporządku i inteligetni ludzie.


brutalna prawda jest taka, że jest wystarczająco dużo satanistycznych zespołow, by sprawic by cały metal był tak postrzegany. tyle. tak samo jest wystarczająco dużo głupich składów HH by sprawić, że cały hiphop jest tak a nie inaczej postrzegany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mac cry:
na tym swiecie jest tak, ze jak ktos czegos nie sprawdzil na wlasnej skorze, tylko uslyszal jakis stereotyp (w przypadku metalu byl to hh-maniak niesluchajacy niczego innego jak bitnbass) to zawsze bedzie chodzil i od czasu do czasu krzycal nad uchem ''satan satan satan'' ;) bez wzgledu na to jakiego rodzaju metalu sie slucha :)

tak reaguja moi hh-kumple :D
jak sie im przypomni ze metalu slucham (dodam, ze na czarno sie nie ubieram, jedyny znak to 3 naszywki zespolow na plecaku) to od razu jada wrzuty typu "czacha dymi" albo wlasnie "szatan" i gest "\,,/"

ja sie do tego juz przyzwyczailem ;)

Imho autor tematu nieladnie go zatytulowal. Temat kierowany do hip-hopowcow? zeby wrzucali na ludzi, ktorzy nie stronia od ostrzejszej muzyki? Ktorzy nawet nie wiedza co to metal? Tylko uslyszeli o stereotypach i widzieli na ulicy kilku czarnych ortodoksow [zwanych przez nich "brudasami", czyt. dlugie wlosy, czarne ubranie - najlepiej skora, do tego pieszczochy, plecak - kostka itd]...

cytaty mile widziane ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że jesteś nierereformowalny. Upierasz się ciągle z tymi satanistami. Nie wiem czemu koniecznie chcesz wepchnąć wszystkich do jednego worka. Odpowiem Ci także na pytanie, które zadałeś Vaxinarowi, mam nadzieję że się nie obrazi, ale temat dyskusji z Toba mieliśmy podobny.
Zacznijmy od nietrafionego przykładu z undergraundową kapelą. Otóż taką w 1976 roku była legenda punka Sex Pistols, a obecnie śpią na forsie. Wokalista spytany czemu ktoś tak zdeterminowany jak on, pławi się teraz w luksusie odpowiedział tylko, że ludzie źle go zrozumieli.
Dość historii.
Jeśli wg Ciebie satanizm przejawia się nie tylko w czynach, ale w dużej mierze w postawach życiowych (nie mam pojęcia co dokładnie kryje się za tym hasłem) to chyba każdy kto nie wyznaje chrześcijańskego systemu wartości jest satanistą. Jeśli malowanie sobie twarzy i pokazywanie kontrowersyjnych scen w teledyskach czyni z człowieka wyznawcę szatana, to nie jest to logiczne. Pamiętaj, że to tylko Twoje domysły. I tu nawiąże do rozmowy z Vaxinarem. Inną rzeczą jest śpiewać o czymś, a inną namawiać bezpośrednio do zła. Jeśli np Nergal organizowałby wiece na których agitował by do palenia kościołów mógłbym uwierzyć, że jest satanistą. Ale zauważ, że satanizm w naszym społeczeństwie nie ma racji bytu. Bo kogo nazwiesz satanistą? Bandę półgłowków którzy przewracają krzyże na cmentarzu? Czy wokalistę grupy metalowej, który jak twierdzisz namawia do nienawiści? Nie spotkałem się jeszcze z żadnym przypadkiem żeby ktoś zdrowy na umyśle słuchający takie piosenki głosiłby szczere, antychrześcijańskei hasła, lub nie daj Boże zrobił coś pod wpływem muzyki. Zwariować można równie dobrze od oglądania mody na sukces. Podsumowując w naszym społeczeńswie nie ma takiego zjawiska jak satanizm, konsekwętnie nie ma zespołów satanistycznych, co więcej nie ma nawet obawy że mogą się pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 23:09, gaax napisał:

Ja widzę, że jesteś nierereformowalny. Upierasz się ciągle z tymi satanistami. Nie wiem czemu
koniecznie chcesz wepchnąć wszystkich do jednego worka. Odpowiem Ci także na pytanie, które
zadałeś Vaxinarowi, mam nadzieję że się nie obrazi, ale temat dyskusji z Toba mieliśmy podobny.

Zacznijmy od nietrafionego przykładu z undergraundową kapelą. Otóż taką w 1976 roku była legenda
punka Sex Pistols, a obecnie śpią na forsie. Wokalista spytany czemu ktoś tak zdeterminowany
jak on, pławi się teraz w luksusie odpowiedział tylko, że ludzie źle go zrozumieli.
Dość historii.
Jeśli wg Ciebie satanizm przejawia się nie tylko w czynach, ale w dużej mierze w postawach
życiowych (nie mam pojęcia co dokładnie kryje się za tym hasłem) to chyba każdy kto nie wyznaje
chrześcijańskego systemu wartości jest satanistą. Jeśli malowanie sobie twarzy i pokazywanie
kontrowersyjnych scen w teledyskach czyni z człowieka wyznawcę szatana, to nie jest to logiczne.
Pamiętaj, że to tylko Twoje domysły. I tu nawiąże do rozmowy z Vaxinarem. Inną rzeczą jest
śpiewać o czymś, a inną namawiać bezpośrednio do zła. Jeśli np Nergal organizowałby wiece na
których agitował by do palenia kościołów mógłbym uwierzyć, że jest satanistą. Ale zauważ, że
satanizm w naszym społeczeństwie nie ma racji bytu. Bo kogo nazwiesz satanistą? Bandę półgłowków
którzy przewracają krzyże na cmentarzu? Czy wokalistę grupy metalowej, który jak twierdzisz
namawia do nienawiści? Nie spotkałem się jeszcze z żadnym przypadkiem żeby ktoś zdrowy na umyśle
słuchający takie piosenki głosiłby szczere, antychrześcijańskei hasła, lub nie daj Boże zrobił
coś pod wpływem muzyki. Zwariować można równie dobrze od oglądania mody na sukces. Podsumowując
w naszym społeczeńswie nie ma takiego zjawiska jak satanizm, konsekwętnie nie ma zespołów satanistycznych,
co więcej nie ma nawet obawy że mogą się pojawić.


oj robicie ze mnie oszołoma. nie wrzucam wszystkich do jednego worka, przecież jest pełno metalu nie mającego nic w spólnego z satanizmem czy nawet jakimiś ideologiami. chodziło mi o to, że jeśli ktoś juz robi taką muzykę, z takimi a nie innymi tekstami, to trzeba zauważyć, że po prostu opowiada się (nawet czysto "teoretycznie") za pewnym systemem wartości/ideologią. i nieistotne czy zabija itp, czy tylko wyraża się artystycznie. niestety zdaje się że zdecydowana większośc "satanistycznych zespołów" jest, spójżmy prawdzie w oczy - satanistyczna. :D nie wiem czemu tak boisz się tego słowa. na świecie jest tak dużo osób, że każda ekstrema znajdzie swego dobiorcę - czy to arka nowego, czy mayhem. i nie wrzucam nikogo do jednego worka, po prostu trzeba nazywac rzeczy po imieniu i tyle.

a co do tzw postaw życiowych to sprawa jest prosta. jest dobro i zło. tyle. każdy stara się reprezentować to co mu odpowiada;D a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i do chodzimy do jakiegoś porozumienia:)
Tylko, że pewnie żaden z nas nie przkona drugiego w podstawowej kwestii: satanista czy nie?
Parafrazując słowa znanej piosenki"dziś prawdziwych satanistów już nie ma":) ja tak twierdzę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 23:47, gaax napisał:

No i do chodzimy do jakiegoś porozumienia:)
Tylko, że pewnie żaden z nas nie przkona drugiego w podstawowej kwestii: satanista czy nie?
Parafrazując słowa znanej piosenki"dziś prawdziwych satanistów już nie ma":) ja tak twierdzę.


Powiem tak: wg ciebie ktoś kto nie wciela słów w czyny nie jest prawdziwym satanistą tak? czyli spór o to się toczy. T wyobraź sobie, że śpiewasz piosenki o tematyce rasitowskiej, neofaszystowskiej. I teraz wyobraź sobie że jesteś rownocześnie antyfaszystą, a wszystkim ludziom tłumaczysz że tylko o tym spiewasz, a tak naprawdę myślisz co inego. GDZIE TU LOGIKA??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 13:51, tymuś napisał:

Powiem tak: wg ciebie ktoś kto nie wciela słów w czyny nie jest prawdziwym satanistą tak? czyli
spór o to się toczy. T wyobraź sobie, że śpiewasz piosenki o tematyce rasitowskiej, neofaszystowskiej.
I teraz wyobraź sobie że jesteś rownocześnie antyfaszystą, a wszystkim ludziom tłumaczysz że
tylko o tym spiewasz, a tak naprawdę myślisz co inego. GDZIE TU LOGIKA??


Znów starasz się uprościć, nie popadaj ze skrajności w skrajność.Nie mówie, że są wzorowymi katolikami w życie prywatnym.
Faszyzm czy rasizm to nie to samo co satanizm. Faszyzm to światopoglądem, a satanizm jest o wiele szerszym pojęceim. To kult, sekta, w tym także światopgoląd. Więc jeśli ktoś myśli podobnie to możemy powiedzieć, że ma zbliżone poglądy, a nie nazywać go satanistą. To tak jak np. katolik, który uważa, że w wielu sprawch protestanci mają rację. Nie mniej nie akceptuje w pełni protestantyzmu jako swojego wyznania, z uwagi na pozostałe róznice, które mu nie odpowiadają. Nie staje się tym samym protestantem, ale uznaje część światopoglądu.
Wspominałem już, że sataniści jako tacy nie funkcjonują w naszym społeczeństwie i tego zdania mogę bronić do upadłego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 14:25, gaax napisał:

Znów starasz się uprościć, nie popadaj ze skrajności w skrajność.Nie mówie, że są wzorowymi
katolikami w życie prywatnym.
Faszyzm czy rasizm to nie to samo co satanizm. Faszyzm to światopoglądem, a satanizm jest
o wiele szerszym pojęceim. To kult, sekta, w tym także światopgoląd. Więc jeśli ktoś myśli
podobnie to możemy powiedzieć, że ma zbliżone poglądy, a nie nazywać go satanistą. To tak jak
np. katolik, który uważa, że w wielu sprawch protestanci mają rację. Nie mniej nie akceptuje
w pełni protestantyzmu jako swojego wyznania, z uwagi na pozostałe róznice, które mu nie odpowiadają.
Nie staje się tym samym protestantem, ale uznaje część światopoglądu.
Wspominałem już, że sataniści jako tacy nie funkcjonują w naszym społeczeństwie i tego zdania
mogę bronić do upadłego:)


musisz zrozumieć, że satanizm to nie światopogląd czy też przekonania polityczne, gdzie możesz mowic że to socjalna partia z elementami liberalizmu. SATANIZM ODNOSI SIĘ DO TAKIEJ SFERY, GDZIE WSZYSTKO STAJE SIĘ CZARNO-BIAŁE. Więc satanista "prawdziwy" czy też nie zawsze będzie reprezentował egoizm, brak poszanowania dla większości pozytywnych wartości itd. z czego wnioskujesz że sataniści nie funkcjonują w naszym społeczeństwie?? to że jest to kult oficjalnie zakazany i uznany za niebezpieczny, nie znaczy że nie istnieje. i nie mówię to o podwórkowcach z pentagramami ale o "powaznych ludziach", wykształconych, dobrze sytuowanych. sataniści mają swe "oficjalne struktury" w kazdym panstwie, tak jak kazda religia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie wpłynę na to jak kto się ubiera i w ogóle, ale komentować to jak najbardziej mogę. Dziwi mnie to przywiązanie do czarnego koloru, nawet jak są wakację, gorąco czy coś. Jak widzę czasem w tramwaju takiego gościa, czarne dżinsy, czarna koszulka i glany, a na zewnątrz słonko przygrzewa całkiem do rzeczy, to jest to trochę dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować