Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #41: Wybieramy najlepsze gry 2008 roku - zagłosuj na swoich faworytów!

293 postów w tym temacie

"gry dla plebiscytu wybierali polscy wydawcy i dystrybutorzy" ? to konsument/gracz powinien decydowac, no chyba ze gracz jest ''gupi'' i trzeba mu powiezdziec co dobre. pol biedy jakby ta lista rzeczywiscie byla rozsadnie zestawiona...ale niestety jest manipulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 18:17, Wstrętny napisał:

Liste nominacji uwazam za jakis ponury zart! nie wiem jakie kryteria przyjeto ale to
naprawde nie jest smieszne.
Gdzie jest: gears of war 2, fable 2, left 4 dead, burnout paradise, soul calibur 4,
wipeout HD? czemu nie ma jakiejkolwiek gry na handhelda? a przede wszystkim...
GDZIE JEST MGS4 ??!!
kpina, żenada, porażka.

Nic dodać, nic ująć. Ja rozumiem, że to był wybór "polskich wydawców i dystrybutorów", ale to tylko pokazuje w jak zacofanym kraju żyjemy. Jestem w stanie uwierzyć, że "SBK-08: Superbike World Championship" lub też "Art of Murder: Sztuka Zbrodni" to dobre gry, ale umieszczanie ich w podobnym rankingu, zamiast gier, które wymienił kolega Wstrętny, to po prostu śmiech na sali i kompromitacja ludzi, którzy podobne gry nominowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 18:52, Paul theWitcher napisał:

Powinniście rozwiązać to tak, jak chociażby GameCorner, redakcja podaje połowę kandydatów
na grę roku, natomiast pozostałe nominacje wysyłają gracze.


plebiscyt graczy to zupełnie inna bajka (ciekawe jak sprawdzisz, ze rzeczywiscie nominacja zgloszona przez Ciebie zebrala X glosow ;), podsumowujac - amatorce mowimy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 18:55, Tuddrussel napisał:

> No skoro gry do plebiscytu wybierali tylko polscy wydawcy i dystrybutorzy to jest
to
> największa przewała w tym głosowaniu. Zatem jest to inny rodzaj promocji produktów
na
> których ci właśnie zarabiają. Z tego powodu wyniki głosowania powinny być wydane
z dopiskiem
> - "wśród tych które wybrali dystrybutorzy".

a na jakiej podstawie opierasz swoją tezę? znaczna więszkośc z "brakujących" tytułów
(tych wymienianych w komentarzach) była wydana w Polsce i mogla byc zgloszona....


Sam kilka postów wyżej wspomniałeś że to dystrubutorzy wybierali.
No tak mogła być zgłoszona, ale przez kogo? No i dlaczego moga być zgłoszona tylko taka mało ilość? Najsprawiedliwiej by było gdyby były wszystkie z tego okresu ,wiem że z tym było by ciężko, ale imo tych kilka to zbyt mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta ankieta jest robiona przez dystrybutorów czyli:
GTA, Dead Space i Fallout 3 sprzedawały się najlepiej
natomiast
Mount & Blade, # Art of Murder: Sztuka Zbrodni, # Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona , # SBK-08: Superbike World Championship się nie sprzedają i chcą nas przekona, że te gry są na tyle dobre by być w
JAKIMKOLWIEK rankingu.
To trochę boli jak widzę fifę, resistance i motorstorm za grą o której słyszałem tyle, że jest denna.
Widać, że polacy szybko od PC nie odejdą, a PC upadł dawno i nie wiem czemu wciąż żyje.
Wielka lista nieobecnych: MGS4, ME, GoW 2, Burnout Paradise, Cod: WaW, Wipeout HD (no może nie jest na tyle dobry by być w tym rankingu, ale zamiast SBK 08 ny pasował) i wiele wiele innych. Jakby ułożyćporządnąliste to by było z 50 samych hiciorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba spędził nad tą listą nie więcej niż pięć minut... Brakuje tu wielu dobrych pozycji, na które o wiele chętniej oddałbym swój ostatni z trzech możliwych głosów - Gears of War 2, Fable II, Metal Gear Solid 4, czy już nawet Mirror''s Edge. Nie wspominam już o tak zacnych grach jak Sins of a Solar Empire, czy Red Alert 3.Te tytuły również powinny się tu również znaleźć i to na miejscu budżetówek zajmujących trzy ostatnie miejsca... Mam również małe pytanie. Mianowicie, to od kiedy Art of Murder wyszło w zeszłym roku, skoro premiera tej gry miała miejsce przynajmniej z dobre dwa lata temu?! No i co robi tu Wiedźmin: Edycja Rozszerzona, jeśli jest to tylko nakładka poprawiająca grę... Ech, porażka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 19:03, Uboot93 napisał:

To trochę boli jak widzę fifę, resistance i motorstorm za grą o której słyszałem tyle,
że jest denna.


No to akurat, to jest wybór głosujących, jeśli im się bardziej podobają tamte gry to czemu nie miały by być wyżej w rankingach? To że dla ciebie coś jest super nie znaczy że jest tak samo dobre dla innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 19:00, arcybiszop napisał:

Sam kilka postów wyżej wspomniałeś że to dystrubutorzy wybierali.
No tak mogła być zgłoszona, ale przez kogo? No i dlaczego moga być zgłoszona tylko taka
mało ilość? Najsprawiedliwiej by było gdyby były wszystkie z tego okresu ,wiem że z tym
było by ciężko, ale imo tych kilka to zbyt mało.


ograniczona liczba kandytatow ma tę zaletę, ze wybierasz z konretnej listy i wyniki są znacznie realniejsze.
owszem Solar Empire moze zabraklo, ale ilu z nas poznalo ten tytuł, a ilu tak z ręką na sercu grało w MGS4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym że ta lista to porażka... Nie wiem czemu GTA 4 tak wysoko, sam zagłosowałbym na Burnouta którego nie ma(?!). Tak to Mass Effect, Fallout 3 i The Witcher, tak się złożyło że 3 RPGi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weźcie zdejmijcie ta liste i nawet sie nie wyglupiajcie...
Dystrybutorzy ja ukladali? to tak jakby wytwornie filmowe dawaly nominacje do oscarów swoim wlasnym filmom.
brak najszybciej sprzedajacej sie gry na PC (WoTLK) + brak najlepszego exclyusiva na PS3 (MGS4) - give me a break!:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Metal Gear Solid 4, gdzie Gears of War 2, gdzie Fable II czy Burnout Paradise? osoby które przygotowały ta listę są śmieszne, albo niespełna rozumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 19:09, Tuddrussel napisał:

ograniczona liczba kandytatow ma tę zaletę, ze wybierasz z konretnej listy i wyniki są
znacznie realniejsze.
owszem Solar Empire moze zabraklo, ale ilu z nas poznalo ten tytuł, a ilu tak z ręką
na sercu grało w MGS4?


Dla mnie są właśnie mniej realne, bo gdy jakiegoś tytuło braknie to zaburza całość głosowania. Skąd wiemy że dany tytuł utrzymał by jakąś pozycję gdybyśmy dodali kolejny?
No więc od początku o to chodzi aby publikować tylko te tytuły które dobrze schodzą(wiele ludzi w nie gra), ale to nie znaczy że jeśli ktoś w jakąś grę nie grał to na nią nie zagłosuje, dodatkowo to trochę krzywdzi te mniejszości które by jednak jakiś odsetek na te gry wygłosowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje wielu świetnych gier. Najbardziej brakuje mi tutaj Gears of War 2 i Left 4 Dead. Przecież to są naprawdę bardzo dobre gry! Jeżeli chcieliście się skupić wyłącznie na grach PCtowych - co tam robią Resistance 2 i MotorStorm? Rozumiem, że te dwie gry zasłużyły na tytuł "gra roku", ale exclusivy od microsoftu - Fable 2 i Gears of War 2 już nie? No bez przesady!

j.w Jestem zniesmaczony tym, że tak "poważny" portal jak gram.pl mógł przygotować tak tragiczną listę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wycofać to!! Ta lista to jest jakaś porażka...

A inna bajka, że po raz kolejny , mimo słabej jakości, GTA4 stoi wysoko... Boze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje głosy oddane na: Prince of Persia, Fallout 3 i Wiedźmina :D Według mnie, nowy PoP jest tak niesamowicie magiczny, że w 100% zasługuje na 1 miejsce. Chyba nigdy nie sądziłem, że jakakolwiek gra tak bardzo mnie oczaruje :) Jeśli chodzi o F3 to miałem duży dylemat czy faktycznie zasługuje na głos, ale duża grywalność i zachowanie klimatu poprzednich Fallout''ów zwyciężyły. A Wiesiek dlatego, że nie ma paru innych tytułów, na które liczyłem (no i chyba odezwał się we mnie "patriotyzm" ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować