Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wybieramy najlepsze gry 2008 roku - głosowanie czas zacząć!

136 postów w tym temacie

W zeszłym roku (przecież to tak nie dawno...) pojawiło się multum bardzo dobrych tytułów i uważam, że naprawdę było w co pograć.

W waszym zestawieniu najlepszych gier jest wiele tytułów, o których My, gracze, prawie wogóle nie znamy, a zabrakło prawdziwie wielkich hitów (vide Assassin''s Creed [PC] czy MGS4 [!]). Ciężko jest wybrać subiektywnie najlepszą grę. Wiele tytułów przyciągnęło mnie na wiele godzin, o innych w ogóle to nie słyszałem i wątpie aby zwyciężyły w waszym zestawieniu, a kilku hitów uważam, że zabrakło. Aby naprawdę dobrze wybrać, należałoby zagrać w każdy z w.w. tytułów a nie każdy z nas ma taką możliwość ze względu na to iż nie każdego stać/nie każdy ma wszystkie platformy dominujące na rynku. Z większości tytułów jakie zestawiliście w tym zestawieniu (masło maślane - yummy!) te które znam, okazały się naprawdę tytułami wartymi wydania każdych pieniędzy.

Prawdziwym Epic Failem tego roku uważam GTA IV. Tylko nie zabijajcie prosze. Spełniam wymagania rekomendowane a nie jestem w stanie pograć komfortowo nawet na Low. WTFisOptymalizacja? Gra, która zrobiła naprawdę wielkie nadzieje, każdy trailer był wydarzeniem na skalę światową a końcowy produkt...nie oszukujmy się - zawiódł. Cienie (...a może jednak coś, co przypomina cienie), pękające tekstury, artefakty - no sorry Shit Happens, ale to przecież Rock* cudotwórcy! Może 99% twórców przespało etap Optymalizacja, prawdopodobnie wydawali wtedy kasę zarobioną z konsol. Świetna fabuła, genialne postacie i dialogi średnio są w stanie wynagrodzić mi 160zł. za tytuł praktycznie skopany pod względem technicznym. Jak narazie - GTA w połowie przechodzenia trafiło na półkę i czeka na jakieś rewolucyjne patche/zmianę sprzętu, które uczynią naprawdę genialny tytuł wartym poświęcenia kilku godzin.

I teraz należałoby zadać sobie pytanie, jaki będzie ten rok? Rok 2009, rok kryzysu, rok byka (bodajże wg. dżapańsko-czajnizzkiej kurtururrurury, choć i tak nie jestem pewien) nie zapowiada się tak obiecująco jak rok 2008 czy 2007, lecz nie wątpię, iż pojawi się multum niespodzianek. Z pewnością czekam na Call of Duty: ModernWarfare 2, Mafie II, BF:Bad Company 2 i być może o ile wyjdzie OF2. Mimo wszystko przyznam się bez bicia, że część kasy przeznaczę jeszcze na inne tytuły, które zawołają mnie na półce w Empiku. A teraz może Wy, towarzysze-gracze, wypowiecie się na ten temat ;>?

EDIT:
Tuddrussel
Call4 -Call of Duty 4?! >.<!
Assassin - Assassin's Creed?! $@#^@$%@>.<@%@!!!
Proszę o szybkie wyjaśnienia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszą grą z tego zestawienia,jest Dead Space i zdziwiłem się,że gra dostała jak na razie mało głosów...
Co do obecnego roku,tona razie czekam na DragonAge: Orgins,Two World: Temptation i Bionic Commando.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żałosne, znowu ten Wiedźmin. Moim zdaniem te gra nie powinna w ogóle być brana pod uwagę, bo to nic innego jak odgrzany kotlet. Wydanie załatanej gry nie powinno być tutaj żadnym usprawiedliwieniem ponieważ ta gra powinna mniej więcej tak wyglądać od początku. Cóż, mogę mieć tylko nadzieje, że jakaś inna gra wygra ten plebiscyt. Myślę że King''s Bounty: Legenda na to zasługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Mass Effect, Dead Space.
Możnabyło sie ndomyśleć że w top 3 bedzie GTA 4. Moim zdaniem ma ona sporo wad technicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głosy poszły na IMO jedyne dwie gry z klimatem czyli Dead Space''a i nowego Prince''a. Chciałem też oddać głos na Wieśka, lecz edycja rozszerzona to tylko trochę podłatane wydanie ''07.
Natomiast dziwi mnie czwarte miejsce FO3 (przynajmniej obecnie). Ta marna imitacja cRPG-a, szczodrze obdarowana elementami shootera (poziom trochę wyższy od budżetówek City Interactive) nie powinna mieć prawa zaistnienia w zestawieniu, pomimo świetnych ocen w portalach i pismach branżowych... swoją drogą naciągniętych o dobre 2, może 3 oczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
A ja jako fan Falloutów muszę powiedzieć, że od początku byłem napalony na trójkę, i jak sobie kupiłem to bardzo mnie się spodobała, a już wcześniej lubiłem patrzeć na gameplaye z tej gry. :)
Fajna grafika, VATS i fabuła, ciekawe questy, jest Falloutem, no jak dla mnie jedna z najlepszych gier roku 2008. Szkoda tylko, że walki dużo przeważa i są pewne nieścisłości, jak np. armia supermutantów w Stołecznych Pustkowiach, ale da się znieść. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 20:29, Kalejdoskop86 napisał:

Fajna grafika,

Którą psują drętwe animacje (mimika twarzy, poruszanie na ukos).
VATS i fabuła,
IMO MQ woła o pomstę do nieba, sytuację ratują questy poboczne, ale tylko w malutkim stopniu.

Dnia 07.02.2009 o 20:29, Kalejdoskop86 napisał:

Szkoda tylko, że walki dużo przeważa i są pewne nieścisłości,
jak np. armia supermutantów w Stołecznych Pustkowiach, ale da się znieść. ;P

Dodałbym jeszcze Enklawę, która pojawiła się znikąd, mała różnorodność uzbrojenia (unikaty różnią się tylko obrażeniami), ludzi ginących po 5-6 (!) headshotach (prosto między oczy ;)) ze strzelby z odległości 1,5 metra, dialogi pisane chyba przez 12-latka...
EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie interesuje... dlaczego nie ma Spore na liście? Nudna była w dwóch ostatnich fazach rozwoju, miała kłopotliwy DRM i ogólnie była prosta, ale swoisty był to przełom jak dla mnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój prywatny ranking:
1. Grand Theft Auto IV
2. Dead Space
3. Prince of Persia

Przy tych grach najlepiej się bawiłem i na nie właśnie zagłosowałem. Po San Andreas obawiałem, się trochę nowej części jednak wyszła gra wielka, w którą gram nieustannie od czasu premiery. Dead Space to dla mnie zaskoczenie, że EA potrafi zrobić wyśmienitą grę, a nie odgrzewanego zeszłorocznego kotleta. Na trzecim miejscu miał być Mirror''s Edge, ale nowy Książe też jest bardzo dobry, a tego pierwszego w zestawieniu nie wiedzieć czemu nie ma. Za to są aż 3 gry wydane przez CI nie wiedzieć czemu :X

EDIT : Właśnie skojarzyłem, że premiera Mirror's Edge na PC była już w roku 2009 i dlatego nie ma jej w zestawieniu, ale za to brakuje konsolowych premier (wspominane Fable II, GoW2 czy MGS4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 20:49, Lex napisał:

Którą psują drętwe animacje (mimika twarzy, poruszanie na ukos).

Mnie się tam podoba. ;P

Dnia 07.02.2009 o 20:49, Lex napisał:

VATS i fabuła,

Faaajneee. :]

Dnia 07.02.2009 o 20:49, Lex napisał:

IMO MQ woła o pomstę do nieba, sytuację ratują questy poboczne, ale tylko w malutkim
stopniu.

O ile sam główny quest jest dosyć krótki, to questy poboczne i eksploracja świata jest bardzo fajna.

Dnia 07.02.2009 o 20:49, Lex napisał:

Dodałbym jeszcze Enklawę, która pojawiła się znikąd, mała różnorodność uzbrojenia (unikaty
różnią się tylko obrażeniami), ludzi ginących po 5-6 (!) headshotach (prosto między oczy
;)) ze strzelby z odległości 1,5 metra, dialogi pisane chyba przez 12-latka...
EOT

Ale bądź co bądź, mnie się podoba. ;)

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że na pierwszym miejscu w najlepszej grze roku będzie największy crap - GTA4... No i w top3 powinnien się znaleźć Fallout 3. Nie ma to jak połupanie w shootera, a chwalenie się potem przed kumplami "ale ze mnie RPGowiec!" xD
Moje głosy: Dead Space, Mass Effect i Edycja Rozszerzona Wieśka.

PS A gdzie Assassin''s Creed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
W GTA4 nie grałem, ale słyszałem, że wersja na PC jest całkowicie zabugowana i brak większego zoptymalizowania, a gra sama w sobie średnia, krótka i łatwa. Ogólnie to jakoś mnie GTA odpycha tym, że tam takie wszystko zbyt brutalne i schematyczne (jedź, rozwal, jedź) ... ale GTA: Vice City przeszedłem, heh. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w tym topie World of Goo, WoW:Wrath of the Lich King czy Tension?
Za to pojawiły się średniaki jak Chronicles of Mystery, M&B.
Zwróciliście się do tych "przedstawicieli firm wydających na polskim rynku gry komputerowe" chyba gdy byli w stanie niedyspozycji albo na jakiejś bynajmniej nie branżowej, ostrej imprezie 0_o Bo jak nie patrzyć topowe zestawienie to nie jest, wychodzi albo "top i crap 2008" albo "super-over-imbah-próba autoreklamy"
It could be so g8.. it could.. :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... żadna z tych gier nie przykuła mojej uwagi... :-p a nie! Mount & Blade jest! Myślałem, że więcej gier wyszło w 08. Skoro M&B ze srednia ocena 6 jest... to dlaczego nie ma Assassin's Creed'a? Skoro takich tytułów nie ma to nie jest to Top08.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głosy oddane rzecz jasna na 3 wielkie produkcje: Drakensang, Fallout 3 i Mass Effect.

Żeby nie było, że tak sobie wybrałem, uzasadnię dlaczego.

W Drakensanga obecnie gram i już mnie wciągnął jak diabli. Jest to świetny dowód na to, że cRPG wcale nie musi podążać schematem gry next-genowej, aby wymiatać. Mass Effect to za to odwrotny przykład. Genialny, next-genowy cRPG. Mimo podążania z mainstreamowym prądem okazuje się być produkcją głęboką i wciągającą. Fallout 3, to za to dowód, że da się zrobić dobrą grę osadzoną w świecie post-nuklearnym. Tak, wiem to nie to samo, co ten prawdziwy Fallout, ale bądźmy sprawiedliwi. F3 to genialny tytuł i tak samo dobrze by go oceniono (a nawet lepiej), gdyby nosił tytuł niezwiązany z legendarną serią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór to:
-Far Cry 2
-Pricne of Persia

fakt, maly jest wybór, szczególnie zabrkło mi Mirrora, ale nie to nie wina osob pracujących w "gram.pl" tylko to jest zbieranina z sieci i w to co najczesciej ludzie graja a nie w to co "Ty" aktulnie grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór to:
-Pricne
-Far Płacz

fakt, wybór jest mały,ale to nie wida moderatowów tego forum. tylko to jest "zbieranina" i opinie graczy i w to co grają ludzie, a nie to co wam się podoba, i w co aktulnie "Ty" grasz, tez mogę powiedzieć, że bardzo zabraklo mi na liście Mirrora, ale sa tam gry, które gracze jak widać "kochaja" wiec trzeba glosowac na to co... sami wybralismy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować