Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #41: Wybieramy najlepsze gry 2008 roku - zagłosuj na swoich faworytów!

293 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2009 o 02:26, metalfan napisał:

> > Z tym Wiedźminem to lekkie przegięcie.... brakuje mi tu L4D i dodatku do WoW.
A
> ja dałem
> > głos na Dead Space, King''s Bounty i Drakensang .. a co !
> >
> > Co d o GTA IV - to nie grałem, bo nie lubię... zawsze wolałem Mafię i teraz
czekam
> z
> > niecierpliwością na "dwójkę".
>
> tu przyznaję rację, Mafia rules!!!!, jest owiele lepsza niż te najnowsze gta, gra
jest
> dla bardziej inteligentnych, trzeba trochę się napocić, żeby przejść Mafie, niestety

> większość dzieciaków, woli GTA, bo tylko jeżdżą czołgiem, chodzą z bazuką i wszystko

> rozwalają, ależ mało im potrzeba do szczęścia.

Zanim ocenisz, zagraj. Nie jestem dzieckiem, poprzednich GTA nie lubiłem, za to Mafię
owszem. I moim zdaniem GTA IV pod względem przestrzeni, fabuły i akcji nie ustępuje Mafii
w żaden sposób. Ta gra jest genialna.


Wiesz co mam wrażenie, ze się nie zrozumieliśmy, przecież, własnie powiedziałem, ze mafia jest owiele lepsza a że w GTA to nawalają przeważnie dzieciaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 03:23, me_who napisał:

Mass Effect, Mount & Blade i Fallout 3.

Z tym, że gdybym mógł na jedną grę od razu głosowałbym na Mass Effect. Kapitalna opowieść,
no i misja na Virmirze, która za pierwszym razem wgniotła mnie w fotel. I całus dla pani
Różdżki, która świetnie zagrała komandor Shepard (Dorociński niestety trzy długości za
nią)
Mount & Blade za to, że nawet brzydka garażowa produkcja może wessać jak czarna dziura
i przypomina, że nie najważniejsze jak coś wygląda i "słucha" ale jaką radochę czerpie
się z gry - a wielu producentów pięknych "wydmuszek" o tym zapomina. A przy Mount&Blade
radochy jest na tony wręcz.
F3 za to, że to jednak Fallout, mimo narzekań hardkorowców. Grało mi się bardzo sympatycznie,
a i klimat rewelacja.


Zgadzam się, Mass efefct wymiata, ale co do dubbingu nie zgodzę się, owiele bardziej podoba mi się dorociński niż Różczka, chociaż oboje genialnie podłożyli głos, szkoda tylko, że już w Bring down the sky, nie udzielili głosu, dziwnie mi się grało, bez ich głosów xD.

Co do Mount & Blade, jakoś twojej opini nie podzielam, ale cóż może po prostu nie mój klimat, ale nie powiedziałbym, że gra zasługuje na miejsce w rankingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowac zaglosowalem, ale nie zmienia to faktu ze ankieta ulozona beznadziejnie. Brak tytulow ktore byly duzymi wydarzeniami, na przyklad nowe Call Of Duty:WaW (wydarzenie duze, ale sama gra marna), Left 4 Dead (cos bym juz tu wykombinowal zeby moc oddac na ta gre kilkanascie glosow :D ).
Ogolnie panowie, nie postaraliscie sie tworzac ankiete, slabo, no slabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 10:00, Korbhegn napisał:

Ogolnie panowie, nie postaraliscie sie tworzac ankiete, slabo, no slabo...


Słabo to będzie, jak Wiedźmin ER wygra - na razie ma przewagę 8 głosów. A myślałem, że po aferze z GotW nauczyli się, że nominacje odgrywają ogromną rolę... Ale widać marketing/dział community nadal wie swoje. Naprawdę, czy trzeba być jasnowidzem, by przewidzieć, że krytyka będzie miażdżąca? Nie umiem tego pojąć. Przyczyny tego postępowania widzę dwie: albo niereformowalność i ortodoksja w lansowaniu swoich rozwiązań (nawet absurdalnych), albo po prostu kompletna niewiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że kompletna niewiedza, zresztą tak jak wiedźmin tak i GTA4 jeśli któraś z tych wygra to tylko żal, było tworzyć taki ranking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tak zła ta ankieta, są gry która tak czy inaczej bym zaznaczył, co nie zmienia faktu że brak jest niektórych ważnych tytułów jak choćby właśnie Left 4 Dead, ja sobie zagłosowałem oczywiście na naszego rodzimego
wiedźmaka, co prawdo to edycja rozszerzona ale jak taki patriota jak ja może nie zagłosować na polski produkt xD
a po za tym Mount & Blade tutaj chodziło mi w szczególności o to jak za niewielkie pieniądze można stworzyć naprawdę dobrą gre, wahałem się też pomiędzy Fallout 3 a Mass Effect lecz ostatecznie głos padł na F3 ale gdybym mógł zaznaczyć jeszcze jeden tytuł to właśnie był by to Mass Effect

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 12:54, Bravo4 napisał:

Nie dziwcie się że nie ma WoW-ów CoD-ów czy innych owów bo CoD-a wydał np. Activision-Blizzard. Zresztą
miejcie pretensje do "przedstawicieli firm wydających na polskim rynku gry komputerowe"
a nie do gram.pl.


Gwoli ścisłości, polskim dystrybutorem CoD:WaW był LEM, a WoW:WotLK jak wszystkich gier Blizzarda CDP. Ale po co umieścić na liście pewniaki, skoro można dać wygrać odgrzewanemu kotletowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta lista jest bardzo wybrakowana brakuje mi tu w szczególności dodatku do WoW i paru innych tytułów. I nie ma co Dodatek do Wiedzmina ma być najlepszy, chyba niektórzy z was mało grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 10:41, marek5mln napisał:

Powiedziałbym, że kompletna niewiedza, zresztą tak jak wiedźmin tak i GTA4 jeśli któraś
z tych wygra to tylko żal, było tworzyć taki ranking.


Wcale bym się nie zdziwił, gdyby te całe pseudowybory Gram.pl były prikazem marketingu CDP - a ten, jak powszechnie wiadomo, ma głęboko w dupie, co mówi społeczność. Nieważne, czy chodzi o opóźnienie przedsprzedaży, akcje promocyjne czy wiedźmiński flooding reklamowy.

Zdrowy rozsądek, dobra wola i empatia są dziś na wagę złota...

PS Do tych, co się dziwią, że brakuje niektórych gier: no jak ma niebrakować, skoro każdy dystrybutor mógł wybrać tylko 3 tytuły ze swojego portfolio? Trudny wybór dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin (a w zasadzie patch do niego) po raz kolejny grą roku? No bez przesady.. Odnowiony Wiesiek nie powinien się nawet znaleźć w tej stawce. Jeżeli CDP chciało odnieść kolejny spektakularny sukces, trzeba było sobie zrobić osobny plebiscyt na "najlepszą łatkę w 2008 roku" i nie zaburzać równowagi ankiety na najlepszą GRĘ.. To się robi już niesmaczne i irytujące. Kto w ogóle głosuje na tego Wiedźmina? Przecież było tyle znakomitych tytułów w poprzednim roku.
GTA IV też nie należy się owy tytuł - choćby za niedopracowania i fatalną optymalizację.
Zwycięstwo powinno się rozstrzygnąć pomiędzy Mass Effectem, a nową odsłoną Fallouta. Poza tym w ankiecie brakuje kilku ważnych tytułów, które zostały najwidoczniej zastąpione jakimiś przeciętniakami, o których nikt nie słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 10:38, Konjad napisał:

Czy Wiedźmin nie jest z 2007 roku?


Oczywiście że Wiedźmin wyszedł w 2007 roku, ale w 2008 wyszedł do niego patch, który jak widać zasługiwał na to aby umieścić go na tej liście, nawet kosztem innych nowych tytułów (np. World of Warcraft: Wrath of the Lich King). Cóż trzeba mieć nadzieje że wygra coś innego, choć może być o to trudno, bo wygląda na to że jedyną grą która może tego dokonać jest nowe GTA (niewypał, przynajmniej na PC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dorzuciłbym tu Left 4 Dead, wrath of the lich king, assassin''s creed, settlers V i tak dla jaj dodatek do gothica 3 xDD zeby moc na niego nie zaglosowac XDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 13:11, Vojtas napisał:

> Powiedziałbym, że kompletna niewiedza, zresztą tak jak wiedźmin tak i GTA4 jeśli
któraś
> z tych wygra to tylko żal, było tworzyć taki ranking.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby te całe pseudowybory Gram.pl były prikazem marketingu
CDP - a ten, jak powszechnie wiadomo, ma głęboko w dupie, co mówi społeczność. Nieważne,
czy chodzi o opóźnienie przedsprzedaży, akcje promocyjne czy wiedźmiński flooding reklamowy.


No tak, jak zwykle CDP musi robic propagandę ehhhh, nie powiem, ze firma jest zła, beznadziejna itp, bo spolszczenie Mass effecta naprawdę przypadło mi go gustu, znak to jest, ze firma potrafi to i owo, ale ich przez ich zachowanie tracą zaufanie wśród graczy.

Dnia 09.02.2009 o 13:11, Vojtas napisał:

Zdrowy rozsądek, dobra wola i empatia są dziś na wagę złota...


o tak, tego dzisiaj już naprawdę mało, a może nawet jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 14:12, Sugee napisał:

Wiedźmin (a w zasadzie patch do niego) po raz kolejny grą roku? No bez przesady.. Odnowiony
Wiesiek nie powinien się nawet znaleźć w tej stawce. Jeżeli CDP chciało odnieść kolejny
spektakularny sukces, trzeba było sobie zrobić osobny plebiscyt na "najlepszą łatkę w
2008 roku" i nie zaburzać równowagi ankiety na najlepszą GRĘ.. To się robi już niesmaczne
i irytujące. Kto w ogóle głosuje na tego Wiedźmina? Przecież było tyle znakomitych tytułów
w poprzednim roku.
GTA IV też nie należy się owy tytuł - choćby za niedopracowania i fatalną optymalizację.
Zwycięstwo powinno się rozstrzygnąć pomiędzy Mass Effectem, a nową odsłoną Fallouta.
Poza tym w ankiecie brakuje kilku ważnych tytułów, które zostały najwidoczniej zastąpione
jakimiś przeciętniakami, o których nikt nie słyszał.


Wiesz ja patrząc na tą ankietę wogóle nie biorę pod uwagę tego wiedźmina ani Gta, dla mnie konkurs trwa właśnie trwa miedzy tymi grami co wymieniłeś, co prawda one też by nie wygrały, gdyby w rankingu były umieszczone naprawdę porządne gry, no ale cóż, dobrze że znalzło się chociaż kilka tytułów wartych uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować