Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #41: Wybieramy najlepsze gry 2008 roku - zagłosuj na swoich faworytów!

293 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2009 o 01:18, DeRuleX napisał:

>
> Czemu, dobrze wytłumacze ci czemu, bo gra jest beznadziejna, gównania, spieprzona
na
> całej lini, denna grafika, denna fabuła, wszystko ściągnięte z poprzednich wersji
żadnej
> innowacyjności, te same schematy, nudna i wogóle nie interesujaca fabuła, gre wywaliłem

> z kompa po 30 minutach gry (Nie mówię o błędach), Nawet do pięt nie dorównuje san
andreas,
> a san adreas do pięt nie dorównuje Vice city, GTA IV to najgorsza odsłona jaką ujżałem,

> juz San Andreas było pokazem wypalania się wewnętrznie twórców gry a co dopiero
IV.
>

TO ty tak uważasz ale kilka (a może już nawet kilkanaście) mln ludzi którzy KUPILI gtaIV
są innego zdania. Najbardziej mnie wkurza mówienie ze GTAIV ma słabą grafe a wymagania
z kosmosu. Przecięż to nie crysis gdzie mam plansze i kilku żołdaka jatajacych tu i tam.
Tutaj mamy ogromne miasto tętniące życiem i jeśli posiadamy w mocny sprzęt to widoczki
co chwile nas zachwycaja (mnie napewno). Fabuła nudna, może dla ciebie. Mnie sie podoba.
Ciagle cos sie dzieje: kumple okazuja sie wrogami, trzeba podejmowac trudne wybory, od
czasu do czasu napad na bank itp. Cieszy mnie też ze twórcy poszli w strone realizmu
a to ze gierka czerpie garsciami z poprzednich czesci to chyba dobrze. Mam nadzieje ze
wygra tytuł GRY ROKU 2008 bo na to w 100% zasługuje.


W tym sęk, ja właśnie tak uważam, twórcy totalanie nie trafili w mój gust, dlatego mi się nie podoba, ale koleś wyżej, pytał się dlaczego tylu ludzi jeździ po tej grze, to mu wyjaśniłem czemu. Jeśli komuś się podoba, to to nie jest moja sprawa, mnie się nie podoba a koleś pytał się dlaczego.

PS: akcja wcale nie jest taka super,owiele więcej działo się w Vice city i grafika moze w VIce city nie była taka wypas jak w GTAiV (chodź moim zdaniem i w tej grze jest słaba grafika) ale owiele bardziej podobał mi się styl graficzny Vice city.

Dnia 10.02.2009 o 01:18, DeRuleX napisał:

Najbardziej mnie wkurza mówienie ze GTAIV ma słabą grafe a wymagania
z kosmosu.


Wcale tak nie mówiłem, mówię, ze ma słabą grafike i tyle, a wymagania musi mieć duże, bo ilosć obszaru jaką ukazują w gta jest no powiedzmy dość duża, ale i tak przy dzisiejszej technologi, grafa mogłaby być 2 razy lepsza a i tak niewiele wieksze by miała wymagania, bo tutaj kwestia obsłuzenia tak dużego obszaru spada najbardziej na ram i procek niż na grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin : edycja rozszerzona, na pierwszym miejscu, można było się tego spodziewać, że tak będzie. No bo przecież to świetna gra, ogółem: świetna grafika, muzyka, i ta grywalność. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. LittleBigPlanet
2. MotorStorm: Pacific Rift
3. Resistance 2

Ale to tylko dlatego, że nie ma WoW:WotLK. Nie rozumiem czemu nie ma WoWa, moim zdaniem to zdecydowanie najlepsza gra ubiegłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zagłosowałem tak:

1. Wiedżmin
2. Dead Space
3. Art of Murder

Bez wątpienia Wiedżmin powinien wygrać co do tego nie powinno byc żadnych dyskusji nawet takich jak "Nie wiem dlaczego wszyscy głosują na Wiedżmina skoro więkoszosc nawet w nią nie grała" Mam nadzieję ze osoby które głosują nie oddają głosu tylko dlatego ze gra jest Polska i że zebrała tyle nagród. Sądze że wszyscy którzy oddali na Wiedżmina głos grali i bardzo sobie cennią gre która jest poprostu idealna czy też perfekcyjna w swoim gatunku - muzyka , grafika poprostu miód. Dziwię się tylko dlaczego GTAIV która jest komletnym nie wypałem na PC jest na drugim miejscu. Extremalnie żle wykonany silnik na platformy PC poprostu popsuł tą wersje gry i nie dają praktycznie żadnej satysfakcji z grania może w 30 klatkach na hardcorowych blaszakach.

Dead Space to jak najbardziej gra która powinna się znależć na liście faworytów czy pretendentów do otrzymania pierwszego miejsca. Horror który jest idealny na piątkowe "ciemne i samotne noce". Reszta pozycji jest dobra choć brakuje pewnych kluczowych konkutentów nom ale cóz "cieszmy się z tego co mamy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na: Wiedźmin,Dead Space i Prince of Persia. Wiedźmin bo ładnie wygląda, fabuła niezła i wiele fajnych rozwiązań. Dead Space za grafikę, klimat i taktyczne rozczłonkowanie. Prince za (i tu nie będę oryginalny) grafika klimat i Elika. Wszystkie gry są w kolejności od najlepszej do najsłabszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1> Mount & Blade ---> najbardziej niedoceniana gra ostatnich lat
2. Fallout 3 ---> dobra gra poprostu
3. Drakensang-Ciekawy i zarazem innowacyjny Rpg

Nie rozumiem czemu na 1 miejscu jest w tej chwili Wiedźmin: ER. Owszem usprawnia Wiedźmina ale nie oszukujmy się --> to tylko większy patch, który tak naprawdę wg. mnie nie powinien się na tej liście pojawić(albo ludzie mylicie Wiedźmina z ER albo uruchamia się w was szeroko pojęty patriotyzm) Choć za Wow-em nie przepadam dziwi jego brak(chyba że traktują to jako dodatek ale tym bardziej nie znajduję wytłumaczenia dl ER)
Reszta jakby nie patrzeć to sequele:
Gta 4(dobra ale Vice City jak dla mnie nie do pobicia),

Prince of Persia(gra niezła ale jak słyszę w reklamie "of perszja" to mi się niedobrze robi) czy

Far Cry 2 który do w porównaniu do 1 wypadł blado.
Ciekawszymi pozycjami są natomiast :

Deadspace, M&B czy Drakensang uwzględnione wcześniej przeze mnie

Trochę żal mi King Bounty bo gdyby gra nosiła ta tytuł "Heroes" to była by conajmniej 2 pozycje wyżej.

Mieszane uczucia mam co do Mass Effect - niby dobra, niby Rpg ale jakby nie patrzeć ani to, ani to. Nie jest to gra zła ale także nie wybitna -> a uważa się ją za taką.

No i widzę po tym jak i po drugiej sondzie że u nas jeszcze pojęcie konsola (PS3 zwłaszcza) nie jest zbyt powszechne. Skoro hit konsolowy(ps3)-Resistance 2-zbiera ledwo 1% głosu to chyba nic dodać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem skąd patch, i to wprowadzający tak niewiele zmian wziął się na tej liście? Chodzi oczywiście o ER Wiedźmina. A już kompletnie nie kumam jak można na to zagłosować!? Rozumiem rok temu głosowanie na Wiedźmina, ale na patcha który doprawia brodę księdzu i zmienia kolory ubrań trzem wieśniakom? Dla mnie to ogromne nieporozumienie, fanboyostwo posunięte do granic możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2009 o 00:17, Masik napisał:


Mieszane uczucia mam co do Mass Effect - niby dobra, niby Rpg ale jakby nie patrzeć ani
to, ani to. Nie jest to gra zła ale także nie wybitna -> a uważa się ją za taką.


Mieszane uczucia mozesz se mieć, dla mnie jednak to jest genialna gra, nie za sytem rozgrywki, czy to że to wcale nie jest rpg, ale za to że gra ma niesamowity klimat który wciąga od samego początku, opowięść jest wprost genialna, wielkie gratulacje dla twórcy opowięści, w przeciwieństwie do takiego wiedźmina który nawet nie zainteresował mnie na pół godziny.

Dnia 12.02.2009 o 00:17, Masik napisał:


No i widzę po tym jak i po drugiej sondzie że u nas jeszcze pojęcie konsola (PS3 zwłaszcza)
nie jest zbyt powszechne. Skoro hit konsolowy(ps3)-Resistance 2-zbiera ledwo 1% głosu
to chyba nic dodać nie trzeba.


Pojęcie konsola jest bardzo znane, natomiast tytuły na konsole są totalnie nie znane, bo mało kto posiada konsole, xbox360 może jeszcze tak ale PS3 mamy tylko w polsce około 50 tys, czyli to nawet nie jest 1/10 mieszkańców warszawy. Ja akurat w mieście mam salon gier i przychodzę sobie tam pograć w jakieś Hity na PS3, ale nie zagłosowałem na nic oprócz Mass effect ponieważ ta gra jest moim zdaniem grą roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no! Żałosne to to jest. Żeby Wieśka po raz drugi dawać. To tylko zpatchowana gra i nic więcej. A może w tym roku CDP by wyrwać od klientów trochę grosza wyda Wiedźmin: Prawie ostateczna wesrja rozszerona??


Gra roku? Hmmm... zdecydowanie Mass Effect! Bo ma świetny klimat, dialogi, akcję i niezapomniane misje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo Wiedźmin hmm... to jest bardzo zastanawiająca pozycja, myślę, że gdyby to nie była strona gram.pl to albo by tej pozycji w ogóle nie było albo była by o wiele niżej.

Moje głosy:

MassEffect
GTA IV
PoP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na Fallout 3, FIFA 09 i GTA4. Wszystkie te gry wspięły się na wyżyny możliwości w swoich gatunkach i za to na nie głosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja glosowalem na:

GTA IV
Fallout 3
Mass Effect

Ps. Ale zeby wiesiek byl na pierwszym miejscu zal i smiechu warte. Nie mam nic do gry (wrecz przeciwnie uwazam ja za jednego z najlepszych rpg-ów w historii) ale zeby w ogole ja dawac do zestawienia to jakies nieporozumienie. Wedlug tego toku myslenia to tu powinny tez znalezc sie dodatki do burnout paradise na konsloe( ktore moim zdaniem wiecej wnosza do gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj szkoda, że lista wybrakowana - czyt. brakuje wiele świetnych produkcji z ubiegłego roku. A z obecnych ciężko wybrać obiektywnie najlepszą ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować