Zaloguj się, aby obserwować  
Angello

Co sądzicie o metalach?

418 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2006 o 15:24, tymuś napisał:

musisz zrozumieć, że satanizm to nie światopogląd czy też przekonania polityczne, gdzie możesz
mowic że to socjalna partia z elementami liberalizmu. SATANIZM ODNOSI SIĘ DO TAKIEJ SFERY,
GDZIE WSZYSTKO STAJE SIĘ CZARNO-BIAŁE. Więc satanista "prawdziwy" czy też nie zawsze będzie
reprezentował egoizm, brak poszanowania dla większości pozytywnych wartości itd. z czego wnioskujesz
że sataniści nie funkcjonują w naszym społeczeństwie?? to że jest to kult oficjalnie zakazany
i uznany za niebezpieczny, nie znaczy że nie istnieje. i nie mówię to o podwórkowcach z pentagramami
ale o "powaznych ludziach", wykształconych, dobrze sytuowanych. sataniści mają swe "oficjalne
struktury" w kazdym panstwie, tak jak kazda religia.


W tym rzecz, że wiem że satanizm to nie tylko światopogląd, ale także szereg innych elementów. Tymczasem Ty nie pojmujesz, że to nie TYLKO świat wartości. Jeśli jest kultem to składa się na niego znacznie więcej czynników.
Więc jeśli nie mówisz o pentagramach na ścianch,to czym? Gdzie zetknąłeś się ze zjawiskeim satanizmu w Polsce, albo jakimś innym kraju? wykluczając Stany bo tam są nawet kulty Wielkiego Ciastka. Jakich to "poważnych ludzi" widziałeś jak głoszą satanistyczne teorie? Jeszcze raz podkreślę zjawisko satanizmu nie występuje! Mając na myśli zjawisko, mówie o ruchu, który można traktować w kategoriach problemaycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 15:38, gaax napisał:

W tym rzecz, że wiem że satanizm to nie tylko światopogląd, ale także szereg innych elementów.
Tymczasem Ty nie pojmujesz, że to nie TYLKO świat wartości. Jeśli jest kultem to składa się
na niego znacznie więcej czynników.
Więc jeśli nie mówisz o pentagramach na ścianch,to czym? Gdzie zetknąłeś się ze zjawiskeim
satanizmu w Polsce, albo jakimś innym kraju? wykluczając Stany bo tam są nawet kulty Wielkiego
Ciastka. Jakich to "poważnych ludzi" widziałeś jak głoszą satanistyczne teorie? Jeszcze raz
podkreślę zjawisko satanizmu nie występuje! Mając na myśli zjawisko, mówie o ruchu, który można
traktować w kategoriach problemaycznych.


oj, poważni ludzie moga należeć do sekt, np. scjentologów, lub właśnie satanistów. co w tym dziwnego? mówię o tym, że istnieje kilka oficjalnych ruchów satanistycznch na świecie i w polsce, do których należą ludzie. rozmaici, często bogaci i wpływowi. to nie mity tylko fakty, np szczególne natężenie tego typu zjawisk ma miejsce w rzymie. (niejako w opozycji do stolicy kościoła katolickiego) twierdzisz, że jakotaki ruch satanistyczny nie istnieje, czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 16:47, tymuś napisał:

oj, poważni ludzie moga należeć do sekt, np. scjentologów, lub właśnie satanistów. co w tym
dziwnego? mówię o tym, że istnieje kilka oficjalnych ruchów satanistycznch na świecie i w polsce,
do których należą ludzie. rozmaici, często bogaci i wpływowi. to nie mity tylko fakty, np szczególne
natężenie tego typu zjawisk ma miejsce w rzymie. (niejako w opozycji do stolicy kościoła katolickiego)
twierdzisz, że jakotaki ruch satanistyczny nie istnieje, czemu?


Ponieważ nigdy się z nim nie spotkałem, ani tez nie słyszałem o nie słyszałem, by jakiekolwiek wiarygodne źródło go potwierdziło. Fakty, a plotki czy przypuszczenia to co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 16:53, gaax napisał:

Ponieważ nigdy się z nim nie spotkałem, ani tez nie słyszałem o nie słyszałem, by jakiekolwiek
wiarygodne źródło go potwierdziło. Fakty, a plotki czy przypuszczenia to co innego...


no ja też się nigdy z satanista nie spotkałem. ani z rekinem młotem, czy tygrysem, mam nie wierzyć że istnieją??
kult satanistyczny istnieje, a jego najbardziej ordynarnym przejawem jest dewastowanie cmentarzy przez gówniarzy. czy "poważny" satanista musi się ze swoimi "ideami" obnosić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli metal nikogo nie zadźga nożem, nie będzie kradł, dewastował klatek, itp, to niech sobie będzie kim chce. Ogólnie nie mam nic przeciwko metalom – jeszcze nie widziałem, żeby kogoś pobili, czego nie mogę powiedzieć o dresach. Co do muzyki jakiej słuchają, i tego jak się ubierają, to każdy słucha tego, co lubi, tak samo jest z ubraniem i fryzurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 16:55, tymuś napisał:

> Ponieważ nigdy się z nim nie spotkałem, ani tez nie słyszałem o nie słyszałem, by jakiekolwiek

> wiarygodne źródło go potwierdziło. Fakty, a plotki czy przypuszczenia to co innego...


no ja też się nigdy z satanista nie spotkałem. ani z rekinem młotem, czy tygrysem, mam nie
wierzyć że istnieją??
kult satanistyczny istnieje, a jego najbardziej ordynarnym przejawem jest dewastowanie cmentarzy
przez gówniarzy. czy "poważny" satanista musi się ze swoimi "ideami" obnosić??


Czekaj,chcesz nazwac gowniarzy dewastujacych cmentarze satanistami?To tak jaby pospolitego dresa nazwać kulturystą, labo bokserem. Mówie, że nie widziałem potwerdzenia z żadnego wiarygodnego źródła, więc wybacz ale istnienie rekina młota jest niepodważalne.
I czekaj Ty wiesz, że istnieją czy wierzysz, że istnieją?
Należe do osóbupartych jak zauważyłeś i ciężko mnie mi wmówić, że świat roi się od wyznawców szatana i że są nimi wpływowi ludzie w różnych krajach. W związku z tym myśle że powinniśmy zakończyć naszą dyskusję z uwagi na fakt,że Ty także do uległych nie należysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 17:05, gaax napisał:

Czekaj,chcesz nazwac gowniarzy dewastujacych cmentarze satanistami?To tak jaby pospolitego
dresa nazwać kulturystą, labo bokserem. Mówie, że nie widziałem potwerdzenia z żadnego wiarygodnego
źródła, więc wybacz ale istnienie rekina młota jest niepodważalne.
I czekaj Ty wiesz, że istnieją czy wierzysz, że istnieją?
Należe do osóbupartych jak zauważyłeś i ciężko mnie mi wmówić, że świat roi się od wyznawców
szatana i że są nimi wpływowi ludzie w różnych krajach. W związku z tym myśle że powinniśmy
zakończyć naszą dyskusję z uwagi na fakt,że Ty także do uległych nie należysz.


oj naprawdę jestes naiwny. o satanistach o których mowiłem przeczytalem jakiś czas temu w tygodniku forum (wybór najlepszych artykułów z prasy światowej), wątpię czy ci dzienikarze mieliby kłamać w sytuacjach nie dotyczących polityki. a twoje rozumowanie mnie dziwi, bo tym że kult satanistyczny istnieje wie prawie każdy, a ty to podważasz. więc jednak ludzie tacy jak la vey czy inni twórcy satanizmu nie stworzyli żadnego kultu i ich praca poszła w zapomnienie??;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 17:09, tymuś napisał:

oj naprawdę jestes naiwny. o satanistach o których mowiłem przeczytalem jakiś czas temu w tygodniku
forum (wybór najlepszych artykułów z prasy światowej), wątpię czy ci dzienikarze mieliby kłamać
w sytuacjach nie dotyczących polityki. a twoje rozumowanie mnie dziwi, bo tym że kult satanistyczny
istnieje wie prawie każdy, a ty to podważasz. więc jednak ludzie tacy jak la vey czy inni twórcy
satanizmu nie stworzyli żadnego kultu i ich praca poszła w zapomnienie??;)


Zawsze musimy mieć ostatnie zdanie co? Tak Szatan jest wszędzie, tez mam biblię la veya mam na pólce jak każdy prawdziwy Polak. Ave;)
Nie podważam istnienia kultu jako takiego, ale o ile się nie mylę napisałem klkakrotnie, że zjawisko satanizmu rozumiane w kategorich problematycznych nie występuje. Jeśli do tej pory nie załapałeś o czym mówię to trudno.
Zwięźlej tego ująć nie umiem.
Nie mam nic do dodania wyskoi sądzie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 18:12, gaax napisał:

Zawsze musimy mieć ostatnie zdanie co? Tak Szatan jest wszędzie, tez mam biblię la veya mam
na pólce jak każdy prawdziwy Polak. Ave;)
Nie podważam istnienia kultu jako takiego, ale o ile się nie mylę napisałem klkakrotnie, że
zjawisko satanizmu rozumiane w kategorich problematycznych nie występuje. Jeśli do tej pory
nie załapałeś o czym mówię to trudno.
Zwięźlej tego ująć nie umiem.
Nie mam nic do dodania wyskoi sądzie :p



co próbujesz mi udowodnić?? bo z tego co ja pamiętam, chciałem tylko zauważyć, że metalowe zespoły z satanistycznym przesłaniem takie właśnie są, i tyle. tymczasem niektórzy uważają że jak ktoś o tym śpiewa, to ani trochę nie angażuje sie w te poglądy. nie da się w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, ten cały satanizm w piosenkach metalowych jest strasznie nadmuchany... Nie wydaje sie wam, że takie teksty pisze się tylko poto, ażeby zaspokoić ducha paru oszołomów z cyklu "Zło to ja" ?. Metal dla mnie polega głównie na zadziornych riffach, potężnym blaście i gościu drącym ryja. Takie są moje odczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal jest dobry dopóki jakiś gość nie zacznie wołać na ulicy: "Ave Satan". Nie no wszystko ok, ale tak szczerze mówiąc wszelkie kultury muzyczne są wręcz chore i do d**y. To samo z metalem. Muzyka jako tako fajna, ale nie lubię tak zwanego "mocnego brzmienia" - tego hukotu nie da się słuchać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 22:41, el-coyote napisał:

Metal jest dobry dopóki jakiś gość nie zacznie wołać na ulicy: "Ave Satan". Nie no wszystko
ok, ale tak szczerze mówiąc wszelkie kultury muzyczne są wręcz chore i do d**y. To samo z
metalem. Muzyka jako tako fajna, ale nie lubię tak zwanego "mocnego brzmienia" - tego hukotu
nie da się słuchać ;).



Trzeba uczyć się tolerancji... :> Ogólnie wykrzykiwanie swych poglądów na ulicy, czy gdziekolwiek jest tylko pogrążaniem samego siebie... Nie daje to nic dobrego... Ja wręcz kocham rumor i hukot :D Black Metal!!! Ave Satan!!!... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 22:41, el-coyote napisał:

Metal jest dobry dopóki jakiś gość nie zacznie wołać na ulicy: "Ave Satan".


Mam wielu dobrych znajomych "metali" i chociaż wielu z nich ma różne dziwne pomysły to sąoni zupełnie niegroźni i wśród nich jest tylko jeden "ciężki" przypadek ,któremu naprawdę zdażyło się wołać "Ave Satan" ( wzywał także do wstąpienia w zastępy jego armii 666-ciu piekielnych wojowników etc ) i to pod kościołem ,ale robił to dla "draki" ( proszę nie komentować - mówiłem ,że to ciężki przypadek )

Otóż : w moim mieście kościół jest bardzo blisko parku i kiedy pewnego razu siedzieliśmy sobie na ławce w tymże parkuminęła nas grupa "moherowych" babć spieszących do kościoła . Starsze te panie nie omieszkały zatrzymać się przy "naszej" ławce i - w dzień powszedni (!) zwrócić nam uwagi w stylu " dzisiejsza młodzież to w ogółe nie wiadomo co ,w parku przesiaduje , do kościoła by poszli etc ,etc" . Najbardziej oberwało się koledze metalowi ( długie włosy ,czarna bluza z kapturem ,spodnie bojówki ,glany i wogóle ,że niewychowany jest skoro tak wygląda ) . Po tej fascynującej wymianie poglądów ( czytaj - udzieleniu możliwie najgłośniejszej reprymendy "złej i wykolejonej" młodzieży ) "moherki" poszły na mszę ,a kolega pobiegł do domu . Wrócił w sięgającym kolan czarnym ,skórzanym płaszczu ,z włosami zaplecionymi w kucyk i z dość sporych rozmiarów gromnicą .
Jego wygląd i (wymienione na początku posta) okrzyki wywarły na "moherach" tak piorunujące wrażenie ,że od tej pory chodzą na mszę ( a chodzą codziennie ) inną drogą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 17:42, tymuś napisał:

oj to nie są płotki, ja np. sam własnorecznie odwróciłem sobie "stairway to heaven" led zeppelin,
i tam NAPRAWDĘ są texty czczące szatana. sprawdźcie sami.

Kurczę, brzmi to bardzo ciekawie. Może znasz jakiś program freeware, w którym można by to odwrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja znam takiego jednego, który chodzi ze mną do klasy. metalu słucha raczej dla szpanu, jak zresztą inni metale których znam. na lekcjach ten mój "kolega z klasy" gada takie różne rzeczy o szatanie. np: na geografii był temat w którym trzeba było opisać jedną z religii. no to ten wypalił z tekstem "a czy można napisać o sataniźmie". no i zostaliśmy uznani odrazu za najbardziej zdemoralizowaną klasę w szkole. albo na religi zaczą śpiewać o czarnej mszy. dla mnie jest normalnym debilem, ale on to wszystko robi dla tego że wie że zaraz w klasie będzie podziw i wszyscy będą się śmiać i uważć go za bohatera. jednym słowem chore zachowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No spoko. Masz mało inteligentnych kolegów. Jakoś się nigdy tak nie zachowaywałem a trochę ciężkiej muzyki się słuchało. Bycie debilem ma chyba niewiele wspólnego z gustem muzycznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś idiota, może nie umie inaczej się zaprezentować, np. wiedzą to musiał coś wymyśleć.

Ale nie uważam by metal to była moda, do niedawna była moda na HH, na szczęście odeszła, a przy Hip hopie zostali tylko nieliczni (w tym ja i się tym szczyce). Hmmmm a tak się zastanawiam co teraz jest modne?
Jak zaliczyć Dode czy Mandaryne? Kicz, kaszana - bo chyba to jest teraz modne :(
Zreszta niecierpie takiego podejścia do życia jako "modne" nie lepiej czuć się luźnie w ciuchach niż modnie?:|
Jeśli komuś pasuje ubieranie się w tym stylu bo mu pasuje to ok, ale dla mody jak się tak ubiera to nie jest ok, odnosi się to zarówno do kultury hip hopu jak i metalu. Sam osobiście słucham rocka i hip hopu (w większości), chodzę w luźnych ciuchach bo tak lubie, jak bym nie lubiał to bym teraz nosił coś modnego :( Ehhhh szkoda gadać co za świat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 17:25, MastAlol napisał:

Ale nie uważam by metal to była moda, do niedawna była moda na HH, na szczęście odeszła, a
przy Hip hopie zostali tylko nieliczni (w tym ja i się tym szczyce). Hmmmm a tak się zastanawiam
co teraz jest modne?

Napewno metal nie jest teraz w Polsce modny ani na topie.
Na topie jest teraz techno, dance nie wiem jak to się dokładnie nazywa, więc nie będę mówił.

Dnia 27.09.2006 o 17:25, MastAlol napisał:

Jeśli komuś pasuje ubieranie się w tym stylu bo mu pasuje to ok, ale dla mody jak się tak ubiera
to nie jest ok, odnosi się to zarówno do kultury hip hopu jak i metalu. Sam osobiście słucham
rocka i hip hopu (w większości), chodzę w luźnych ciuchach bo tak lubie, jak bym nie lubiał
to bym teraz nosił coś modnego :( Ehhhh szkoda gadać co za świat :P

Cóż, niektórzy mówią, że zakładają bojówki bo lubią, bo im wygodnia, bo tak im pasuje, a nie dlatego bo "są metalami". Ja też lubię mieć luźny ciuch, ale za krok w kolanach to podziękuję.
A ubierać się modnie, to raczej tak jak moda nakazuje, a nie subkultura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować